5. 2. 2017

Novinka pod lupou: Six

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Six
Žánr Drama / Akční / Válečný
Stanice History
Premiéra 18. 1. 2017
Vysílání středa, 22:00
Předskokan
Tipovačka

O čem to je?

Příběh napsal na Oscara nominovaný scenárista a veterán z Vietnamu William Broyles spolu se svým synem Davidem, který pracoval jako člen vojenské speciální jednotky. Six sleduje tým 6, jehož mise v roce 2014 byla eliminovat vůdce Tálibánu v Afghánistánu. Mise se však zvrtne, když tým odhalí, že s teroristy spolupracuje americký občan.

Drama je inspirováno skutečnými misemi a snaží se pojmout komplexní osobní životy a skutečná rozhodnutí o životě či smrti. Každá potenciální série se soustředí na jinou misi v jiném místě a začíná se v Africe.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

S tímto seriálem mám trošku problém. Když si poodstoupím krok dozadu a kouknu se na něj nezaujatýma očima, musím uznat, že je mimořádně dobře natočený. Vypadá jako skutečný dokument, minimálně v prvních minutách, když je jednotka ještě na své misi. Problém je ten, že válečná tematika je pro mě ten nejnudnější možný žánr, který může existovat. Nikdy neocením Pacific nebo Band of Brothers, protože na to prostě nemám nervy. Tohle a fantasy jako Pán prstenů a podobné, to jsou dvě věci, ze kterých se mi bohužel dělá skoro fyzicky zle.

Jakmile se proto příběh přesunul do budoucnosti a dostali jsme se do normálních životů hrdinů, hnedka se Six pro mě stal snesitelnější. Opět ale mám takový pocit, že pro většinu fanoušků to bude právě naopak. U mě ale snesitelnější v tomto případě neznamená, že by se mi to začalo líbit. Jen už se na to dalo koukat. Pořád je to ale příběhově průměr, který mě ničím neoslovil. Najednou se začal řešit rodinný život hrdinů, tedy něco úplně jiného než v prvních minutách. Jistě, na konci pilotu jsme viděli, kterým směrem se příběh bude dál ubírat, ale takto výrazně rozdělený první díl ve mně vyvolává spíše zmatek.

Herecké obsazení vede můj oblíbený Walton Goggins. Nemůžu si pomoct, ale i když jsem ho dřív viděla ve dvou dramatických rolích (Boyd! Shane!) a jen jedné komediální, do komedie mi tak skvěle padnul, že návrat k dramatu mi zde u něj prostě nesedla. Ostatní zdaleka tolik neoslovili, s odstupem několika dnů od odsledování si vlastně ani nevybavuju, jak vypadali, nikdo neutkvěl v paměti.

Věřím, že Six si své fanoušky najde a nebude jich málo. A uznávám, že až se akce zase rozjede, určitě obliba seriálu bude zasloužená. Ale já za sebe musím říct, že to rozhodně není seriál pro mě a dál koukat nebudu.
 • kvalitně natočeno
 • netrefili se mi do žánru
 • nezapamatovatelné postavy
40 %
Mé hodnocení
ragelly

Pokračujeme v novinkové krasojízdě, tentokráte tu máme válečnou novinku. Tak, s čímpak se to stanice History vytasila?

K této novince jsem možná trochu neprávem byla předem lehce skeptická, jelikož sama dobře vím, že žánr válečný pro mě není přesně tím pravým ořechovým a zkrátka mě moc neláká. O to více mě ale překvapil nadupaný začátek, během kterého jsem se hned několikrát přistihla, že ho sleduji se zatajeným dechem a s napětím očekávám, co se stane dál. Po nabitých prvních cca deseti minutách ale napětí pomalu opadlo, když jsme se dostali k osobním životům hlavních hrdinů a začali cestovat.

Vzhledem k tomu, jak nabitý začátek byl, ovšem tato běžnější, „usedlejší“ část trochu zamrzela. Velká část zbytku epizody je zkrátka jeden velký standard. Něco, co ani neurazí, ovšem ani neohromí. Některé linky ze životů hlavních hrdinů nejsou zlé, ale tyto příběhy povětšinou působí jako samostatné úseky, takže má divák pocit, že se skáče z místa na místo a vlastně ani nevíme proč. A nač je to dobré.

Přibližně v polovině epizody přichází další napětím nabitý moment (přepadení školy), ale poté se opět až do zajímavého odhalení do konci dostáváme do té běžné, ne až tak zajímavé roviny.

I když tento žánr vysloveně nevyhledávám (dobře, docela se mu snažím vyhýbat), Six rozhodně nenudilo. Scény s akcí jsou skvěle propracované a diváka dokáží připoutat k obrazovce, proto trochu zamrzí, že zbytek značně pokulhává. Celkově ze Six vychází novinka, která dokáže skvěle zabavit, ale zkrátka neohromí.
 • akcí nabité momenty
 • zajímavé hlavní postavy a jejich příběhu
 • lehká neprovázanost
 • neakce je, co se týče kvality, o dost slabší než akce
60 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Vojenských seriálů je pomálu, a tak každý z nich je svým způsobem výjimečný. A každý z nich je samozřejmě srovnáván se svými slavnými filmovými i seriálovými bratry.

Na Six se mi líbí hlavně jeho nejednoznačnost. V jednu chvíli si myslíte, že znáte postavy, že víte, co od nich čekat, protože takových jste v seriálech viděli už desítky, ale v další chvíli vás překvapí a ukážou, že třeba nestojí jen vyloženě na dobré nebo špatné straně.

Ostatně prostředím, týmem, množstvím postav… chvílemi mi to připadalo, jako bych se díval na film Černý jestřáb sestřelen. Ale jen chvílemi, byly to spíš takové záblesky. V další chvíli totiž seriál zabředl do nějaké vztahové pitomosti, což tak nějak čekáte, ale ne v takové míře.

Six je takový levnější bratr ostatních válečných seriálů a filmů. Snaží se to sice moc neukazovat, ake nejde mu to. Od bojových akcí nemůžete čekat desítky lidí, profesionální triky či odpovídající příběh.
 • syrové zobrazení války, života a mentality vojáků
 • nečernobílé charaktery
 • příliš vztahových minidramat
 • nepříliš rozlišitelné postavy
70 %
Mé hodnocení
Seraphine313

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Na tyhle čudlíky nesmíš klikat! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře30zobraz všech 30 příspěvků
inekafe

inekafe

[img]http://i.imgur.com/yXRJMlm.jpg?1[/img]
před 206 týdny
Mik

Mik

Walton Goggins je perfektní herec, takže na Six jsem se díky němu i těšil. První díl nebyl špatný,...
před 206 týdny
Koldik

Koldik

Vyzera to dobre, ale neviem ci na to budem mat cas.
před 205 týdny
Další články k tématu