Facebook Twitter E-mail
6. května 2017

Novinka pod lupou: The Handmaid's Tale

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: The Handmaid's Tale
Žánr: Drama / SciFi / Minisérie
Stanice: Hulu
Premiéra: 26. 4. 2017
Vysílání: tři epizody najednou
Předskokan: -
Konkurence: -
Tipovačka: –

Kdo?

Tvůrce: Bruce Miller, Margaret Atwood (knižní předloha)
Herci: Elisabeth Moss, Alexis Bledel, Yvonne Strahovski, Joseph Fiennes, Max Minghella, Ann Dowd, Samira Wiley, O.T. Fagbenle

Ve zkratce

Seriál, jež vychází ze stejnojmenné knižní předlohy, je varovnou vizí nehezké budoucnosti. Vypráví o osudech mladičké ženy, která je v dystopické budoucnosti ovládané diktátory naprosto v jejich moci. Jako jedna z mála žen je totiž v časech plných nukleárních katastrof a genetického experimentování plodná, a tedy nutná k přežití lidstva. S označením Služebnice se proto dostává do rodiny vysokého pohlavára, aby zajistila přežití jeho rodu a udržela společnost víceméně stabilní. Nikdo však netuší, že ona sama se s takovým osudem nehodlá smířit a za každou cenu hodlá bojovat za svobodu svou i ostatních Služebnic.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

gabik.029

Příběh služebnice vychází z knižní předlohy, kterou jsem četla. V roce 1990 vyšel i stejnojmenný film, který jsem neviděla. Jelikož jsem seznámena s celým konceptem, mám docela problém posoudit, jak by mohl pilot působit na někoho, kdo k němu přistupuje naslepo. Já osobně jsem byla po zhlédnuti velmi mile překvapena.

Pilot je věrný knižní předloze. I když se nejedná o 100% kopii, hlavní události zůstaly stejné a za sebe musím říct, že se je povedlo promítnout z knihy na televizní obrazovku prakticky dokonale. Ve velkém tomu napomáhal voiceover Offred, který popisuje její skutečné pocity a myšlenky, což většinou můžeme vyčíst pouze z knihy, v seriálech/filmech hrdinům do hlavy nevidíme.

Příběh dělají napínavější i samotné flashbacky. V knížce jsem s nimi měla ze začátku trošku problémy, než jsem se zorientovala, ale v seriálu už jsem tohle měla za sebou, takže jsem si je užívala a připomínala si, co se stalo. Nicméně si dovedu představit, že by zpočátku mohl mít divák s těmito flashbacky menší problém. Děj může působit rozkouskovaně a neuceleně, protože se najednou ocitáme v úplně jiném světě s jiným režimem, o kterém toho zatím moc nevíme. Jedná se ale o neotřepané téma, které vybočuje z řad seriálů, které zpracovávají všední zápletky.

Zatím jsem viděla pouze pilotní díl, ale rozhodně se chystám zkouknout i ty další. Docela mě udivilo, že se v prvním díle (který má navíc delší stopáž) stalo dost klíčových a kontroverzních věcí; většinou bývají rozjezdy pomalejší a to dobré si schovávají na později.

+ věrnost knižní předloze
+ voiceover Offred
+ neotřepané téma
+ flashbacky

- rozkouskovaný děj?

Moje hodnocení pilotu: 90 %
ragelly

Jak už to tak bývá, předlohu neznám, trailer jsem neviděla, obsah jsem nečetla. A při sledování to bylo jedno velké wtf. Ale pozitivní wtf. Nevěřila bych, že se dá něco takového vymyslet. Chvilku mi trvalo, než jsem pochopila, která bije. Nicméně od začátku do konce jsem si sledování užívala a po zhlédnutí prvního dílu se těším na celou sérii.

Na první pohled zaujme obsazení. Mít dohromady Peggy, Rory a Sarah? Ano, prosím! Všechny tři jsou ve svých rolích perfektní, především Elisabeth. Alexis zatím nedostala tolik prostoru, ale myslím, že se to v dalších dílech změní. Rozhodně jsem zvědavá, jakým směrem se to bude vyvíjet dál.

I když má pilot hodinu, uteče jako voda. Vlastně skoro ani nemrkáte, aby vám něco neuteklo. Akční začátek skvěle kontrastuje s jednotvárností a až geometrickou sehraností chování a jednání služebných. Celkově vizuální stránka je na velmi dobré úrovni. Kostýmy i celá mizanscéna napomáhají k ještě většímu zaujetí, dokážou vás vtáhnout do děje.

