Facebook Twitter E-mail
17. května 2017

Netflix vyvíjí seriálového Zaklínače

Zaklínač je jedna z nejslavnějších fantasy knižních ság v Evropě. Jde o dílo polského autora Andrzeje Sapkowského, které již téměř tři desítky let milují fanoušci tohoto žánru. V roce 2002 v Polsku vznikl podle knih seriál, který se však setkal s rozporuplnými reakcemi, a proto nebyl prodloužen. Sapkowskému se podařilo vytvořit do detailů propracovaný a překvapivý svět.

Nyní se k předloze dostává velikán současného streamovacího světa, Netflix. Dnes bylo oznámeno, že Netflix oficiálně pracuje na první anglicky mluvené adaptaci Zaklínače, která bude vyprávět příběh mladých lovců monster bojujících proti zlu s využitím nadpřirozených da­rů.

Kompletní dílo se skládá z osmi knih románů a povídek. Dočkal se seriálového zpracování a zkráceného filmového zpracování. Kromě toho bylo vydáno několik komiksů a tři díly populární série počítačových RPG her.

Projekt nese název The Witcher. Sapkowski bude u potenciálního seriálu sloužit jako tvůrčí konzultant. K projektu je připojena i polská produkční společnost Platige Image zabývající se vizuálními efekty, která již dříve tvořila intro k třetímu dílu PC hry.

„Jsem nadšený, že adaptace zůstane věrná zdrojovému materiálu. Těším se na naši spolupráci a na to, jak vybraný tým přivede tyto postavy zpět k životu,“ uvedl Sapkowski.

Líbilo se? Tak šiř tuto zprávu do světa!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

hacker3985
před 26 týdny
Tak to budu muset sehnat :DDD ja od něj četl pouze první svazek Sandmana
Illyria
před 26 týdny
Tak snad to nedopadne jako Seeker :-/ Drzim palce.
Koldik
před 10 týdny
Nechajme sa prekvapit, urcite sa na to tesim.

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY