23. 4. 2017

Novinka pod lupou: Girlboss

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název: Girlboss
Žánr: Komedie
Stanice: Netflix
Premiéra: 21. 4. 2017
Vysílání: celá série najednou
Předskokan: -
Konkurence: -
Tipovačka: –

Kdo?

Tvůrce: Kay Cannon
Herci: Britt Robertson, Ellie Reed, Johnny Simmons, Alphonso McAuley

Ve zkratce

Sophia je třiadvacetiletá anarchistická rebelka, která zatím neví, co se svým životem. Má vášeň pro módu, což ji přivede k nečekanému povolání – stane se z ní podnikatelka. Její módní podnik se rozrůstá, ovšem hrdinka se během toho musí naučit, jak zacházet se životem, když je sama sobě šéfovou.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Další komedie od Netflixu, no chraň bůh. To jsem si říkala, když jsem si Girlboss pouštěla. Ale k mému velkému překvapení jsem to úplně nenáviděla. Dokonce se mi to i docela líbilo. No tak jo, vzdávám se, vynechte docela. Fakt to bylo překvapivě dobré! Anebo už mi z komedií opravdu odumřel mozek a jsem nadobro ztracená v nevkusu. Nevím, ale to je vlastně jedno, důležité je, že si moje hlava myslí, že se mi to líbí, že jo :-D

Každopádně Girlboss zaujme už u první scény. Jsou zde silnější a slabší chvilky, to každopádně. Ale ve výsledku to příjemně utíká, ani se nenadějete a zjistíte, že je konec a že se vám na to moc dobře dívalo. Z velké části je to dáno taky hlavní hrdinkou. Vzhledově vypadá jako takový mix Dakoty Johnson a Alexis Bledel, má prostě něco do sebe a je sympatická. Tohle slovo mě docela překvapuje – jak ji můžu označit jako sympatickou, když je na pěst? Chová se jako malý rebelský spratek, ale přesto je prostě sympatická! Bez problémů zvládá utáhnout celý seriál, ostatním postavám není věnován téměř žádný prostor, vše se točí jen kolem ní.

Atmosféru a měnící se nálady perfektně doplňuje hudba. Pamatujete měsíc starý zázrak jménem 13 Reasons Why? Tak hudba je tady stejně geniální, i když úplně jiná. Taková víc rebelská, energetická, ale dokáže se vám dostat i hluboko do duše. Možná to je tím, že se mi s dílem automaticky stáhly anglické titulky, kde bylo vždy upozornění na to, když začíná hrát skladba, takže jsem se na to víc soustředila, ale opravdu se při sledování zaposlouchejte, budete se bavit ještě víc a přistihnete se, jak házíte hlavou do rytmu a poklepáváte nohou.

Budu koukat dál? Překvapivě ano, opravdu se mi to líbilo.
  • charismatická hrdinka
  • výborná hudba
  • zábavné momenty i hlášky
  • občas až moc přehnané
  • několik trapných momentů
80 %
Mé hodnocení
ragelly

S ragelly máme v poslední době v Novince pod lupou takový problém. Jak totiž nové komedie přicházejí, s lítostí a smůlou sobě vlastní musíme často konstatovat, že i když jsme se velmi snažily to nedopustit, nový komediální přírůstek se nám líbil. Protože čím víc procent pokaždé dáme, tím víc je nám jasné, že jsme se nejspíš zbláznily.

Seriál se mi už zamlouval ve chvíli, kdy jsem ze zvědavosti, co mě to vlastně čeká, zkoukla trailer. A naštěstí nezklamala ani pilotní epizoda. Je tu spousta humoru – a vlastně dost chytrého, hlavní hrdinka je sice dost „drsná“ a svérázná, přesto není těžké si ji oblíbit, sledování utíká a celkově je to prostě docela… chytré.

Zkrátka a dobře, i když je životopisný žánr, obzvlášť v komedii, často docela risk, tady se to povedlo. Ze seriálu je cítit nadhled, nebere se až tolik vážně… a i když občas ještě trochu drhne tempo, nebojím se tuto novinku prohlásit za povedenou.

Takže jaký z toho plyne závěr? Buď teď vznikají dost slušné komedie, nebo jsem se zbláznila. Každopádně Girlboss za zhlédnutí stojí. Pokud jsem se nezbláznila. Rozhodnutí nechám na vás.
  • nadhled
  • hlavní hrdinka
  • docela chytrý humor
  • občas trochu drhne tempo
70 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Plánujete dát seriálu šanci? Nalákal vás popis děje, trailer nebo naše recenze? Jaké jsou vaše reakce, pokud už jste pilot viděli?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak dej palec. Nebo plusko! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře16zobraz všech 16 příspěvků
Koldik

Koldik

Zaujimavy trailer, uvidime ako sa z CW star stane dobra herecka...ci?
před 180 týdny
ragelly

ragelly

Dokoukáno. Ach, ty začátky Netflixu :) Já vím, nejsou to začátky, ale byl to seriál ještě za doby, kdy...
před 20 týdny
Dadalp1984

Dadalp1984

Trosku mi serial pripomel sweetbitter. Ten jsem ale nakonec po 4 tem dilu vzdal. Hlavni postava typu snezte...
před 6 dny
Další články k tématu