To ale není jediný důvod, proč se těším na další sledování. Příběh je prostě něco, co se jen tak nevidí. Jsou tu moje oblíbené herečky a jejich postavy jsou tak skvěle vytvořené, že mě opravdu zajímá, co se s nimi stane. A bojovný a lehce cliffhangerový konec už je pouze třešničkou na dortu, která celý pilot uzavírá, rámuje a dává mu smysl. Víme přesně, jaké jsou hrdinčiny motivace. Víme, čeho chce dosáhnout, o co se bude pokoušet, ale nevíme jak a jak to dopadne, což nás nutí sledovat dál. To je podle mě známka úspěšně vytvořeného pilotu. Dává některé potřebné odpovědi, ale nechává si i spoustu nezodpovězeného.

Budu koukat dál? Jednoznačně. Ale až komplet maratonem.

+ herečky
+ postavy
+ nevšední příběh
+ vizuální podoba

- neznalcům předlohy chvíli trvá, než se zorientují

Moje hodnocení pilotu: 80 %
Drunk_Queen

Hádejte, kdo si k vám na chvilku odskočil od čtení Evžena Oněgina? Já! Ehm.

A myslím, že se mi to nezdá tou dobou, kterou jsem strávila mimo dosah NPL, ale The Handmaid's Tale je vážně divné. Samozřejmě jsem už předem viděla, že o tuto novinku je (minimálně v řadách NPLkujících redaktorů) zájem, takže mě ani nenapadlo čekat, že půjde o nějakého mimořádně nudného uspávače hadů, u kterého budu už od začátku doufat ve vysvobození, ale říkám si, že tohle se snad ani čekat nedalo. Minimálně pokud člověk nečte předem obsahy, což já nedělám a asi bych s tím měla začít.

Takže pokud divák přichází k seriálu nepřipraven, nedá se během sledování ubránit myšlence, jak tohle mohlo někoho vůbec napadnout. Protože sledování je minimálně hodně znepokojivé.

Znepokojivé a zvláštní nemusí znamenat špatné a neznamená. The Handmaid's Tale při vší té své divnosti totiž dokáže diváka vtáhnout natolik, aby zapomněl, že to měl vypnout ve čtvrt na devět, a byl nakonec rád, že si vzpomněl v půl. Ne že by se mi to stalo, ehm. To vůbec.

Každopádně je to něco, co nevídáme úplně často, herecké obsazení je také slušné (navíc na jména jako Yvonne Strahovski či Alexis Bledel lidi nejspíš uslyší), příběh plný zvláštních lidí a členů něčeho ne úplně vzdáleného sektě je působivý… Člověk sice začne toužit po přestěhování na jinou planetu (protože tohle by nejspíš bylo doopravdy možné), ale jinak je to slušné.

+ působivý děj
+ mezi spoustou šílených postav několik normálních (takže je to vyvážené)
- občas trochu vázne tempo
- měla bych se bát o člověka, který to vymyslel?

Moje hodnocení pilotu: 70 %
Seraphine313

Upřímně, od Handmaid's Tale jsem čekal hodně, ale tohle opravdu ne. A teď snad poprvé tuto větu nemyslím negativně. Pro mě osobně měla být Handmaid's Tale černým koněm sezóny… a je. Je dokonce i mnohem víc.

Seriál podobného ražení a podobně natočený bych čekal spíš na FX, Showtimu nebo Netflixu. Ne na Hulu, která zatím, co se týče seriálů, spíše paběrkovala. Toto je navíc skoro jako ve stylu Charlie Brookera a jeho Black Mirror. Nemohl jsem se celou dobu zbavit pocitu, že podobnou vizi nešťastné budoucnosti jsem už viděl. Narozdíl od Brookera se ale nekoná překvapivé nebo tragické vyústění. Tady děj eskaluje do čím dál větší nicoty, která je až hmatatelná – hlavní hrdinka se čím dál tím víc poddává společnosti a tomu, čeho si od ní žádá. Ztrácí tak víc a víc na lidskosti, i když si to sama nechce připouštět.

Pilotní díl je v podstatě celý napuštěn osobním dramatem, až v závěru se dočkáte nějaké dramatického vývoje, který vám slíbí, že vás toto citově-osobnostní přešlapování brzy neunudí. Ne že by nudilo – ale víme, jak to v případě takových seriálů chodí.

