Facebook Twitter E-mail
12. února 2017

S lupou do historie: Crossing Lines

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svůj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme také rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte Crossing Lines 1×01: Pilot?

Medailónek

Název: Crossing Lines (Bez hranic)
Žánr: Drama / Krimi
Stanice: NBC
Vysílání: 2013-
Celkový počet sérií: 3+
Premiéra: 23. června 2013

Kdo?

Tvůrci: Edward Allen Bernero, Rola Bauer
Herci: William Fichtner, Marc Lavoine, Gabriella Pession, Tom Wlaschiha, Moon Dailly, Richard Flood, Donald Sutherland, Goran Visnjic, Elizabeth Mitchell, Naomi Battrick, Stuart Martin

O čem to je?

V čele stojí mezinárodní tým evropských detektivů, kteří společně projíždí Evropu ve snaze chytit sériové kriminálníky, kteří své řádění přetáhnou přes hranice jednoho státu. Louis Daniel, vedoucí týmu, si na pomoc s případy pozve svého někdejšího dobrého přítele, bývalého newyorského policistu Carla Hickmana. Hickman si při pronásledování zločince zchromil pravou ruku, na službu se zbraní může zapomenout, navíc trpí krutými bolestmi. Závistiví kolegové ho rychle a ochotně „odsunou do důchodu“. Hickman se přestěhuje do Holandska, kde žije v karavanu v zábavním parku jako anonymní uklízeč. Právě tam ho najde Louis, který Hickmana přesvědčí, aby se připojil k jeho unikátnímu světovému týmu.

Trailer

Historie očima SerialZoňáků

ragelly

Status: před čtyřmi lety jsem viděla pilotní dvojdíl
Hodnocení celého seriálu: -

Nenechte se zmást. Crossing Lines vypadá jako něco extra, ale když odloupnete všechny mezinárodní evropské vrstvy, zbyde z toho kriminálka jako každá jiná. Pilot začíná velmi dobře, ale po úvodní napínavé scéně (která by jako z oka vypadla Forbrydelsen/Ki­lling) už je to, jako byste sledovali CSI nebo NCIS.

Fanoušky žánru tento seriál rozhodně neurazí. Dvoudílný pilot toho příliš neprozrazuje o tom, jak zajímavých případů se dočkáme (řeší se zde výhradně jen jeden), ale další důležitá složka – herci/postavy – funguje. Všichni jsou sympatičtí a společně jim to jde. Navíc oceňuju zvrat, který přišel hned takto v úvodu, i když už jsme něco takového viděli i v CSI (i když tady to byl záměr autora, zatímco u CSI šlo o špatná hodnocení herečky).

První případ byl fajn do chvíle, než jsme se dozvěděli, kdo je vrah. Žádný zvrat, že do posledního momentu myslíme, že jde o někoho jiného, nic. Jakmile ukázal tvář, přestalo to být zajímavé a napínavé. Pak už zbývalo jen čekat, jak ho dopadnou, ale to ve mně nevyvolalo žádné nadšení.

Na druhou stranu musím říct, že ta hodina a půl utekla rychle, nebylo zde mnoho nudných nebo zdlouhavých pasáží, příběh pěkně odsýpal. Doufám, že v dalších dílech seriál ukáže víc problémů, které přináší mezievropské vyšetřování, zde to bylo zatím jen v podobě nespolupracujícího pařížského policisty, což bylo málo. Jinak jde ale o obyčejnou kriminálku, která z prvního případu brzkým odhalením pachatele nevytěžila zdaleka tolik, na kolik měla potenciál.

+ postavy
+ mezinárodní aspekt

- průměrný případ
- rychlé odhalení pachatele

Moje hodnocení pilotu: 60 %
Drunk_Queen

Status: viděna většina epizod
Hodnocení celého seriálu: 60 %

Okolo Crossing Lines bylo v našich končinách vždycky tak trochu haló, protože se to natáčelo mimo jiné i v České republice a mihlo se tam pár českých herců (v prvním díle Klára Issová). Ale jak si vede začátek seriálu, když pro vás ČR není zas tak důležitým aspektem?

Crossing Lines je o mezinárodní jednotce vyšetřovatelů, takže tu máme vyšetřovatele různých národností. Nečekaně. Což nabízí dost zajímavých věcí, které jsou zatím ale naprosto nevyužity. Co naplat, že dokonce i herci jsou ze zemí, ze kterých mají být vyšetřovatelé, když se stejně mluví neustále anglicky (asi dvakrát zmíněné „Merci.“ tenhle dojem opravdu nezmění) a o tomto se pouze mluví. Je otázkou, jestli to brát jako promarněný potenciál nebo jako něco, co bylo už od začátku celkem neuskutečnitelné, protože masový divák nebude číst titulky a no… vyšetřovatelé si musí rozumět. Takže je to prostě něco, co zní zajímavě na papíře, ale v reálu to vyjde nastejno, jako kdyby všichni vyšetřovatelé byli z jedné země. Škoda.

Trefou do černého je pro mě ovšem herecké obsazení. Tváří, které bych již předtím znala, je tu pro mě málo, ale minimálně pánové Marc Lavoine, William Fichtner a Donald Sutherland se mi zdají jako přesně na svém místě a že mají dostatek charismatu na to, aby diváka udrželi u obrazovek.

Případová zápletka je dobrá, možná by se dala i přirovnat k tomu, co vídáme v takových Criminal Minds. Co se ale týče stopáže, která je více než devadesát minut (případ je rozdělen na dvě epizody), ta seriálu moc nesvědčí. Ač dostáváme spoustu falešných stop, spoustu zemí, spoustu obětí,… u něčeho se nedá vyhnout pocitu, že méně je více a že něco až tak dobré není, takže by vůbec neškodilo na něčem ubrat. Toto ale vynahrazuje nadupaný konec, kdy se divákovi během scény s uneseným vyšetřovatelem v parku tají dech, a závěrečný nečekaný zvrat.

Trochu škoda je takových těch všude viděných klišé (jako povídání si o osobním životě přerušené zpozorováním podezřelého), ale jinak je Crossing Lines dobré. Asi úplně nemá cenu rozkoukávat seriál díky mezinárodnímu týmu, protože tento aspekt zde funguje spíše z praktického hlediska než toho seriálového, ale jako akční krimi s dobrými postavami Crossing Lines funguje.

+ dobré postavy s charismatem
+ herecké obsazení
+ případ
+ závěr

- nevyužitý (či nevyužitelný?) mezinárodní potenciál
- občas trochu zdlouhavé

Moje hodnocení pilotu: 60 %
aisym

Status: moje první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: -

Crossing Lines jsem si vybrala, jelikož se natáčelo v Česku a dají se tam zahlédnout i čeští herci a už dlouho jsem si říkala, že bych to mohla zkusit. Zároveň zde hraje i několik mých oblíbenců z jiných seriálů a filmů.

Viděla jsem zatím tedy jen Pilot Part 1, který mě ze začátku vtáhnul do děje. Atmosféru (i přesto, že děj se dal tak nějak očekávat) byla nastavená dobře, až mi to připomínalo první řadu Temného případu, ale pak tam byly pasáže, u kterých jsem jen čekala, co se bude dít dál. Moc na detektivky nekoukám, takže srovnání nemám. Možná právě o ty dohady při vyšetřování jde, ale asi by to chtělo něco víc. Takové to odhadování lidí, jejich osudů mám celkem ráda, ale je to takové trochu klišé, hlavně když se to tam během jednoho dílů objevím nejméně třikrát.

Přijde mi, že seriálu chybí nějaká jiskra, něco, čím by byl seriál speciální. Nejlepší mi přišlo celoevropské propojení, scény z Paříže, ale jinak takové téměř typické vyšetřování, které by se ale mohlo ještě nějak rozjet. Třeba se někdy dostanu k pokračování a budu příjemně překvapena. Anebo taky ne.

+ prostředí
+ postava Carla

- velitel, kterému se pořád něco nelíbilo
- zbytečné dialogy

Moje hodnocení: 60 %

Další díly seriálu

S lupou do historie: Scrubs (1. 1. 2017)
S lupou do historie: Buffy the Vampire Slayer (4. 1. 2017)
S lupou do historie: M.A.S.H. (8. 1. 2017)

