17. 4. 2017

Novinka pod lupou: Carters Get Rich

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: Carters Get Rich
Žánr: Komedie
Stanice: Sky1
Premiéra: 31. 3. 2017
Vysílání: pátek, 20:00
Předskokan: -
Konkurence: -
Tipovačka: –

Kdo?

Tvůrce: Claire Downes, Stuart Lane, Ian Jarvis
Herci: James Van Der Beek, Rhashan Stone, Kerry Godliman, John Finnemore, Rhianna Merralls, Rio Chambers

Ve zkratce

Jedenáctiletý Harry Carter vytvoří aplikaci Honc, která pomáhá geekovským dětem, jako je on, mluvit s dívkami. Aplikace se stane velkým hitem a americký miliardář ji od rodiny odkoupí za 10 milionů liber. Životy všech čtyř členů Carterovic rodinky se tímto od základu změní.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Tohle bylo tak… reálné. Když mi Drunk_Queen psala, že se obává, že má díru v mozku, protože se jí to líbilo, klepala jsem si na čelo. Když jsem si to po pár dnech pustila sama, nechtělo se mi věřit tomu, že mně se to vlastně líbí taky! A tak jsme se shodly, že už nám z toho všeho asi vážně hrabe :-D

Ale ne, vážně. Myslím si, že seriál naprosto přesně vystihl, jak by se obyčejní lidi jako my chovali, kdyby náhle přišli k deseti milionům liber. Nadšení vás prostě neopouští, každá chvíle přináší nové vzrušující okamžiky, ať už z koupi kávovaru, který jste vždycky chtěli, ale nikdy jste na něj neměli, až po první výlet v helikoptéře. Pilotu se povedlo skvěle vystihnout situaci a různé reakce, které by v takovém případě mohly nastat.

Vítaným bonusem je účast Jamese Van Der Beeka, kterého jsem tady opravdu nečekala, o to víc mě ale potěšilo zase ho někde vidět, navíc v tak nevšední a opravdu zábavné roli. Možná vám bude lehce brnkat na nervy, ale když si uvědomím, jak velký pokrok ušel od Dawsona, tak z něho mám opravdu radost. I ostatní postavy jsou zábavné, v podstatě mi nikdo ani nelezl na nervy, dokonce ani ten zástupce společnosti, která aplikaci koupila. To je u mě co říct, protože většinou postavy pro mě představují největší problém. Tady ale vše šlape jako hodinky.

Budu koukat dál? Rozhodně ano. Překvapilo mě, jak jsem se bavila. Carterovi jsou důkaz, že když tvrdíte, že nemáte rádi britský humor, nemůžete to stoprocentně vztahovat na všechny seriály.
  • postavy
  • reálné chování v nevšední situaci
  • zábavné scény i spousta vtipů
80 %
Mé hodnocení
ragelly

Páni, se mnou je něco špatně. Hodně, hodně špatně. Asi. Já už vážně nevím. Prostě to vybalím rovnou, Carters Get Rich se mi vážně líbilo! Bože, to bylo horší a smutnější, než jsem si vůbec dokázala představit.

Podobné trhlé seriály o trhlých rodinkách (a o dalších trhlých lidech v okolí) obvykle nedopadají dobře, ale tohle je tak šílené, až je to vlastně roztomilé. Některé postavy opravdu nejsou z tohoto světa (ano, mluvím na příklad o matce Harryho… nebo o panu Zebriskym… nebo o všech?), ale zároveň jsou tak nějak kouzelné sympatické.

A co víc, v téhle komedii vtipy opravdu fungují. Minimálně jsem sebe samu několikrát přistihla, že se směju nahlas (i když si nejsem úplně jistá, jestli to pro mě bylo dobře). Seriál plyne s příjemnou lehkostí a páni, já to budu muset říct, tohle bylo vážně dobré. Chápu, že britské komedie jsou ošemetným tématem, protože prostě člověk občas nechápe, co to jako má být (buďme upřímní, to není britským humorem, takovéhle komedie jsou všude, pokud čtete Novinku pod lupou pravidelně, tak jste se o tom přesvědčili nesčetněkrát), ale když už se něco povede, tak je to vážně radost.

Sice nechci Carters Get Rich nějak vyzdvihávat, protože je to vážně docela pitomina (pardon), ale řekněme to takto – svůj účel (neboli diváka rozesmát) plní bez problému, minuty plynou jakoby nic a zkrátka… je to sympatické a fajn. Tak nač řešit něco dalšího.
  • humor
  • trhlost
  • člověk se trochu stydí, že dovolil, aby se mu to líbilo
80 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Plánujete dát seriálu šanci? Nalákal vás popis děje, trailer nebo naše recenze? Jaké jsou vaše reakce, pokud už jste pilot viděli?

Další díly seriálu
Kliknutím aktivuješ úžasnost! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře10zobraz všech 10 příspěvků
Caroline115

Caroline115

Koukla jsem na to a souhlasím s vámi...budu koukat dál, hned jsem si oblíbila otce a právníka :-D
před 196 týdny
Destinytte

Destinytte

Mám za sebou tři díly a nějak moc nadšená z toho nejsem. Ve watchlistu zůstane, ale oblíbencem se asi...
před 196 týdny
Koldik

Koldik

Tak toto asi dam...
před 190 týdny
Další články k tématu