Elizabeth Moss v ústřední roli je taková… já nevím. V Mad Men mě upřímně opravdu nezaujala. Chápu, že se na svou roli hodila, akorát mě ani jako postava ani jako herečka neoslovila. A teď, když je jako herečka vyspělejší a zkušenější, mám pocit podobný. Ano, do role se hodí. Ale něco mi na ní pořád nesedí. Navíc její role je tak trochu předepsaná a herečka se v ní nemůže úplně moc rozvinout – ale to třeba scenáristé v dalších dílech seriálu napraví.

Tento seriál není opravdu pro slabé povahy. A je potřeba ho brát s odstupem. Pokud ho ale budete brát třeba jako Černé zrcadlo, tedy seriál s vizí budoucností, jež by se neměla stát, přinese vám víc, než se na první pohled může zdát.

+ téměř jako Black Mirror
+ velmi hutná atmosféra
+ stejně tak i emoce
+ na americký seriál poměrně drsný děj a postavy
+ i když je pilot víceméně popisný, neodtrhnete se od něj

± Elisabeth Moss

- pomalejší tempo nemusí sednout každému

Moje hodnocení pilotu: 90 %
Pajky

Na seriál jsem narazil úplně náhodou, ale zaujaly mě na na něm dvě věci. Nápad s utopistickou společností a obsazení. Potěšilo mě obsazení Elisabeth Moss i Alexis Bledel a k tomu je tam ještě pár dalších povědomých tváří.

Takže jsem si pilotní díl pustil s potěšením a byl jsem překvapen, jak moc mě to dokázalo vtáhnout a zaujmout. Tajemný příběh, který se na začátku nezabývá tím, aby úplně vysvětlil, co se se společností stalo, funguje i tak dobře. Podkreslení zlověstnou hudbou funguje na jedničku.

Herci jsou podle předpokladů silným kladem, protože jejich výkony vás musí bavit. Nejvíc prostoru samozřejmě dostává Elisabeth Moss, u jejíž postavy mě nejvíc těší ironický komentář k realitě. A příjemný twist na konci předvedla i Alexis Bledel, když ukázala svou druhou tvář.

Mě to rozhodně zaujalo a určitě se časem podívám i na zbytek série, protože knížku jsem nečetl a neplánuji to, ale zajímá mě, jak to celé dopadne. Teď na už jen najít čas…

+ Utopistická společnost
+ obsazení hlavních rolí
+ komentář hlavní hrdinky
+ chci vidět víc
+ zlověstná hudba

- Nevím toho dost o společnosti

Moje hodnocení pilotu: 80 %
Esgalnor

Moje myšlenky bezprostředně po zapnutí byly: „To musí mít teď každý seriál epizodu minimálně na hodinu? To bude zas utahaný.“ Následně ty několik okamžiků před koncem epizody: „Já chci delší epizody!“ The Haindmaid’s Tale je pro mě totiž naprosté zjevení, které jsem si původně nechtěl ani pouštět, jenž mě na konci kompletně oněmělo.

Takovou dávku deprese vídám v amerických seriálech jen výjimečně. Skrz obrazovky dýchá jakási temná, depresivní atmosféra s nádechem Skandinávie (podobá se atmosféricky výtečné české Pustině). Je hutná, bezútěšná, tklivá… a diváka kompletně pohltí. Není tu žádná scéna, při níž vám pilot dopřeje kousku oddychu. Ani jedna jediná. Celá ta necelá hodina je neuvěřitelně psychicky vyčerpávající projížďkou sklíčenosti, nespravedlnosti… a také zvrácenosti.

Myšlenka seriálu je geniální (jistě, není původní, ale předlohu jsem ještě nečetl). A rozhodně nejde pouze o jakési dystopické sci-fi. Ani o feministické poselství v hezkém kabátku. Ne, seriál si pohrává s nepříjemně reálnou ideou, kdy ženy nemají ani základní lidská práva a fungují pouze jako rodičky. Kde vás sledují na každém kroku, kde žijete v neustálém strachu, kde se bojíte udělat jediný špatný pohyb. Ale co je na ní reálného? Podívejte se například na aktuální situaci v Polsku, kde se chtějí zakázat potraty kompletně. V USA. Co chtějí někteří jedinci i u nás. The Handmaid’s Tale jasně ukazuje, co může nastat, pokud se v dnešní době dostanou k moci náboženští fanatici.

Společně s šílenou atmosférou mě ten seriál ohromil a ponechal v naprostém transu. Už jen za tyto dvě bezchybně zvládnuté složky si to zaslouží plné hodnocení. Ale fajn je, že se povedl i zbytek. Komplet. Například vynikající forma jakéhosi zpola retrospektivního vyprávění pomocí dobře zpracovaných a smysluplných flashbacků, která nutí diváka u seriálu myslet. Nebo strašně zajímavá atmosférická práce se zvukem. Skvělá kamera. Naprosto do detailů propracované postavy.

A tempo. Na první pohled pomalé – po rychlém začátku tu máme náhle pomalou práci s kamerou. Dlouhé scény bez hudby, doplněné pouze geniálně napsanými monology hlavní postavy (popř. dialogy, těch tu ale moc není; a btw, ty monology, které obvykle nemusím, mě tu strašně bavily). Takové tempo ale jenom sedí atmosféře celého seriálu a všechno skloubené dohromady vás vezme úplně neskutečně.

Pilot Handmaid’s Tale je jeden z nejlepších pilotů, které jsem viděl, z této seriálové sezóny. Povedlo se všechno, od geniálních herců (v hlavní roli skvostná Elisabeth Moss) až po kostýmy. Udělalo to na mne obrovský dojem, kdy po sledování jsem zůstal ještě dlouhou dobu jako v transu (a to jsem jen u pilotu). Perfektní.

+ pohlcující atmosféra
+ hlavní myšlenka
+ retrospektivní způsob vyprávění
+ scénář
+ herci
+ technická stránka

- nic, vůbec nic

Moje hodnocení pilotu: 100 %

Plánujete dát šanci seriálu The Handmaid's Tale? Nalákal vás popis děje, trailer nebo naše recenze? Jaké jsou vaše reakce, pokud už jste pilot viděli?

Další díly seriálu

Novinka pod lupou: Van Helsing (4. 8. 2016)
Novinka pod lupou: Já, Mattoni (4. 9. 2016)
Novinka pod lupou: Our Ex Wife (7. 9. 2016)

... odkryj další díly seriálu

Novinka pod lupou: Trabantem z Austrálie do Asie (11. 9. 2016)
Novinka pod lupou: Atlanta (11. 9. 2016)
Novinka pod lupou: The Collection (11. 9. 2016)
Novinka pod lupou: Swedish Dicks (12. 9. 2016)
Novinka pod lupou: Harley and the Davidsons (12. 9. 2016)
Novinka pod lupou: Mary + Jane (12. 9. 2016)
Novinka pod lupou: Loosely Exactly Nicole (12. 9. 2016)
Novinka pod lupou: Quarry (12. 9. 2016)
Novinka pod lupou: Motherland (13. 9. 2016)
Novinka pod lupou: We the Jury (13. 9. 2016)
Novinka pod lupou: Queen Sugar (13. 9. 2016)
Novinka pod lupou: Better Things (13. 9. 2016)
Novinka pod lupou: Speechless (13. 9. 2016)
Novinka pod lupou: Berlin Station (13. 9. 2016)
Novinka pod lupou: StartUp (15. 9. 2016)
Novinka pod lupou: One Mississippi (15. 9. 2016)
Novinka pod lupou: Son of Zorn (15. 9. 2016)
Novinka pod lupou: Doctor Doctor (18. 9. 2016)
Novinka pod lupou: Legends of Chamberlain Heights (19. 9. 2016)
Novinka pod lupou: High Maintenance (19. 9. 2016)
Novinka pod lupou: The Good Place (20. 9. 2016)
Novinka pod lupou: Hooten and the Lady (21. 9. 2016)
Novinka pod lupou: Kevin Can Wait (21. 9. 2016)
Novinka pod lupou: This Is Us (22. 9. 2016)
Novinka pod lupou: Pitch (24. 9. 2016)
Novinka pod lupou: Notorious (25. 9. 2016)
Novinka pod lupou: The Exorcist (25. 9. 2016)
Novinka pod lupou: Bull (26. 9. 2016)
Novinka pod lupou: MacGyver (26. 9. 2016)
Novinka pod lupou: Designated Survivor (27. 9. 2016)
Novinka pod lupou: National Treasure (27. 9. 2016)
Novinka pod lupou: Graves (28. 9. 2016)
Novinka pod lupou: Dirty Laundry (28. 9. 2016)
Novinka pod lupou: Easy (28. 9. 2016)
Novinka pod lupou: Insecure (28. 9. 2016)
Novinka pod lupou: Morgana Robinson's The Agency (29. 9. 2016)
Novinka pod lupou: Lethal Weapon (29. 9. 2016)
Novinka pod lupou: Falling Water (29. 9. 2016)
Novinka pod lupou: Damned (29. 9. 2016)
Novinka pod lupou: Aftermath (1. 10. 2016)
Novinka pod lupou: The Level (1. 10. 2016)
Novinka pod lupou: Luke Cage (2. 10. 2016)
Novinka pod lupou: Westworld (4. 10. 2016)
Novinka pod lupou: The Wrong Girl (4. 10. 2016)
Novinka pod lupou: Crisis in Six Scenes (4. 10. 2016)
Novinka pod lupou: Conviction (5. 10. 2016)
Novinka pod lupou: Timeless (5. 10. 2016)
Novinka pod lupou: Frequency (6. 10. 2016)
Novinka pod lupou: No Tomorrow (7. 10. 2016)
Novinka pod lupou: Za sklom (10. 10. 2016)
Novinka pod lupou: Deep Water (11. 10. 2016)
Novinka pod lupou: Paranoid (12. 10. 2016)
Novinka pod lupou: Hyde and Seek (13. 10. 2016)
Novinka pod lupou: The Secret Daughter (14. 10. 2016)
Novinka pod lupou: Zapped! (14. 10. 2016)
Novinka pod lupou: Divorce (14. 10. 2016)
Novinka pod lupou: Channel Zero (14. 10. 2016)
Novinka pod lupou: American Housewife (16. 10. 2016)
Novinka pod lupou: Goliath (24. 10. 2016)
Novinka pod lupou: Chance (24. 10. 2016)
Novinka pod lupou: Polda (24. 10. 2016)
Novinka pod lupou: The Young Pope (25. 10. 2016)
Novinka pod lupou: Travelers (25. 10. 2016)
Novinka pod lupou: Class (26. 10. 2016)
Novinka pod lupou: Crazyhead (26. 10. 2016)
Novinka pod lupou: Man with a Plan (27. 10. 2016)
Novinka pod lupou: Kosmo (27. 10. 2016)
Novinka pod lupou: Freakish (28. 10. 2016)
Novinka pod lupou: Pure Genius (28. 10. 2016)
Novinka pod lupou: Eyewitness (28. 10. 2016)
Novinka pod lupou: Kim's Convenience (29. 10. 2016)
Novinka pod lupou: Dream Corp LLC (29. 10. 2016)
Novinka pod lupou: Haters Back Off (30. 10. 2016)
