17. 4. 2017

Novinka pod lupou: Confess

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: Confess
Žánr: Drama / Romantický / Minisérie
Stanice: Go90
Premiéra: 4. 4. 2017
Vysílání: úterý, 20:00
Předskokan: -
Konkurence: -
Tipovačka: –

Kdo?

Tvůrce: Colleen Hoover (předloha)
Herci: Katie Leclerc, Ryan Cooper, Amy Pham, Brittany Furlan

Ve zkratce

První seriál od Go90 je adaptací bestselleru od Colleen Hoover.

Auburn Reed má zmapovaný celý svůj život. Své cíle má na dosah, nikde není místečko pro chyby. Když ale vejde do nevšední galerie Confess v Dallasu a hledá práci, neočekává, že se zakouká do enigmatického umělce, který galerii vlastní. Auburn se poprvé rozhodne riskovat a upřednostní své srdce, jen aby zjistila, že Owen skrývá velká tajemství. Stín jeho minulosti hrozí zničením všeho, na čem Auburn záleží. Aby mohla svůj život přivést zpět na správnou cestu, musí z něj Owena vymazat. Ten ji nechce ztratit, ale nedaří se mu ji přesvědčit, že pravda je někdy tak subjektivní jako umění. Jediné, co může udělat, je jít s pravdou ven (confess – přiznat se). V tomto případě ale přiznání může být více destruktivní než vlastní hřích.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Byla jsem hodně zvědavá, před začátkem sledování jsem viděla jen promo fotku a říkala jsem si, že tohle by mohla být ta správná romanťárna pro mě. Nakonec jsem ale byla z pilotu lehce zklamaná.

Hrdinka je moc sympatická, to ano. Je pěkná, milá, chytrá a tak všechno. Ale stačí to na celý seriál? Tak za prvé, jsem hodně zmatená z celého toho úvodu. Na začátek máme jeden poměrně dlouhý a smutný flashback. Po zbytek dílu se ale k této události nikdo nevrací ani nijak nezmiňuje, takže opravdu netuším, proč tam byla ukázána.

Co se týče potenciální nové známosti (všichni víme, kudy se příběh bude ubírat), tak jsem spokojená. Kluk je pěkný, sexy, společně mají dobrou chemii a těším se, až se jejich vztah bude dál rozvíjet. Zatím společně měli jen chvilku, ale opravdu to mezi nimi dobře šlapalo. Ke správné soapce přispěla i zákeřná mrcha – bývalá přítelkyně, tam asi vznikne milostný trojúhelník, prostě klasika.

Přesto jsem čekala, že mě to chytne víc. Nedokážu přesně určit, co mi tady schází. Možná proto, že tam byl ten flashback, který se nevysvětlil a celou dobu mi to vrtalo hlavou. Nebo proto, že společný čas obou hrdinů nebyl tak dlouhý, abych si je stihla úplně zamilovat. Nebo mi možná nesedla ta galerie a rodičovské problémy hrdiny. Nevím. Ale rozhodně tomu šanci ještě dám.

Budu koukat dál? Ano, chci vědět, jak se to bude dál vyvíjet. Zatím si ale nemyslím, že by se z toho mohla stát moje nová srdcovka.
  • chemie mezi postavami
  • sympatická hlavní hrdinka
  • příběh zatím moc neupoutal
  • flashback
60 %
Mé hodnocení
ragelly

Proboha, viděli jste to záhlaví? Že je to příšerné? Rosamunde Pilcher by nejspíš byla pyšná. Eh.

Když ale přejdeme ten upřímně nechutný plakát, je to už s Confess lepší. Jak už asi všichni víme od dob Switched at Birth, Katie Leclerc je obrovská „sympaťanda“ a na Ryana Coopera se minimálně… eh… dobře kouká.

Příběhově je divák stavěn před tři oddělené části. Dobrá, máme tu nějaké základy pro další epizody, to ovšem nemění nic na tom, že tu máme začátek, prostředek a konec, které spolu zatím souvisí jen díky hlavní postavě. Je to dobře? Naláká to na sledování dalších dílů, protože člověk rád alespoň tuší, proč je v seriálu téměř polovina jedné epizody, jenže ač jsou záhady fajn, nemělo by se zapomínat na kontinuitu. Protože když chybí, seriál alespoň zatím působí jen jako náhodný sled scének.

Když ale pomineme, že dohromady to zatím nedává moc smysl, sledování baví. Stopáž dvacet minut je stopáž dvacet minut, takže to opravdu uteče, ničím výjimečným nejsou ani vtipy. V návaznosti na ně je záhodno říct, že ta uvolněnější stránka seriálu tak nějak sedí víc (takže prostřední „scénka“ je lepší než zbylé dvě).

Každopádně… asi se hodí říct, že tohle je spíš takové guilty pleasure než cokoliv jiného. Nebo minimálně než opravdu dobrý zážitek. A taky se asi hodí říct, že než se dívat jen na pilot, má opravdu smysl podívat se jen na celou řadu. Asi. Protože jinak to prostě nedává vše dohromady smysl, je mi líto, ale je to tak.
  • obsazení
  • uvolněnost a sympatičnost seriálu
  • guilty pleasure
  • nenávaznost
  • ten plakát!
70 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Plánujete dát seriálu šanci? Nalákal vás popis děje, trailer nebo naše recenze? Jaké jsou vaše reakce, pokud už jste pilot viděli?

Další díly seriálu
Ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře13zobraz všech 13 příspěvků
anesss17

anesss17

ahoj ...nevíte jestli budou k serialu titulky/popřípadě byl by někdo ochotný mi je vytvořit :)......
před 195 týdny
martinkacutie

martinkacutie

Potřebuji také titulky, jsem neslyšicí a moc ráda bych viděla ten seriál.. Byl by někdo ty titulky ochotný...
před 194 týdny
Koldik

Koldik

Toto asi nedam...
před 189 týdny
Další články k tématu