... odkryj další díly seriálu

S lupou do historie: House M.D. (11. 1. 2017)
S lupou do historie: Friends (15. 1. 2017)
S lupou do historie: Firefly (18. 1. 2017)
S lupou do historie: The Nanny (22. 1. 2017)
S lupou do historie: Lost (25. 1. 2017)
S lupou do historie: Mr. Bean (29. 1. 2017)
S lupou do historie: Parenthood (1. 2. 2017)
S lupou do historie: Army Wives (5. 2. 2017)
S lupou do historie: Crossing Lines (právě čteš)
S lupou do historie: Nurse Jackie (15. 2. 2017)
S lupou do historie: Penny Dreadful (19. 2. 2017)
S lupou do historie: Mad Men (22. 2. 2017)
S lupou do historie: Friday Night Lights (26. 2. 2017)
S lupou do historie: The L Word (1. 3. 2017)
S lupou do historie: Transparent (5. 3. 2017)
S lupu do historie: One Tree Hill (8. 3. 2017)
S lupou do historie: Sons of Anarchy (12. 3. 2017)
S lupou do historie: The Pillars of the Earth (15. 3. 2017)
S lupou do historie: Prison Break (19. 3. 2017)
S lupou do historie: Franklin & Bash (22. 3. 2017)
S lupou do historie: Spin City (26. 3. 2017)
S lupou do historie: The Lying Game (29. 3. 2017)
S lupou do historie: Las Vegas (2. 4. 2017)
S lupou do historie: Vikings (5. 4. 2017)
S lupou do historie: The Walking Dead (9. 4. 2017)
S lupou do historie: The Professionals (12. 4. 2017)
S lupou do historie: King & Maxwell (16. 4. 2017)
S lupou do historie: Switched at Birth (19. 4. 2017)
S lupou do historie: The Americans (23. 4. 2017)
S lupou do historie: Flashpoint (26. 4. 2017)
S lupou do historie: ER (30. 4. 2017)
S lupou do historie: Step by Step (3. 5. 2017)
S lupou do historie: Gilmore Girls (7. 5. 2017)
S lupou do historie: Murder, She Wrote (10. 5. 2017)
S lupou do historie: Magic City (14. 5. 2017)
S lupou do historie: Twin Peaks (21. 5. 2017)
S lupou do historie: Big Love (24. 5. 2017)
S lupou do historie: Hart of Dixie (28. 5. 2017)
S lupou do historie: Web Therapy (31. 5. 2017)
S lupou do historie: Reaper (4. 6. 2017)
S lupou do historie: Desperate Housewives (7. 6. 2017)
S lupou do historie: Star Trek: Voyager (11. 6. 2017)
S lupou do historie: Hotel Babylon (14. 6. 2017)
S lupou do historie: Life on Mars (18. 6. 2017)
S lupou do historie: Spartacus: Blood and Sand (21. 6. 2017)
S lupou do historie: Miranda (25. 6. 2017)
S lupou do historie: Torchwood (28. 6. 2017)
S lupou do historie: The Good Guys (2. 7. 2017)
S lupou do historie: Peaky Blinders (5. 7. 2017)
S lupou do historie: Undateable (9. 7. 2017)
S lupou do historie: Beauty and the Beast (12. 7. 2017)
S lupou do historie: Red Dwarf (16. 7. 2017)
S lupou do historie: Rome (19. 7. 2017)
S lupou do historie: Vyšehrad (24. 7. 2017)
S lupou do historie: You're the Worst (26. 7. 2017)
S lupou do historie: Camelot (30. 7. 2017)
S lupou do historie: My Mad Fat Diary (2. 8. 2017)
S lupou do historie: That '70s Show (6. 8. 2017)
S lupou do historie: Blood Ties (9. 8. 2017)
S lupou do historie: Stargate SG-1 (13. 8. 2017)
S lupou do historie: Poldark (16. 8. 2017)
S lupou do historie: Shameless (20. 8. 2017)
S lupou do historie: Revolution (23. 8. 2017)
S lupou do historie: Andromeda (27. 8. 2017)
S lupou do historie: Mistresses (30. 8. 2017)
S lupou do historie: How I Met Your Mother (3. 9. 2017)
S lupou do historie: The Fall (6. 9. 2017)
S lupou do historie: Joey (10. 9. 2017)
S lupou do historie: CSI Miami (13. 9. 2017)
S lupou do historie: Dallas (17. 9. 2017)
S lupou do historie: Hellcats (20. 9. 2017)
S lupou do historie: Crossing Jordan (24. 9. 2017)
S lupou do historie: Will & Grace (27. 9. 2017)
S lupou do historie: Nikita (1. 10. 2017)
S lupou do historie: Battlestar Galactica (4. 10. 2017)
S lupou do historie: Modern Family (8. 10. 2017)
S lupou do historie: Revenge (11. 10. 2017)
S lupou do historie: Kings (15. 10. 2017)
S lupou do historie: Bates Motel (18. 10. 2017)
S lupou do historie: Merlin (22. 10. 2017)
S lupou do historie: Chuck (25. 10. 2017)
S lupou do historie: The Carrie Diaries (29. 10. 2017)
S lupou do historie: Saving Hope (1. 11. 2017)
S lupou do historie: Orphan Black (5. 11. 2017)
S lupou do historie: Baywatch (8. 11. 2017)
S lupou do historie: Charmed (12. 11. 2017)
S lupou do historie: Life Unexpected (15. 11. 2017)
S lupou do historie: Monk (19. 11. 2017)
S lupou do historie: Rizzoli & Isles (22. 11. 2017)
S lupou do historie: Blackadder (26. 11. 2017)
S lupou do historie: Profiler (3. 12. 2017)
S lupou do historie: Murdoch Mysteries (6. 12. 2017)
S lupou do historie: South Park (10. 12. 2017)
S lupou do historie: Underbelly (13. 12. 2017)
S lupou do historie: Melissa & Joey (17. 12. 2017)
S lupou do historie: 4teens (20. 12. 2017)
S lupou do historie: ALF (24. 12. 2017)
S lupou do historie: Parks and Recreation (27. 12. 2017)
S lupou do historie: Hawthorne (31. 12. 2017)
S lupou do historie: The Dead Zone (3. 1. 2018)
S lupou do historie: Ugly Betty (7. 1. 2018)
S lupou do historie: Moonlight (10. 1. 2018)
S lupou do historie: NCIS (14. 1. 2018)
S lupou do historie: Frasier (17. 1. 2018)
S lupou do historie: Rectify (21. 1. 2018)
S lupou do historie: Okresní přebor (24. 1. 2018)
S lupou do historie: Kriminálka Anděl (28. 1. 2018)
S lupou do historie: Continuum (31. 1. 2018)
S lupou do historie: The West Wing (4. 2. 2018)
S lupou do historie: Dirty Sexy Money (7. 2. 2018)
S lupou do historie: Roseanne (11. 2. 2018)
S lupou do historie: Vyprávěj (14. 2. 2018)
S lupou do historie: Lost Girl (18. 2. 2018)
S lupou do historie: New Girl (21. 2. 2018)
S lupou do historie: Eureka (25. 2. 2018)
S lupou do historie: Eli Stone (ABC) (28. 2. 2018)
S lupou do historie: Southland (4. 3. 2018)
S lupou do historie: Drop Dead Diva (7. 3. 2018)
S lupou do historie: Finding Carter (11. 3. 2018)
S lupou do historie: American Horror Story (14. 3. 2018)
S lupou do historie: The Leftovers (18. 3. 2018)
S lupou do historie: Baby Daddy (21. 3. 2018)
S lupou do historie: Návštěvníci (25. 3. 2018)
S lupou do historie: Make It or Break It (28. 3. 2018)
S lupou do historie: The Killing (1. 4. 2018)
S lupou do historie: My Name Is Earl (4. 4. 2018)
S lupou do historie: Suburgatory (8. 4. 2018)
S lupou do historie: Third Watch (11. 4. 2018)
S lupou do historie: Judging Amy (15. 4. 2018)
S lupou do historie: Chasing Life (18. 4. 2018)
S lupou do historie: Ray Donovan (22. 4. 2018)
S lupou do historie: Breakout Kings (25. 4. 2018)
S lupou do historie: V (29. 4. 2018)
S lupou do historie: Grimm (2. 5. 2018)
S lupou do historie: Without a Trace (6. 5. 2018)
S lupou do historie: Family Guy (23. 5. 2018)
S lupou do historie: The Bridge (27. 5. 2018)
S lupou do historie: Sanctuary (30. 5. 2018)
S lupou do historie: Dynasty (3. 6. 2018)
S lupou do historie: Californication (6. 6. 2018)
S lupou do historie: Breaking In (10. 6. 2018)
S lupou do historie: Wallander (13. 6. 2018)
S lupou do historie: Little Britain (17. 6. 2018)
S lupou do historie: Ringer (20. 6. 2018)
S lupou do historie: BoJack Horseman (24. 6. 2018)
S lupou do historie: Nemocnice na kraji města (27. 6. 2018)
S lupou do historie: The Event (4. 7. 2018)
S lupou do historie: The Strain (8. 7. 2018)
S lupou do historie: Fargo (11. 7. 2018)
S lupou do historie: Suddenly Susan (15. 7. 2018)
S lupou do historie: Tru Calling (18. 7. 2018)
S lupou do historie: Chalupáři (22. 7. 2018)
S lupou do historie: Being Erica (25. 7. 2018)
S lupou do historie: The Knick (29. 7. 2018)
S lupou do historie: Jericho (1. 8. 2018)
S lupou do historie: What I Like About You (5. 8. 2018)
S lupou do historie: Whitney (8. 8. 2018)
S lupou do historie: Cirkus Bukowsky (12. 8. 2018)
S lupou do historie: Haven (15. 8. 2018)
S lupou do historie: The Fosters (19. 8. 2018)
S lupou do historie: Looking (22. 8. 2018)
S lupou do historie: Midsomer Murders (26. 8. 2018)
S lupou do historie: The Simpsons (29. 8. 2018)
S lupou do historie: The Middle (2. 9. 2018)
S lupou do historie: Billy & Billie (5. 9. 2018)
S lupou do historie: Star Trek (9. 9. 2018)
S lupou do historie: Angel (12. 9. 2018)
S lupou do historie: Arrested Development (16. 9. 2018)
S lupou do historie: Star Trek Enterprise (19. 9. 2018)
S lupou do historie: Sex and the City (23. 9. 2018)
S lupou do historie: Ripper Street (26. 9. 2018)
S lupou do historie: The New Adventures of Superman (30. 9. 2018)
S lupou do historie: The Cleveland Show (3. 10. 2018)
S lupou do historie: Falling Skies (7. 10. 2018)
S lupou do historie: Two and a Half Men (10. 10. 2018)
S lupou do historie: Devious Maids (14. 10. 2018)
S lupou do historie: Monty Python's Flying Circus (17. 10. 2018)
S lupou do historie: Major Crimes (22. 10. 2018)
S lupou do historie: Archer (24. 10. 2018)
S lupou do historie: True Blood (28. 10. 2018)
S lupou do historie: Legend of the Seeker (1. 11. 2018)
S lupou do historie: Lilyhammer (4. 11. 2018)
S lupou do historie: Freaks and Geeks (1. 9. 2019)
S lupou do historie: Ashes to Ashes (4. 9. 2019)
S lupou do historie: Instant Star (8. 9. 2019)
S lupou do historie: Zdivočelá země (11. 9. 2019)
S lupou do historie: Hit the Floor (15. 9. 2019)
S lupou do historie: Human Target (18. 9. 2019)
S lupou do historie: Diagnosis Murder (22. 9. 2019)
S lupou do historie: The Affair (25. 9. 2019)
S lupou do historie: Hospoda (29. 9. 2019)
S lupou do historie: Game of Thrones (3. 10. 2019)
S lupou do historie: Terminator: The Sarah Connor Chronicles (6. 10. 2019)
S lupou do historie: Getting On (9. 10. 2019)
S lupou do historie: F. L. Věk (13. 10. 2019)
S lupou do historie: Ground Floor (16. 10. 2019)
S lupou do historie: Rescue Me (20. 10. 2019)
S lupou do historie: Married... with Children (23. 10. 2019)

S lupou do historie: Warehouse 13 (27. 10. 2019)
S lupou do historie: Angels in America (30. 10. 2019)
S lupou do historie: Stargate Universe (3. 11. 2019)
S lupou do historie: Legends (6. 11. 2019)
S lupou do historie: Knight Rider (10. 11. 2019)
S lupou do historie: Parade's End (13. 11. 2019)
S lupou do historie: The O.C. (17. 11. 2019)

Líbilo se? Tak nás motivuj likem!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

sarhod79
před 143 týdny
mám ho ve watchlistu, ale ještě jsem se neodhodlala se na něj podívat
RedRose
před 143 týdny
zajimave je to prave pro evropske publikum, vcetne nas... je to dost jine nez...
STOUPA
před 143 týdny
Tohle mě moc nezaujalo.

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY