9. 4. 2017

S lupou do historie: The Walking Dead

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svůj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme také rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte The Walking Dead 1×01: Days Gone Bye?

Medailónek

Název: The Walking Dead (Živí mrtví)
Žánr: Drama / Komiksový / Zombie / Thriller
Stanice: AMC
Vysílání: 2010-?
Celkový počet sérií: 7+
Premiéra: 31. října 2010

Kdo?

Tvůrci: Robert Kirkman, Tony Moore, Charlie Adlard
Herci: Andrew Lincoln, Jon Bernthal, Sarah Wayne Callies, Laurie Holden, Jeffrey DeMunn, Steven Yeun, Chandler Riggs, Norman Reedus, Lauren Cohan, Danai Gurira, Michael Rooker, David Morrissey, Melissa McBride, Scott Wilson, Michael Cudlitz, Emily Kinney, Chad L. Coleman, Lennie James, Sonequa Martin-Green, Jeffrey Dean Morgan, Alanna Masterson, Josh McDermitt, Christian Serratos

O čem to je?

Svět, jak jsme ho znali, je pryč. Epidemie apokalyptických rozměrů zasáhla svět a zapříčinila, že mrtví jsou náhle živí a živí se živými. Během několika málo měsíců se společnost zcela proměnila. Ve světě, v němž vládnou mrtví, jsme nuceni konečně začít žít.

Seriál je adaptací komiksové série od Roberta Kirkmana. Sleduje svět během zombie apokalypsy. Hlavní hrdinou je policista Rick Grimes, který se probudí z kómatu a zjistí, že je svět zaplněn zombíky. Hrdina se vydá hledat svou rodinu a spolu s e skupinou přeživších se snaží bojovat proti zombíkům a zachránit si život.

Trailer

Historie očima SerialZoňáků

ragelly

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: -

Na tento pilot jsem se hodně moc těšila. The Walking Dead patří mezi nejúspěšnější seriály současnosti, přesto jsem z něj nikdy neviděla víc než promo fotky. Hodně jsem se těšila, co z toho vyleze a s chutí jsem si pilot pustila. A výsledek? Tohle bylo opravdu psycho podle mého gusta.

Pilot má slabší chvilky a silnější chvilky. Trošku mu škodí dlouhá stopáž, kvůli tomu je tady hodně zbytečných scén, které mi nic nedaly a dokonce i nudily. Ale jakmile napětí houstne a zvyšuje se akce, míra zábavnosti jde strmě nahoru.

Hned na začátku mě absolutně dostala celá scéna v nemocnici. Ačkoliv je tu jen jedna postava, je to tak silně natočené, že jsem z toho měla stažený žaludek. Ani jsem nemrkala, jen jsem sledovala, jak se pomaličku prochází nemocničními chodbami, nechápe, co se stalo, jde po tmavém schodišti dolů (taky jste čekali, že v té tmě na schodech šlápne na nějakou mrtvolu?)… podle mě nejlepší scéna celého pilotu. Výborná byla ale i ta na konci, když ho obklopili zombíci a on se schoval pod auto a musel je odrážet ze všech stran. Cítila jsem za něj klaustrofobii, a to jí netrpím :D

Co nechápu, to byla scéna, kdy Rick volá z auta někoho na drátě, na druhé straně sedí celá skupinka včetně jeho nejlepšího kamaráda, ženy a syna a nikdo nepozná jeho hlas. Vysílačky asi nemají kdovíjak kvalitní audio, ale tak když na vás člověk roky mluví, tak si snad zvyknete na to, jak zní, no ne?

Seriál je samozřejmě mimořádný svou vizuální stránkou, konkrétně maskami. Ti zombíci jsou mega nechutní, moc chválím. Ta polovina těla, která se plazila po trávě, když si Rick ukradl kolo a jel domů, to bylo fakt drsné. A z již zmíněných fotek vím, že tvůrci budou v tomto ohledu čím dál víc kreativní, takže se určitě mám nač těšit.

Upřímně jediné, co mi tam vadilo, byla ta jeho rodina. Jaké jsou šance, že všichni jeho blízcí přežijí? Ale očividně tam musí být nějaký doják, protože každý americký hrdina musí být poháněn svou citlivou rodinnou emoční stránkou, že.

Budu koukat dál? Tento seriál bych si nemohla nechat ujít, rozhodně zařadím do watchlistu a jakmile ho zruší, vrhnu se na něj maratonem.

+ psycho atmosféra
+ vzhled zombíků

- rodina přežila
- dlouhá stopáž (pár zbytečných scén)

Moje hodnocení pilotu: 80 %
Drunk_Queen

Status: viděno několik epizod
Hodnocení celého seriálu: 40 %

The Walking Dead jsem poprvé viděla už před několika lety. Tehdy jsem u sledování dost trpěla, nakonec jsem byla po několika epizodách marného čekání, jestli to nakonec nebude lepší, donucena se své snahy vzdát.

Ovšem dřívější negativní postoj rubriku nezajímá, takže jsem dala TWD druhou šanci. Přece jen uběhlo pár let a lidé se mění.

Překvapilo mě, jak jsem za ta léta úplně zapomněla, o co vlastně minimálně v pilotu šlo. A musím uznat, že kostýmy a masky jsou opravdu podařené a pěkné. Ale jinak?

Nejspíš je to mnou (ono kým jiným by to asi bylo, že), ale osobně prostě obecné nadšení nesdílím. Atmosféra nefunguje, děsivé to taky není a pardon, ale je to vlastně docela nuda. Nevím, prostě tomu chybí něco, co by seriál činilo zajímavějším a díky čemu by mu nedocházel ani za několik let dech.

Takže ani po druhé šanci se pravidelným divákem nestávám. Ale tak každý máme něco, no ne?

+ masky

- nezáživné, na diváka nijak nepůsobí
- atmosféra

Moje hodnocení pilotu: 40 %
Esgalnor

Status: viděna první série a kousek
Hodnocení celého seriálu: 50 %

Pamatuji si, že jsem TWD dával spoustu šancí, kamarádka, která to má fakt ráda, mě neustále nutila. Pokaždé jsem doufal, že mě to prostě chytne až na několikátý pokus, podobně jako Hra o trůny. Ale nic. Přesto si první díl vybavuji dost dobře i z hlavy. Teď po zopakovaném zhlédnutí si o to víc vybavuji, že byl asi jediný, který mě opravdu bavil. Pak mě zaujala jen smrt oblíbené postavy a po několika dílech druhé série, kdy se to spíš proměňovalo ve zvláštní telenovelu, kde zombies hrály druhé housle a po informacích, jak seriál vypadá dál, jsem ve sledování přestal. Ale hodnoťme pilot.

Ta úvodní scéna na parkovišti je nesmírně znepokojivá a poměrně i děsivá, rozhodně mi naskočila husí kůže. Úvod do děje je pak velmi rychlý a akční – musím ale říct, že možná až lehce uspěchaný a až na Ricka mi na postavách z jeho okolí nijak nezáleželo.

Celá část v nemocnici a prozkoumávání apokalyptického světa je nesmírně zajímavé a bravurně zvládnuté (až tedy na proslulé „Don’t dead, open inside“ dveře). Atmosféra by se tu dala krájet, práce s kamerou a napětím je tady profesionální a kvalitní. Parádní úvod.

Bohužel, po něm se objeví asi hlavní vada seriálu. Jeho scénář. Dialogy jsou podivně strojené a vůbec nepůsobí přirozeně, v komorní rovině pilot hodně drhne a člověk se jen těší na moment, kdy přestanou rozmlouvat.

Pilot The Walking Dead je asi to nejlepší ze seriálu, co jsem měl tu čest vidět (vynechme fakt, že moc těch epizod nebylo). Využívá zombie zcela na maximum, má hustou ponurou atmosféru a kvalitní herecké výkony. Škoda špatného scénáře a nemastných neslaných postav. Navíc, místy dost drhne tempo (což je velký problém dalších dílů), stopáž by mohla být klidně o dost kratší. Pilot na mě působí dobře, když ho porovnám se zbytkem zhlédnutých epizod – jako samostatný celek mi ale přijde spíš průměrný a nepříliš zajímavý. Přesto čest všem maskérům…

+ zombies a jejich masky
+ atmosféra
+ úvod
+ herci

- práce s postavami
- scénář

Moje hodnocení pilotu: 60 %
Další díly seriálu
Fungujeme na liky! Motivuj nás! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře16zobraz všech 16 příspěvků
Zetha

Zetha

Přetrpěla jsem první dvě série a na 3. nějak nemám nervy :D Hrozně mě štve ta jeho rodinka xD A přála jsem...
před 173 týdny
Koldik

Koldik

My so zenou ako sme uvideli pilot prvykrat na JOJke tak sme hned isli tahat vsetky dostupne casti a ostali...
před 166 týdny
Alias

Alias

To haló je jednoduché. Tak ako GoT prinieslo sex a krv do historického prostredia, tak toto prinieslo...
před 166 týdny
Další články k tématu