20. 4. 2017

Novinka pod lupou: Guerrilla

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: Guerrilla
Žánr: Drama / Retro / Minisérie / Politický
Stanice: Sky Atlantic / Showtime
Premiéra: 14. 4. 2017
Vysílání: celá série najednou
Předskokan: -
Konkurence: -
Tipovačka: –

Kdo?

Tvůrce: John Ridley, Misan Sagay
Herci: Idris Elba, Freida Pinto, Rory Kinnear, Babou Ceesay, Bella Dayne, Daniel Mays, Zawe Ashton, Nathaniel Martello-White, Brandon Scott, Nicholas Pinnock

Ve zkratce

Děj je zasazen na pozadí jednoho z nejvýbušnějších období v britské historii. Guerrilla vypráví příběh politicky aktivního páru. Jejich vztah a hodnoty jsou testovány, když osvobodí politického vězně a vytvoří radikální tajné hnutí v Londýně v 70. letech.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Dneska píšu svůj pátý názor a Guerrillu jsem si schválně nechala nakonec. Pořád totiž nevím, co k této minisérii vlastně říct. Většinu diváků asi naláká ke sledování Idris Elba, oblíbený herec a představitel slavného detektiva Luthera. Já Luthera zatím neviděla a i když ho znám z fotek, Elbu jsem skoro nepoznala. Doufám, že to nevyzní rasisticky, ale přišlo mi, že všichni černoši v tomto seriálu vypadají úplně stejně a strašně moc jsem se v postavách ztrácela.

Postupem času už byla jasná zápletka, takže se to trošku zjednodušilo. Ale i když příběh chápu, nedokázal mě zaujmout. Pilot se dlouze táhnul, přišlo mi, že trvá celou věčnost. Neustále jsem ho musela zastavovat, protože jsem se prostě nudila.

Vlastně ani nevím, jestli hlavní hrdinové jsou opravdu hrdinové, nebo záporáci. Jaké jsou mezi nimi vztahy? Bylo tam řečeno, že vězeň je otec té holky, nebo se mi to zdálo? Protože jak na sebe mluvili, tak mi to vůbec nepřišlo, jako že by měli být do rodiny.

Od politického dramatu bych čekala víc. Žánr patří mezi moje oblíbené, ale tomuto seriálu chybí cokoliv, co by vás nutilo koukat. Elba je v pilotu na obrazovce asi 2 vteřiny, tedy pokud jsem ho správně identifikovala, ehm. Takže pokud chcete sledovat jen kvůli němu, tak to berte trošku s rezervou. Nejsem si ani jistá, o čem budou další díly, a zjišťovat to nebudu.
  • splývající a nudné postavy
  • pilot se hodně táhne
  • příběh ničím nezaujme
30 %
Mé hodnocení
ragelly

Guerrilla má k dispozici velmi slibné obsazení a tvůrce (jmenujme Idrise Elbu a Freidu Pinto), což mu alespoň do začátků dává vcelku slušný základ.

Úspěchu napovídá už prvních několik minut pilotu. Hutná atmosféra, silná, působivá řeč a k tomu na sledování dosti nepříjemný příběh. Což je kompliment, značí to, ze příběh dokáže na diváka přenést nějaké to své „poselství“.

Postupně je ale čím dál tím více cítit, že pilot má necelou hodinu. A vlastně to ani není tou hodinou, tempo postupem příběhu nebezpečně klesá a nebudu lhát, příběh prostě neutíká.

Takže nakonec není divu, když sledování 58minutové pilotní epizody zabere hodinu a čtvrt volna, tři čtvrtě hodiny chemie a desetiminutovou přestávku k tomu.

Avšak nedá se říct, že by v pilotu po nadějném začátku nebylo už nic. Naopak. Několika opravdu silných scén se divák dočká, ale co naplat, když je kolem nich spousta nezajímavého balastu, která to působivé nepříjemně dusí, až se to vytratí docela.

A tak se z Guerrilly nakonec i přes spoustu pozitiv stává „uspávač hadů“, který citově trvá několik velmi dlouhých dob kamenných. A to výsledný dojem prostě zkazí a epizoda zní lépe na papíře než ve skutečnosti.
  • občas působivé scény, působivý příběh
  • začátek
  • slušné obsazení
  • tempo drhne
  • pocitově příliš dlouhé
  • nudou zabitý potenciál
40 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Plánujete dát seriálu šanci? Nalákal vás popis děje, trailer nebo naše recenze? Jaké jsou vaše reakce, pokud už jste pilot viděli?

Další díly seriálu
Fungujeme na liky! Motivuj nás! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře4zobraz všechny 4 příspěvky
Nira

Nira

Za jiných okolností by mě Idris Elba určitě nalákal, ale na tohle zrovna nějak nemám ani čas, ani náladu...
před 230 týdny
Destinytte

Destinytte

Také nic pro mě...
před 230 týdny
Koldik

Koldik

Trailer nadupany, ale aj tak ma to nelaka
před 223 týdny
Další články k tématu