Novinka pod lupou: The Great Indoors (30. 10. 2016)
Novinka pod lupou: Shoot the Messenger (31. 10. 2016)
Novinka pod lupou: Tutankhamun (1. 11. 2016)
Novinka pod lupou: Dirk Gently's Holistic Detective Agency (1. 11. 2016)
Novinka pod lupou: HIM (2. 11. 2016)
Novinka pod lupou: People of Earth (4. 11. 2016)
Novinka pod lupou: Medici: Masters of Florence (5. 11. 2016)
Novinka pod lupou: Dark Angel (5. 11. 2016)
Novinka pod lupou: Pustina (6. 11. 2016)
Novinka pod lupou: Semestr (6. 11. 2016)
Novinka pod lupou: Good Girls Revolt (7. 11. 2016)
Novinka pod lupou: Stan Against Evil (7. 11. 2016)
Novinka pod lupou: Mars (7. 11. 2016)
Novinka pod lupou: Good Behavior (8. 11. 2016)
Novinka pod lupou: Second Jen (9. 11. 2016)
Novinka pod lupou: The Crown (10. 11. 2016)
Novinka pod lupou: The Moonstone (12. 11. 2016)
Novinka pod lupou: Frontier (16. 11. 2016)
Novinka pod lupou: Close to the Enemy (17. 11. 2016)
Novinka pod lupou: Search Party (18. 11. 2016)
Novinka pod lupou: Shooter (18. 11. 2016)
Novinka pod lupou: The Grand Tour (18. 11. 2016)
Novinka pod lupou: Sweet/Vicious (19. 11. 2016)
Novinka pod lupou: Mech-X4 (23. 11. 2016)
Novinka pod lupou: Sunny D (24. 11. 2016)
Novinka pod lupou: Kings of Con (25. 11. 2016)
Novinka pod lupou speciál: Gilmore Girls: A Year in the Life (26. 11. 2016)
Novinka pod lupou: Nightcap (30. 11. 2016)
Novinka pod lupou: Ice (30. 11. 2016)
Novinka pod lupou: Incorporated (3. 12. 2016)
Novinka pod lupou: Pacific Heat (21. 12. 2016)
Novinka pod lupou: Star (22. 12. 2016)
Novinka pod lupou: 3 % (6. 1. 2017)
Novinka pod lupou: Rillington Place (6. 1. 2017)
Novinka pod lupou: The OA (10. 1. 2017)
Novinka pod lupou: In Plain Sight (11. 1. 2017)
Novinka pod lupou: Shut Eye (11. 1. 2017)
Novinka pod lupou: Witness for the Prosecution (12. 1. 2017)
Novinka pod lupou: Nádraží (12. 1. 2017)
Novinka pod lupou: Trpaslík (13. 1. 2017)
Novinka pod lupou: Trollhunters (17. 1. 2017)
Novinka pod lupou: The Mick (17. 1. 2017)
Novinka pod lupou: Taboo (17. 1. 2017)
Novinka pod lupou: Emerald City (18. 1. 2017)
Novinka pod lupou: Jeff & Some Aliens (20. 1. 2017)
Novinka pod lupou: Workin' Moms (21. 1. 2017)
Novinka pod lupou: Četníci z Luhačovic (21. 1. 2017)
Novinka pod lupou: Delicious (21. 1. 2017)
Novinka pod lupou: A Series of Unfortunate Events (23. 1. 2017)
Novinka pod lupou: Svět pod hlavou (23. 1. 2017)
Novinka pod lupou: Ransom (23. 1. 2017)
Novinka pod lupou: Beyond (24. 1. 2017)
Novinka pod lupou: One Day at a Time (24. 1. 2017)
Novinka pod lupou: Z: The Beginning of Everything (25. 1. 2017)
Novinka pod lupou: Mary Kills People (28. 1. 2017)
Novinka pod lupou: Prázdniny (29. 1. 2017)
Novinka pod lupou: Cardinal (29. 1. 2017)
Novinka pod lupou: The Halcyon (30. 1. 2017)
Novinka pod lupou: Pure (30. 1. 2017)
Novinka pod lupou: Sneaky Pete (31. 1. 2017)
Novinka pod lupou: Apple Tree Yard (31. 1. 2017)
Novinka pod lupou: Riverdale (1. 2. 2017)
Novinka pod lupou: Temný Kraj (2. 2. 2017)
Novinka pod lupou: Santa Clarita Diet (3. 2. 2017)
Novinka pod lupou: Specialisté (4. 2. 2017)
Novinka pod lupou: Powerless (4. 2. 2017)
Novinka pod lupou: Six (5. 2. 2017)
Novinka pod lupou: Detroiters (6. 2. 2017)
Novinka pod lupou: Tina & Bobby (6. 2. 2017)
Novinka pod lupou: Bohéma (6. 2. 2017)
Novinka pod lupou: Superior Donuts (6. 2. 2017)
Novinka pod lupou: Training Day (6. 2. 2017)
Novinka pod lupou: The New Edition Story (6. 2. 2017)
Novinka pod lupou: 24: Legacy (6. 2. 2017)
Novinka pod lupou: APB (8. 2. 2017)
Novinka pod lupou: Imposters (10. 2. 2017)
Novinka pod lupou: The Quad (11. 2. 2017)
Novinka pod lupou: Patriot (13. 2. 2017)
Novinka pod lupou: Doubt (19. 2. 2017)
Novinka pod lupou: Big Little Lies (20. 2. 2017)
Novinka pod lupou: Bellevue (21. 2. 2017)
Novinka pod lupou: Madiba (23. 2. 2017)
Novinka pod lupou: The Moorside (23. 2. 2017)
Novinka pod lupou: Legion (23. 2. 2017)
Novinka pod lupou: Newton's Law (23. 2. 2017)
Novinka pod lupou: Cassandra French's Finishing School (23. 2. 2017)
Novinka pod lupou: The Arrangement (23. 2. 2017)
Novinka pod lupou: SS-GB (23. 2. 2017)
Novinka pod lupou: Divoký Zapadákov (23. 2. 2017)
Novinka pod lupou: The Good Karma Hospital (23. 2. 2017)
Novinka pod lupou: The Good Fight (24. 2. 2017)
Novinka pod lupou: Crashing (24. 2. 2017)
Novinka pod lupou: When We Rise (24. 2. 2017)
Novinka pod lupou: Gap Year (24. 2. 2017)
Novinka pod lupou: The Blacklist: Redemption (25. 2. 2017)
Novinka pod lupou: The Breaks (25. 2. 2017)
Novinka pod lupou: Taken (1. 3. 2017)
Novinka pod lupou: Sun Records (6. 3. 2017)
Novinka pod lupou: The Replacement (6. 3. 2017)
Novinka pod lupou: Chicago Justice (6. 3. 2017)
Novinka pod lupou: Prime Suspect 1973 (6. 3. 2017)
Novinka pod lupou: Making History (9. 3. 2017)
Novinka pod lupou: Time After Time (10. 3. 2017)
Novinka pod lupou: Feud (17. 3. 2017)
Novinka pod lupou: Trial & Error (23. 3. 2017)
Novinka pod lupou: Iron Fist (27. 3. 2017)
Novinka pod lupou: 1890 (30. 3. 2017)
Novinka pod lupou: Clique (30. 3. 2017)
Novinka pod lupou: Tangled: The Series (30. 3. 2017)
Novinka pod lupou: 13 Reasons Why (2. 4. 2017)
Novinka pod lupou: Snatch (3. 4. 2017)
Novinka pod lupou: Modrý kód (4. 4. 2017)
Novinka pod lupou: You Are Wanted (5. 4. 2017)
Novinka pod lupou: Prison Break (10. 4. 2017)
Novinka pod lupou: Anne (10. 4. 2017)
Novinka pod lupou: The Marvelous Mrs. Maisel (10. 4. 2017)
Novinka pod lupou: Spravedlnost (11. 4. 2017)
Novinka pod lupou: Anča a Pepík (11. 4. 2017)
Novinka pod lupou: Shots Fired (11. 4. 2017)
Novinka pod lupou: Rebel (11. 4. 2017)
Novinka pod lupou: Brockmire (11. 4. 2017)
Novinka pod lupou: Oasis (12. 4. 2017)
Novinka pod lupou: Budding Prospects (12. 4. 2017)
Novinka pod lupou: The Legend of Master Legend (12. 4. 2017)
Novinka pod lupou: The New V.I.P.'s (14. 4. 2017)
Novinka pod lupou: Imaginary Mary (14. 4. 2017)
Novinka pod lupou: Dimension 404 (16. 4. 2017)
Novinka pod lupou: Decline and Fall (17. 4. 2017)
Novinka pod lupou: Carters Get Rich (17. 4. 2017)
Novinka pod lupou: Confess (17. 4. 2017)
Novinka pod lupou: The Son (17. 4. 2017)
Novinka pod lupou: Harlots (18. 4. 2017)
Novinka pod lupou: Nobodies (18. 4. 2017)
Novinka pod lupou: Return of the Mac (19. 4. 2017)
Novinka pod lupou: The Warriors (19. 4. 2017)
Novinka pod lupou: Pěstírna (20. 4. 2017)
Novinka pod lupou: Seven Types of Ambiguity (20. 4. 2017)
Novinka pod lupou: Bucket (20. 4. 2017)
Novinka pod lupou: Guerrilla (20. 4. 2017)
Novinka pod lupou: Famous in Love (20. 4. 2017)
Novinka pod lupou: The White Princess (21. 4. 2017)
Novinka pod lupou: Fízlárna (21. 4. 2017)
Novinka pod lupou: Mystery Science Theater 3000 (22. 4. 2017)
Novinka pod lupou: Ingobernable (22. 4. 2017)
Novinka pod lupou: Hospital People (23. 4. 2017)
Novinka pod lupou: Girlboss (23. 4. 2017)
Novinka pod lupou: Born to Kill (23. 4. 2017)
Novinka pod lupou: The Handmaid's Tale (právě čteš)
Novinka pod lupou: American Gods (8. 5. 2017)
Novinka pod lupou: Twin Peaks (22. 5. 2017)
Novinka pod lupou: Single Lady: Jízda v Óčku (25. 5. 2017)
Novinka pod lupou: Little Boy Blue (25. 5. 2017)
Novinka pod lupou: Dear White People (25. 5. 2017)
Novinka pod lupou: Great News (26. 5. 2017)
Novinka pod lupou: Downward Dog (27. 5. 2017)
Novinka pod lupou: Three Girls (27. 5. 2017)
Novinka pod lupou: Loaded (30. 5. 2017)
Novinka pod lupou: Jamestown (31. 5. 2017)
Novinka pod lupou: Las Chicas Del Cable (1. 6. 2017)
Novinka pod lupou: Genius (2. 6. 2017)
Novinka pod lupou: Kat & Alfie: Redwater (5. 6. 2017)
Novinka pod lupou: I'm Dying Up Here (20. 6. 2017)
Novinka pod lupou: Daytime Divas (26. 6. 2017)
Novinka pod lupou: Paula (26. 6. 2017)
Novinka pod lupou: White Gold (27. 6. 2017)
Novinka pod lupou: The Bold Type (29. 6. 2017)
Novinka pod lupou: Riviera (14. 7. 2017)
Novinka pod lupou: Still Star-Crossed (16. 7. 2017)
Novinka pod lupou: Broken (17. 7. 2017)
Novinka pod lupou: Lajna (17. 7. 2017)
Novinka pod lupou: Claws (17. 7. 2017)
Novinka pod lupou: The Loch (18. 7. 2017)
Novinka pod lupou: Blood Drive (18. 7. 2017)
Novinka pod lupou: Snowfall (18. 7. 2017)
Novinka pod lupou: Castlevania (19. 7. 2017)
Novinka pod lupou: Will (19. 7. 2017)
Novinka pod lupou: In the Dark (19. 7. 2017)
Novinka pod lupou: The Mist (20. 7. 2017)
Novinka pod lupou: GLOW (20. 7. 2017)
Novinka pod lupou: Gypsy (26. 7. 2017)
Novinka pod lupou: Friends from College (27. 7. 2017)
Novinka pod lupou: Fearless (28. 7. 2017)
Novinka pod lupou: Tales (1. 8. 2017)
Novinka pod lupou: Midnight, Texas (5. 8. 2017)
Novinka pod lupou: Ozark (8. 8. 2017)
Novinka pod lupou: Salvation (15. 8. 2017)
Novinka pod lupou: The Guest Book (17. 8. 2017)
Novinka pod lupou: Sousedé (20. 8. 2017)
Novinka pod lupou: The Defenders (21. 8. 2017)
Novinka pod lupou: Trust Me (22. 8. 2017)
Novinka pod lupou: I'm Sorry (25. 8. 2017)
Novinka pod lupou: Pulse (25. 8. 2017)
Novinka pod lupou: 21 Thunder (25. 8. 2017)
Novinka pod lupou: Kapitán Exner (26. 8. 2017)
Novinka pod lupou: Quacks (28. 8. 2017)
Novinka pod lupou: Ducktales (28. 8. 2017)
Novinka pod lupou: Marlon (28. 8. 2017)
Novinka pod lupou: Room 104 (28. 8. 2017)
Novinka pod lupou: Trapný padesátky (28. 8. 2017)
Novinka pod lupou: Mr. Mercedes (29. 8. 2017)
Novinka pod lupou: Manhunt: Unabomber (29. 8. 2017)
Novinka pod lupou: Atypical (30. 8. 2017)
Novinka pod lupou: Man in an Orange Shirt (30. 8. 2017)
Novinka pod lupou: The Sinner (30. 8. 2017)

Novinka pod lupou: Somewhere Between (30. 8. 2017)
Novinka pod lupou: Comrade Detective (30. 8. 2017)
Novinka pod lupou: Get Shorty (31. 8. 2017)
Novinka pod lupou: The State (31. 8. 2017)
Novinka pod lupou: Disjointed (31. 8. 2017)
Novinka pod lupou: Strike (31. 8. 2017)
Novinka pod lupou: 2016/2017 (7. 9. 2017)

Líbilo se? Tak zmáčkni nějakej ten čudlík!
Gabik.029
Autorka je zapálenou fanynkou amerických seriálů jakéhokoliv žánru. Kromě závislosti na seriálech se u ní projevuje také závislost na SerialZone, Twitteru, angličtině a čokoládě.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Martysek
před 134 týdny
Konečně jsem se dostala ke shlédnutí prvních třech dílů, až po prvním jsem si...
Koldik
před 117 týdny
hodnotenia dobre, asi nahovorim manzelku nech sa na to pozrieme spolu...
ajcul
před 74 týdny
serial je výborný ,pacil osa mi ako sa držali knihy, no nezabudli priniest aj...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY