19. 2. 2017

Novinka pod lupou: Doubt

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: Doubt
Žánr: Drama / Právnický
Stanice: CBS
Premiéra: 15. 2. 2017
Vysílání: středa v 22:00
Předskokan: Criminal Minds
Konkurence: Designated Survivor (ABC), Chicago PD (NBC)
Tipovačka: Všechny týmy tipují zrušení, čemuž odpovídá i hlas lidu s převahou 68 %.

Kdo?

Tvůrce: Tony Phelan, Joan Rater
Herci: Katherine Heigl, Steven Pasquale, Laverne Cox, Dulé Hill, Dreama Walker, Elliott Gould, Kobi Libii

Ve zkratce

Sadie je chytrá, energická a úspěšná právnička, která hájí pohledného chirurga, Billyho Brennana, obviněného z vraždy své bývalé přítelkyně. Sadie dělá vše pro to, aby dokázala jeho nevinu, při čemž se do ní Billy zamiloval. Sadie si uvědomuje, že ani on jí není lhostejný, a tak se její profesní i osobní život komplikuje.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

No, tak u Doubt jsem měla problém pilot vůbec dodívat. Od seriálu jsem čekala mnohem víc a tohle je velké zklamání. Možná už jsme jako diváci zhýčkaní určitou kvalitou, kterou nastavily povedenější kousky, protože jsem se celou dobu divila, proč si stanice seriál vůbec objednala.

Celý scénář a jednotlivé dialogy na mě působily velmi amatérsky a strojeně. Když jsem se do rozhovorů skutečně zaposlouchala, neznělo to vůbec přirozeně a realisticky. I popkulturní narážky, které mě většinou těší, byly vepsány na sílu. Nehledě na to, že příběh nedokázal upoutat mou pozornost a ani jeden z případů mě nezajímal. S romantickou zápletkou u mě šlápli také vedle, jelikož mezi Heigl a Pasqualem nepanuje žádná chemie.

Kvalitě scénáře odpovídají i výkony herců a ani jednomu z nich jsem jejich roli nevěřila. Za normálních okolností by mi byly postavy třeba nesympatické, ale v tomto případě byly vyloženě nezajímavé až karikaturní, takže se na úroveň sympatie nebo asympatie ani nedostaly. Navíc mi spousta z nich přijde zbytečných.

Co se týče právnického žánru, Doubt na mě působí spíše jako parodie. Nejsem odborník přes práva, ale už jen při sledování soudních procesů mi to celé přišlo amatérské a neměla jsem pocit, že takto by to u soudu vypadalo i ve skutečnosti. Seriál je propagován jako právnické drama, ale odborné stránce se asi moc nevěnovali. Jediná pozitivní věc je, že seriál nejspíš brzy zruší a my se budeme radovat z bodů v tipovačce. :D
 • budou body do tipovačky :D
 • slabý scénář
 • nulová chemie mezi hlavní dvojicí
 • právnická parodie
 • nezajímavé postavy
30 %
Mé hodnocení
gabik.029

Docela mi to připomnělo Notorious, což se docela divím, protože soapky má ve své režii většinou ABC. Každopádně jakmile se to na obrazovce začalo žhavit, až tehdy u mě začal vzrůstat zájem. Do té doby šlo jen o další obyčejnou právničinu, která vyniká maximálně v tom, že hlavní hrdinka jezdí do práce na kole a převléká se na ulici před lidmi.

Hlavní obsazení je fajn, Heigl mám ráda a ráda se na ni podívám v dalším seriálu. Její obviněný klient je taky sympaťák, ale hlavně mezi nimi je super chemie, což vždycky oceňuju. Ovšem ostatní? Nuda a větší nuda. Bavil mě soudce u případu toho šíleného mladíka, ale předpokládám, že se zde nebude objevovat pravidelně. Moc jsem se těšila na Laverne, kterou jsem zatím v Orange neměla možnost vidět, ale bohužel jsem odcházela zklamaná. Herečka působí nepřirozeně a prkenně, roli jsem jí ani trošku nevěřila.

Příběhově je tu to, co už jsme viděli 1000×, ale to mně osobně nevadí, protože téma mě prostě baví. Baví mě sledovat odhalování nových zvratů a důkazů a tipovat, jestli je obviněný skutečně vinen, nebo ne. Jsem ráda, že jde o serializovaný příběh, těším se tím pádem na celou sérii. Na druhou stranu mi přijde, že jedna sére bude bohatě stačit. Tedy pokud vůbec stanice CBS celou řadu odvysílá, když má Doubt tak nízkou sledovanost.

Budu koukat dál? Rozhodně ano, Doubt míří do mého watchlistu.
 • chemie mezi hrdiny
 • serializovaný příběh
 • ostatní hlavní postavy
 • nic nového
70 %
Mé hodnocení
ragelly

S Doubt nám do Novinky pod lupou přichází další seriál ze stáje „A v čem se to vlastně liší od jiných seriálů? Není to úplně stejné?“

CBS v této kategorii vskutku vyniká, minimálně když vytvoří nový seriál (respektive krimi), všichni naprosto přesně tuší, jaké to bude. Takže i Doubt jako většina dalších občas zabrousí do dramatu plného napětí a občas se nevyhne zábavné komedii. Mé poselství zní asi takto: nečekejte originalitu.

Co se týče tématu a příběhu, Doubt zkrátka vsází na osvědčenou klasiku. Ale vadí to tak moc? Seriál je natočený dobře, drží diváka v napětí, dokonce i zábavnější motivy fungují. Divák se nenudí, neboť epizoda nevsází na pouze jednu dějovou linku, ale nabízí rovnou dvě (hlavní, vedlejších je snad ještě víc).

Srdce každého fanouška Psych asi zaplesá nad přítomností Dulého Hilla, Laverne Cox je velká sympaťačka, ostatně na nikoho z hlavního obsazení si nemohu stěžovat. Trochu na vážkách jsem akorát s Katherine Heigl, ale to už asi není nic, na co bychom nebyli zvyklí.

Serializovaný děj baví (sama si říkám, že i kdybych Doubt už nikdy nedosledovala, budu si muset aspoň zjistit konec), chemie mezi herci funguje, počáteční ukecanost se postupně odbourává, sledování je zábava, zkrátka a dobře se dá o Doubt říct, že jako jednohubka o jedné řadě bude seriál velmi dobrý. Víc řad tomu nedávám, viděli jste SARS. Ale je to dobře.
 • drama kombinované se zábavou
 • obsazení a hlavní postavy
 • více dějových linií
 • serializovaný děj na jednu řadu tak akorát
 • CBS šablona
 • na začátku vám postavy vymluví díru do hlavy
80 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Plánujete dát šanci seriálu Doubt? Nalákal vás popis děje, trailer nebo naše recenze? Jaké jsou vaše reakce, pokud už jste pilot viděli?

Další díly seriálu
Kdo dočetl až sem, musí zaručeně likovat! 
Gabik.029

Gabik.029

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře12zobraz všech 12 příspěvků
Destinytte

Destinytte

Katherine nemám moc ráda, ale stejně jsem se do toho pustila. Určitě budu sledovat dál. :)
před 204 týdny
LuciaG

LuciaG

Tiež sa na to kvôli seriálovej výzve pozriem. Ale ja som na Heigl potom, čo narobila v Greys Anatomy...
před 204 týdny
Koldik

Koldik

Mozno kvoli vyzve, niekedy pozdejsie ak mi bude chybat nejaky ten pilot, ale inac nic pre mna...
před 201 týdny
Další články k tématu