24. 1. 2017

Novinka pod lupou: One Day at a Time

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název One Day at a Time
Žánr Komedie
Stanice Netflix
Premiéra 6. 1. 2017
Vysílání celá série najednou
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Sitcom podle stejnojmenné komedie, kterou v letech 1975–1984 vysílala stanice CBS.

Seriál se točí okolo americko-kubánské rodiny, kterou vede matka Penelope. Hrdinka je vojenská veteránka, která sama musí vychovávat nespolečenského syna a tvrdohlavou feministickou dceru. Penelopina matka Lydia jí pomáhá s výchovou dětí, jelikož v domě také bydlí.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Bylo to fajn. Jakože čekala jsem to horší, protože Netflix + komedie + já není dobrá kombinace. Ale ve výsledku pilot utekl rychle a já zjistila, že mi dokonce ani moc nevadí, že to je typický sitcom z rodinného prostředí.

Znáte to. Svobodná matka, rozmazlené děti a babička na krku. Chudák ženská, není divu, že je na zhroucení a potřebuje prášky, já bych to taky nedávala. Ale pilot představí spoustu vtipných okamžiků, ať už jde o bábi, nebo o dceru a synka. Děti jsou tak na pomezí, někdy jsou fakt vtipné, jindy fakt na pěst. Ale ta holka mi strašně připomínala princeznu Miu z Deníku princezny před proměnou, to bylo fajn :-D

A samozřejmě je nutné počítat s tím, že ať už v průběhu epizody rodina prochází jakýmikoliv turbulencemi, nakonec se stejně všichni usmíří a vzájemně poučí ohledně správné věci. Jinak to v komediích přece ani nejde.

Víc o tom asi nenapíšu. Prostě rodina, zábavná oddychovka, ale v hlavě vám nezůstane ani minutu po tom, co skončíte se sledováním.
  • vtipné scény
  • uteklo to
  • postavy dětí nejsou na zabití
  • nezůstane vám v paměti
60 %
Mé hodnocení
ragelly

Netflix opět vystrkuje růžky a ukazuje, že ani streamovací služby se v tvorbě seriálů nenechají zahanbit. I když si nejsem jistá, jestli se One Day at a Time dá vůbec počítat, vzhledem k tomu, že není originálem, ale vzniká podle jiného seriálu. Ale, upřímně, přiznejme si, to, že nám sám dobrovolně přiznává, že má svého předka, je pro něj vlastně plus. Protože to aspoň přizná a nesnaží se trapně předstírat opak.

Ale k samotné epizodě. Asi nejvýraznějším prvkem celého dílu je umělý smích. Ach, jak já tohle nemám ráda. Dobrá, pokud je umístěn rozumně, podpoří divákovu reakci (to je takový ten davový efekt, který je moc dobře vidět i v kinech), jenže když je v každé druhé scéně, působí neuvěřitelně rušivě, divák nechápe, proč tam vlastně je, a postupně si začne říkat, jestli má nějaký problém on, nebo lidé, kteří tam ten smích dávali.

Jinak ale seriál rozhodně není špatný. Postavy si stačily získat mé sympatie a je fajn, že nejsou jen tupým nástrojem na divákovo rozesmání, ale mají za sebou i nějaký příběh, který se vyjádří bez potřeby dělat z něj vtip. Vtipů je i přesto požehnaně, sitcomové přehánění je většinou vkusné… ale i tak se najde několik přešlapů, kdy se přehání až moc a nebo je něco spíš než vtipné zvláštní.

Dál One Day at a Time sledovat neplánuji (kdy taky!), ale pilot jako milá a zábavná oddechovka posloužil skvěle.
  • postavy, které alespoň naznačují nějakou hloubku
  • mnoho vtipných scén, vkusně přehnaných
  • scény, kdy seriál ukazuje, že nemusí nutně jen rozesmívat
  • umělý smích
  • něco je přehnané až moc
70 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak nás motivuj sdílením! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře23zobraz všech 23 příspěvků
andromache

andromache

Což mi tak připomíná... budou se dělat titulky na druhou sezonu :-)?
před 154 týdny
petrSF

petrSF

Holky ze South of Nowhere stránek si přály, abych nejdřív dopřeložil rozjetý fanfic, takže ode mě až na...
před 153 týdny
andromache

andromache

Jó, kde jsou ty časy, kdy jsem i já překládala fanfiky ;). Ale já si klidně počkám, však ono to za...
před 153 týdny
Další články k tématu