23. 4. 2017

Novinka pod lupou: Hospital People

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Hospital People
Žánr Komedie / Sitcom / Mockumentary
Stanice BBC
Premiéra 21. 4. 2017
Vysílání každý pátek ve 21:30
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Brimlingtonská nemocnice je plná zvláštních stvoření. Ať už mluvíme o místní ředitelce, vrátném, kaplanovi či dýdžejovi nemocničního rádia, v každém případě je diskutabilní, zda je pro zdraví pacientů a bezpečí světa přítomnost těchto individuí v nemocnici přípustná. Nejspíš není, ale i tak tu všichni jsou. Alespoň není díky jejich svéráznosti nuda.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Hned na začátku jsem si vzpomněla na české Nádraží, tohle je to samé v bledě modrém, pouze v nemocničním prostředí. Jeden herec tu hraje více hlavních rolí, sekundují mu doprovodní kolegové. Ve výsledku je to zajímavý mix se skvělými maskami, mnohdy byste ani nepoznali, že dvě různé postavy hraje jedna a tatáž osoba.

Co se týče příběhu, přiznám se, že jsem se bavila. Nemocniční ceny byl dobrý nápad, nikdy jsem nic podobného neviděla a seriál dokázal zaujmout, že jsem se mu skutečně věnovala a sledovala jsem, co se před kamerou odehrává. Přiznám se, že postavy hodně drmolí a mluví občas hodně rychle a s nářečím, takže jsem ne všechno pochytila, ale i tak jsem zde objevila spoustu vtipných, nebo minimálně úsměvných momentů.

Teď je jen otázka, jestli tohle nebudete považovat za hranicí vkusu. Jak říkám, pokud jste viděli Nádraží, tak ihned budete vědět, do čeho se pouštíte, je to úplně stejné včetně stejného typu humoru. Postavy jsou dost vyhraněné a pravděpodobně vám spousta z nich bude lézt na nervy, ale myslím, že to je úmysl tvůrců a velká část vtipu právě z těchto negativních pocitů, které mimochodem cítí i jiné postavy, pramení.

30 minut uteče jako voda a já opět překvapivě musím konstatovat, že jsem našla pro mě další vtipnou komedii, které bych potenciálně v budoucnu mohla dát šanci. Prozatím přidávám do Chci vidět a nechám se překvapit, jestli si na tento počin ještě někdy vzpomenu a vrátím se k němu.
  • vtipné hlášky i situace
  • přijatelné postavy
  • zase jiný pohled na nemocniční prostředí
  • celkem úzce zaměřený styl humoru (nesedne každému)
  • nářečí a rychlé drmolení snižuje srozumitelnost
80 %
Mé hodnocení
ragelly

Možná jste už zaznamenali mé podezření na to, že mi možná takzvaně šibe, neboli že možná začínám bláznit. A tak teď přišlo Hospital People, které je minimálně šílenější než já, ale pomáhá to něčemu?

Tohle je opravdu divné. Původně jsem chtěla říct „zvláštní“, ale říkám si, že by to úplně nevystihlo situaci. Prostě je to tak šílené, až si člověk řekne, jak to někoho vůbec může napadnout. Tedy ne že by se to nestávalo častěji, takové nedávné Nádraží by se do jedné škatulky i přes jisté rozdíly zařadit dalo, ale i tak, stejně je to zvláštní.

Každopádně opět ke své smůle musím přiznat, že mě to bavilo. Pro Hospital People totiž platí, že je to tak divné, až je to vtipné. Nebo je to minimálně divné natolik, abych se tomu smála.

Sice to není nic, na co by člověk nezapomněl do konce života (nebo alespoň do dvou týdnů), ale jako komedie to funguje skvěle. Ač tu máme jednoho člověka ve čtyřech rolích a ještě v roli tvůrce (to je jiný extrém, co?!), tak to nijak zvlášť netlačí na pilu, takže je to jen šílené a pitomé, ale zábavným způsobem, takže budiž.

Takže ano, člověk si říká, na co se to sakra dívá, ale jak ze znělky, tak ze seriálu jde takový „good feeling“, tak proč ne.
  • feeling
  • divné figurky, kterým se říká postavy
  • znělka
  • je to šílené, až je to dobré
  • ale stále hodně šílené
80 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak šiř tuto zprávu do světa! 
Drunk_Queen

Drunk_Queen

Jako malá přešla od Krtečka a Jen počkej, zajíci! rovnou ke kriminálkám a Červenému trpaslíkovi. Zanechalo to jisté následky.
Poslední komentáře4zobraz všechny 4 příspěvky
Nira

Nira

Nejsem si úplně jistá, už se mezi všemi komediálními sitcomy lehce ztrácím, ale na pilot asi mrknu :-)
před 229 týdny
Destinytte

Destinytte

Mně je to celkově hrozně nesympatický. Za mě nee.
před 229 týdny
Koldik

Koldik

Trailer musi zaujat, toto ma vobec neberie...
před 209 týdny
Další články k tématu