4. 2. 2017

Novinka pod lupou: Powerless

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Powerless
Žánr Komedie / Superhrdinský
Stanice NBC
Premiéra 2. 2. 2017
Vysílání čtvrtek od 20:30
Předskokan Superstore
Konkurence Grey's Anatomy (Chirurgové) (ABC), The Great Indoors (CBS), Supernatural (Lovci duchů) (The CW), Masterchef Junior (Fox)
Tipovačka Serialzone, HBO a Edna tipují prodloužení, CWzone, Gorilla a NextWeek tipují zrušení. Lid věří v prodloužení s převahou 54 % hlasů.

O čem to je?

Na superhrdiny se každý dívá jak na svatý obrázek a má je rád, přece jen zachraňují celý svět. Trochu jiný názor ovšem mají obyvatelé města Charm City, které je jimi a superpadouchy dennodenně sužováno. Proto je tu společnost Wayne Security, která se (neúspěšně) specializuje na vynalézání výrobků, které proti jejich běsnění ochrání obyčejné smrtelníky. Tedy ne že by stejný cíl měl i šéf Wayne Security Van Wayne, ten touží po jediné věci – po kanceláři v Gothamu. Po dosažení svého cíle plánuje celé Wayne Security zavřít a všechny zaměstnance vyhodit. Tím se ale Emily Locke, která byla už od dětství učena, že pro velké věci rozhodně nepotřebuje nadpřirozené síly, nenechá zastrašit a o budoucnost svých kolegů a vlastně všech smrtelníků hodlá bojovat jako pravá superhrdinka bez superschopností.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Seriál se mi líbil. Bohužel čím délší čas uplynul od sledování, tím méně vřelá k němu jsem. Je to zhruba 24 hodin mezi sledováním a názorem a myslím, že hodnocení spadlo tak o 10 %. Vliv na tom má asi i Santa Clarita, na kterou jsem se koukala potom a naprosto mě uchvátila. Ale nenechte se mýlit, Powerless není špatný seriál.

Prostě jen na první pohled vypadá jinak, než jaký ve skutečnosti je. Moc se mi líbila úvodní scéna, od příběhu přes vtip až po vizuální stránku superhrdinského boje. Jakmile ale hrdinka dorazí do práce, už je to jako každá jiná komedie. Pořád má ale Powerless k dobru právě ten extra bod, kterým jsou superhrdinové. Nemůžeme to přirovnat k sitcomu z pracovního prostředí, protože je to něco víc. Příběhově mi to trošku připomíná Better Off Ted, kde taky byly různé šílené vynálezy.

Herecky mi seriál vyhovuje. Alan je tady asi v nejlepší roli, jakou jsem u něj kdy viděla. O sto procent někde jinde než u Con Mana nebo mně nesympatického Firefly. Sice je jeho šéf občas zralý na proplesknutí, ale skvěle plní svou úlohu – baví mě. Vanessa je taky fajn, nikdy jsem proti ní nic neměla a jsem ráda, že má hlavní roli, do které se vložila se ctí. Týj je v typickém složení – ženská, černoch, míšenec (+ Vanessa jako jejich bílá šéfka). Upřímně už mi to přijde pořád to samé dokolečka. Jasně, mají dobrou společnou dynamiku a každý občas vypustí z pusy dobrý vtip, ale není to nic, co bychom tu nikdy dřív neviděli.

Powerless měl před premiérou potenciál. Ve výsledku ale je už po pilotu zcela jasné, jak bude každá epizoda vypadat. I přes pěkný vizuál a sympatické postavy tu není nic nového a nic, proč bych se měl zařadit mezi mé srdcovky. Rozhodně se u něj ale pobavíte a svým humorem neurazí. Prostě lehký nadprůměr.
 • hrdinka a ředitel
 • úvodní scéna
 • pohodovka
 • je jasné, že každý díl bude podle stejné šablony
 • je to jiné, než čekáte, takové průměrnější
70 %
Mé hodnocení
ragelly

Musím říct, že na Powerless jsem se těšila dlouho. Nevím, jestli mě lákal netradiční pohled na svět superhrdinů nebo obsazení, každopádně ale můžu říct, že na Powerless jsem byla zvědavá. Takže, Den D je tu, jak se tedy Powerless povedlo?

Filmy, ve kterých máme nějaké ty superschopnosti, obvykle nebývají úplně sucharské a i tam se najde pár vtipných momentů, ale Powerless zachází ještě dál. Na rozdíl od nich je, když to vyjádřím zvláštně, tak nějak veselý a pozitivní (tenhle můj pohled ještě možná umocňuje lehce naivní hlavní hrdinka), když to řeknu hodně ošklivě, i docela barevný (ale nemyslím to zle).

Celý seriál je stejně jako jeho postavy lehce trhlý (i když ono když už si přečtete obsah, bude vám jasno), nenormálnost je na denním pořádku. Postavy jsou všechny tak nějak zvláštní, ale přesto dost sympatické, svým způsobem. Co se týče humoru, člověk se několikrát zasměje, ale to, že by smíchy spadnul z postele a z ní se smíchy dokutálel z prvního patra do přízemí, se říct nedá. Dobře, tohle připodobnění je hodně drastické a přehnané, ale nevadí. Co mě napadá jako shrnutí Powerless je slovo „milé“, tak nějak celý seriál vidím a myslím, že i to, jak jsem seriál prozatím komentovala, stavu „milé“ odpovídá.

Délka je pouhých dvacet minut, ale ač to u většiny seriálů bohatě stačí a občas by šlo ubrat, tady mám pocit, že minimálně pilotu by prodloužená stopáž neuškodila. Nenechte se mýlit, scény navazují a všechno dává smysl, ale když se člověk po dosledování zamyslí a čím delší čas od sledování ubíhá, nejde si nevšimnout, že Powerless je možná trochu moc zbrklé. Pracovat s časem umí až moc dobře, takže u závěrečných titulků člověk vyjekne překvapením, že jsme se vlastně ještě ani nedostali na start a už končíme.

Pokud má divák rád lehce trhlý humor, bláznovství, a milé seriály, proč Powerless nezkusit. Něco a pár minut navíc tomu chybí, ale zase to úžasně ubíhá.
 • sympatické obsazení a postavy
 • trhlost, milý humor
 • rychle to ubíhá
 • je to něco nového
 • moc krátká stopáž
 • něco tomu ještě chybí
 • původní námět z pojišťovny zněl líp
80 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Powerless je novinka, na kterou jsem se opravdu těšil. Hrdinové z komiksů jsou totiž už opravdu přemnožení a tak vítám něco, co si z nich bude dělat srandu.

Trailer se mi líbil a obsazení nemá chybu. Danny Pudi, Ron Funches a Alan Tudyk jsou perfektní a dokážou být opravdu vtipní. Navíc je všechny mám rád z předchozích rolí. Když se k nim přidá ještě Vanessa Hudgens, tak je i na co koukat. První epizoda utekla jako voda a já jsem se u ní skvěle bavil.

Bavil jsem se tak dobře, že jsem nenacházel ani žádné chyby. Jediné, co mi trochu vrtá hlavou, je, že nevím, jak dlouho může tahle zápletka vydržet. Za mě to ale zatím funguje a považuju to za nejlepší komediální novinku velké pětky.
 • perfektní obsazení
 • nechybí vtip
 • nechybí originalita
 • nevím, jak dlouho to může vydržet
80 %
Mé hodnocení
Pajky

Na Powerless jsem se těšil už delší dobu. Nadějná premisa, lákavé herecké osazenstvo a jedna zábavná upoutávka za druhou… Tyto důvody mě přesvědčily o tom, že bude o co stát. Měl jsem pravdu? Ne tak docela.

Prvně chci zdůraznit, s jak skvělou premisou tvůrci přišli. Komedie ze světa DC komiksů, ve které stojí v záři reflektorů obyčejní lidé bez schopnosti, kteří musí čelit každodenním strastím takového života. Docela prosté, ale potenciálu se tam skrývá víc než dost. Bohužel se nepodařilo tento koncept zrealizovat příliš dobře, teda aspoň ne v prvním díle.

Pokud jde o herce, z mé strany naprostá spokojenost. Danny Pudi mi chyběl už od konce Community, Ron Funches září stejně skvěle jako v Undateable a Alan Tudyk svou roli zvládá taky kvalitně. Ani Vanessa Hudgens o moc nezaostává, ale její věčný úsměv a pozitivita, pokud jde o její postavu, seriál trošku shazují. Možná to není jen její vina, ale vše působí trochu moc uhlazeně a pohádkově.

Humor je pak nejproblémovější stránkou seriálu. Z upoutávek už bylo jasné, v jakém duchu vše bude, a zádrhel tkví v tom, že většina vtipů je na stejné bázi, což omrzí už během prvního dílu, a to není u komedie dobré znamení. Celkově jsem se příliš nezasmál. Možná je to i tím, jak jsou postavy napsané; v hercích to určitě nebude.

Suma sumárum, Powerless má na víc. Koukám, že se pod seriál podepsal Ben Queen, tvůrce A to Z, což mnohé vysvětluje, protože oba seriály sdílí totožné problémy. Vše je takové nemastné neslané, humor hapruje a s postavami to není o moc lepší. Dobrá premisa je základ, ale nestačí, pokud seriál uchopíte za špatný konec. Snad se Powerless ještě polepší.
 • nadějná premisa
 • herci
 • boží znělka
 • humor
 • je to moc sladké
 • chybí tomu šťáva
 • nenaplněný potenciál
60 %
Mé hodnocení
lukascoolarik

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak nás motivuj sdílením! 
Drunk_Queen

Drunk_Queen

Jako malá přešla od Krtečka a Jen počkej, zajíci! rovnou ke kriminálkám a Červenému trpaslíkovi. Zanechalo to jisté následky.
Poslední komentáře16zobraz všech 16 příspěvků
spike

spike

Nevím jak ostatním ale mě se první epizoda celkem líbila až na to, že bych tam rád viděl více následků...
před 207 týdny
Koldik

Koldik

na toto sa chystam uz davnejsie, a nazory su celkom prijatelne, tak uvidime ako to nakoniec dopadne
před 205 týdny
ragelly

ragelly

Dokoukáno. Byl to očekávaný kousek, ale nedivím, se, že seriál zrušili po první sérii. Na to, jak velký měl...
před 22 týdny
Další články k tématu