6. 2. 2017

Novinka pod lupou: Superior Donuts

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Superior Donuts
Žánr Sitcom
Stanice CBS
Premiéra 2. 2. 2017
Vysílání pondělí, 21:00
Předskokan
Tipovačka

O čem to je?

Seriál je založen na divadelní hře od Tracy Letts. Sleduje vztah mezi bručounským majitelem malého obchůdku s donuty a jeho energetickým novým mladým zaměstnancem, kteří se snaží byznys udržet na předměstí Chicaga.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Teda, docela překvapení. Čekala jsem to mnohem horší, ve výsledku jsem se ale docela příjemně bavila. Není to žádná hitparáda, ale rozhdoně tu máme mnoho o dost horších komedií.

Hlavní postavy jsou sympatické, což je docela s podivem, protože podle popisu vypadají docela nic moc. Ale v pilotu se ukázaly v dobrém světle, především sarkastický majitel obchodu si mě získal, ale dokonce ani ten černoch nebyl úplně špatný.

Pilot měl několik povedených vtipů a celá atmosféra byla fajn. Těch 20 minut uteklo jako voda a i když po zhlédnutí nemáte přímo chuť na další díl, rozhodně si neříkáte, že to byl ztracený čas.

Mimochodem, bonusové body (a extra odstavec) si zaslouží i prostředí, protože obchod s donuty? Hmmm, donuty jsou moje obrovská slabost, pokud mě někdo z vás někdy bude chtít podplácet, tak tohle je ten správný způsob :-D Ale pozor, neplést si donuty a koblihy! Donuty jsou lepší :-D

Ale zpět k tématu. Určitě se k seriálu vrátím a zařadím si ho mezi své maratonové kousky. Asi se z něj nestane moje srdcovka, ale rozhodně je to výborná volba na odreagování. Jen bacha, při sledování budete mít nutkání přehrávání pozastavit a zajít si do obchodu pro něco na zub.
 • obchod s donuty (musí být na 1. místě)
 • povedené vtipy
 • fajn postavy
 • stejné schéma, jen v novém prostředí
 • Katey Segal (role jí sedí, ale fakt tu herečku nemusím)
70 %
Mé hodnocení
ragelly

V poslední době se s komediemi docela roztrhl pytel (obzvlášť začátek února je na ně teď bohatý). Takže i naše Novinky pod lupou jsou teď hlavně komediální. Ani Superior Donuts na tom nic nemění, takže je čas se opět pobavit!

Jako většinou jsem opět předem vůbec netušila, o co jde, dočetla jsem se pouze název novinky a žánr. Z nějakého zvláštního důvodu jsem myslela, že novinka bude o policistech (neptejte se mě, jak jsem na to sakra přišla, sama nevím, asi to bude těmi donuty).

Jako první bych mohla zmínit, že mě potěšilo herecké obsazení. Judda Hirsche jsem si oblíbila už ve Forever a Katey Sagal je vzhledem k tomu, jak často jsem jako malá sledovala Married… with Children, také jasná. I když tím, že je to vážně ona, jsem si byla upřímně ze začátku jistá tak na osmdesát procent. Pardon.

Postavy jsou podařené, i když největšími tahouny jsou rozhodně Franco s Arthurem, i vracející se vedlejší komické figurky jsou skvělé. Hlavní dvojice jako většinou staví na kontrastech, takže tu máme bělocha a černocha, postaršího člověka a mladíka, konzervativního člověka a inovativce, zkrátka a dobře je hlavní dvojice velmi rozdílná, ale zase je nutné říct, že ač to není úplně očekávatelné, těm dvěma to spolu sedí a už teď je zajímavé sledovat jejich přátelství.

Jak jsem od Superior Donuts předem očekávala méně než nic, tak jsem příjemně překvapená. Během sledování jsem se skvěle bavila a hlasitě se smála až možná podezřele často, zkrátka co se týče vtipů, seriál funguje. Neostýchá se ani dělat si srandu z korektnosti, takže tu máme spoustu vtipů o rasismu, což je vlastně docela osvěžující.

I přes postavu Franca je Superior Donuts celé tak mile a příjemně retro a pobaví, aniž by násilně tlačilo na pilu. Těch dvacet minut rozhodně nebylo ztrátou času, takže ač tento seriál není úplně výrazným kouskem, nemám důvod, proč ho nedoporučit.
 • milé retro
 • hlavní dvojice
 • využívání kontrastů
 • podařené vtipy
 • trochu nevýrazné
 • úplně si nedokážu představit, na čem budou stavět další díly
70 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak to dej vědět světu! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře13zobraz všech 13 příspěvků
Martysek

Martysek

Na tohle jsem se těšila kvůli Juddu Hirschovi, oblíbila jsem si ho ve Forever, je to hrozný sympaťák. Docela...
před 203 týdny
Destinytte

Destinytte

Pro mě je seriál překvapením. Čekala jsem, že mě naprosto neosloví, ale dalo se to. Série má jen pár dílů,...
před 203 týdny
Koldik

Koldik

Trailer celkom fajn, dam sancu aspon pilotu.
před 202 týdny
Další články k tématu