6. 3. 2017

Novinka pod lupou: Chicago Justice

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Chicago Justice
Žánr Drama / Právnický
Stanice NBC
Premiéra 1. 3. 2017
Vysílání neděle, 21:00
Předskokan Little Big Shots
Konkurence Time After Time (ABC),

Madam Secretary (CBS), Family Guy a The Last Man on Earth (Fox)

Tipovačka SerialZone, CWZone a HBO tipují prodloužení, k čemuž se přiklání i lid s převahou ´78 %. Ostatní týmy jsou pro zrušení.

O čem to je?

Čtvrtý seriál z řady Chicago se odehrává v soudní síni. Oddaný tým státních návladních, advokátů a vyšetřovatelů neúnavně bojuje s místní politikou a kontroverzí s cílem dosáhnout spravedlnosti. Žalobci musí řešit mnohdy těžké případy, které jsou propírány v médiích, musí se vypořádat s veřejným míněním, politickou mocí ovlivněným systémem a svou vlastní nehynoucí vášní pro právo.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Upřímně nechápu, co na Chicagách všichni vidí. Viděla jsem všechny piloty, Fire bylo fajn, P.D. docela nuda, Med se dalo, ale nic, na co bych se vyloženě těšila, alespoň ne po pilotu. Nyní se do tohoto mixu zařadil Justice. Jak si stojí ve srovnání se svými kolegy?

Je ve stejné lajně. Postavy jsou fajn, příběh byl fajn, právnické mambo jambo bylo fajn. Ale prostě tu nevidím nic, kvůli čemu by mělo jít o mou srdcovku. Určitě je super, že budou vznikat crossovery, i když pro fanoušky to automaticky znamená další seriál navíc, jen aby se v těch střetnutích vyznali. Já sledovala pouze pilot, který byl třetím dílem z crossoveru, a asi by se mi to sledovalo líp, kdybych viděla předchozí dva díly, protože takto mi to přišlo hodně uspěchané a v náznacích, což je samozřejmě dáno tím, že tam odkazovali na předchozí dva díly. Možná jakmile se seriál postaví na vlastní nohy, bude se líp vstřebávat.

Hlavní herec vyměnil akční oblek, který mu slušel více. Do této role se mi příliš nehodí. Ostatní postavy pomalu ani nebyly ukázány. Samotný případ zaujal, vyústění nebylo přehnaně uspěchané, ale ani se netáhlo, takže jste se nestačili nudit. Určitě bude záležet, jak silné další případy dokáží tvůrci vymyslet.

Budu koukat dál? Ve watchlistu mám všechny Chicaga, nechám tam proto i Justice a uvidíme, třeba mi maraton pomůže a víc se s postavami sžiju.
 • při sledování se nenudíte
 • nevýrazné postavy
 • nic extra
60 %
Mé hodnocení
ragelly

Značka Chicago stále ještě táhne (minimálně o dost více než nedávno zmiňovaný The Blacklist), takže je nutné ji ještě ždímat, dokud to jde. Takže aby těch Chicag nebylo snad málo a divákům se nezačalo stýstat, máme tu kousek číslo čtyři.

NBC a Dick Wolf se snaží buď o vybudování impéria, nebo se snaží divákům vrýt do paměti existenci města Chicago. Vzhledem ke stanici a Dicku Wolfovi se dá tipovat spíše to první, přece jenom je to stejný tvůrce a stejná stanice, ze kterých vzešlo impérium Law & Order.

Je otázkou, jak velké impérium ale diváci dokážou snést. I Law má ve své stáji několik kousků, které se nedožily druhé série, takže na jméno se nedá úplně spoléhat… Justice ale začalo dosti chytře a nalákalo k sobě diváky kolegů, takže pokud se nestane nic nečekaného, tak tu bude ještě docela dlouho.

Ale je o co stát? Jsou to dva dny, co jsem pilot Justice viděla, a upřímně si už nepamatuji skoro nic. Z postav mi v hlavě neuvízla žádná (krom postavy ztvárněné Bradleym Whitfordem a několika postav z kolegů seriálu), na zápletku si vzpomínám hlavně proto, že už během sledování jsem si klepala na čelo kvůli té účelové emoční vydíračce… Psát názor zítra, už si možná nevzpomenu ani na toto.

Ostatní Chicaga nesleduji pravidelně (některá jsem neviděla vůbec), takže moc nedokážu odhadnout, jak moc má Justice díky svému původu úspěch v kapse, ale jako samostatný kus u mě prostě neobstálo. Sledování sice není žádné utrpení, ale zároveň je celou dobu těžkým průměrem, kvůli čemuž není těžké ho mezi kolegy přehlížet.
 • další kousek do impéria
 • boost od kolegů
 • snadno zapomenutelné, nevýrazné
 • zápletka až trochu moc na sílu
60 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Nejnovější přírůstek do Chicago rodiny se nemohl představit ve větším stylu než při masivním crossoveru. A to samozřejmě muselo Justice nakopnout ke spoustě diváků, ale na druhou stranu hrozilo okamžité srovnávání se zaběhlými týmy.

Chicago Justice dokonale zapadá do rodiny seriálů od Dicka Wolfa a své místo si tam určitě najde, ale jestli tenhle crossover něco ukázal, tak je to fakt, že v téhle rodince je Justice zatím nejslabší. Zásah Fire byl provedený bezchybně, vyšetřování PD šlapalo, ale soudnímu procesu něco chybělo.

Dick Wolf ale ví, jak na to. Justice představuje menší tým složený z pouhých čtyř postav (Antonio už má představovačku za sebou). Nemám pochyb o tom, že se postupně rozroste, ale během pilotu nás prostě nechtěli zatěžovat obřím množstvím postav. Musím přiznat, že mě to nechytlo tolik jako předchůdci a ještě se rozmyslím, jestli se budu dívat i nadále.
 • do série „Chicago“ to zapadá
 • obsazení je sympatické
 • menší tým než obvykle
 • nemá to takový spád jako ostatní Chicaga
 • při crossoveru nejslabší
Pajky

Podle mého není nejvhodnější začínat seriál crossoverem s jiným, kdy nejde o první díl tohoto nového seriálu. Chicago Justice tak začalo – a přesně tím potvrdilo mé obavy.

Pilot začíná jakoby uprostřed případu – a taky že ano, když jsme někde v crossoveru. Bohužel to ale i počítá s tím, že divák viděl předchozí díly seriálů a tím divákovi neposkytne možnost se v celém případě víc zorientovat. Jasně, postupně člověku dojde, o co v tom tedy jde, a hlavní zápletku pochopí, přesto to trvá a seriál divákovi téměř nepomáhá.

Navíc jsem si nemohl pomoct, ale působilo to na mě tak průměrně. Jistě, v krimi žánru se toho nedá moc nového vymyslet. O to méně nového se toho dá v právnickém krimi ze soudních síní. Rozhodně to jde ale méně rutinně a nudně. Taková oddechovka, která se hodí, když na ni náhodou narazíte v televizi. Postavy se ale nestihnou projevit a žádná nepůsobí nějak výrazně, žádnou si člověk po dokoukání nevybaví.

Samotný ústřední případ je zajímavý a originální, zpracovaný je ale jaksi nudně. Možná by mi na něm a na osudu vraha záleželo víc, kdybych viděl předchozí části crossoveru – člověk, který ale k pilotu Chicago Justice přijde náhodně logicky tyto části neuvidí. Samotný soud je zpracován dobře, přesto ale často dost zrychleně.

Herci nejsou příliš charismatičtí. Jejich výkony neurazí, to ne. A hrát také umí. Přesto nedokáží strhávat pozornost na sebe, jen tak nějak proplouvají dějem, ale neutkví v paměti, sotva je od sebe rozeznáváte. A tak by se dal zhodnotit celý pilot: nevyčnívající šeď, která sice má své kvality, ale je příliš průměrná.
 • není to špatně natočeno, nejde o nějaký průměr
 • ten typ oddechové krimi, kterou nepřepnete, když na ni narazíte v TV
 • ústřední případ
 • nevýrazné a průměrné
 • nevýrazní herci
 • nezajímavé postavy
50 %
Mé hodnocení
Esgalnor

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak nás motivuj sdílením! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře10zobraz všech 10 příspěvků
STOUPA

STOUPA

Tohle pro mě asi nebude.
před 202 týdny
verunkabrožová

verunkabrožová

Miluji PD a Fire,ale právnické seriály nemusím,nepřitáhne mě ani Antonio,takže vynechávám.
před 202 týdny
Koldik

Koldik

uhhm, nie dakujem
před 199 týdny
Další články k tématu