25. 2. 2017

Novinka pod lupou: The Breaks

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název The Breaks
Žánr Drama / Retro / Hudební
Stanice VH1
Premiéra 20. 2. 2017
Vysílání pondělí, 21:00 hodin
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

Kdo?

O čem to je?

Seriál podle stejnojmenného televizního filmu z roku 2016. Tři přátelé se snaží prosadit a zanechat svou stopu v hip-hopovém průmyslu během 90. let, kde však je hodně velká konkurence. Seriál sleduje úspěchy i pády umělců, kteří bojují za svou šanci zazářit v New York City.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Ne mnoho seriálů má na začátku pilotu pasáž „Minule jste viděli“. Trošku nám to s Drunk_Queen zavařilo hlavu, ale zjistily jsme, že seriálu předcházel film. Upřímně. Po zhlédnutí pilotu nemám sebemenší chuť pouštět si k tomu ještě film.

Tohle byla velká slabota. Hip-hopová scéna v 90. letech by mohla znít pro mnohé lákavě, ale tady snad o hudbu ani nejde. Je to jen série drsných rozhovorů a honění si trika o tom, kdo je lepší. Neptejte se mě na příběh, protože po dosledování nemám tušení, co se tam vlastně řešilo. Opět jeden ze seriálů, který si vůbec nedokázal udržet mou pozornost a já dělala všechno možné jiné, jen abych se na sledování nemusela soustředit.

Herecké obsazení je nesympatické. Nejen, že nezaujalo, ale je opravdu nesympatické. Začínám mít pocit, že Quad a Greenleaf v kategorii ryze černošských seriálů jsou svou vysokou mírou zábavnosti asi výjimkou.

Budu koukat dál? K tomu mě nikdo nedonutí.
 • hip-hopová scéna
 • nevyužitý potenciál
 • nesympatické postavy
 • nudný příběh
10 %
Mé hodnocení
ragelly

Vcelku živě si pamatuju ty doby, kdy jsme ještě na satelitu měli VH1. Pár let už to je, ale koukám, že VH1 je na tom podobně jako MTV a hudba se postupně dostává na druhou kolej… i když.

Pokud bychom se u The Breaks měli bavit o nějakém přínosu, tak by jím pravděpodobně bylo mapování začátků úspěchu hip-hopu a rapu, respektive momentů před jeho začátkem. Samozřejmě, The Breaks se se skutečností a reálnými postavami nekryje, ale myslím, že situaci nastiňuje docela přesně.

Významným prvkem je v seriálu hudba. Jak podivné vzhledem k tématu, že. Ale co tím chci říct. Vzhledem k žánru, ve kterém se pohybujeme, je hudba dost výrazná (občas je tak rázná, že její nástup až trochu zaskočí a střihy působí až trochu drasticky), ale hlavně je natolik výrazná, že vlastně zastíní celý seriál.

A tak je vlastně jediným prvkem, který zaujme. Žádná z postav není nijak zvlášť zajímavá, příběh také nijak nevyčnívá a celkově všechno splývá, že když se objeví závěrečné titulky, vlastně si toho není moc co pamatovat.

Seriál jako takový je zpracován dobře. Ale má několik výrazných problémů, mj. to, že nemá žádného „tahouna“. Takže ať už se nám zvolená hudba líbí nebo ne, je nutno uznat, že mimo nějakého toho historického kontextu na tahouna aspiruje právě ona. Nic moc jiného seriál nemá. Ale stačí to?
 • hudba
 • víceméně realistický historický kontext
 • žádný výrazný děj ani postava
40 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Už dlouho jsem neviděl seriál, který by mě tak moc nezaujal. No, z toho pilotu si pamatuju hlavně ukázku v pravém dolním rohu na nějaký podivný pořad Marha & Snoop’s Potluck Dinner Party (doufám, že si to pamatuji správně), kde budou jako hosté nějaká Kelis a individuum, co si říká Fat Joe. A vzhledem k tomu, že mám mizernou paměť, už jen tento fakt dokazuje hodně.

Tuším, že to bude zčásti i tématem, roli v tom rozhodně bude mít i zpracování. Nevím, no, prostě to na mě působilo jaksi roztrhaně a natahovaně. Přesně tak – ne ani, že by to těch dějových linií rozehrávalo tolik, ono to je stále v těch mezích únosnosti, režisér to ale jaksi neumí zpracovat dostatečně citlivě – tak, aby se divák neztrácel a nepletl. Často je střih mezi scénami právě matoucí a nezapadá.

Samotné téma mě moc nezajímá, přesto věřím, že je zatím zpracováno poměrně dobře, co se faktů a tak týče. Hudba je logicky dost slušná. Dále herci jsou v pořádku, jejich výkony mě nijak neuráží a nevadí mi.

I v těch lepších momentech epizody jde však pouze o rutinu. Rutinní práci bez nějakého osvěžení. Logicky se tam objevují nějaká klišé, která však nejsou uchopena tak, aby byla využita dobře. A vlastně pokud nejde o rutinní práci ze všech stran (až na hudbu a lehce i herce), jde o strašně nezáživný průměr.

O dalším sledování rozhodně neuvažuji. Nedokázalo mě to oslovit, podat mi téma tak, aby mě zaujalo. Hudba a herci nedokáží vytáhnout ten průměr (co se týče technické stránky a scénáře především) do nadprůměru a nepomáhá tomu ani fakt, že se to rychle vypaří z hlavy. Na mě to působilo jako znuděné 40minutové odfrknutí.
 • hudba
 • herci
 • za téměř celých 40 minut to nedokáže nijak oslovit
 • brzy se to zapomene
 • průměr bez přidané hodnoty po všech stránkách
40 %
Mé hodnocení
Esgalnor

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Copak asi dělají tyto tlačítka? 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře6zobraz všech 6 příspěvků
Squerago

Squerago

To moc k pridani do watchlistu nenalakalo :D
před 204 týdny
007.dany

007.dany

To také zrovna dvakrát dobře nevypadá...
před 204 týdny
Cosima

Cosima

Opravdu nenaláká na pokračování, člověk tak tak dokouká....
před 204 týdny
Další články k tématu