6. 3. 2017

Novinka pod lupou: Sun Records

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Sun Records
Žánr Drama / Retro / Hudební
Stanice CMT
Premiéra 23. 2. 2017
Vysílání čtvrtek, 21:00
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

Kdo?

O čem to je?

Seriál natočený podle muzikálu Million Dollar Quartet. Příběh je zasazen do bouřlivých počátků hnutí za lidská práva a vypráví o zrození rock ‚n‘ rollu. Vedeni Samem Phillipsem, mladí hudebníci jako Johnny Cash, Elvis Presley, Carl Perkins a Jerry Lee Lewis kombinují styl country s R&B 50. let, čímž navždy mění směr, kterým se hudba v následujících letech bude ubírat. Seriál sleduje mladé umělce na cestě za slávou na pozadí blížící se politické změny a sociálních nejistot.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Konečně jsem se dočkala něčeho, co můžu všemi deseti doporučit! Znáte takové ty životopisné filmy jako Ray, Walk the Line a tak? Sun Records je úplně stejný, jako by byl vystřižený podle šablony. Hudba tu zní od začátku do konce, v podstatě jeden song střídá druhý. Tohle období 50. a 60. let miluju, rock ‚n‘ roll je prostě třída, nádech country perfektní. Těším se na soundtrack!

Seriál je prý podle muzikálu, na ten bych chtěla jít. Elvise mám moc ráda, stejně jako Johnyho Cashe. Mít oba (a jejich písničky) v jednom seriálu? Halelujah! Jejich představitelé jsou perfektní a jestli to i doopravdy zpívají, našla jsem nové idoly mého srdce :D

Co se týče příběhu, zatím se toho moc nestalo. Pilot se soustředil na představení hlavních postav, především na Sama Phillipse v podání mého milovaného Chada Michaela Murraye. Role mu perfektně sedla. Vím, že hrál i v Agent Carter, takže jako sexy chlap ve skvěle padnoucím obleku má již své zkušenosti, proto jsem ani neměla obavy, že by mu role neměla sednout. Jeho chování na konci epizody mi trošku připomnělo Dona Drapera z Mad Menů, budu asi trpět za jeho manželku. Ale pořád je neodolatelný a navíc z něj čiší, že hudbu opravdu miluje.

Samozřejmě rekvizity a kostýmy jsou naprosto famózní, celkově práce s výtvarnou složkou seriálu se mi moc líbí. Zatímco v uších zní krásné tóny tehdejší hudby, před kamerou vidíte krásné barvy, přírodu a kluky, kteří jako by vypadli z Pomády – černé tričko, černé kalhoty, natupírované vlasy a zlato v hrdle. Nemůžu se dočkat dalších dílů. A toho soundtracku!

Budu koukat dál? Tohle bych si nenechala ujít.
 • hudba
 • slavní zpěváci v jednom seriálu
 • jejich představitelé
 • kostýmy
 • prostředí
 • v pilotu se zatím nic moc nestalo
90 %
Mé hodnocení
ragelly

Hudba je snad nevyčerpatelným tématem, takže není divu, že se alespoň čas od času objeví v naší Novince pod lupou nový kousek hudebního žánru.

Navíc pokud je hudba použita dobře, seriálu může dodat nějaké to tempo navíc. A Sun Records tohoto nejspíš plně využívá, protože jako by divák ani nemrknul a epizoda najednou končí.

A hudba se vskutku prohraje většinou epizody. Ovšem do seriálu tak nějak sedí jako ulitá (není to jen žánrem), nepůsobí nijak rušivě a naopak se jí daří přesně to, co by se dobrému soundtracku dařit mělo – seriál perfektně doplňuje a pozvedává ho svou přítomností na novou úroveň.

K postavám asi ani není co říct. To, když v seriálu místo vymyšlených postav vystupují „skutečné“ osobnosti, přidává to seriálu na „vážnosti“ a na dojmu, který na diváku zanechá. A přece jen to v diváku probudí nějakou tu zvědavost navíc, pokud dané osobnosti již zná (neznat by bylo v tomto případě velmi těžké), a to rozhodně nezaškodí

Je nutné říct ještě něco dalšího? Sun Records je zkrátka skvělá jízda s parádní atmosférou a s obrovskou dávkou velmi příjemně znějící hudby. Seriály s minulostí hudby jsou možná risk, protože se ne vždy povedou tak, aby byly dobrou podívanou, která dané období neztrapňuje, ale když se povedou, stanou se až téměř povinností pro každého milovníka hudby. A Sun Records si tento status zaslouží.
 • hudba
 • rychle ubíhající a velmi zajímavý příběh
 • doba a atmosféra
80 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Johnny Cash, Elvis Presley, Jerry Lee Lewis… skoro neznámý příběh ze začátku jejich kariéry vás zaujme už popisem. Se seriálem je to ale lehce horší.

Když to porovnám s dalšími životopisnými minisériemi z posledních let, není to zas tak odlišný seriál. Jako by stanice měly jeden mustr, když přijde na tento žánr. Jenže narozdíl od minisérií, které se soustřeďují třeba jen na jednu dvě postavy, tady jich jako hlavních vidíme hned pět – a k tomu kopu postav vedlejších. Výsledek je ten, že nikterak krátký díl uběhne poměrně rychle a vlastně se v něm ani nic nestane – skončí tehdy, jakmile se začne děj aspoň trochu rozjíždět. Na jednu stranu vás to docela i navnadí do druhého dílu, na stranu druhou vás to lehce znechutí. Skoro jako by vám v půlce filmu pustili reklamu.

Oceňuji výběr herců, vážně. Jsou dobří, do svých rolí sedí hrají obstojně. Jen mám lehkou výhradu k samotnému časovému určení děje seriálu. Bez znalosti látky neodhadnete, kdy se vlastně seriál odehrává. Jednu chvíli tipujete, že za války, v další, že v 60. letech, v další, že v 50. Když otec Johnnyho Cashe mluví o válce, nejste si jistí, jestli o Vietnamské, nebo o Korejské. Nebo třeba o některé jiné. Na druhou stranu ale oceňuji, že v souvislosti s Cashem byla jeho vojenská služba aspoň lehce naspoilerována a naťuknuta.

Million Dollar Quartet (což je mnohem lepší název než obligátní The Sun Records) je slušně natočený a zahraný pilot. Nevybočuje ale ničím zvláštním, čím by si vás získal. Na to, o jakých legendách pojednává, až trestuhodně promrhává jejich gloriolu a vytváří spíš filmový životopis s několika scénami, které se mají tvářit jako legendární.
 • herci
 • v pilotu se nic nestane
 • bez znalosti předlohy jste ztracení
60 %
Mé hodnocení
Seraphine313

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Za každej like dostane autor bonbón! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře7zobraz všech 7 příspěvků
007.dany

007.dany

To vypadá celkem zajímavě... :)
před 202 týdny
Koldik

Koldik

Nic pre mna...
před 199 týdny
Destinytte

Destinytte

Seriál jsem sjela maratonem před pár dny. Průměr. Už si z něj moc nevybavuju a to o něčem svědčí...
před 110 týdny
Další články k tématu