Facebook Twitter E-mail
9. dubna 2017

S lupou do historie: The Walking Dead

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svůj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme také rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte The Walking Dead 1×01: Days Gone Bye?

Medailónek

Název: The Walking Dead (Živí mrtví)
Žánr: Drama / Komiksový / Zombie / Thriller
Stanice: AMC
Vysílání: 2010-?
Celkový počet sérií: 7+
Premiéra: 31. října 2010

Kdo?

Tvůrci: Robert Kirkman, Tony Moore, Charlie Adlard
Herci: Andrew Lincoln, Jon Bernthal, Sarah Wayne Callies, Laurie Holden, Jeffrey DeMunn, Steven Yeun, Chandler Riggs, Norman Reedus, Lauren Cohan, Danai Gurira, Michael Rooker, David Morrissey, Melissa McBride, Scott Wilson, Michael Cudlitz, Emily Kinney, Chad L. Coleman, Lennie James, Sonequa Martin-Green, Jeffrey Dean Morgan, Alanna Masterson, Josh McDermitt, Christian Serratos

O čem to je?

Svět, jak jsme ho znali, je pryč. Epidemie apokalyptických rozměrů zasáhla svět a zapříčinila, že mrtví jsou náhle živí a živí se živými. Během několika málo měsíců se společnost zcela proměnila. Ve světě, v němž vládnou mrtví, jsme nuceni konečně začít žít.

Seriál je adaptací komiksové série od Roberta Kirkmana. Sleduje svět během zombie apokalypsy. Hlavní hrdinou je policista Rick Grimes, který se probudí z kómatu a zjistí, že je svět zaplněn zombíky. Hrdina se vydá hledat svou rodinu a spolu s e skupinou přeživších se snaží bojovat proti zombíkům a zachránit si život.

Trailer

Historie očima SerialZoňáků

ragelly

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: -

Na tento pilot jsem se hodně moc těšila. The Walking Dead patří mezi nejúspěšnější seriály současnosti, přesto jsem z něj nikdy neviděla víc než promo fotky. Hodně jsem se těšila, co z toho vyleze a s chutí jsem si pilot pustila. A výsledek? Tohle bylo opravdu psycho podle mého gusta.

Pilot má slabší chvilky a silnější chvilky. Trošku mu škodí dlouhá stopáž, kvůli tomu je tady hodně zbytečných scén, které mi nic nedaly a dokonce i nudily. Ale jakmile napětí houstne a zvyšuje se akce, míra zábavnosti jde strmě nahoru.

Hned na začátku mě absolutně dostala celá scéna v nemocnici. Ačkoliv je tu jen jedna postava, je to tak silně natočené, že jsem z toho měla stažený žaludek. Ani jsem nemrkala, jen jsem sledovala, jak se pomaličku prochází nemocničními chodbami, nechápe, co se stalo, jde po tmavém schodišti dolů (taky jste čekali, že v té tmě na schodech šlápne na nějakou mrtvolu?)… podle mě nejlepší scéna celého pilotu. Výborná byla ale i ta na konci, když ho obklopili zombíci a on se schoval pod auto a musel je odrážet ze všech stran. Cítila jsem za něj klaustrofobii, a to jí netrpím :D

Co nechápu, to byla scéna, kdy Rick volá z auta někoho na drátě, na druhé straně sedí celá skupinka včetně jeho nejlepšího kamaráda, ženy a syna a nikdo nepozná jeho hlas. Vysílačky asi nemají kdovíjak kvalitní audio, ale tak když na vás člověk roky mluví, tak si snad zvyknete na to, jak zní, no ne?

Seriál je samozřejmě mimořádný svou vizuální stránkou, konkrétně maskami. Ti zombíci jsou mega nechutní, moc chválím. Ta polovina těla, která se plazila po trávě, když si Rick ukradl kolo a jel domů, to bylo fakt drsné. A z již zmíněných fotek vím, že tvůrci budou v tomto ohledu čím dál víc kreativní, takže se určitě mám nač těšit.

Upřímně jediné, co mi tam vadilo, byla ta jeho rodina. Jaké jsou šance, že všichni jeho blízcí přežijí? Ale očividně tam musí být nějaký doják, protože každý americký hrdina musí být poháněn svou citlivou rodinnou emoční stránkou, že.

Budu koukat dál? Tento seriál bych si nemohla nechat ujít, rozhodně zařadím do watchlistu a jakmile ho zruší, vrhnu se na něj maratonem.

+ psycho atmosféra
+ vzhled zombíků

- rodina přežila
- dlouhá stopáž (pár zbytečných scén)

Moje hodnocení pilotu: 80 %
Drunk_Queen

Status: viděno několik epizod
Hodnocení celého seriálu: 40 %

The Walking Dead jsem poprvé viděla už před několika lety. Tehdy jsem u sledování dost trpěla, nakonec jsem byla po několika epizodách marného čekání, jestli to nakonec nebude lepší, donucena se své snahy vzdát.

Ovšem dřívější negativní postoj rubriku nezajímá, takže jsem dala TWD druhou šanci. Přece jen uběhlo pár let a lidé se mění.

Překvapilo mě, jak jsem za ta léta úplně zapomněla, o co vlastně minimálně v pilotu šlo. A musím uznat, že kostýmy a masky jsou opravdu podařené a pěkné. Ale jinak?

Nejspíš je to mnou (ono kým jiným by to asi bylo, že), ale osobně prostě obecné nadšení nesdílím. Atmosféra nefunguje, děsivé to taky není a pardon, ale je to vlastně docela nuda. Nevím, prostě tomu chybí něco, co by seriál činilo zajímavějším a díky čemu by mu nedocházel ani za několik let dech.

Takže ani po druhé šanci se pravidelným divákem nestávám. Ale tak každý máme něco, no ne?

+ masky

- nezáživné, na diváka nijak nepůsobí
- atmosféra

Moje hodnocení pilotu: 40 %
Esgalnor

Status: viděna první série a kousek
Hodnocení celého seriálu: 50 %

Pamatuji si, že jsem TWD dával spoustu šancí, kamarádka, která to má fakt ráda, mě neustále nutila. Pokaždé jsem doufal, že mě to prostě chytne až na několikátý pokus, podobně jako Hra o trůny. Ale nic. Přesto si první díl vybavuji dost dobře i z hlavy. Teď po zopakovaném zhlédnutí si o to víc vybavuji, že byl asi jediný, který mě opravdu bavil. Pak mě zaujala jen smrt oblíbené postavy a po několika dílech druhé série, kdy se to spíš proměňovalo ve zvláštní telenovelu, kde zombies hrály druhé housle a po informacích, jak seriál vypadá dál, jsem ve sledování přestal. Ale hodnoťme pilot.

Ta úvodní scéna na parkovišti je nesmírně znepokojivá a poměrně i děsivá, rozhodně mi naskočila husí kůže. Úvod do děje je pak velmi rychlý a akční – musím ale říct, že možná až lehce uspěchaný a až na Ricka mi na postavách z jeho okolí nijak nezáleželo.

Celá část v nemocnici a prozkoumávání apokalyptického světa je nesmírně zajímavé a bravurně zvládnuté (až tedy na proslulé „Don’t dead, open inside“ dveře). Atmosféra by se tu dala krájet, práce s kamerou a napětím je tady profesionální a kvalitní. Parádní úvod.

Bohužel, po něm se objeví asi hlavní vada seriálu. Jeho scénář. Dialogy jsou podivně strojené a vůbec nepůsobí přirozeně, v komorní rovině pilot hodně drhne a člověk se jen těší na moment, kdy přestanou rozmlouvat.

Pilot The Walking Dead je asi to nejlepší ze seriálu, co jsem měl tu čest vidět (vynechme fakt, že moc těch epizod nebylo). Využívá zombie zcela na maximum, má hustou ponurou atmosféru a kvalitní herecké výkony. Škoda špatného scénáře a nemastných neslaných postav. Navíc, místy dost drhne tempo (což je velký problém dalších dílů), stopáž by mohla být klidně o dost kratší. Pilot na mě působí dobře, když ho porovnám se zbytkem zhlédnutých epizod – jako samostatný celek mi ale přijde spíš průměrný a nepříliš zajímavý. Přesto čest všem maskérům…

+ zombies a jejich masky
+ atmosféra
+ úvod
+ herci

- práce s postavami
- scénář

Moje hodnocení pilotu: 60 %

Další díly seriálu

S lupou do historie: Scrubs (1. 1. 2017)
S lupou do historie: Buffy the Vampire Slayer (4. 1. 2017)
S lupou do historie: M.A.S.H. (8. 1. 2017)

... odkryj další díly seriálu

S lupou do historie: House M.D. (11. 1. 2017)
S lupou do historie: Friends (15. 1. 2017)
S lupou do historie: Firefly (18. 1. 2017)
S lupou do historie: The Nanny (22. 1. 2017)
S lupou do historie: Lost (25. 1. 2017)
S lupou do historie: Mr. Bean (29. 1. 2017)
S lupou do historie: Parenthood (1. 2. 2017)
S lupou do historie: Army Wives (5. 2. 2017)
S lupou do historie: Crossing Lines (12. 2. 2017)
S lupou do historie: Nurse Jackie (15. 2. 2017)
S lupou do historie: Penny Dreadful (19. 2. 2017)
S lupou do historie: Mad Men (22. 2. 2017)
S lupou do historie: Friday Night Lights (26. 2. 2017)
S lupou do historie: The L Word (1. 3. 2017)
S lupou do historie: Transparent (5. 3. 2017)
S lupu do historie: One Tree Hill (8. 3. 2017)
S lupou do historie: Sons of Anarchy (12. 3. 2017)
S lupou do historie: The Pillars of the Earth (15. 3. 2017)
S lupou do historie: Prison Break (19. 3. 2017)
S lupou do historie: Franklin & Bash (22. 3. 2017)
S lupou do historie: Spin City (26. 3. 2017)
S lupou do historie: The Lying Game (29. 3. 2017)
S lupou do historie: Las Vegas (2. 4. 2017)
S lupou do historie: Vikings (5. 4. 2017)
S lupou do historie: The Walking Dead (právě čteš)
S lupou do historie: The Professionals (12. 4. 2017)
S lupou do historie: King & Maxwell (16. 4. 2017)
S lupou do historie: Switched at Birth (19. 4. 2017)
S lupou do historie: The Americans (23. 4. 2017)
S lupou do historie: Flashpoint (26. 4. 2017)
S lupou do historie: ER (30. 4. 2017)
S lupou do historie: Step by Step (3. 5. 2017)
S lupou do historie: Gilmore Girls (7. 5. 2017)
S lupou do historie: Murder, She Wrote (10. 5. 2017)
S lupou do historie: Magic City (14. 5. 2017)
S lupou do historie: Twin Peaks (21. 5. 2017)
S lupou do historie: Big Love (24. 5. 2017)
S lupou do historie: Hart of Dixie (28. 5. 2017)
S lupou do historie: Web Therapy (31. 5. 2017)
S lupou do historie: Reaper (4. 6. 2017)
S lupou do historie: Desperate Housewives (7. 6. 2017)
S lupou do historie: Star Trek: Voyager (11. 6. 2017)
S lupou do historie: Hotel Babylon (14. 6. 2017)
S lupou do historie: Life on Mars (18. 6. 2017)
S lupou do historie: Spartacus: Blood and Sand (21. 6. 2017)
S lupou do historie: Miranda (25. 6. 2017)
S lupou do historie: Torchwood (28. 6. 2017)
S lupou do historie: The Good Guys (2. 7. 2017)
S lupou do historie: Peaky Blinders (5. 7. 2017)
S lupou do historie: Undateable (9. 7. 2017)
S lupou do historie: Beauty and the Beast (12. 7. 2017)
S lupou do historie: Red Dwarf (16. 7. 2017)
S lupou do historie: Rome (19. 7. 2017)
S lupou do historie: Vyšehrad (24. 7. 2017)
S lupou do historie: You're the Worst (26. 7. 2017)
S lupou do historie: Camelot (30. 7. 2017)
S lupou do historie: My Mad Fat Diary (2. 8. 2017)
S lupou do historie: That '70s Show (6. 8. 2017)
S lupou do historie: Blood Ties (9. 8. 2017)
S lupou do historie: Stargate SG-1 (13. 8. 2017)
S lupou do historie: Poldark (16. 8. 2017)
S lupou do historie: Shameless (20. 8. 2017)
S lupou do historie: Revolution (23. 8. 2017)
S lupou do historie: Andromeda (27. 8. 2017)
S lupou do historie: Mistresses (30. 8. 2017)
S lupou do historie: How I Met Your Mother (3. 9. 2017)
S lupou do historie: The Fall (6. 9. 2017)
S lupou do historie: Joey (10. 9. 2017)
S lupou do historie: CSI Miami (13. 9. 2017)
S lupou do historie: Dallas (17. 9. 2017)
S lupou do historie: Hellcats (20. 9. 2017)
S lupou do historie: Crossing Jordan (24. 9. 2017)
S lupou do historie: Will & Grace (27. 9. 2017)
S lupou do historie: Nikita (1. 10. 2017)
S lupou do historie: Battlestar Galactica (4. 10. 2017)
S lupou do historie: Modern Family (8. 10. 2017)
S lupou do historie: Revenge (11. 10. 2017)
S lupou do historie: Kings (15. 10. 2017)
S lupou do historie: Bates Motel (18. 10. 2017)
S lupou do historie: Merlin (22. 10. 2017)
S lupou do historie: Chuck (25. 10. 2017)
S lupou do historie: The Carrie Diaries (29. 10. 2017)
S lupou do historie: Saving Hope (1. 11. 2017)
S lupou do historie: Orphan Black (5. 11. 2017)
S lupou do historie: Baywatch (8. 11. 2017)
S lupou do historie: Charmed (12. 11. 2017)
S lupou do historie: Life Unexpected (15. 11. 2017)
S lupou do historie: Monk (19. 11. 2017)
S lupou do historie: Rizzoli & Isles (22. 11. 2017)
S lupou do historie: Blackadder (26. 11. 2017)
S lupou do historie: Profiler (3. 12. 2017)
S lupou do historie: Murdoch Mysteries (6. 12. 2017)
S lupou do historie: South Park (10. 12. 2017)
S lupou do historie: Underbelly (13. 12. 2017)
S lupou do historie: Melissa & Joey (17. 12. 2017)
S lupou do historie: 4teens (20. 12. 2017)
S lupou do historie: ALF (24. 12. 2017)
S lupou do historie: Parks and Recreation (27. 12. 2017)
S lupou do historie: Hawthorne (31. 12. 2017)
S lupou do historie: The Dead Zone (3. 1. 2018)
S lupou do historie: Ugly Betty (7. 1. 2018)
S lupou do historie: Moonlight (10. 1. 2018)
S lupou do historie: NCIS (14. 1. 2018)
S lupou do historie: Frasier (17. 1. 2018)
S lupou do historie: Rectify (21. 1. 2018)
S lupou do historie: Okresní přebor (24. 1. 2018)
S lupou do historie: Kriminálka Anděl (28. 1. 2018)
S lupou do historie: Continuum (31. 1. 2018)
S lupou do historie: The West Wing (4. 2. 2018)
S lupou do historie: Dirty Sexy Money (7. 2. 2018)
S lupou do historie: Roseanne (11. 2. 2018)
S lupou do historie: Vyprávěj (14. 2. 2018)
S lupou do historie: Lost Girl (18. 2. 2018)
S lupou do historie: New Girl (21. 2. 2018)
S lupou do historie: Eureka (25. 2. 2018)
S lupou do historie: Eli Stone (ABC) (28. 2. 2018)
S lupou do historie: Southland (4. 3. 2018)
S lupou do historie: Drop Dead Diva (7. 3. 2018)
S lupou do historie: Finding Carter (11. 3. 2018)
S lupou do historie: American Horror Story (14. 3. 2018)
S lupou do historie: The Leftovers (18. 3. 2018)
S lupou do historie: Baby Daddy (21. 3. 2018)
S lupou do historie: Návštěvníci (25. 3. 2018)
S lupou do historie: Make It or Break It (28. 3. 2018)
S lupou do historie: The Killing (1. 4. 2018)
S lupou do historie: My Name Is Earl (4. 4. 2018)
S lupou do historie: Suburgatory (8. 4. 2018)
S lupou do historie: Third Watch (11. 4. 2018)
S lupou do historie: Judging Amy (15. 4. 2018)
S lupou do historie: Chasing Life (18. 4. 2018)
S lupou do historie: Ray Donovan (22. 4. 2018)
S lupou do historie: Breakout Kings (25. 4. 2018)
S lupou do historie: V (29. 4. 2018)
S lupou do historie: Grimm (2. 5. 2018)
S lupou do historie: Without a Trace (6. 5. 2018)
S lupou do historie: Family Guy (23. 5. 2018)
S lupou do historie: The Bridge (27. 5. 2018)
S lupou do historie: Sanctuary (30. 5. 2018)
S lupou do historie: Dynasty (3. 6. 2018)
S lupou do historie: Californication (6. 6. 2018)
S lupou do historie: Breaking In (10. 6. 2018)
S lupou do historie: Wallander (13. 6. 2018)
S lupou do historie: Little Britain (17. 6. 2018)
S lupou do historie: Ringer (20. 6. 2018)
S lupou do historie: BoJack Horseman (24. 6. 2018)
S lupou do historie: Nemocnice na kraji města (27. 6. 2018)
S lupou do historie: The Event (4. 7. 2018)
S lupou do historie: The Strain (8. 7. 2018)
S lupou do historie: Fargo (11. 7. 2018)
S lupou do historie: Suddenly Susan (15. 7. 2018)
S lupou do historie: Tru Calling (18. 7. 2018)
S lupou do historie: Chalupáři (22. 7. 2018)
S lupou do historie: Being Erica (25. 7. 2018)
S lupou do historie: The Knick (29. 7. 2018)
S lupou do historie: Jericho (1. 8. 2018)
S lupou do historie: What I Like About You (5. 8. 2018)
S lupou do historie: Whitney (8. 8. 2018)
S lupou do historie: Cirkus Bukowsky (12. 8. 2018)
S lupou do historie: Haven (15. 8. 2018)
S lupou do historie: The Fosters (19. 8. 2018)
S lupou do historie: Looking (22. 8. 2018)
S lupou do historie: Midsomer Murders (26. 8. 2018)
S lupou do historie: The Simpsons (29. 8. 2018)
S lupou do historie: The Middle (2. 9. 2018)
S lupou do historie: Billy & Billie (5. 9. 2018)
S lupou do historie: Star Trek (9. 9. 2018)
S lupou do historie: Angel (12. 9. 2018)
S lupou do historie: Arrested Development (16. 9. 2018)
S lupou do historie: Star Trek Enterprise (19. 9. 2018)
S lupou do historie: Sex and the City (23. 9. 2018)
S lupou do historie: Ripper Street (26. 9. 2018)
S lupou do historie: The New Adventures of Superman (30. 9. 2018)
S lupou do historie: The Cleveland Show (3. 10. 2018)
S lupou do historie: Falling Skies (7. 10. 2018)
S lupou do historie: Two and a Half Men (10. 10. 2018)
S lupou do historie: Devious Maids (14. 10. 2018)
S lupou do historie: Monty Python's Flying Circus (17. 10. 2018)
S lupou do historie: Major Crimes (22. 10. 2018)
S lupou do historie: Archer (24. 10. 2018)
S lupou do historie: True Blood (28. 10. 2018)
S lupou do historie: Legend of the Seeker (1. 11. 2018)
S lupou do historie: Lilyhammer (4. 11. 2018)
S lupou do historie: Freaks and Geeks (1. 9. 2019)
S lupou do historie: Ashes to Ashes (4. 9. 2019)
S lupou do historie: Instant Star (8. 9. 2019)
S lupou do historie: Zdivočelá země (11. 9. 2019)
S lupou do historie: Hit the Floor (15. 9. 2019)
S lupou do historie: Human Target (18. 9. 2019)
S lupou do historie: Diagnosis Murder (22. 9. 2019)
S lupou do historie: The Affair (25. 9. 2019)
S lupou do historie: Hospoda (29. 9. 2019)
S lupou do historie: Game of Thrones (3. 10. 2019)
S lupou do historie: Terminator: The Sarah Connor Chronicles (6. 10. 2019)
S lupou do historie: Getting On (9. 10. 2019)
S lupou do historie: F. L. Věk (13. 10. 2019)
S lupou do historie: Ground Floor (16. 10. 2019)
S lupou do historie: Rescue Me (20. 10. 2019)
S lupou do historie: Married... with Children (23. 10. 2019)

S lupou do historie: Warehouse 13 (27. 10. 2019)
S lupou do historie: Angels in America (30. 10. 2019)
S lupou do historie: Stargate Universe (3. 11. 2019)
S lupou do historie: Legends (6. 11. 2019)
S lupou do historie: Knight Rider (10. 11. 2019)
S lupou do historie: Parade's End (13. 11. 2019)
S lupou do historie: The O.C. (17. 11. 2019)

Líbilo se? Tak dej palec. Nebo plusko!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Zetha
před 135 týdny
Přetrpěla jsem první dvě série a na 3. nějak nemám nervy :D Hrozně mě štve ta...
Koldik
před 128 týdny
My so zenou ako sme uvideli pilot prvykrat na JOJke tak sme hned isli tahat...
Alias
před 128 týdny
To haló je jednoduché. Tak ako GoT prinieslo sex a krv do historického...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY