13. 2. 2017

Novinka pod lupou: Patriot

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Patriot
Žánr Drama / Thriller
Stanice Amazon
Premiéra 24. 2. 2017 (pilot dostupný od 5. listopadu 2015)
Vysílání celá série najednou
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

Kdo?

Tvůrci Steven Conrad (scénář, režie, produkce)
Herci Michael Dorman,

Terry O'Quinn, Kurtwood Smith, Michael Chernus, Kathleen Munroe, Aliette Opheim

O čem to je?

Patriot sleduje komplikovaný život agenta Johna Tavnera. Jeho novým úkolem je zabránit Íránu v získání nukleární zbraně. Musí se opatrně proplétat spletitou pavučinou nebezpečných situací, které ho donutí jít do utajení. Získá práci nevýznamného zaměstnance jedné středozápadní americké průmyslové firmy. Zároveň však bojuje s vlastním posttraumatickým syndromem, neschopností federální vlády a intrikami svých kolegů ve firmě. Všechny tyto okolnosti jeho misi ohrožují.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Člověk by řekl, že Amazon patří na poli dramat mezi přední hráče. Měli jsme tu fajn Man in the High Castle, fajn Mad Dogs, fajn Good Girls Revolt a mnoho dalšího. A pak přišel Patriot. S Drunk_Queen jsme daly společné sledování, takže jsme ve výsledku trpěly dohromady. Alespoň to bylo snesitelnější.

Jakože ani nevím, co o tom vlastně napsat. Když si teď čtu obsah, vůbec nevím, jak jsem ho měla z pilotu vydedukovat. Ten příběh je naprosto nicneříkající. V jednu chvíli jsem se koukla na čas a docela jsem se zděsila, že už je 35 minut pryč a já pořád netuším, o čem to vlastně je. Toto zoufalství se nezměnilo za celou dobu, možná maximálně poslední minuta trošku poodhalila, co je vlastně hrdinovým cílem, ale i tak je tento pilot velký WTF otazník.

Hlavní hrdina vypadá půlku času, jako že je pomalejší. Neustále jen kouká do prázdna a než se k něčemu rozhoupe, je deset minut pryč. Nechápu jeho vztahy v rodině, asi je to tedy rodina, nechápu jejich zaměstnání a nechápu, proč se musel vměstnat do nějaké firmy, která nechápu, co vlastně dělá. Prostě to celé nechápu.

Taky by mě zajímalo, jaký žánr to vlastně je. Vypadá to jako drama, možná thriller. Ale je tam tolik momentů, u kterých se musíte smát, že vás to nutí přemýšlet, jestli to není nějaké odlehčené drama. Dost tomu odpovídá i hudba, která je naprosto nevhodně zvolená a rušivá. Zní jako vytržená z pohádky, díky čemuž působí komicky. Opravdu, většinou hudební podkres naprosto vytěsňuju a nevnímám ho, ale tady to tak bilo do uší, až to pěkné nebylo.

Co říct na závěr? Snad jen to, že si to vyzkoušejte sami, pokud máte sebedestruktivní osobnost. Ale co já vím, třeba tady zase půjdeme proti většině a všichni ostatní budou z Patriota nadšení. Úplně vidím, jak to bude jeden z dalších seriálů, který bude válcovat Emmy a Glóby… Pro mě ale naprosto nepochopitelně. Kvůli NPL jsem viděla už skoro 350 pilotů za poslední rok a půl. Tenhle je pro mě ale asi nejvíce zmatený, opravdu nevím, co tím chtěl básník říct.
  • přežila jsem 57 minut sledování
  • nevím, o co tam jde
  • hlavní hrdina
  • hudba
  • ani to nedokážu žánrově zařadit
0 %
Mé hodnocení
ragelly

Po zážitku, kdy jsme si s ragelly navzájem vyměňovaly dojmy při sledování The Moorside, jsme se pro vylepšení našeho novinkaření rozhodly postoupit o úroveň výš – na synchronizované sledování. Tak snad se vám náš nově zavedený (a nejspíš naposled použitý a naprosto se neprojevující) koncept bude líbit. Ale k pilotu, jaký je tedy Patriot?

Amazon si získal díky The Grand Tour mou oblibu, takže u mě mají novinky od něj předem vyhráno. Tedy to jsem si alespoň myslela před zhlédnutím Patriota. O začátku se rozhodně nedá říct, že by diváka vtáhnul do děje. Pokud tedy „nudit“ neberete jako synonymum.

Poté seriál diváka vytáhne ze stereotypní nudy tak rychle, až má divák pocit, že do něj snad narazil autobus. Ale narazil do někoho jiného, nebojte. Poté se ale seriál opět vrací do stereotypní nudy, kdy nevíme kdo co proč dělá (to proč je nejcitelnější). Občas tedy přijde nějaká podobná „magořinka“ jako již zmiňovaný autobus, u které si začnete říkat, jestli to náhodou nemá být komedie, občas Terry O'Quinn zazpívá country, ale jinak je to zkrátka buď nudné, nebo naprosto nepochopitelné, či nevkusné.

Ani hluboké rozpravy s ragelly mi nijak zvlášť neosvětlily, co toto všechno mělo znamenat (aneb co tím chtěl básník říci). Pokud tedy neměl být Patriot cíleně změtí nesmyslných scén, pokud ano, tak se mu záměr podařil dokonale.

Díky tomu, že jsem pilot nesledovala sama, jsem se alespoň všem jeho četným nedostatkům s radostí zasmála, ale upřímně, tento pilot si nezaslouží sledování snad kvůli vůbec ničemu.
  • vcelku zábavné šílenosti
  • country číslo dvou hlavních hrdinů
  • nesmyslnost, nevkus, nuda
  • zvláštní soundtrack
  • a také všechno ostatní
0 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Kdo nesdílí není Čech! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře26zobraz všech 26 příspěvků
teraxa

teraxa

Tak hlasim, ze to sranda vazne nebyla :(
před 205 týdny
ragelly
před 205 týdny
Koldik

Koldik

Uz len ten trailer bol dost zmatocny...takze ked vidim dve nuly pridam... sedmicku :)
před 202 týdny
Další články k tématu