Facebook Twitter E-mail
15. května 2017

Zemřel Powers Boothe, herec z Deadwoodu a Agentů

V neděli večer zemřel náhle přirozenou cestou herec Powers Boothe, který má na svém kontě mnoho filmových, ale především seriálových rolí. Bylo mu 68 let. Zprávu poprvé zveřejnil herec Beau Bridges, který ho označil jako drahého přítele, skvělého herce, oddaného otce a manžela.

Herec vyrůstal v Texasu, kde zamířil na divadlo. Poté jeho kroky směřovaly na filmová a seriálová plátna, kde hrál širokou škálu postav, skvěle mu šli hlavně záporáci. Z jeho významných rolí se dají zmínit například Sudden Death nebo Sin City.

Boothe hned na začátku své kariéry v roce 1980 získal Emmy jako herec v hlavní roli v minisérii Guyana Tragedy: The Story of Jim Jones, kterou vysílala stanice CBS. Jeho velký úspěch přišel v roce 2004, když se objevil v roli Cy Tollivera v oceňovaném seriálu Deadwood; od té doby už na televizních obrazovkách zůstal téměř po celou dobu až dosud.

Následovala role viceprezidenta Noaha Danielse v 24, jedna z hlavních rolí v minisérii Hatfields & McCoys a samozřejmě nelze zapomenout ani na Lamara Wyatta, Raynina otce z Nashville. Jeho poslední seriálovou rolí byl Gideon Malick v Agents of S.H.I.E.L.D., kde jsme ho viděli naposledy v 17. epizodě třetí řady.


RIP, Powersi!

Líbilo se? Tak nás motivuj likem!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

martinol
před 114 týdny
Další Hydra :( HAIL HYDRA
puf-muf
před 114 týdny
R.I.P.
STOUPA
před 114 týdny
R.I.P.

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY