18. 4. 2017

Novinka pod lupou: Nobodies

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: Nobodies
Žánr: Komedie
Stanice: TV Land
Premiéra: 29. 3. 2017
Vysílání: středa, 22:00
Předskokan: -
Konkurence: -
Tipovačka: –

Kdo?

Tvůrce: Hugh Davidson, Larry Dorf, Rachel Ramras
Herci: Hugh Davidson, Larry Dorf, Rachel Ramras

Ve zkratce

Komedii vytvořili a hlavní roli hrají scenáristé seriálu Groundlings. Příběh se točí okolo této trojice, která se zoufale snaží získat jednoho ze svých slavných hereckých přátel k hraní v potenciálním seriálu, který vytvořili a nyní ho nabízejí stanicím. Protože také tito neznámí „Nobodies (Nikdo/Nula)“ chtějí zažít hollywoodskou­ slávu.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Seriál produkovaný Melissou McCarthy měl být jasným adeptem na nový hit. Bohužel, slavné jméno je to jediné, co by vás teoreticky mohlo donutit se na pilot podívat. A rozhodně nestačí k tomu, aby vás donutilo podívat se na další díl.

Na jednu stranu je to dobré téma. Sledujeme, jak asi ve skutečnosti probíhá proces, kdy se tvůrci snaží svůj seriál prodat televizní stanici. Zase vidíme trošku hlouběji do celého procesu, do toho, jak fungují známosti a podobně. Ale na druhou stranu je ten seriál neskutečná nuda. Mrzí mě, že to musím říct, ale opravdu je to ten typ komedie, která se možná bude líbit v USA, ale v našich končinách si k ní cestu najde jen málokdo, protože má takový ten zvláštní styl humoru, který u nás moc nejede.

Pokud pořád nevíte, o čem mluvím, tak je to seriál, kde tvůrci hrají i hlavní postavy, které se navíc jmenují stejně jako oni, takže vlastně hrají sami sebe a čerpají zkušenosti ze svého života. Už to by vám mohlo stačit jako výstražný červený vykřičník.

Vtipné to není. Nezasmála jsem se, pardon. Sledování nebylo utrpení a nepřipadalo mi, že by epizoda trvala tři hodiny, ale prostě to nebylo vtipné. Herci nezaujali a nepotřebuju vidět, jak to bude dál, a to dokonce ani kvůli Melisse, která by tady měla hostovat (ale v pilotu nebyla).
 • nevleče se to
 • zajímavé téma
 • bez vtipu
30 %
Mé hodnocení
ragelly

Komedie o zoufalých komicích… Grrr. Říká „Proboha.“ Schovává se pod stůl. Utíká do Mexika.

Ale vážně. V NPL, respektive SLDH, toho za sebou tolik nemám, ale tyhle „autorské“ věci jsou spolehlivě tím nejhorším, co existuje. A co by mohlo existovat v jakýchkoliv alternativních realitách. A je jedno, jestli se jedná o „komedie“ se stejným jménem u kolonek tvůrce i hlavní role nebo právě o komiky, pokaždé je to děs. Dobrá, s výjimkami, ale jelikož Nobodies výjimkou není, tak výjimky můžeme zanedbat.

Vtipné to není, zoufalé to je víc, než je přípustné, aneb co jiného si při sledování přát, že? Takže i těch obvykle kraťounkých dvaadvacet minut se zdá jako celá věčnost (plus pár minut navíc). Až se to téměř zdá neuvěřitelné.

Dobrá, najde se i pár pozitiv. U několika lidí si člověk říká: „Jé, tohohle znám!“, seriál by se možná dal využít ve chvílích, kdy čas ubíhá až příliš rychle a člověk nestíhá, tudíž potřebuje čas trochu zpomalit a no… asi mi právě došla pozitiva. Ale snažila jsem se, opravdu!

No… někomu se to možná bude líbit, ale za sebe říkám, utíkejte, dokud je vám život milý, a raději si počkejte na další NPL, třeba to bude lepší.
 • Jason Bateman a další hostující hvězdy
 • zoufalí komici
 • pocitově to trvá celou věčnost
 • asi zkrátka všechno
20 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Už podle popisku to znělo krapet ulítle, ale ještě tak, kdy to na vás působí sympaticky a zvědavost vás donutí se podívat aspoň na pilot. Nebo aspoň mě donutila. Jinak jsem šel totiž kompletně do neznáma, víc o ději jsem nevěděl, ani jsem nezkoumal obsazení, protože mi nic neříkalo. Zkusil jsem to, protože to mělo krátký název a přitažlivý popisek, jo.

Poslední dobou komediím holduji méně, než kdy předtím. Snad všechny komediální piloty, které jsem viděl v tomto kalendářním roce, byly maximálně průměrné, protože si vybavuju pouze otrávenost a místy i znechucenost. Pokud se mi nějaký trochu líbil, byl dost zapomenutelný, což taky není ideální vlastnost. Nevím, dobrým komediím se asi nevědomky vyhýbám, takže jsem možná přišel předem připraven na to, co očekávat. A mile mě překvapilo…, že jsem byl mile překvapen.

Ne každý vtip se tam povedl. Vlastně koncentrace těch nepovedených vtipů byla asi o něco větší, než by měla být. Na druhou stranu těch dobrých, kdy jsem se aspoň pousmál, nebylo málo. Navíc Melissu McCarthy mám docela rád, takže mě zápletka kolem ní poměrně baví. Technické zpracování je na komediální standardy na vysoké úrovni, neznámí herci překvapují a baví.

Zmiňovaná ulítlost je na většině míst skutečně sympatická a diváka baví, mnohdy ale trochu překračuje hranici a diváka nudí, či dokonce odrazuje. A ačkoliv se v pilotu vyskytla překvapivá spousta povedeného humoru, přistihl jsem se, že se nudím. Tempo. To je důvodem a zároveň asi největším problémem pilotu. Ten má sice jen 20 minut, ale táhne se pocitově téměř třikrát déle. Může za to možná přebytek zbytečných a nudných scén a postavy, které nejsou příliš zajímavé. Netuším. Přesto opatrně zvedám palec nahoru – sledovat dál sice nebudu, své fanoušky si to ale najít dokáže a jako oddechovka funguje skvěle.
 • technická stránka
 • dostatek povedených vtipů
 • neokoukaní herci
 • lehká bláznivost, která je ještě sympatická a snesitelná
 • bláznivost je ale mnohdy otravná
 • nepovedených vtipů tu je taky dost
 • tempo
 • postavy
60 %
Mé hodnocení
Esgalnor

Plánujete dát seriálu šanci? Nalákal vás popis děje, trailer nebo naše recenze? Jaké jsou vaše reakce, pokud už jste pilot viděli?

Další díly seriálu
Ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře6zobraz všech 6 příspěvků
Destinytte

Destinytte

Podívala jsem se na trailer. Za mě jasné NE.
před 172 týdny
Koldik

Koldik

Nie toto si urcite necham ujst.
před 166 týdny
ševča

ševča

Už u traileru jsem se nudila tak, že jsem ho nedala celý.
před 135 týdny
Další články k tématu