20. 4. 2017

Novinka pod lupou: Bucket

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Bucket
Žánr Komedie / Drama
Stanice BBC Four
Premiéra 13. 4. 2017
Vysílání každý čtvrtek ve 22:00
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Když pětatřicetileté učitelce Fran sdělí její matka Mim, že trpí rakovinou, dcera se s ní vydává na dlouhou cestu za splněním všeho z matčina seznamu přání. A to i přesto, že nenápadnou myšku Fran matka celý život ztrapňovala a přehlížela, dokonce i přesto, že Mim své okolí neustále osočuje nevhodnými poznámkami a svou svéráznou neskromností. Společná cesta pro tyto dvě naprosto rozdílné osobnosti může konečně znamenat sblížení, vzájemné pochopení, a možná i konečně obě ženy začnou dělat to, čemu se doposud snad nedobrovolně vyhýbaly – začnou díky tomuto dobrodružství žít.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Pomalu začínám mít pocit, že mi všechny ty komediální piloty vyvrtaly díru do mozku, přesně tam, kde mám nějaké povědomí o kultuře a stylu. Protože tohle už je třetí komedie za poslední tři dny, která pro mě měla být utrpením, ale ve výsledku musím hodnotit dobře, protože je to tak trapné, až je to vlastně neuvěřitelně zábavné. Absolutně to nechápu, ale jakmile díl postupoval, bavila jsem se čím dál tím víc.

Hlavní hrdinky jsou naprosto.. ne. Prostě ne. Taková sprostá bábi a uťáplá škaredá dcera, kdo by na ně chtěl koukat? Ale tak nějak vás to k nim táhne, nemůžete odtrhnout oči nad jejich bizarními dialogy a kompletně celými scénami. Kdo by nezabil svou sedmdesátiletou matku, když obdrží nejdůležitější pracovní hovor svého života a člověk na druhém konci slyší, jak vaše matka vykřikuje, že jste ve 35 letech pořád panna? A to prosím neudělá během pilotu jednou, ale hned dvakrát.

Přesto jsem se z nějakého záhadného důvodu bavila, občas dokonce i zasmála. Herečky jsou opravdu parádní, jako by se pro své role narodily. Příběh s bucket listem taky nezní špatně a celkově pilot dobře utekl. A co víc si přát? Možná méně trapnosti, ale bojím se, že tím by se vytratilo to kouzlo.

Budu koukat dál? Obávám se, že si to budu muset přidat do chci vidět.
  • tak trapné, až je to zábavné
  • téma s bucket listem
  • je to opravdu hodně trapné
70 %
Mé hodnocení
ragelly

Propánaboha, tohle bylo depresivní. Že by to bylo tím, že jsem na to koukala ve tři ráno? Hmmm. Ne, tohle by bylo depresivní za každé příležitosti. A hádejte, co to je? Hádejte, kdo je tvůrce a scenárista? Bingo, představitelka jedné ze dvou hlavních rolí!

A přesně na té depresi je poznat, že tohle není seriál z Ameriky. Minimálně ne Velké pětky; když se tak zamyslím nad kabelovkami, ty si tohle občas dovolí. Všechny postavy jsou tu v nezáviděníhodné situaci (nebo existenci), člověk se během sledování zrovna nenasměje (i když tohle je vlastně normální), ale ne proto, že by se seriál mermomocí snažil o vtipy a nevycházelo mu to, ale proto, že ze seriálu jde tak velká deprese, že kdyby začala obíhat Slunce, planeta číslo devět Sluneční soustavy je na světě.

Jak už se asi dá chápat z předchozího odstavce, postavy jsou mírně řečeno zvláštní. Mim hází takové poznámky, až to člověka mírně děsí (nebo mu to aspoň přijde hodně trapné), ostatní její povahové rysy jsou na tom tak nějak podobně. Fran je na tom úplně stejně jako její matka, ač jsou jejich povahy naprosto odlišné. Zkrátka to opravdu nejsou prvoplánově sympatické postavy.

Každopádně si sice nejsem úplně jistá, čím to je, jestli snad lítostí a slitováním, nebo jestli to je vážně tak dobré, ale o Bucket se prostě nedá říct, že by to bylo špatné. Bez toho, aby člověk dodal „až je to vlastně dobré“. Zkrátka a dobře jsou některé scény prostě tak kouzelné, až to člověka zviklá kompletně. I když je na seriálu nejvtipnější částí asi název, na který člověk do doby, než zjistí proč, musí čučet dosti zmateně.
  • zvláštně depresivně kouzelné
  • postavy nejsou prvoplánově oblíbitelné, ale stejně se člověku pod kůži dostanou
  • je to občas až děsivě nepříjemné
70 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak zmáčkni nějakej ten čudlík! 
Drunk_Queen

Drunk_Queen

Jako malá přešla od Krtečka a Jen počkej, zajíci! rovnou ke kriminálkám a Červenému trpaslíkovi. Zanechalo to jisté následky.
Poslední komentáře4zobraz všechny 4 příspěvky
Destinytte

Destinytte

Tohle mě vůbec neoslovilo.
před 196 týdny
Koldik

Koldik

Ani take hodnotenie ma do tohto nedostane...
před 189 týdny
Tempy

Tempy

Miriam Margolyes znám zatím jen "z civilu" z různých britských pořadů a vždy mě pobavila,...
před 186 týdny
Další články k tématu