13. 4. 2017

Seriálové osudy: (Ne)šťastná třináctka

Seriálové osudy: (Ne)šťastná třináctka

Už je to zase nějaký ten pátek, kdy jsme vám přinesli souhrn prodloužených a zrušených seriálů. S blížícím se koncem sezóny je u Velké pětky víceméně ticho před bouří, ale kabelovky oznamují jako na běžícím páse. Novinky i stálice se prodlužují a ruší téměř každý den, dnes zde proto najdete hned 13 seriálů, u kterých už je známý jejich osud.

Ještě než se dostanu k samotnému seznamu, musím zmínit The Crown. Ten prozatím nebyl oficiálně prodloužen pro třetí řadu, nicméně chybí už pouze oznámení ze strany Netflixu. Herečka Claire Foy potvrdila, že po druhé řadě seriál opustí, jelikož příběh skočí v čase a dojde k přeobsazení postav novými herci. Spolu s ní odejde i Matt Smith a seriál představí Camillu Parker Bowles. Tato informace v podstatě potvrzuje prodloužení pro třetí řadu, ale jak říkám, prozatím není oficiální, jakmile se Netflix rozhoupe, The Crown si vyslouží svůj samostatný článek.

Nyní ale již k těm, které mají osud jistý.

Zmínku v samostatném odstavečku si zaslouží hned několik známějších seriálů. Prvním z nich je The Mindy Project, komedie od Mindy Kaling, kterou streamovací služba Hulu prodloužila pro šestou řadu. Je tu ale háček. Nadcházející šestá série bude definitivně poslední, seriál se poté rozloučí. Na Hulu se z prodloužení raduje i drama The Path, které získalo objednávku pro třetí řadu. Pokud ještě chvilku zůstaneme u streamovacích služeb, jen si kousek odskočíme k sousednímu Netflixu, který oficiálně dal zelenou čtvrté řadě Grace and Frankie a oznámil, že se k osazenstvu připojuje Lisa Kudrow.

Špatné zprávy máme pro fanoušky bojového dramatu Kingdom. Seriál od Audience Network byl zrušen, nadcházející třetí série bude poslední. Závěrečných 10 epizod se začne vysílat 31. května. Po třetí sérii se loučí také nevšední komedie Man Seeking Woman, kterou zrušila stanice FXX. Finále bylo odvysíláno 8. března.

Prodlouženo:

The Crown (Netflix, neoficiálně prodlouženo pro 3. sérii) → NPL
The Mindy Project (Hulu, prodlouženo pro závěrečnou 6. sérii)
The Path (Hulu, prodlouženo pro 3. sérii) → NPL
Grace and Frankie (Netflix, prodlouženo pro 4. sérii) → NPL
Fleabag (BBC Three, prodlouženo pro 2. sérii) → NPL
Detroiters (Comedy Central, prodlouženo pro 2. sérii) → NPL
Heartland (CBC, prodlouženo pro 11. sérii)
Mindhunter (Netflix, prodlouženo pro 2. sérii ještě před premiérou)
Workin' Moms (CBC, prodlouženo pro 2. sérii) → NPL
Brockmire (IFC, prodlouženo pro 2. sérii) → NPL
Zapped (Dave, prodlouženo pro 2. sérii) → NPL

Zrušeno:

Kingdom (Audience Network, zrušeno po 3. sérii)
Man Seeking Woman (FXX, zrušeno po 3. sérii)

Další díly seriálu
Copak asi dělají tyto tlačítka? 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře6zobraz všech 6 příspěvků
Romix

Romix

Se zrušením Kingdom se nesmířím...
před 173 týdny
singularita

singularita

Však se The Crown dočkáme. Také by mne zajímalo. :D
před 173 týdny
Koldik

Koldik

Nic z tohoto nesledujem, ale pozrel som jednym okom na ten Minhunters, to vyzera celkom zaujimavo. +...
před 166 týdny
Další články k tématu