3. 4. 2017

Novinka pod lupou: Snatch

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: Snatch
Žánr: Drama / Krimi
Stanice: Crackle
Premiéra: 16. 3. 2017
Vysílání: čtvrtek
Předskokan: -
Konkurence: -
Tipovačka: –

Kdo?

Tvůrce: Alex De Rakoff
Herci: Luke Pasqualino, Rupert Grint, Lucien Laviscount, Ed Westwick, Dougray Scott

Ve zkratce

Jde o adaptaci stejnojmenného filmu. Seriál se točí okolo skupinky dvacátníků a začínajících podvodníčků, kteří zakopnou o náklaďák plný ukradeného zlata. Náhle jsou vtrženi do nebezpečného světa organizovaného zložinu. Skupina se musí rychle naučit v těchto vodách pohybovat, protože jim šlapou na paty zkorumpovaní policisté, cikánští zápasníci, mezinárodní mafiáni i místní záporáci.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Podle posteru to vypadalo na akční jízdu podobně jako Leverage nebo Hustle, ale ve výsledku šlo o docela velkou nudu. Postavy nedokázaly zaujmout, bylo mi jedno, že mají potíže a potřebují peníze. Výjimku tvoří jen blondýnka, která do seriálu vnesla nádech života (i když nádech plný hnusného cigaretového kouře).

Zápas boxerů byl zajímavý, ale nic, na co bych se musela dívat pravidelně. Jasně, pravděpodobně už jich tam ani moc nebude, protože pilot byl hlavně představovačkou postav a to hlavní se událo až v samotném závěru. Ale jak říkám, jde o seriál, který hlavně stojí na charismatických postavách, protože když to jsou „záporáci“, potřebují jistý šarm, abyste jim fandili. To se tady ale u mě neděje, pro mě za mě ať je chytí a zavřou do vězení.

Celé sledování se vleklo, a to i přesto, že jsem koukala ve vlaku, kde není nic jiného dělat a většina seriálů mi tam utíká bleskově rychle. Nevím, co bych vylepšila, celkově mě to prostě nezaujalo a doufám, že až se jednou dostanu k výše zmíněným Leverage a Hustle, nebudu mít stejné pocity.
  • blondýnka
  • hlavní postavy
  • nezáživný příběh
30 %
Mé hodnocení
ragelly

Tato novinka, Snatch, je sice plná podfuků, ale podfukem rozhodně není dobré obsazní. Tedy… já znám jen Ruperta Grinta, ale to stačí, ne?

Pokud bych se měla trapně vracet hodně do minulosti a měla bych začít mluvit o Harrym Potterovi, no… asi takhle, Harryho Pottera jsem si nikdy neoblíbila. Což je teď sice dost irelevantní, ale Snatch u mě dopadlo dost podobně.

Začátek v minulosti vypadal zajímavě, ale jakmile jsme se dostali do současnosti, až na několik výjimek jako by seriál prostě nedokázal zaujmout a ztratil veškeré tempo a „drive“. Téma je sice slibné, příběh teoreticky taky, ale prakticky není vůbec těžké najít ve své hlavě myšlenku, že zahrát si nějakou hru na telefonu by teď bylo vážně fajn. Chápete? Tahle myšlenka člověka prostě během sledování nemá vůbec napadnout. Během sledování má člověka napadat maximálně to, že by si ještě pár dílů dal, ideálně si má jen vychutnávat sledování…

Naštěstí do konce epizody dokáže tato myšlenka ještě na chvíli zmizet. Přesněji na konci. Konec totiž konečně má nějaký spád a napětí, což zbytku epizody bohužel víceméně chybí. Díky umístění tohoto „záchvěvu“ by se dalo přemýšlet o tom, že v příštích epizodách to už bude lepší, ale tohle prostě asi nebude nic pro mě. Vzhledem k tomu, že děj zní převyprávěný lépe než právě viděný.
  • obsazení
  • začátek
  • konec
  • nezaujme
50 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Plánujete dát novince šanci? Nalákal vás popis děje, trailer nebo naše recenze? Jaké jsou vaše reakce, pokud už jste pilot viděli?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak šiř tuto zprávu do světa! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře9zobraz všech 9 příspěvků
ZombiePanda

ZombiePanda

Takže ono je to len remake pôvodného filmu ? Možno keby šli vlastnou cestou, nesnažili sa znovunatočiť...
před 5 roky
STOUPA

STOUPA

Popis nevypadal to špatně, ale po tom hodnocení nevím.
před 5 roky
Koldik

Koldik

No trailer vyzeral dobre, ale teda hodnotenie nic moc, uvidim po pilote...
před 5 roky
Další články k tématu