24. 2. 2017

Novinka pod lupou: Crashing

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Crashing
Žánr Komedie
Stanice HBO
Premiéra 19. 2. 2017
Vysílání neděle, 22:30 hodin
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Pete je šťastný člověk. Má milující ženu, která ho finančně podporuje při cestě za svým snem. Hrdina touží stát se slavným stand up komikem, ale prozatím se nedokázal prosadit. To ale nevadí, dokud má doma lásku a štěstí. Problém přijde ve chvíli, kdy svou manželku nachytá v posteli s jiným mužem. Tato traumatizující událost Petea donutí pořádně se podívat na svůj život a rozhodnout se, co se svým životem dál.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Tak tohle byl fail. Četla jsem nadpis, že to je jako Girls v mužském provedení. Jestli takhle vypadá Girls, tak to snad ani nechci vidět. Protože tady šlo o nudu od začátku do konce. Vlastně, ne, oprava, nuda v kombinaci s trapností.

Opravdu nemám ráda takové ty projekty, u kterých se tvůrce snaží sebevyjádřit. Přesto nějakým záhadným způsobem stále dochází k jejich dalším a dalším objednávkám. To máme Insecure, Bakets, Master of None, Mulaney a teď i Crashing. Mulaney přitom není náhodná volba seriálu. Protože tohle je to samé v bledě modrém. Jen trošku víc depresivní. Prostě tu máme komika, který ne a ne uspět. Překvapivě, když nemá ani špetku talentu.

Paradoxně nejzábavnější proto byla jeho manželka a její sexuální očista. Její milenec byl vtipně nechutný, takový ten týpek a la Russell Brand. Bohužel to vypadá, že to byla jen jednodílná záležitost a dál už se příběh bude točit jen okolo trapného hrdiny a jeho trapnějšího idolu.

Budu koukat dál? Ne, nejsem takový masochista.
 • manželka a milenec
 • hrdina
 • trapný stand up
 • bez vtipu
10 %
Mé hodnocení
ragelly

Komedie od HBO jsme tu už měli, ale co si tak vzpomínám, tak mě ještě žádná nijak zvlášť nezaujala. A tím nemyslím, že by mi nutně musela vzít vítr z plachet, stačilo by, kdyby byla alespoň průměrně zábavná. Ale třeba jsem zatím narazila jen na horší vzorky, změní tedy Crashing můj názor?

No… víte, jak to většinou dopadá se seriály, u kterých je v kolonce „tvůrce“ a „hlavní role“ zapsán stejný člověk. Nebo se seriály, které jsou o komicích. Jestli ne, tak vám napovím. Špatně. A Crashing bohužel není výjimkou. 95 % času tu máme postavy, které snad vedou souboj o to, která z nich bude nejvíce nesympatická (přežitelný byl snad jen hostitel hlavní postavy) a hlavní hrdina jako hlavní tvář tohoto závodu si nedělá vůbec ostudu. Řadí se mezi ty hlavní postavy, které mají bavit tím, že jsou zoufalé až na půdu, ale upřímně – baví to? Spíš je to jen neskutečně otravné, takže se divákovi uleví, když hrdina konečně dostane facku od pána, co mu má odtáhnout auto.

Crashing má pouze půl hodiny, takže není moc prostoru na to, aby díl nudil. Tím pádem to docela rychle uteče, ale to bych brala spíš za zázrak než za něco očekávatelného. Příběh je totiž otřesný a vtipy, ač jsme mezi komiky, prostě nejsou, respektive vůbec nejsou vtipné.

Jediným momentem, který mi dodal naději, byl rozhovor hlavního hrdiny s malými dětmi v metru. Opět to byl moment pesimistický až hanba (fakt netuším, co by tady měla být ta komedie), ale konečně se dalo s hlavním hrdinou alespoň nějak soucítit a cítit k seriálu nějaké emoce, protože se pro jednou hrdina nechoval jako naprostý idiot.

Má cenu se na Crashing dívat? Máte rádi všechny komedie od HBO? Tak to rozhodně. Máte rádi komedie, u kterých je u kolonky tvůrce a hlavní role stejné jméno? Že váháte. Ale jinak asi ne.
 • hrdinova rozprava s dětmi v metru
 • vcelku rychle to uteklo
 • hlavní hrdina
 • všechny ostatní postavy
30 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Nevím čím to je, ale HBO komedie mi prostě málokdy sednou – snad ještě nikdy jsem si po dosledování pilotu neřekl, že bych rád viděl další díl. A Crashing bohužel není výjimkou.

Ze začátku to vypadalo podobně šíleně, jako Cassandra, kterou jsem viděl nedlouho před tímto. Možná proto jsem se na startu neubránil porovnávání těchto dvou seriálů, ačkoliv nakonec je každý úplně jiný. Crashing je spíše taková hořkosladká komedie, která ale jaksi neví, co chce být víc.

Tady je totiž asi ten hlavní kámen úrazu. Tvůrci jako by nevěděli, jestli má být Crashing spíše komedie, nebo spíše drama s komediálními prvky. Ten mix, který z toho nakonec vzešel, spíše nudí a působí rozpaky. Jistě, už bylo hned několik stejně koncipovaných seriálů, některé dokonce dopadly hodně dobře. Crashing si na to nevybral dostatečně nosnou zápletku a charaktery, takže se člověk pouze zasměje u těch vtipných pasáží. Naopak u těch dramatičtějších, u těch, které s divákem mají asi něco udělat, jsem se spíš nudil a přistihl jsem se, že je mi jedno, jak bude pokračovat hlavní hrdina.

Nemůžu říct, že by to bylo natočeno špatně, nebo že by v tom nebyl potenciál. On v tom potenciál je, může se to ubírat všemi směry. Může se z toho stát buddy komedie, nebo drama-komedie o snaze obnovit vztah… Potenciál je rozsáhlý, technická stránka je také v pořádku. Scénář je ale neosobitý a nepříliš originální, nepracuje s postavami tak, aby zaujaly, a celkově působí až příliš odtažitě.

Co kvituji a chválím, tím jsou povedené vtipy. Ty trapné tu nejsou, maximálně naprosté minimum, každopádně pokud jsou, snadno na ně člověk zapomene. Tohoto humoru tu bohužel není dostatečně a pilot se víc soustředí na děj, který holt není tak nosný, jak by měl být, na to, aby utáhl epizodu, která má skoro 40 minut.

Nemůžu hovořit o zklamání, protože jsem neměl žádná očekávání. Co jsem věděl, tak byl fakt, že jde o komedii od HBO. A bohužel, často jde víc o odlehčené drama, než o komedii. To by mi nevadilo, zápletka je ale mnohokrát viděná a nebaví. Postavy jsou do toho navíc nesympatické a nezajímavé, herci nejsou marní, ale nemají tolik prostoru a působí to příšerně nezáživně. Do průměru to vytahuje technická stránka.
 • komediální části
 • technická stránka
 • potenciál do budoucna
 • postavy
 • scénář
 • zápletka
40 %
Mé hodnocení
Esgalnor

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Taky by ti myš neupadla, když to pošleš do světa. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře3zobraz všechny 3 příspěvky
Destiny

Destiny

Recenze mi mluví z duše. Něco takového se jen tak nevidí. Už nikdy více.
před 215 týdny
Destinytte

Destinytte

Čekala jsem na lupu, abych se ujistila, že na tohle fakt nemá smysl koukat.
před 215 týdny
007.dany

007.dany

Podle těch recenzí,snad radši ani zkoušet nebudu. :)
před 215 týdny
Další články k tématu