10. 3. 2017

Novinka pod lupou: Time After Time

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: Time After Time
Žánr: Drama / SciFi / Romantický
Stanice: ABC
Premiéra: 5. 3. 2017
Vysílání: neděle v 21:00
Předskokan: Once Upon a Time
Konkurence: Madam Secretary (CBS), Family Guy (Fox)
Tipovačka: Všechny týmy kromě Gorilly a Edny tipují prodloužení. V prodloužení věří také lid s převahou 70 % tipujících.

Kdo?

Tvůrce: Kevin Williamson
Herci: Freddie Stroma, Josh Bowman, Genesis Rodriguez, Nicole Ari Parker, Will Chase, Jordin Sparks, Jennifer Ferrin

Ve zkratce

Dobrodružná hra kočky s myší začíná ve chvíli, kdy je slavný sci-fi spisovatel H.G. Wells transportován do současného Manhattanu, aby zde pronásledoval Jacka Rozparovače. Jakmile H.G. přiletí do New Yorku, ocitne se ve světě, o kterém se mu nikdy ani nesnilo. Téměř ihned navíc hrdina potkává mladou ženu, která ho velmi okouzlí.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Za sebe musím říct, že jsem po zhlédnutí dvouhodinového pilotu nadšená. Seriál jsem chtěla původně sledovat kvůli obsazení, takže jsem od samotného děje moc neočekávala, což je možná důvod, proč se mi Time After Time tak zalíbil.

Moc se mi líbí nápad příběhu z knižní předlohy, se kterým Williamson pracuje. Dvě skutečné a notoricky známé postavy přicestují z minulosti časem do současnosti. Sériový vrah Jack Rozparovač začíná vraždit a plánuje s tím pokračovat napříč časem. H.G. Wells, spisovatel a vynálezce stroje času, se mu v tom snaží zabránit a ochránit přitom nevinné životy. No nezní to zajímavě?

Potěšila mě také skutečnost, že jsou mi všechny hlavní postavy sympatické. Je pravda, že Vanessa to měla chvilku nakloněné, ale nakonec jsem ji vzala na milost :D Chemie mezi Wellsem a Jane je uvěřitelná, ale občas to s těmi pohledy a magickými dotyky přeháněli.

Děj pěkně plynul, i když se jednalo o dvojnásobnou délku. Neměla jsem nutkání pilot stopovat nebo během sledování dělat něco jiného, bavila jsem se od začátku do konce. Neskutečně jsem si užívala scény, kdy Wells objevoval novinky ze současné doby a byl chudák ze všeho zmatený. Mou jedinou obavou je budoucnost děje, jelikož tuto zápletku nejde natahovat do nekonečna.
 • nápad příběhu
 • sympatické postavy
 • scény, kdy Wells naráží na novinky současnosti
 • poutavý děj
 • cestování časem
 • budoucnost děje
90 %
Mé hodnocení
gabik.029

Trošku jsem se bála, co z toho nakonec vyleze, výsledek ale mile překvapil. Nejde o světoborný seriál, ale jako příjemná oddychovka poslouží. Objevuje se tu několik klišé, příběh však příjemně utíká a na hlavní hrdiny se dobře kouká.

Docela mě rozesmál přechod z minulosti do přítomnosti. Chápu, že vrah chtěl utéct před policií, tak nasedl do stroje, ale rozhodně nechápu, proč se za ním hrdina osobně vydal a dal si za cíl ho přivést zpátky. Proč prostě neřekl, co se stalo, a neukázal policii, jak stroj funguje? Stejně to pak ukazoval své vyvolené… Jak se hned hrdinsky pustil za ním, to mi přišlo trošku zvláštní.

Hlavní herce neznám, ale přišli mi sympatičtí. Hlavně Wells, jak se oholil, tak to byl takový „aaach“ dívčí moment :D Milostná zápletka s kurátorkou muzea je jasná, tvůrci se ji ani nesnažili skrývat, i když bychom ji snadno rozpoznali i bez těch štěněčích očí, které na sebe obě postavy házely. Ale to nevadí, to prostě k tomuto typu seriálu patří. Musí tu být Jane v nesnázích, kterou Tarzan, teda, ehm, Wells, zachrání.

Moc se mi líbí, že nejde vyloženě pouze o hru kočky s myší, ale do příběhu je zapojen i tajemný element. Je tu jakýsi vyšetřovatel, který oba hrdiny sleduje, je tu Wellsova praprapravnučka a její manžel, po jehož pohledu mi v hlavě začaly ihned rotovat různé konspirační teorie (aktuálně si myslím, že je prapraprapotomek Jacka rozparovače). Určitě jsem zvědavá, jak se příběh v tomto ohledu bude dál vyvíjet. Doufám, že seriál v první řadě nabídne nějaké odpovědi, protože druhou podle sledovanosti zcela jistě nedostane.

Mimochodem, napadla někoho otázka, proč si Wells nenechal udělat kopii toho klíče? Jasně, nechtěl, aby se ho zmocnil Jack a mohl cestovat kamkoliv, ale když už byl ochotný klíč vyměnit za Jane, tak alespoň mohl mít v záloze kopii, aby taky mohl cestovat tím strojem, ne? :D

Budu koukat dál? Ano, bavila jsem se.
 • postavy
 • záhada
 • rychlý spád
 • stroj času
 • typické milostné klišé se ani neskrývá
 • herci trošku přehrávají
80 %
Mé hodnocení
ragelly

Jé, co to bylo? Na tom dělá společnost Disney, že? Ne ale vážně, něco tak naivního jsem neviděla hodně dlouho. Až mě napadá přirovnání k Beauty and the Beast. Hlavní ženská hrdinka, která se plně soustředí na práci a rozhodně se nenechá „oblbnout nějakými řečmi“ úplně roztaje poté, co se hlavní hrdina letmo dotkne její ruky (minimálně se tváří, že je v tom až po uši), zaláskovaných pohledů v úvodní dvojepizodě ostatně není vůbec málo.

Takže si divák během sledování tak trochu přijde, jako kdyby sledoval nějaký animák. Zmatení hlavního hrdiny a jeho okouzlení nově objeveným světem pohádkovou atmosféru už jen umocňuje. I když se tu sem tam vraždí.

Ale vadí to vůbec? Jak bych od sebe čekala, že najdu nekonečně mnoho důvodů, proč by Time after Time pro dobro lidstva nemělo existovat, u Time after Time se probudila má animáky a pohádky zbožňující dušička a já se bavila, protože sledování bylo docela kouzelné. Brutálně naivní, ale docela kouzelné.

Úplně si ale nejsem po prvních dvou dílech jistá, jakým směrem chce vlastně seriál mířit. Chvíli je to pohádka až na půdu, chvíli pořádná „drasťárna“. Neříkám, že by tohle bylo nemožné zkombinovat, ale obojím je seriál tak moc, že si toho obrovského rozdílu nejde nevšimnout.

Další věcí, která trochu zarazí, jsou některé hlavní postavy. Třeba Jack the Ripper. Typičtějšího padoucha jsem neviděla už dlouho, snad by se podle něj daly dělat i tabulky. Ovšem korunu všemu nasazuje manžel Vanessy, Wellsovy příbuzné. Ten je tu samozřejmě za nutnou překážku, aby všechno nebylo tak snadné, ale je tak přehnaný, až se nejde alespoň párkrát plácnout do čela.

Jinak ale za mě dobré. Na to, jak jsem si zoufala, že před sebou mám téměř devadesátiminutový pilot, sledování uteklo, že jsem téměř ani nevěděla jak, a pokud se člověk vyrovná s tím, že tohle bude spíš pohádka, je Time after Time zkrátka milé. Tedy, pár drsnějších momentů tohle moje tvrzení možná trochu nabourává, ale však vy víte, jak to myslím. Zkrátka stojí za to to zkusit, přece jen to stejně ihned po vydání článku nejspíš zruší. A novinek o cestování v čase je letos jen půl milionu.
 • pohádková atmosféra
 • sympatické postavy
 • sledování utíká
 • cestování v čase
 • lehce klišoidní postava Jacka Rozparovače
 • extrémně klišoidní postava manžela hrdinovy příbuzné
 • rozpolcenost
80 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

A je to tady naposledy (letos), oblíbené cestování časem. A tentokrát je při něm využito jméno H.G. Wellse, ale také Jacka Rozparovače.

Popis i trailer vypadají vcelku zajímavě a úvodní dvojdíl docela funguje. Obsazení taky není špatné, i když nikoho z hlavních postav neznám. Docela se mi líbilo i přizpůsobování postav současnosti a to, že probíhá u obou jinak. Trošku mě zklamala ta do očí bijící romance, ale asi je potřeba. Navíc postava Jane se zdá být až odporně dokonalá a vševědoucí.

Taky úplně nechápu postavu Vanessy a její motiv, který určitě nebude tak čistý, jak se tváří. Nejzajímavější postavou je pak jistě záhadný zrzek, na kterého HG narazil a který pak sledoval Jacka v baru. Rozluštění jeho záhady by mě zajímalo, ale nejsem si jistý tím, že kvůli tomu bych se sledováním pokračoval.
 • pilot funguje
 • přizpůsobování
 • záhadný zrzek
 • motiv Vanessy
 • ta romance
70 %
Mé hodnocení
Pajky

Time After Time je dalším z mnoha seriálů v letošní sezóně, u nichž se vsadilo na cestování časem. Ale na rozdíl od Timeless, Frequency nebo Making History neodcházím s tak silným pocitem zklamání.

Ze seriálu přímo čiší, že za ním stojí Kevin Williamson, tvůrce kriminálního počinu The Following, a i zde se dočkáváme hry na kočku a myš. Ústřední duo sice nehrají Kevin Bacon a James Purefoy, ale určité charisma jim nechybí. Na rozdíl od Stoupenců zla je to ale o dost méně temné a díky prvku sci-fi vše působí víc pohádkověji.

Souboj dvou mužů a časoprostorová honička bude jistě zajímavá podívaná, byť to není žádné velké drama promyšlené do detailů. Atmosféra je příjemná, seriál vás rychle vtáhne do děje a hra může začít. Místy je to dost předvídatelné, ale to neubírá na zábavě. Alespoň prozatím. Herci ujdou, postavy si celkem rychle oblíbíte a zápletka zatím není příliš komplikovaná, i když to se časem určitě změní, vzhledem k tomu, že jde o seriál o cestování v čase. Pokud to Williamson nepřekombinuje jako později The Following, půjde o fajn podívanou.

Suma sumárum, Time After Time nepřináší nic originálního. Her koček s myšmi tu bylo spoustu, ale díky cestování časem je to aspoň něčím jiné. Rozhodně jde o zábavnou podívanou v čele s dvojicí se zajímavou dynamikou, což kazí jenom předvídatelnost, která je někdy vyšší a někdy zase menší.
 • pronásledování napříč časem
 • ústřední duo
 • rychle to ubíhá
 • relativně zábavné
 • předvídatelnost
 • riziko překombinování
 • není to nic nového pod sluncem
80 %
Mé hodnocení
lukascoolarik

Musím říct, že jsem si všiml, že seriálů o cestování časem je v letošní sezóně vážně spousta. Vůbec mi to ale nevadí, o to víc mě spíš mrzí, že americké publikum nepodpořilo ani jeden (Timeless, Frequency, tohle ani Making History), a že se asi jen tak nějakého dalšího nedočkáme – protože tenhle se v klidu může zařadit do skupinky povedených.

Samotná premisa je vlastně skvělá a má obrovský potenciál – Jack Rozparovač je postava s tolika možnostmi a ve spojení s cestováním časem jde o naprosto brilantní nápad. Vím, že tady má zásluhu především autor knižní předlohy, ale ocenit ten fakt prostě musím. Do toho je přidaný ještě ikonický spisovatel H.G. Wells… paráda!

A pilotní dvojdíl tohoto potenciálu využívá naplno. Má neskutečný spád a drajv, nastavuje od začátku tempo, v němž nepolevuje. Často na úkor tohoto spádu a neúprosného tempa ale působí až příliš urychleně – John si na rok 2017 zvykl až podezřele rychle, romantická linka taky působí poněkud uspěchaně. Na nepříliš dobové vzhledy nebo postavy dost rychle se přizpůsobující dnešní hovorové řeči jsem u amerických historických seriálů zvyklý. Každopádně část, kdy se poprvé Herbert dostává k poznání dnešního světa je svým způsobem dechberoucí a zároveň dojemná.

Toho by pilot asi nikdy nedosáhl, nebýt ústředního hereckého protagonisty. Herec, zobrazující Jacka Rozparovače zatím postrádá pořádné záporácké charisma, ačkoliv v některých scénách se dokáží objevit náznaky mrazivosti. Není špatný, jen nijak nevyčnívá. Sympatická je protagonistka Jane, která již to charisma má, na druhou stranu její postava zatím není natolik zajímavá, aby dokázala plně rozbalit své herecké schopnosti. Kombinace podařeně napsané postavy s kvalitním hercem tvůrci docílili až u postavy nejhlavnější – H.G. Wellse. Už z historického hlediska jde o zajímavou postavu, scénář její zajímavost nijak nesnížil a Freddie Stroma (dosud jsem si ho pamatoval jen z vedlejší role v posledních Harry Potterech) se ukazuje jako správně vybraný tahoun.

Hudebně je na tom Time After Time slušně. To se bohužel nedá říct o CGI – které se ale naštěstí objeví celkem tak na pět sekund, takže se dá rychle zapomenout (tu šíleně nezvládnutou animaci jiskření přesto jen tak nezapomenu). Kamera má své okamžiky, scénář je poměrně průměrný, ale dá se to. Slušně vymyšlené tu působí i samotné cestování časem, ohledně něhož jsou kvalitně kladeny otázky. Těch palčivých se objeví dokonce hned několik a už v této fázi mne seriál nutí tvořit si v hlavě různé teorie a přemýšlet o něm.

Ve výsledku je ALE Time After Time spíš velmi slušně zmáknutou oddechovkou o cestování v čase. Samotný nápad má potenciál a je skvělý, častá urychlenost děje, nedostačující herec záporáka a logické chyby to bohužel sráží trochu níž. Co se na druhou stranu povedlo, tak je výběr hlavního protagonisty. Pilot navíc položil spoustu otázek a já doufám, že se dočkáme odpovědí na všechny, že nebude většina zapomenuta. Pokud se odpovědí dočkáme, seriál se může stát přesně tou oddechovou záležitostí o cestování časem, kterou všichni potřebujeme, jen o tom mnozí nevíme.
 • potenciál a premisa
 • herci
 • hudba
 • atmosféra
 • chytře kladené otázky
 • solidně natočená oddechovka
 • děj působí často urychleně
 • herec Rozparovače příliš nestačí
 • logické chyby
70 %
Mé hodnocení
Esgalnor

Plánujete dát šanci seriálu Time After Time? Nalákal vás popis děje, trailer nebo naše recenze? Jaké jsou vaše reakce, pokud už jste pilot viděli?

Další díly seriálu
Kdo nelikuje není SerialZoňák! 
Gabik.029

Gabik.029

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře19zobraz všech 19 příspěvků
Destinytte

Destinytte

Pro mě dost příjemná podívaná, baví mě to. :)
před 176 týdny
rebeccacarf

rebeccacarf

No tak po třetím díle už se mi to líbí o něco méně - připadá mi to až moc zamotané a těžko říct, jestli...
před 176 týdny
Koldik

Koldik

Hodnotenie velmi priaznive, snad to bude fajn...
před 168 týdny
Další články k tématu