Facebook Twitter E-mail
27. dubna 2017

Jak který seriál dopadne? Naše předpovědi ohledně NBC

Poslední článek z našeho přehledu je zde. Stanice NBC si dává oproti předchozím sezónám načas, zbývá oznámit ještě 14 seriálů. Jsou vaši oblíbenci v bezpečí, nebo jim zvoní umíráček?

V lednu jsme vám psali naše první tipy ohledně šancí na zrušení či prodloužení vašich oblíbených seriálů Velké pětky. Čtyři měsíce utekly jako voda a z midseason jsme se plynule dostali až ke konci sezóny. Sice nám stále ještě pár týdnů zbývá a všichni dobře víme, že se v nich může stát spousta zázraků i nemilých překvapení, ale než celý ten kolotoč prodlužování a rušení vypukne, pojďme se ještě jednou podívat na to, jak si seriály stojí.

U NBC je také ještě co rozhodovat. Chybí oznámit 14 seriálů, ze kterých jsou některé jistoty a některé naopak jistě končí. Ale je tu i pár tvrdých oříšků, u kterých můžou fanoušci stále doufat.

Co se týče tipovačky Kdo přežije, na léto si stanice schovává dva seriály, a to komedii Marlon a nadpřirozené drama Midnight, Texas. Na kompletní oznámení si tedy budeme muset počkat pravděpodobně až do podzimu.

Stoprocentní jistoty

Šance na zrušení:
0 %

The Good Place (The Good Place): původní tip 35 %
Shades of Blue: původní tip nebyl
Superstore: původní tip 15 %
This Is Us: původní tip 0 %

Je docela nezvyklé, aby takto pozdě neměla stanice NBC prodlouženo zatím téměř vůbec nic. Většinou to bývá právě naopak, například loni u těchto předpovědí již bylo prodloužených devět seriálů a čtyři byly zrušené. Nyní máme jen 4 prodloužené a 1 zrušený, o zbytku se bude rozhodovat v následujících dnech.

Ještě si vydechněte

Šance na zrušení:
5 %

Law & Order: Special Victims Unit (Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti)
Série: 18.
Původní tip: 10 %
Krátký komentář: Stálice stanice má i po téměř dvou dekádách na obrazovkách stále výborné výsledky a řadí se mezi nejsledovanější dramata. Šéfové se neustále vyjadřují, že se s SVU loučit nehodlají.

Šance na zrušení:
10 %

Chicago Fire
Série: 5.
Původní tip: 5 %
Krátký komentář: Fire si vede nejlépe ze všech Chicago seriálů. Je dost možné, že se všechny dočkají prodloužení, pokud by ale některý musel padnout za oběť, Fire to rozhodně nebude.

Šance na zrušení:
20 %

Chicago P.D.
Série: 4.
Původní tip: 10 %
Krátký komentář: P.D. je na tom také velmi dobře a očekává se, že bude pokračovat s novou řadou. Dick Wolf má se stanicí dobré vztahy a je proslavený tím, že zvládá epizody dodávat načas a dodržovat rozpočet, což se určitě cení.

Není to tak jednoznačné

Šance na zrušení:
30 %

The Blacklist (Černá listina)
Série: 4.
Původní tip: 45 %
Krátký komentář: Tady už to začíná být trošku zapeklité. Blacklist měl zářivou první řadu, od té doby to jde ale z kopce. Když však započteme sedmidenní výsledky sledovanosti, oproti číslům Live+SD si seriál výrazně přilepšuje a řadí se na třetí nejsledovanější drama stanice, takže se s největší pravděpodobností dočká další řady.

Šance na zrušení:
35 %

Chicago Med
Série: 2.
Původní tip: 15 %
Krátký komentář: Spolupráce s Dickem Wolfem začíná být pro stanici lehce finančně náročná a je dost možné, že jedno Chicago půjde z kola ven. Rozhodovat se jasně bude mezi Med a Justice, takže šance na zrušení jsou trošku větší, i když Justice to má nahnuté více.

Ředitel stanice je na vážkách

Šance na zrušení:
50 %

Great News
Série: 1.
Původní tip: nebyl
Krátký komentář: Těžko hodnotit, jelikož seriál má za sebou pouze dva první díly, navíc vysílané v jediný den. Počáteční ratingy jsou průměrné, bude záležet, kam zamíří příští týden, případně ještě ten další. Zatím jsou šance opravdu vyrovnané.

Šance na zrušení:
60 %

Taken
Série: 1.
Původní tip: nebyl
Krátký komentář: Seriál se jakž takž drží, jelikož jede po Voice. Podle dostupných informací se tvůrci sešli s vedením stanice a probírali nápady na druhou řadu, ale rozhodnutí prozatím nepadlo. Bude záležet na tom, jak moc nový stanice bude chtít svůj program mít.

Šance na zrušení:
65 %

Trial & Error
Série: 1.
Původní tip: nwvl
Krátký komentář: Podobně jako u Taken, i zde probíhají jednání o druhé řadě této komediální antologie. Ratingy sice nebyly nic moc, ale seriál byl velmi dobře přijat kritiky, takže šance tu stále ještě jsou.

Na hrobníkově vrtkavé lopatě

Šance na zrušení:
70 %

Chicago Justice
Série: 1.
Původní tip: nebyl
Krátký komentář: Poslední Chicago si vede ze všech nejhůře a pokud by některé z nich mělo skončit, s největší pravděpodobností to bude právě Justice. Ale kdo ví, třeba se vrátí s druhou řadou opět v midseason jako náhrada za něco jiného.

Šance na zrušení:
75 %

Blindspot (Mrtvý bod)
Série: 2.
Původní tip: 60 %
Krátký komentář: Blindspot a Timeless stojí podle dostupných informací zhruba na stejné úrovni a vy byste stále neměli ani u jednoho ztrácet naději, protože je tu možnost, že by se mohly vrátit s novými sériemi. I když sledovanost není nic moc, v číslech z DVR narůstá na přijatelnou úroveň, kdy stanice na seriálech neztrácí peníze, což je určitě dobré znamení.

Šance na zrušení:
75 %

Timeless
Série: 1.
Původní tip: 70 %
Krátký komentář: To samé jako o pár řádků výš u Blindspotu. Stanice na seriálu neprodělává díky nárůstu sledovanosti v týdenních číslech. Timeless je navíc chválen za způsob, jakým zobrazuje historii. Navíc se jedná, že by se mohl potenciálně přesunout z desáté hodiny večerní na devátou nebo osmou, kde by ho mohly sledovat rodiny i s dětmi. Takže naděje stále žije.

Oběma nohama v seriálovém hrobě

Šance na zrušení:
85 %

The Blacklist: Redemption (The Blacklist: Redemption)
Série: 1.
Původní tip: nebyl
Krátký komentář: Snaha rozšířit značku Blacklistu nedopadla dobře. Seriál si vede ve sledovanosti špatně a je nepravděpodobné, že by dostal objednávku na druhou řadu.

Šance na zrušení:
95 %

Emerald City
Série: 1.
Původní tip: 90 %
Krátký komentář: Emerald City má za sebou složitou historii. Když už se konečně dostal do vysílání, sledovanosti nebyla kdoví jaká. Stanice navíc drama prezentovala jako minisérii, takže je již téměř jisté, že se po první řadě rozloučí.

Šance na zrušení:
95 %

Powerless
Série: 1.
Původní tip: nebyl
Krátký komentář: Powerless byl nedávno stažen z programu, zrušení již chybí pouze oficiálně potvrdit.

Naprosto určitě a neodvolatelně zrušené

Šance na zrušení:
Zrušeno

Grimm
Série: 6.
Původní tip: Zrušeno
Krátký komentář: Grimm už odvysílal své finále, tvůrci věděli předem, že budou končit, takže se mohli na tento fakt řádně připravit. Jestli seriál získal konec, jaký si zasloužil, to si musí rozhodnout sami fanoušci.

Líbilo se? Kdo nelikuje není SerialZoňák!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Luisa
před 89 týdny
Aha.. děkuji za vysvětlení ;) je škoda, že se podle toho nemůžeme řídit...
Qmati
před 89 týdny
Blacklist, snad ho prodlouží. Blindspot, sice horší čísla, ale doufám...
Leeuska
před 89 týdny
Série Emerald City se nakonec ukázala jako dost zajímavý počin, klidně bych si...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY