14. 5. 2017

Seriálové osudy: Elementary, The Amazing Race

Seriálové osudy: Elementary, The Amazing Race

Stanice CBS během noci oznámila osudy dalších dvou svých seriálů, u kterých fanoušci nevěděli, na kterou stranu se rozhodnutí obrátí (poznámka do diskuze: máte nějaký návrh, jak v našich kruzích začít překládat pojem „show on the bubble“, aby to znělo úderně a trefně?).

Pro diváky máme dnes dvojnásobně dobré zprávy. CBS se rozhodla prodloužit jak svou procedurálku, tak i upadající reality show. S oběma seriály se setkáme v sezóně 2017/18. Elementary (Sherlock Holmes: Jak prosté) se dočká šesté řadě, The Amazing Race (Amazing Race: O milion kolem světa) naběhne již na svou výroční 30. sérii.

Oba pořady se trošku překvapivě nedostaly do užšího výběru prvního velkého prodlužování ze strany stanice, které proběhlo v březnu, a poprvé tak strávily jaro „v bublině nejistoty“ (ehm).

Elementary však nebylo nikdy v extra velkém ohrožení. CBS jej 100% vlastní, takže všechny tučné výdělky ze syndikace a ze zahraničního prodeje jdou do její kapsy. Elementary již před několika lety získal nejlukrativnější seriálovou syndikační smlouvu, kterou od té doby jiný pořad nepřekonal. Každá odvysílaná epizoda v syndikaci vydělává přes tři miliony dolarů, takže výroba nových dílů se celá zaplatí a ještě něco zbyde. Proto je v tomto případě docela nedůležité, že seriál má pravděpodobně nejnižší sledovanostní čísla na CBS. Loni v květnu ředitel stanice Les Moonves využil Elementary jako příklad úspěšného seriálového vlastnictví a prozradil svým investorům, že seriál za předchozí rok vydělal stanici asi 80 milionů dolarů.

The Amazing Race měl v letošní sezóně pouze jeden soutěžní cyklus, což je pro něj poprvé od svého úspěšného startu v roce 2001. Veterán se vysílal v pátek večer, kde ale letos stanice slavila úspěch s novinkou MacGyver, takže se realitka musela přesunout na nový večer, kde sledovanost oproti loňsku dále klesala. Pořád jde ale o prestižní značku, Amazing Race se může chlubit 15 vítězstvími Em­my.

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak nebuď labuť a sdílej! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře11zobraz všech 11 příspěvků
milosh

milosh

Prodloužení TARu mě těší, ještě by se mohl vrátit k nám (ideálně i mimo Prahu) anebo zavítat na...
před 169 týdny
Fruiko

Fruiko

Imho to je něco jako na hraně, případně na špičce jehly.
před 169 týdny
Koldik

Koldik

Tak to su skvele spravy aj informacie, len nech im to Elementary pekne zaraba, ja sa budem urcite tesit.
před 153 týdny
Další články k tématu