10. 4. 2017

Novinka pod lupou: Anne

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: Anne
Žánr: Drama / Historický
Stanice: CBC / Netflix
Premiéra: 19. 3. 2017
Vysílání: neděle, 20:00
Předskokan: -
Konkurence: -
Tipovačka: –

Kdo?

Tvůrce: Lucy Maud Montgomery (předloha), Moira Walley-Beckett
Herci: Amybeth McNulty, Geraldine James, R.H. Thomson, Lucas Jade Zumann, Dalila Bela, Corinne Koslo, Aymeric Jett Montaz

Ve zkratce

Příběh o dospívání mladé dívky, která byla celý život outsider, která ale navzdory překážkách celý život bojovala za lásku, pochopení a nalezení vlastního místa ve světě. Seriál se točí okolo mladé osiřelé dívky a odehrává se v 90. letech 19. století. Hrdinka trávila nepěkné dětství v sirotčincích a domovech cizinců. Omylem je poslána na venkov k postaršímu páru sourozenců, jejichž životy třináctiletá dívka od základu změní. Postačí jí k tomu její jedinečná osobnost, chytrost a obrovská představivost.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Tohle bylo za dlouhou dobu poprvé, co jsem nemohla vystát hlavní hrdinku. Tedy, jsem rozpolcená. Na jednu stranu je fajn. Je to chudá osiřelá holka, v podstatě chudinka plná ideálů a bláznovství. Ale proč sakra tak moc kecá? Opravdu, po dvaceti minutách se mi ve vlaku chtělo řvát: „SHUT THE F*CK UP, ALREADY!!!“ Fakt, ona prostě tu pusu nezavře. A není to roztomilé kecalství jako u Gilmorek. Pilot má hodinu a půl a ani nechci vidět, kolik mají titulky řádků.

Jinak je to ale moc pěkné. Seriál ukazuje nádhernou přírodu. Venkov je vykreslen opravdu pěkně, všude spousta květin, statek a tak všechno. I z posteru vidíte, jakou si Anne udělá krásnou čelenku. Tohle se rozhodně povedlo, vizuálně jde o skvělé dílo.

Předlohu příběhu neznám, takže nevím (ale docela dobře můžu hádat), jak se bude příběh vyvíjet dál. U některých scén jsem si říkala, jestli to ta holka myslí vážně, protože vypadá vcelku rozumně, ale někdy se opravdu chová jako malý spratek, co potřebuje nafackovat. Kdyby ale tolik nemlela pantem, tak je sympatická. Upřímně nechápu, proč seriál všemi způsoby naznačuje, že ji máme vnímat jako ošklivou, protože podle mě je moc pěkná.

Její představitelka je perfektní. Jasně, hrdinka mi leze na nervy, ale to, jakým způsobem ji herečka dokázala ztvárnit, je opravdu neuvěřitelné. Ty její nekonečné monology musely být noční můrou ke studování a natáčení, jsou plné velkých slov a minima nádechů. Proto jsem rozpolcená. Oceňuju její výkon, za který by si zasloužila cenu, ale ten výkon mě zároveň neuvěřitelně irituje :-D

Budu koukat dál? Ano, líbí se mi to. Jen doufám, že brzy začnu být na to neustálé mletí imunní.
  • herecký výkon hlavní představitelky
  • příroda
  • příběh
  • osobnost hlavní hrdinky
80 %
Mé hodnocení
ragelly

Jak teatrální. Tedy, vzhledem k situaci vcelku pochopitelné, ale stejně. A vzletné! Ach, kolik vzletných slov by se na tohle dalo vymyslet! Ale asi chápeme, ne?

Začít mluvit o samotném pilotu je ovšem tentokrát těžší než obvykle (co si budeme nalhávat, ani obvykle mi to nejde). Proč? Víte, myslela jsem, že jsem vcelku odolná lidská bytost, ale jestli se mi těmto osmaosmdesáti minutám nepodařilo vymluvit díru do hlavy, tak už asi ničemu. Ale asi podařilo, protože už chvíli se mi nedaří přemýšlet nad ničím jiným než nad tím, jestli se dá tak moc mluvit. A jestli to může okolí přežít. Řeč z doby Jane Austenové taky nepomáhá.

Trochu nešťastné mi přijde zaměření seriálu. Je to pro děti? Je to pro dospělé? Anne je prostě v takové šedé zóně. Pro děti je to moc vzletné, jak už bylo zmíněno dříve, pro dospělé (nebo aspoň pro mě, jakožto osmnáctiletého prcka) už je to takový ten typ pohádek, které… jak to říct… vidět nepotřebuju.

Ale aby to nebylo tak snadné, seriál má takové kouzlo. Jako když Anne nový „otec“ řekne, že mu to její neustálé žvatlání vlastně nevadí, začne to být alespoň na chvilku být ne otravné, ale kouzelné. A takových momentů je za těch osmdesát osm minut docela dost, takže je o Anne až nutné říct, je to vlastně hrozně hezké.

Takže ano, je to pěkné a milé, ale seriálovou povinností to není. Už teď je mi jasné, že na to do dvou hodin zapomenu, ale bylo to vážně fajn.
  • je to milé a kouzelné
  • pro koho to je?
  • byla mi do hlavy vymluvena masivní díra
60 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Plánujete dát seriálu šanci? Nalákal vás popis děje, trailer nebo naše recenze? Jaké jsou vaše reakce, pokud už jste pilot viděli?

Další díly seriálu
Copak asi dělají tyto tlačítka? 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře19zobraz všech 19 příspěvků
Litocha

Litocha

Knížka je moje srdcovka a snad proto jsem se zasekla někde v půlce pilotu, protože (jak už tady...
před 92 týdny
Lill

Lill

Ja som to bola schopná dopozerať a užiť si dokonca aj druhú sériu po tom, čo som sa úplne odosobnila od...
před 92 týdny
Destinytte

Destinytte

S tímhle naštěstí problém nemívám. Knihu a seriál/film beru jako rozdílná díla a umím si užít oboje....
před 92 týdny
Další články k tématu