Facebook Twitter E-mail
4. května 2017

Scéna měsíce: Duben 2017

Vítáme vás u dalšího článku z naší rubriky, do které redaktoři vybrali scénu, která se jim za uplynulý měsíc nejvíce líbila, a zároveň svůj výběr zdůvodnili. A vy neváhejte napsat do komentářů tu vaši.

allyska

Bates Motel
epizoda
5×10 – The Cord (24. 4. 2017)
herci
Freddie Highmore (Norman Bates), Max Thieriot (Dylan Massett)
scéna
Děkuju
allyska

Celý poslední díl závěrečné série Bates Motel byl pro mě velice silným emočním zážitkem, což vyústilo k slzám, když Dylan Normana zabil. Norman, který se konečně shledal se svojí matkou, za což Dylanovi i poděkoval. Tato scéna mě opravdu dostala, to Normanovo zoufalství, když ho Dylan vrací do reality. Postupně si uvědomuje, že jeho motto věřit v něco silně a stane se to realitou, již nejde dále tlačit. Pouhé přání, aby to zase bylo jako dřív, aby se z toho nic nestalo… Jeho uvědomění si, že už neví, jak dál, že chtěl předtím umřít se svojí matkou a to se mu nepodařilo. Nádherný konec skvělého seriálu, který mi bude chybět, stejně jako úžasné herecké výkony Very Farmigy a Freddieho Highmora.

Furiant

Homeland (Ve jménu vlasti)
epizoda
herci
Rupert Friend (Peter Quinn), Claire Danes (Carrie Mathison), Elizabeth Marvel (Elizabeth Keane)
scéna
Smrt Quinna
Furiant

Stejně jako minulý měsíc, i tentokrát jsem pro scénu měsíce zvolil šokující (no dobře, pro někoho možná ne až tak šokující zastřelení jedné z hlavních postav. U finále Six jsem zůstal naprosto konsternovaný, u poslední epizody šesté série Homeland to tak ale nebylo. I tak si myslím, že zabití Quinna, který přežil svoji smrt už v minulé sérii, sem patří. A to nejen kvůli tomu, jak dokázal v této řadě Rupert Friend Quinna zahrát. To bylo něco neskutečného. Budu se opakovat, ale já tu smrt prostě nečekal. Protože pokud to mělo přijít, mělo to být právě už v té předchozí řadě. Když to nepřišlo a Peter se tak nějak uzdravil, ani náhodou mě nenapadlo, že to bude teď, když zachraňoval Carrie a prezidentku Keanovou. Čelili totiž útoku ze strany vojáků vedených generálem McClendonem, který chtěl zvolenou prezidentku odstranit. Quinn se zachoval jako pravý hrdina, za což zaplatil životem. Tak odpočívej v pokoji, Quinne…

Gabik.029

The Blacklist (Černá listina)
epizoda
4×17 – Requiem (20. 4. 2017)
herci
Joanna Adler (mladá pan Kaplan), Lotte Verbeek (Katarina Rostova)
scéna
Počátek odpovědí
gabik.029

Tentokrát bylo trošku těžší vybrat scénu měsíce – ani ne z pohledu seriálu, ale spíše v rámci konkrétního dílu, protože mám pocit, že celá tato epizoda by si zasloužila být scénou měsíce. Po čtyřech sériích jsme se konečně dočkali spousty odpovědí, na které jsme tak dlouho čekali. Kdo by to byl tušil, že vše začalo s mladou pan Kaplan? Právě ona je pojítkem mezi Redem, Liz i Katarinou. Když byla Liz (Masha) ještě miminko, získala Kaplan práci jako její chůva. Zlomový bod nastal, když se Kaplan (Kate) stala svědkem (a komplicem) vraždy, kterou měla na svědomí sama Katarina, a nabídla se, že se těla zbaví. Následovala řada klíčových scén, zejména těch nesoucích odpovědi, ale tuto považuji za zlomovou v rámci tohoto příběhu.

lukascoolarik

Better Call Saul (Volejte Saulovi)
epizoda
3×02 – Witness (17. 4. 2017)
herci
Bob Odenkirk (Jimmy McGill), Michael McKean (Chuck McGill), Patrick Fabian (Howard Hamlin), Jackamoe Buzzell (soukromý detektiv)
scéna
Jimmy v Chuckově pasti
lukascoolarik

Better Call Saul byl tento měsíc mou jasnou volbou, otázkou bylo jen to, jakou scénu zvolit. Nakonec jsem se rozhodl pro moment, kdy Jimmy konfrontuje svého bratra ohledně zjištění, že si tajně nahrál jeho doznání. Obyčejně usměvavý Jimmy se rázem mění v naštvaného, což Bob Odenkirk zahrál na výbornou. Jimmy samozřejmě netuší, že Chuck s jeho jednáním předem počítal a vše promyslel tak, aby Jimmy skončil v jeho dokonalé pasti. Za rohem ve vedlejší místnosti stojí Howard a soukromý detektiv, kteří jsou svědky toho, že Jimmy spáchal zločin, když se vloupal do bratrova domu a zničil inkriminující kazetu. Spadla klec a Jimmymu nezbývá než si lízat rány.

Pajky

Bosch
epizoda
herci
Jamie Hector (Jerry Edgar), Scott Klace (Mankiewicz) a Max Arciniega (Xavi)
scéna
Odstřelovač
pajky

V dubnu jsem se těšil hlavně na třetí sérii Bosche a zklamaný jsem rozhodně nebyl. Dokonce jsem tam našel i svojí scénu měsíce. Ta se váže k závěru osmé epizody, kdy tvůrci názorně ukázali, jak se vytváří scéna, která vás donutí zapnout si okamžitě další epizodu. Jerry Edgar, kolega hlavního hrdiny, se právě chystá na schůzku s informátorem, aby se o své parťákovi dozvěděl pravdu. Jenže na schůzku se nikdy nedostaví. Nedlouho předtím totiž zastřelil jednoho z podezřelých a jeho parťák to nehodlá nechat bez odezvy. Když Jerry vyleze před dům, tak je střelen odstřelovací puškou, ale jako zázrakem přežije, dokáže si přivolat pomoc a schovat se do relativního bezpečí. Epizoda pak končí záběrem na odstřelovače, který v hledáčku právě nachází hlavu Jerryho Edgara a pak už jen padne výstřel. No řekněte, vydrželi byste čekat? Bylo kolem jedné hodiny ranní a já prostě musel vidět další díl, a tak se podle mě pozná scéna měsíce.


Které scény a ve kterých seriálech se za uplynulý měsíc vryly do paměti vám?

Líbilo se? Fungujeme na liky! Motivuj nás!
allyska
Autorka má ráda dobré seriály jakéhokoliv žánru a ještě raději si o nich zjišťuje nejrůznější informace, které pak píše na serialzone, je tu proto jako doma.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Moni Peace
před 142 týdny
Za mňa scéna mesiaca bola new girl. V podstate celá časť :D. Ale najviac sa mi...
carolos
před 142 týdny
Pre mňa je scénou mesiaca duben záverečná scéna z 1.epizódy 3.série...
reallyreallychildish
před 142 týdny
Vím, kdy to vyšlo, ale přiznejme si, kolik lidí to stihlo za ten jeden den...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY