24. 1. 2017

Novinka pod lupou: Beyond

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Beyond
Žánr Drama / Nadpřirozený
Stanice Freefom
Premiéra 2. 1. 2017
Vysílání pondělí, 21:00
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Holden Matthews se probudí po 12 letech z kómatu a zjistí, že má nadpřirozené schopnosti, které ho staví doprostřed nebezpečné konspirace. Hrdina musí přijít na to, co se s ním v posledních 12 letech dělo a jak přežít ve světě, který se za tu dobu změnil k nepoznání. Jeho největší otázka ale asi je, proč se to stalo zrovna jemu. Holden se snaží zvykat si na život dospěláka, když se mu do něj připlete záhadná Willa a varuje ho, aby nevěřil nikomu kolem sebe.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Nečekala jsem nic moc, i když Freeform mě svými posledními seriály docela ohromil. Ve výsledku se na Beyond dalo dívat, ale žádný zázrak to nebyl. Možná tak lehký nadprůměr.

Pilot docela dobře utíká, neobsahuje příliš hluchých míst. Vadí mi ale výběr herců, kteří mi vůbec nepřišli sympatičtí. Nedokázala jsem si s nikým vytvořit takto přes obrazovku vztah, což je pro mě základní vodítko k (ne)úspěchu. Koukat budu dál, ale nečekám, že by se z toho stala nějaká moje nová závislost.

Naopak se mi líbí záhada, kterou Beyond v pilotu nastínil. Kdo je ta záhadná dívka? Kde se jeho vědomí celou dobu nacházelo, kdo po něm jde atd. To jsou všechno zajímavé otázky, na které chci znát odpověď, takže za to velké plus.

Samozřejmě asi netřeba zmiňovat, že seriálu prospívá serializovaný děj, ale tak z podstaty tady ani epizodní udělat nejde, takže to je jasné. A co ještě říct? Asi to, že by mohlo jít o super kandidáta na maraton, pokud nějakého hledáte. První série byla zveřejněná komplet, takže si celou záhadu můžete vychutnat najednou, což je super, protože předpokládám, že i ostatní díly budou končit cliffhangery.
  • záhada
  • rychlý spád
  • herci mi nekápli do noty
60 %
Mé hodnocení
ragelly

Upadnout do kómatu, o dvanáct let později se probudit a mít nadpřirozené schopnosti, to zní jako námět seriálu zajímavě. Takže pokud se seriálu toto téma podaří zpracovat správně, měl by mít pozornost diváků jistou. Jak se to podařilo Beyond?

Již od začátku je vidět, že jsme na Freeform, takže se bude řešit hlavně osobní drama a zbytku se dočkáme tak maximálně v náznacích. Což je rozhodně velká škoda, protože se mimo jiné vlastně ani nijak zvlášť nedozvídáme, jak a proč se hlavní hrdina do svého kómatu dostal, vidíme jen to, že je něco zle. A že se pak probudí v nemocnici. Takže nic moc. Ale zase vidíme objekt jeho budoucího milostného zájmu, nejspíš.

Celkově mi přijde, že se Beyond až příliš zaobírá vztahovou stránkou seriálu a všechno mysteriózno až žalostně opomíná. A přitom právě scény, ve kterých se řeší toto „fantasy“ nebo jak to nazvat, vychází jako ty nejzajímavější a seriál v těchto chvílích vypadá jako slibná podívaná.

Bohužel, jako celek seriál zkrátka nezaujme. Nevím, jestli je to jen tím, jak moc dopředu emoce oproti záhadě samotné staví, ale vychází z toho nakonec bohužel dost nezajímavý pilot, který má v sobě spoustu zajímavých prvků, které jsou ale zazděny. Takže seriál vychází pouze jako lehký nadprůměr.
  • záhada
  • celkem zajímavé postavy
  • příliš se zaměřuje na emoce (a i milostné vztahy)
  • až moc definován domovskou stanicí
60 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak dej palec. Nebo plusko! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře18zobraz všech 18 příspěvků
roco888

roco888

Tak zatím jsem viděl devět dílů a souhlasím s posledním odstavcem v hodnocení "opilé...
před 207 týdny
Koldik

Koldik

Snad to nestrati kvalitu, ktoru som videl v traileri a tesim sa na maraton.
před 206 týdny
Adrian "A.C." Conor

Adrian "A.C." Conor

Asi už budem naozaj starý, ale pri týchto nových teen seriáloch má piloty vôbec nebavia. Včera to bol...
před 206 týdny
Další články k tématu