Facebook Twitter E-mail
16. dubna 2017

S lupou do historie: King & Maxwell

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svůj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme také rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte King & Maxwell 1×01: Pilot?

Medailónek

Název: King & Maxwell (King a Maxwellová)
Žánr: Krimi / Drama
Stanice: TNT
Vysílání: 2013
Celkový počet sérií: 1
Premiéra: 10. 6. 2013

Kdo?

Tvůrci: Shane Brennan
Herci: Jon Tenney, Rebecca Romijn, Ryan Hurst, Michael O'Keefe, Chris Butler, Dichen Lachman

O čem to je?

Michelle Maxwellová je krásná vyšetřovatelka atletické postavy, která se chce ukázat po tom, co byla nucena odejít z tajné služby. Sean King je léčící se alkoholik s vášní pro romantické romány. O práci u tajné služby přišel poté, co měl chránit kandidáta na prezidenta, ale ten byl bohužel zavražděn. Jeho právnická minulost mu dává náhled do právních kliček nezbytných k tomu, aby mohl dělat svou práci lépe než kdokoliv jiný. Cesty obou vyšetřovatelů se občas střetnou se dvěma agenty FBI, Rigbym a Carterem. Další důležitou postavou je také Edgar Roy, savant, který pomáhá Kingovi a Maxwellové při řešení případů.

Trailer

Historie očima SerialZoňáků

gabik.029

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: -

Další ze seriálů na mém seznamu „Chci vidět“. I když má jen deset epizod, nikdy na něj nějakým způsobem řada nedošla. A jelikož jsem teď ve skluzu s aktuálními seriály, nějakou dobu si ještě počká. Pilot sice neurazil, ale ani mě nenadchl natolik, abych se vrhla i na zbývající epizody.

Už podle popisu jsem věděla, že seriál mi padne do noty. V čele stojí dvojice soukromých detektivů, kteří spolu pracují, ale neustále se špičkují. Tato dynamika patří k mým nejoblíbenějším. King i Maxwellová jsou sympatičtí a jejich role mi sedly, i když ve Scandalu mi Tenney lezl pěkně na nervy.

Na začátku jsem byla z pilotu nadšená a říkala si, že mě bude mrzet tak nízký počet epizod. Líbila se mi totiž hned úvodní scéna, která mě pobavila. Bohužel se můj zájem postupně vytrácel a na konci epizody mi bylo vlastně jedno, kdo za vraždou Kingova kamaráda stojí. Tak nějak se z vyšetřování stal naprostý průměr, který ničím nepřekvapil.

Zbylých devět epizod určitě někdy dokoukám, jen to nebude hned. Klasické kriminálky s kapkou humoru mám totiž ráda, tak se nebudu vyhýbat ani této.

+ hlavní dvojice
+ úvodní scéna

- nic převratného
- chybí akce a větší spád

Moje hodnocení pilotu: 60 %
ragelly

Status: viděno komplet
Hodnocení celého seriálu: 70 %

Tohle je dobrá kriminálka. Má dobré postavy, spoustu napětí, akce i vtipu dohromady. Charismatické duo společně skvěle funguje a nabízí zábavnou podívanou. Jasně, není to nic světoborného a jedinečného, co jsme tu ještě nikdy neviděli, ale při sledování se nenudíte, naopak se skvěle bavíte.

Obě hlavní postavy jsem si hned ze začátku zamilovala. Ale musím říct, že nejlepší postavou v seriálu je Edgar. Obecně mám ráda tyto outsidery, kteří něčím vynikají. Edgar je sice společensky pomalejší, ale neuvěřitelně chytrý a jeho „Hot damn“ a další hlášky mi vždycky zvednou náladu.

Hned na začátku mě zaujala práce s kamerou. Tvůrci si s úvodní scénou vyhráli, splnila účel a nalákala mě na další sledování. Pak už se zabředne do klasického detektivkového stylu, ale jak říkám, začátek byl hodně povedený a určitě stojí za zhlédnutí. Podle pilotu je jasné, že půjde o schéma případu týdne, což tady ani moc nevadí, i když by zároveň ani neškodilo, kdyby se nějaký z případů roztáhl na dva tři díly.

Budu koukat dál? Už jsem viděla komplet, takže ne, ale kdyby to bylo první setkání, tak by pilot spolehlivě dokázal nalákat na celý seriál.

+ postavy
+ vtip s akcí
+ úvodní scéna

- prostě kriminálka

Moje hodnocení pilotu: 80 %
Drunk_Queen

Status: viděna většina epizod
Hodnocení celého seriálu: 70 %

Takovýchto kriminálek je spousta, jsou takové „odlehčenější“, ukrývá se v nich spousta humoru a postavy nejsou ničím, co by prošlo ve „vážných kriminálkách“. Ale vadí to něčemu?

Tohle je prostě ten typ kriminálky, na kterou se snad každý rád podívá. Je to možná až sázka na jistotu, protože komu by mohla vadit slušná dávka akce s kapkou komedie. Navíc komedie se seriálu opravdu daří. Nejedná se o takový ten až sitcomový typ typu „Smějte se! A hned!“, ale spíš jen o takové lehké náznaky, které slušně pobaví, ale rozhodně nepůsobí nijak nepatřičně. Spíš jako třešnička na dortu.

Ale základem (klidně se můžeme držet toho dortu, tak tedy korpusem) jsou postavy. King a Maxwell jsou takovým tím lehce typickým párečkem cool soukromých oček, ovšem jinak se jim nedá nic vytknout, protože jsou oba velcí sympaťáci. Jejich vzájemné hašteření je skvělé a zatím to dokonce vypadá, že to mé „typický páreček“ zůstane jen a pouze v přátelské rovině, to je plus.

Ovšem seriál nevsází jen na hlavní postavy. Dost „promakané“ jsou totiž i postavy vedlejší. Asi nejzajímavějším „vedlejšákem“ je vysoce funkční diagnostikovaný trochu Sherlock Edgar, ale rozhodně zaujali i agenti FBI.

Jako „odlehčená“ verze kriminálky, u které se dá tolerovat i jen občasné sledování, vypadá King & Maxwell velmi slibně, vypadá to i na nějaký případ napříč celou sérií. Zatím právě případ vypadá jako jedna z těch slabších věcí, ale i tak seriál za podívání stojí.

+ postavy
+ humor a akce
+ krimikomedie prostě fungují

- případ je trochu slabší

Moje hodnocení pilotu: 70 %
Esgalnor

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: -

Sakra, já si myslel, že to je jeden starší romantický seriál o dvou lidech s vážnou nemocí, na jehož název si nevzpomenu, a ono nic! Skutečně mě zarazilo, když jsem zjistil, že koukám na kriminálku. Ale co, tenhle žánr mi nevadí, šanci tomu dám, řekl jsem si. Stálo to za to?

No, pokud bych třeba uklízel, či vykonával jinou činnost, a já si k tomu zapnul televizi, abych ji sledoval jen na půl oka, pak by byl King & Maxwell ideální seriál. Je totiž od začátku jasné, že půjde o oddechovku, u níž budete moci v klidu vypnout, zabývat se něčím jiným, ale stále neztrácet přehled. Není to náročné na přemýšlení, zápletka není těžká na zpracování, vyšetřovatelské metody nejsou příliš důležité… Prostě relaxační seriál.

Škoda ale, že jiný účel to mít nemůže. Potenciál tam byl, ale to by se to muselo trochu odchýlit od hraní na jistotu a jít si trochu svou vlastní cestou. Bohužel, seriál je raději prachobyčejná kriminálka, která neurazí ani nenadchne. Co mě navíc velmi vytáčelo, byly dialogy. Ty jsou tak neosobní, sterilní a často i hloupé, až z toho člověka rozbolí hlava.

Kompenzuje to hlavní duo, které je sympatické a neokoukaní herci mu dodávají nádech nevšednosti. Vzájemné popichování je sice milé, ale je viděno již v tolika kriminálkách, že se to nedá počítat jako plus. Technická stránka je nanejvýš průměrná.

Takže jak jsem řekl – jinak, než jako oddechovka, se to sledovat nedá. Na výběr má divák ze spousty lepších kriminálek a King & Maxwell za mnoho pozornosti ani nestojí.

+ ideální seriál k uklízení, či aktivitám, kdy nevěnujete TV veškerou pozornost
+ charismatické hlavní duo
+ originální postavy

- bojí se to riskovat
- zápletka epizody
- scénář

Moje hodnocení pilotu: 50 %

Další díly seriálu

S lupou do historie: Scrubs (1. 1. 2017)
S lupou do historie: Buffy the Vampire Slayer (4. 1. 2017)
S lupou do historie: M.A.S.H. (8. 1. 2017)

... odkryj další díly seriálu

S lupou do historie: House M.D. (11. 1. 2017)
S lupou do historie: Friends (15. 1. 2017)
S lupou do historie: Firefly (18. 1. 2017)
S lupou do historie: The Nanny (22. 1. 2017)
S lupou do historie: Lost (25. 1. 2017)
S lupou do historie: Mr. Bean (29. 1. 2017)
S lupou do historie: Parenthood (1. 2. 2017)
S lupou do historie: Army Wives (5. 2. 2017)
S lupou do historie: Crossing Lines (12. 2. 2017)
S lupou do historie: Nurse Jackie (15. 2. 2017)
S lupou do historie: Penny Dreadful (19. 2. 2017)
S lupou do historie: Mad Men (22. 2. 2017)
S lupou do historie: Friday Night Lights (26. 2. 2017)
S lupou do historie: The L Word (1. 3. 2017)
S lupou do historie: Transparent (5. 3. 2017)
S lupu do historie: One Tree Hill (8. 3. 2017)
S lupou do historie: Sons of Anarchy (12. 3. 2017)
S lupou do historie: The Pillars of the Earth (15. 3. 2017)
S lupou do historie: Prison Break (19. 3. 2017)
S lupou do historie: Franklin & Bash (22. 3. 2017)
S lupou do historie: Spin City (26. 3. 2017)
S lupou do historie: The Lying Game (29. 3. 2017)
S lupou do historie: Las Vegas (2. 4. 2017)
S lupou do historie: Vikings (5. 4. 2017)
S lupou do historie: The Walking Dead (9. 4. 2017)
S lupou do historie: The Professionals (12. 4. 2017)
S lupou do historie: King & Maxwell (právě čteš)
S lupou do historie: Switched at Birth (19. 4. 2017)
S lupou do historie: The Americans (23. 4. 2017)
S lupou do historie: Flashpoint (26. 4. 2017)
S lupou do historie: ER (30. 4. 2017)
S lupou do historie: Step by Step (3. 5. 2017)
S lupou do historie: Gilmore Girls (7. 5. 2017)
S lupou do historie: Murder, She Wrote (10. 5. 2017)
S lupou do historie: Magic City (14. 5. 2017)
S lupou do historie: Twin Peaks (21. 5. 2017)
S lupou do historie: Big Love (24. 5. 2017)
S lupou do historie: Hart of Dixie (28. 5. 2017)
S lupou do historie: Web Therapy (31. 5. 2017)
S lupou do historie: Reaper (4. 6. 2017)
S lupou do historie: Desperate Housewives (7. 6. 2017)
S lupou do historie: Star Trek: Voyager (11. 6. 2017)
S lupou do historie: Hotel Babylon (14. 6. 2017)
S lupou do historie: Life on Mars (18. 6. 2017)
S lupou do historie: Spartacus: Blood and Sand (21. 6. 2017)
S lupou do historie: Miranda (25. 6. 2017)
S lupou do historie: Torchwood (28. 6. 2017)
S lupou do historie: The Good Guys (2. 7. 2017)
S lupou do historie: Peaky Blinders (5. 7. 2017)
S lupou do historie: Undateable (9. 7. 2017)
S lupou do historie: Beauty and the Beast (12. 7. 2017)
S lupou do historie: Red Dwarf (16. 7. 2017)
S lupou do historie: Rome (19. 7. 2017)
S lupou do historie: Vyšehrad (24. 7. 2017)
S lupou do historie: You're the Worst (26. 7. 2017)
S lupou do historie: Camelot (30. 7. 2017)
S lupou do historie: My Mad Fat Diary (2. 8. 2017)
S lupou do historie: That '70s Show (6. 8. 2017)
S lupou do historie: Blood Ties (9. 8. 2017)
S lupou do historie: Stargate SG-1 (13. 8. 2017)
S lupou do historie: Poldark (16. 8. 2017)
S lupou do historie: Shameless (20. 8. 2017)
S lupou do historie: Revolution (23. 8. 2017)
S lupou do historie: Andromeda (27. 8. 2017)
S lupou do historie: Mistresses (30. 8. 2017)
S lupou do historie: How I Met Your Mother (3. 9. 2017)
S lupou do historie: The Fall (6. 9. 2017)
S lupou do historie: Joey (10. 9. 2017)
S lupou do historie: CSI Miami (13. 9. 2017)
S lupou do historie: Dallas (17. 9. 2017)
S lupou do historie: Hellcats (20. 9. 2017)
S lupou do historie: Crossing Jordan (24. 9. 2017)
S lupou do historie: Will & Grace (27. 9. 2017)
S lupou do historie: Nikita (1. 10. 2017)
S lupou do historie: Battlestar Galactica (4. 10. 2017)
S lupou do historie: Modern Family (8. 10. 2017)
S lupou do historie: Revenge (11. 10. 2017)
S lupou do historie: Kings (15. 10. 2017)
S lupou do historie: Bates Motel (18. 10. 2017)
S lupou do historie: Merlin (22. 10. 2017)
S lupou do historie: Chuck (25. 10. 2017)
S lupou do historie: The Carrie Diaries (29. 10. 2017)
S lupou do historie: Saving Hope (1. 11. 2017)
S lupou do historie: Orphan Black (5. 11. 2017)
S lupou do historie: Baywatch (8. 11. 2017)
S lupou do historie: Charmed (12. 11. 2017)
S lupou do historie: Life Unexpected (15. 11. 2017)
S lupou do historie: Monk (19. 11. 2017)
S lupou do historie: Rizzoli & Isles (22. 11. 2017)
S lupou do historie: Blackadder (26. 11. 2017)
S lupou do historie: Profiler (3. 12. 2017)
S lupou do historie: Murdoch Mysteries (6. 12. 2017)
S lupou do historie: South Park (10. 12. 2017)
S lupou do historie: Underbelly (13. 12. 2017)
S lupou do historie: Melissa & Joey (17. 12. 2017)
S lupou do historie: 4teens (20. 12. 2017)
S lupou do historie: ALF (24. 12. 2017)
S lupou do historie: Parks and Recreation (27. 12. 2017)
S lupou do historie: Hawthorne (31. 12. 2017)
S lupou do historie: The Dead Zone (3. 1. 2018)
S lupou do historie: Ugly Betty (7. 1. 2018)
S lupou do historie: Moonlight (10. 1. 2018)
S lupou do historie: NCIS (14. 1. 2018)
S lupou do historie: Frasier (17. 1. 2018)
S lupou do historie: Rectify (21. 1. 2018)
S lupou do historie: Okresní přebor (24. 1. 2018)
S lupou do historie: Kriminálka Anděl (28. 1. 2018)
S lupou do historie: Continuum (31. 1. 2018)
S lupou do historie: The West Wing (4. 2. 2018)
S lupou do historie: Dirty Sexy Money (7. 2. 2018)
S lupou do historie: Roseanne (11. 2. 2018)
S lupou do historie: Vyprávěj (14. 2. 2018)
S lupou do historie: Lost Girl (18. 2. 2018)
S lupou do historie: New Girl (21. 2. 2018)
S lupou do historie: Eureka (25. 2. 2018)
S lupou do historie: Eli Stone (ABC) (28. 2. 2018)
S lupou do historie: Southland (4. 3. 2018)
S lupou do historie: Drop Dead Diva (7. 3. 2018)
S lupou do historie: Finding Carter (11. 3. 2018)
S lupou do historie: American Horror Story (14. 3. 2018)
S lupou do historie: The Leftovers (18. 3. 2018)
S lupou do historie: Baby Daddy (21. 3. 2018)
S lupou do historie: Návštěvníci (25. 3. 2018)
S lupou do historie: Make It or Break It (28. 3. 2018)
S lupou do historie: The Killing (1. 4. 2018)
S lupou do historie: My Name Is Earl (4. 4. 2018)
S lupou do historie: Suburgatory (8. 4. 2018)
S lupou do historie: Third Watch (11. 4. 2018)
S lupou do historie: Judging Amy (15. 4. 2018)
S lupou do historie: Chasing Life (18. 4. 2018)
S lupou do historie: Ray Donovan (22. 4. 2018)
S lupou do historie: Breakout Kings (25. 4. 2018)
S lupou do historie: V (29. 4. 2018)
S lupou do historie: Grimm (2. 5. 2018)
S lupou do historie: Without a Trace (6. 5. 2018)
S lupou do historie: Family Guy (23. 5. 2018)
S lupou do historie: The Bridge (27. 5. 2018)
S lupou do historie: Sanctuary (30. 5. 2018)
S lupou do historie: Dynasty (3. 6. 2018)
S lupou do historie: Californication (6. 6. 2018)
S lupou do historie: Breaking In (10. 6. 2018)
S lupou do historie: Wallander (13. 6. 2018)
S lupou do historie: Little Britain (17. 6. 2018)
S lupou do historie: Ringer (20. 6. 2018)
S lupou do historie: BoJack Horseman (24. 6. 2018)
S lupou do historie: Nemocnice na kraji města (27. 6. 2018)
S lupou do historie: The Event (4. 7. 2018)
S lupou do historie: The Strain (8. 7. 2018)
S lupou do historie: Fargo (11. 7. 2018)
S lupou do historie: Suddenly Susan (15. 7. 2018)
S lupou do historie: Tru Calling (18. 7. 2018)
S lupou do historie: Chalupáři (22. 7. 2018)
S lupou do historie: Being Erica (25. 7. 2018)
S lupou do historie: The Knick (29. 7. 2018)
S lupou do historie: Jericho (1. 8. 2018)
S lupou do historie: What I Like About You (5. 8. 2018)
S lupou do historie: Whitney (8. 8. 2018)
S lupou do historie: Cirkus Bukowsky (12. 8. 2018)
S lupou do historie: Haven (15. 8. 2018)
S lupou do historie: The Fosters (19. 8. 2018)
S lupou do historie: Looking (22. 8. 2018)
S lupou do historie: Midsomer Murders (26. 8. 2018)
S lupou do historie: The Simpsons (29. 8. 2018)
S lupou do historie: The Middle (2. 9. 2018)
S lupou do historie: Billy & Billie (5. 9. 2018)
S lupou do historie: Star Trek (9. 9. 2018)
S lupou do historie: Angel (12. 9. 2018)
S lupou do historie: Arrested Development (16. 9. 2018)
S lupou do historie: Star Trek Enterprise (19. 9. 2018)
S lupou do historie: Sex and the City (23. 9. 2018)
S lupou do historie: Ripper Street (26. 9. 2018)
S lupou do historie: The New Adventures of Superman (30. 9. 2018)
S lupou do historie: The Cleveland Show (3. 10. 2018)
S lupou do historie: Falling Skies (7. 10. 2018)
S lupou do historie: Two and a Half Men (10. 10. 2018)
S lupou do historie: Devious Maids (14. 10. 2018)
S lupou do historie: Monty Python's Flying Circus (17. 10. 2018)
S lupou do historie: Major Crimes (22. 10. 2018)
S lupou do historie: Archer (24. 10. 2018)
S lupou do historie: True Blood (28. 10. 2018)
S lupou do historie: Legend of the Seeker (1. 11. 2018)
S lupou do historie: Lilyhammer (4. 11. 2018)
S lupou do historie: Freaks and Geeks (1. 9. 2019)
S lupou do historie: Ashes to Ashes (4. 9. 2019)
S lupou do historie: Instant Star (8. 9. 2019)
S lupou do historie: Zdivočelá země (11. 9. 2019)
S lupou do historie: Hit the Floor (15. 9. 2019)
S lupou do historie: Human Target (18. 9. 2019)
S lupou do historie: Diagnosis Murder (22. 9. 2019)
S lupou do historie: The Affair (25. 9. 2019)
S lupou do historie: Hospoda (29. 9. 2019)
S lupou do historie: Game of Thrones (3. 10. 2019)
S lupou do historie: Terminator: The Sarah Connor Chronicles (6. 10. 2019)
S lupou do historie: Getting On (9. 10. 2019)
S lupou do historie: F. L. Věk (13. 10. 2019)
S lupou do historie: Ground Floor (16. 10. 2019)
S lupou do historie: Rescue Me (20. 10. 2019)
S lupou do historie: Married... with Children (23. 10. 2019)

S lupou do historie: Warehouse 13 (27. 10. 2019)
S lupou do historie: Angels in America (30. 10. 2019)
S lupou do historie: Stargate Universe (3. 11. 2019)
S lupou do historie: Legends (6. 11. 2019)
S lupou do historie: Knight Rider (10. 11. 2019)
S lupou do historie: Parade's End (13. 11. 2019)
S lupou do historie: The O.C. (17. 11. 2019)

Líbilo se? Tak to ukaž ostatním!
Gabik.029
Autorka je zapálenou fanynkou amerických seriálů jakéhokoliv žánru. Kromě závislosti na seriálech se u ní projevuje také závislost na SerialZone, Twitteru, angličtině a čokoládě.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Nevada
před 135 týdny
Kriminálka sice ničím výjimečná, ale sympatická. Brzké zrušení mě taky...
sarhod79
před 135 týdny
mám v to plánu shlednout, nejlépe maratonem, ale ještě najít čas:))
Koldik
před 128 týdny
Uz som ten nazov pocul/cital, ale nevidel som ani jednu cast. Mozno sa to zmeni.

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY