Facebook Twitter E-mail
28. června 2017

S lupou do historie: Torchwood

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svůj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme také rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte Torchwood 1×01: Everything Changes

Medailónek

Název: Torchwood
Žánr: Drama / SciFi
Stanice: BBC
Vysílání: 2006–2011
Celkový počet sérií: 4
Premiéra: 22. října 2006
Délka pilotu: 51 minut

Kdo?

Tvůrci: Russell T. Davies
Herci: John Barrowman, Burn Gorman, Naoko Mori, Gareth David-Lloyd, Kai Owen, Eve Myles.

O čem to je?

Torchwood. Mimo dohled vlády, více než policie. Vyhledává na Zemi mimozemský život, vyzbrojuje lidstvo pro budoucnost. Ve 21. století se vše změní… a na to se musíte připravit.

Torchwood Institute je tajná organizace pod záštitou OSN. Založila jej královna Victorie již v roce 1879 a rozhodla se vytvořit úřad pro výzkum technologií, dokumentování a boj s nepřátelskými mimozemšťany. Děj seriálu se odehrává na základně Torchwood Three ve městě Cadriff ve Velké Británii a jedině zde ze všech čtyř základen Torchwood se monitoruje tzv. „díra v čase a prostoru“. Třetí Torchwood vede pět lidí, jejichž vedoucím skupiny je kapitán Jack Harkness, o kterém se dozvídáme velice málo informací. Zůstává tedy zdrojem tajemství, na které se pomalu snaží přijít nová členka skupiny, bývalá policistka Gwen Cooperová.

Jedná se o spin-off známého seriálu Doctor Who.

Trailer

Historie očima SerialZoňáků

Pajky

Status: viděno komplet
Hodnocení celého seriálu: 90 % 

Torchwood je jeden z mých oblíbených seriálů a podívat se znovu (poněkolikaté) na pilotní epizodu tak nepředstavovalo žádnou výzvu, ba naopak, těšil jsem se na to.

Je to britský seriál, takže si nebere moc servítky. I když všechna ta temnota, drsnost a kontroverze přijde až později. Pilot se soustředí hlavně na představení Kapitána Jacka Harknesse a policistky Gwen Cooper. A hlavně Jacka si musíte oblíbit už během úvodních minut. Roli v tom samozřejmě hraje i jeho obsazení. Casting je celkově jedna z věcí, která mě na Torchwoodu baví.

Dalším plusem je pro mě místo natáčení, Cardiff mě baví. Nejspíš už jste zažili, že se seriál natáčel na místě, kde jste byli, a přidá vám to něco navíc. Já to tak mám tady. Nesmím opomenout ani fakt, že už pilot ukáže pár zajímavých mimozemských hraček, které fanouška sci-fi musí přitáhnout k obrazovce.

Ale hlavně seriál, ač je spin-offem, tak dokáže úplně bez problémů fungovat na vlastních nohou. Jack sice zmíní, že jednou najde toho pravého „doktora“, ale už pilot ukazuje, že to se bez Doctora obejde.

A k záporům. Vím, že se jich postupně pár najde a vím, že mi nějaké věci budou vadit, ale pilot žádné z nich neukazuje a dokazuje, že Torchwood nemá příliš slabých míst.

+ Doctor není třeba
+ Jack Harkness
+ známá lokalita
+ mimozemské hračky
+ povedený casting

- napadá vás nějaký?

Moje hodnocení pilotu: 90 %
ragelly

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: -

Vím, jak je Torchwood v našich končinách populární, proto jsem se na pilot hodně těšila. A výsledek? Asi mě (opět) ukamenujete, ale po pilotu musím říct, že jsem zklamaná.

Příběh začal slibně. Vypadalo to na zajímavou detektivku s velkou záhadou, ty Britům jdou ostatně téměř vždy skvěle, takže není důvod, aby byl Torchwood nějakou výjimkou. Samozřejmě jsem trošku tápala nad tím, proč je tahle kriminálka spin-offem Doctora, když je to relativně normální seriál. Už po pár minutách jsem měla jasno. Jakmile se na scéně objevila jednotka pod vedením kapitána Jacka Harknesse, míra zábavnosti prudce klesla.

Nedokážu přesně určit, co mi je proti srsti. Tým tvoří skupinka lidí, kteří mi nepadli do noty. Ani jeden, bohužel. Jack by papírově měl být sympatická postava, tahoun celého seriálu, ale na mě bohužel působil tak nějak průměrně. Nedokázala jsem na něm najít žádnou vlastnost, herecký projev nebo třeba hlášky, prostě něco, kvůli čemu by mě zaujal a já si ho měla možnost oblíbit.

V co jsem alespoň doufala, ale nepřišlo, byla chemie mezi ním a policistkou Gwen. Během sledování jsem si pročítala Wikii, protože jsem měla za to, že je Jack gay, ale tady to jakoby spíš vypadalo, že si tvůrci dělají základ pro romantickou zápletku s Gwen. Dočetla jsem se, že gay není a že mezi ním a Gwen to v průběhu sezón hodně jiskří. Bohužel v pilotu nebyla ani jedna sebemenší jiskřička, ti dva jako by hráli každý zvlášť a jejich scény byly slepené k sobě, vůbec jsem necítila žádné propojení, nic.

Na druhou stranu se mi líbil zvrat v příběhu. Je fajn, že se záporák/pachatel vyklubal z jednoho ze členů týmu, je to dobrá myšlenka. Celá scéna s přiznáním je dobře natočená a nechybí v ní překvapení ani napětí, takže to chválím. Ani to ale není dostatečný důvod, proč bych si měla Torchwood přidat do Watchlistu. A docela se začínám bát, že i ten Doctor Who, kterého mám ve Chci vidět, nakonec nebude ani trošku můj šálek čaje. Ale na druhou stranu Class se mi líbil… no uvidíme, ale Torchwood považuju za jedno z mých největších zklamání letoška.

+ scéna s přiznáním
+ krimi úvod pilotu

- postavy nezaujaly
- nulová chemie
- podprůměrné masky

Moje hodnocení pilotu: 40 %
Drunk_Queen

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: -

Doctora Who mám moc ráda, viděla jsem i pár epizod The Sarah Jane Adventures, ale právě z Torchwoodu jsem nikdy neviděla ani minutu. Zvláštní, že? Jenže když člověk všude slyší tolik negativních reakcí, tak si prostě říká, že ani nemá cenu to zkoušet, takže jsem se tím řídila.

Naštěstí ve výsledku je to mnohem lepší. Ano, je to občas hrozně divné, hrozně, hrozně, hrozně divné (napsala jsem už dostkrát „hrozně divné“?), ale když to zrovna není divné, pořád je to solidní sci-fi s podobnou atmosférou, jakou má právě právě Doctor Who. Torchwood navíc samozřejmě podědil některé postavy – Jacka a pár dalších. Jack byl parádní už v Doctorovi, to je tak zvláštní postava, že zvládá mít takové kouzlo, aby zvládla utáhnout celý seriál. Prostě přijde na scénu a všechno jako by v něm křičelo, že je prostě cool. Když o tom tak přemýšlím, podobný efekt měl možná Moto Moto v Madagaskaru :'D. Pardon, omlouvám se vám za sebe.

Ale co jsem tím chtěla říct. Je fajn vidět, že Jack dokáže seriál utáhnout sám, i když je samozřejmě trochu škoda, že na scéně není Doctor. Protože Doctor je prostě Doctor, že. Ale i když tu Doctor samotný není, je jasné, že díky němu má Torchwood snazší start. Sama úplně nevím, jak bych se na seriál dívala, kdybych neznala Jacka, kdybych ani jednou neviděla Gwen a kdybych netušila, co je to ten Torchwood. Jelikož už ale Doctora pár let znám, tak jsem strávila začátek říkáním si: „Hej, to je Gwen, ne? JAAACK!!!“ Prostě to ten seriál měl u mě lehčí.

Jenže možná i kvůli tomu, že právě znám i toho Doctora, tak jsem si seriál za ten díl nějak nedokázala oblíbit. Nebo mě spíš nedokázal nějak extra ohromit. Protože i když se Torchwood dokáže utáhnout i sám, ve výsledku nedosahuje takových kvalit jako jeho „starší sourozenec“. Chybí mu nějaké to kouzlo, které by člověka přimělo říct, že je to fakt dobré. Špatné to vážně není, ale ani tak dobré. V dalších epizodách se mu třeba daří prosadit víc, ale zatím takhle.

+ Jack Harkness
+ atmosféra Doctora Who
+ krimi linka
+ zvrat na konci

- je to občas vážně dost divné
- v porovnání s DW se ještě nedokáže moc prosadit

Moje hodnocení pilotu: 70 %

Další díly seriálu

S lupou do historie: Scrubs (1. 1. 2017)
S lupou do historie: Buffy the Vampire Slayer (4. 1. 2017)
S lupou do historie: M.A.S.H. (8. 1. 2017)

... odkryj další díly seriálu

S lupou do historie: House M.D. (11. 1. 2017)
S lupou do historie: Friends (15. 1. 2017)
S lupou do historie: Firefly (18. 1. 2017)
S lupou do historie: The Nanny (22. 1. 2017)
S lupou do historie: Lost (25. 1. 2017)
S lupou do historie: Mr. Bean (29. 1. 2017)
S lupou do historie: Parenthood (1. 2. 2017)
S lupou do historie: Army Wives (5. 2. 2017)
S lupou do historie: Crossing Lines (12. 2. 2017)
S lupou do historie: Nurse Jackie (15. 2. 2017)
S lupou do historie: Penny Dreadful (19. 2. 2017)
S lupou do historie: Mad Men (22. 2. 2017)
S lupou do historie: Friday Night Lights (26. 2. 2017)
S lupou do historie: The L Word (1. 3. 2017)
S lupou do historie: Transparent (5. 3. 2017)
S lupu do historie: One Tree Hill (8. 3. 2017)
S lupou do historie: Sons of Anarchy (12. 3. 2017)
S lupou do historie: The Pillars of the Earth (15. 3. 2017)
S lupou do historie: Prison Break (19. 3. 2017)
S lupou do historie: Franklin & Bash (22. 3. 2017)
S lupou do historie: Spin City (26. 3. 2017)
S lupou do historie: The Lying Game (29. 3. 2017)
S lupou do historie: Las Vegas (2. 4. 2017)
S lupou do historie: Vikings (5. 4. 2017)
S lupou do historie: The Walking Dead (9. 4. 2017)
S lupou do historie: The Professionals (12. 4. 2017)
S lupou do historie: King & Maxwell (16. 4. 2017)
S lupou do historie: Switched at Birth (19. 4. 2017)
S lupou do historie: The Americans (23. 4. 2017)
S lupou do historie: Flashpoint (26. 4. 2017)
S lupou do historie: ER (30. 4. 2017)
S lupou do historie: Step by Step (3. 5. 2017)
S lupou do historie: Gilmore Girls (7. 5. 2017)
S lupou do historie: Murder, She Wrote (10. 5. 2017)
S lupou do historie: Magic City (14. 5. 2017)
S lupou do historie: Twin Peaks (21. 5. 2017)
S lupou do historie: Big Love (24. 5. 2017)
S lupou do historie: Hart of Dixie (28. 5. 2017)
S lupou do historie: Web Therapy (31. 5. 2017)
S lupou do historie: Reaper (4. 6. 2017)
S lupou do historie: Desperate Housewives (7. 6. 2017)
S lupou do historie: Star Trek: Voyager (11. 6. 2017)
S lupou do historie: Hotel Babylon (14. 6. 2017)
S lupou do historie: Life on Mars (18. 6. 2017)
S lupou do historie: Spartacus: Blood and Sand (21. 6. 2017)
S lupou do historie: Miranda (25. 6. 2017)
S lupou do historie: Torchwood (právě čteš)
S lupou do historie: The Good Guys (2. 7. 2017)
S lupou do historie: Peaky Blinders (5. 7. 2017)
S lupou do historie: Undateable (9. 7. 2017)
S lupou do historie: Beauty and the Beast (12. 7. 2017)
S lupou do historie: Red Dwarf (16. 7. 2017)
S lupou do historie: Rome (19. 7. 2017)
S lupou do historie: Vyšehrad (24. 7. 2017)
S lupou do historie: You're the Worst (26. 7. 2017)
S lupou do historie: Camelot (30. 7. 2017)
S lupou do historie: My Mad Fat Diary (2. 8. 2017)
S lupou do historie: That '70s Show (6. 8. 2017)
S lupou do historie: Blood Ties (9. 8. 2017)
S lupou do historie: Stargate SG-1 (13. 8. 2017)
S lupou do historie: Poldark (16. 8. 2017)
S lupou do historie: Shameless (20. 8. 2017)
S lupou do historie: Revolution (23. 8. 2017)
S lupou do historie: Andromeda (27. 8. 2017)
S lupou do historie: Mistresses (30. 8. 2017)
S lupou do historie: How I Met Your Mother (3. 9. 2017)
S lupou do historie: The Fall (6. 9. 2017)
S lupou do historie: Joey (10. 9. 2017)
S lupou do historie: CSI Miami (13. 9. 2017)
S lupou do historie: Dallas (17. 9. 2017)
S lupou do historie: Hellcats (20. 9. 2017)
S lupou do historie: Crossing Jordan (24. 9. 2017)
S lupou do historie: Will & Grace (27. 9. 2017)
S lupou do historie: Nikita (1. 10. 2017)
S lupou do historie: Battlestar Galactica (4. 10. 2017)
S lupou do historie: Modern Family (8. 10. 2017)
S lupou do historie: Revenge (11. 10. 2017)
S lupou do historie: Kings (15. 10. 2017)
S lupou do historie: Bates Motel (18. 10. 2017)
S lupou do historie: Merlin (22. 10. 2017)
S lupou do historie: Chuck (25. 10. 2017)
S lupou do historie: The Carrie Diaries (29. 10. 2017)
S lupou do historie: Saving Hope (1. 11. 2017)
S lupou do historie: Orphan Black (5. 11. 2017)
S lupou do historie: Baywatch (8. 11. 2017)
S lupou do historie: Charmed (12. 11. 2017)
S lupou do historie: Life Unexpected (15. 11. 2017)
S lupou do historie: Monk (19. 11. 2017)
S lupou do historie: Rizzoli & Isles (22. 11. 2017)
S lupou do historie: Blackadder (26. 11. 2017)
S lupou do historie: Profiler (3. 12. 2017)
S lupou do historie: Murdoch Mysteries (6. 12. 2017)
S lupou do historie: South Park (10. 12. 2017)
S lupou do historie: Underbelly (13. 12. 2017)
S lupou do historie: Melissa & Joey (17. 12. 2017)
S lupou do historie: 4teens (20. 12. 2017)
S lupou do historie: ALF (24. 12. 2017)
S lupou do historie: Parks and Recreation (27. 12. 2017)
S lupou do historie: Hawthorne (31. 12. 2017)
S lupou do historie: The Dead Zone (3. 1. 2018)
S lupou do historie: Ugly Betty (7. 1. 2018)
S lupou do historie: Moonlight (10. 1. 2018)
S lupou do historie: NCIS (14. 1. 2018)
S lupou do historie: Frasier (17. 1. 2018)
S lupou do historie: Rectify (21. 1. 2018)
S lupou do historie: Okresní přebor (24. 1. 2018)
S lupou do historie: Kriminálka Anděl (28. 1. 2018)
S lupou do historie: Continuum (31. 1. 2018)
S lupou do historie: The West Wing (4. 2. 2018)
S lupou do historie: Dirty Sexy Money (7. 2. 2018)
S lupou do historie: Roseanne (11. 2. 2018)
S lupou do historie: Vyprávěj (14. 2. 2018)
S lupou do historie: Lost Girl (18. 2. 2018)
S lupou do historie: New Girl (21. 2. 2018)
S lupou do historie: Eureka (25. 2. 2018)
S lupou do historie: Eli Stone (ABC) (28. 2. 2018)
S lupou do historie: Southland (4. 3. 2018)
S lupou do historie: Drop Dead Diva (7. 3. 2018)
S lupou do historie: Finding Carter (11. 3. 2018)
S lupou do historie: American Horror Story (14. 3. 2018)
S lupou do historie: The Leftovers (18. 3. 2018)
S lupou do historie: Baby Daddy (21. 3. 2018)
S lupou do historie: Návštěvníci (25. 3. 2018)
S lupou do historie: Make It or Break It (28. 3. 2018)
S lupou do historie: The Killing (1. 4. 2018)
S lupou do historie: My Name Is Earl (4. 4. 2018)
S lupou do historie: Suburgatory (8. 4. 2018)
S lupou do historie: Third Watch (11. 4. 2018)
S lupou do historie: Judging Amy (15. 4. 2018)
S lupou do historie: Chasing Life (18. 4. 2018)
S lupou do historie: Ray Donovan (22. 4. 2018)
S lupou do historie: Breakout Kings (25. 4. 2018)
S lupou do historie: V (29. 4. 2018)
S lupou do historie: Grimm (2. 5. 2018)
S lupou do historie: Without a Trace (6. 5. 2018)
S lupou do historie: Family Guy (23. 5. 2018)
S lupou do historie: The Bridge (27. 5. 2018)
S lupou do historie: Sanctuary (30. 5. 2018)
S lupou do historie: Dynasty (3. 6. 2018)
S lupou do historie: Californication (6. 6. 2018)
S lupou do historie: Breaking In (10. 6. 2018)
S lupou do historie: Wallander (13. 6. 2018)
S lupou do historie: Little Britain (17. 6. 2018)
S lupou do historie: Ringer (20. 6. 2018)
S lupou do historie: BoJack Horseman (24. 6. 2018)
S lupou do historie: Nemocnice na kraji města (27. 6. 2018)
S lupou do historie: The Event (4. 7. 2018)
S lupou do historie: The Strain (8. 7. 2018)
S lupou do historie: Fargo (11. 7. 2018)
S lupou do historie: Suddenly Susan (15. 7. 2018)
S lupou do historie: Tru Calling (18. 7. 2018)
S lupou do historie: Chalupáři (22. 7. 2018)
S lupou do historie: Being Erica (25. 7. 2018)
S lupou do historie: The Knick (29. 7. 2018)
S lupou do historie: Jericho (1. 8. 2018)
S lupou do historie: What I Like About You (5. 8. 2018)
S lupou do historie: Whitney (8. 8. 2018)
S lupou do historie: Cirkus Bukowsky (12. 8. 2018)
S lupou do historie: Haven (15. 8. 2018)
S lupou do historie: The Fosters (19. 8. 2018)
S lupou do historie: Looking (22. 8. 2018)
S lupou do historie: Midsomer Murders (26. 8. 2018)
S lupou do historie: The Simpsons (29. 8. 2018)
S lupou do historie: The Middle (2. 9. 2018)
S lupou do historie: Billy & Billie (5. 9. 2018)
S lupou do historie: Star Trek (9. 9. 2018)
S lupou do historie: Angel (12. 9. 2018)
S lupou do historie: Arrested Development (16. 9. 2018)
S lupou do historie: Star Trek Enterprise (19. 9. 2018)
S lupou do historie: Sex and the City (23. 9. 2018)
S lupou do historie: Ripper Street (26. 9. 2018)
S lupou do historie: The New Adventures of Superman (30. 9. 2018)
S lupou do historie: The Cleveland Show (3. 10. 2018)
S lupou do historie: Falling Skies (7. 10. 2018)
S lupou do historie: Two and a Half Men (10. 10. 2018)
S lupou do historie: Devious Maids (14. 10. 2018)
S lupou do historie: Monty Python's Flying Circus (17. 10. 2018)
S lupou do historie: Major Crimes (22. 10. 2018)
S lupou do historie: Archer (24. 10. 2018)
S lupou do historie: True Blood (28. 10. 2018)
S lupou do historie: Legend of the Seeker (1. 11. 2018)
S lupou do historie: Lilyhammer (4. 11. 2018)
S lupou do historie: Freaks and Geeks (1. 9. 2019)
S lupou do historie: Ashes to Ashes (4. 9. 2019)
S lupou do historie: Instant Star (8. 9. 2019)
S lupou do historie: Zdivočelá země (11. 9. 2019)
S lupou do historie: Hit the Floor (15. 9. 2019)
S lupou do historie: Human Target (18. 9. 2019)
S lupou do historie: Diagnosis Murder (22. 9. 2019)
S lupou do historie: The Affair (25. 9. 2019)
S lupou do historie: Hospoda (29. 9. 2019)
S lupou do historie: Game of Thrones (3. 10. 2019)
S lupou do historie: Terminator: The Sarah Connor Chronicles (6. 10. 2019)
S lupou do historie: Getting On (9. 10. 2019)
S lupou do historie: F. L. Věk (13. 10. 2019)
S lupou do historie: Ground Floor (16. 10. 2019)
S lupou do historie: Rescue Me (20. 10. 2019)
S lupou do historie: Married... with Children (23. 10. 2019)
S lupou do historie: Warehouse 13 (27. 10. 2019)
S lupou do historie: Angels in America (30. 10. 2019)
S lupou do historie: Stargate Universe (3. 11. 2019)
S lupou do historie: Legends (6. 11. 2019)
S lupou do historie: Knight Rider (10. 11. 2019)
S lupou do historie: Parade's End (13. 11. 2019)
S lupou do historie: The O.C. (17. 11. 2019)
S lupou do historie: Bylo nás pět (20. 11. 2019)
S lupou do historie: Home Improvement (24. 11. 2019)
S lupou do historie: House of Cards (27. 11. 2019)
S lupou do historie: Strážce duší (2. 12. 2019)
S lupou do historie: Young & Hungry (4. 12. 2019)
S lupou do historie: Once Upon a Time (8. 12. 2019)
S lupou do historie: Vicious (11. 12. 2019)
S lupou do historie: 'Til Death (15. 12. 2019)
S lupou do historie: Dollhouse (18. 12. 2019)
S lupou do historie: Aliens in America (25. 12. 2019)
S lupou do historie: Poirot (25. 12. 2019)
S lupou do historie: Nip/Tuck (29. 12. 2019)
S lupou do historie: Broadchurch (1. 1. 2020)

S lupou do historie: Yes Minister (5. 1. 2020)
S lupou do historie: Rogue (8. 1. 2020)
S lupou do historie: My všichni školou povinní (13. 1. 2020)
S lupou do historie: The 4400 (15. 1. 2020)
S lupou do historie: Xena: Warrior Princess (19. 1. 2020)
S lupou do historie: Necessary Roughness (22. 1. 2020)
S lupou do historie: Under the Dome (26. 1. 2020)

Líbilo se? Tak nám o tom dej vědět!
Pajky
Autor je místní článkař a občasný titulkář. Baví ho seriály a filmy všech žánrů. Pokud není zde, tráví čas nad sportovní rubrikou, případně pařením FMka.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Kolombo
před 134 týdny
Překvapuje mě, že šel Torchwood na řadu dřív než Doctor Who.
ragelly
před 134 týdny
Náhodné losování pořadí :)
RedRose
před 134 týdny
torchwood mam rad... sledoval jsem ho az nekdy v dobe kdy Docrora uz hral...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY