19. 5. 2017

Sezóna 2017/18: Velký přehled

Které seriály proti sobě budou stát? Kdo má šanci na přežití a kteří veteráni jsou již předem odsouzeni k záhubě? Podívejte se na náš velký přehled s rozborem!

Sezóna 2017/18: Velký přehled

Velký programový přehled pro novou sezónu vrcholí. Všechny stanice již oznámily svá vysílací schémata, potvrdily zrušení a prodloužení seriálů a objednání novinek. Dnes se podíváme na to, kdo proti komu bude na podzim stát.

Tipovačka KDO PŘEŽIJE 2017 – Hrajte s námi a získejte ranec kreditů!

Ještě než začneme s přehledem, máme pro vás úkol. Projděte si následující tabulky a zkuste se vtělit do amerického diváka. Kdybyste si měli vybrat, na co z nabídky koukat živě, jak byste si váš program sestavili? Které seriály byste upřednostnili před konkurencí? Ukažte nám v komentářích, jak vypadá váš vysněný program na celý týden!

Pondělí         8:00              8:30              9:00              9:30             10:00             10:30      
ABC Dancing with the Stars The Good Doctor
CBS The Big Bang Theory 9JKL Kevin Can Wait Me, Myself & I Scorpion
The CW Supergirl Valor  –
Fox Lucifer The Gifted  –
NBC The Voice The Brave

Pondělí je doslova zahlceno novinkami. Dočkáme se jich úplně na všech stanicích a celkem se jich bude vysílat šest. Proti sobě budou stát lékařský The Good Doctor na ABC, vojenský The Brave na NBC a ostřílený krimi veterán Scorpion na CBS. ABC má s tímto časovým slotem docela problémy, tak doufejme, že jí to tentokrát vyjde. Po Big Bangu pojede hlasitá rodinná komedie 9JKL a Kevin bude dělat předskokana Me, Myself & I, který to však nebude mít jednoduché, stejně jako vojenská novinka Valor na The CW. Oba seriály totiž pojedou proti marvelovskému The Gifted na Foxu. Tak co myslíte, která z pondělních novinek bude slavit úspěchy? Velkým otazníkem je i Lucifer. Už v kombinaci s Gothamem nebyla jeho čísla kdovíjaká a tentokrát bude muset otevírat celý večer a konkurovat silným realitkám a minimálně měsíc a půl i Big Bangu. Doufejme, že se to neodrazí negativně v jeho číslech. V tomto případě by byla výhra, kdyby si dokázal udržet rating kolem 1.0, který měl v této sezóně.

Úterý         8:00              8:30              9:00              9:30             10:00             10:30      
ABC The Middle Fresh Off the Boat Black-ish The Mayor The Gospel of Kevin
CBS NCIS Bull NCIS: New Orleans
The CW The Flash Legends of Tomorrow  –
Fox Lethal Weapon The Mick Brooklyn Nine-Nine  –
NBC The Voice Superstore The Good Place Chicago Fire

Zatímco pondělí mělo asi tak miliardu novinek, v úterý nás čekají pouze dvě a obě budou na ABC. Ve druhé hodině primetime od 21:00 nás bude čekat tvrdá konkurence tří komediálních bloků, a to na ABC, Foxu a NBC. Z tria Black-ish, Mick a Superstore věříme bezesporu prvnímu jmenovanému. Bude to ale dost silný předskokan pro novinku The Mayor, která bude stát proti B99 a Good Place? Ani Fox, ani NBC nemají své komedie extra moc sledované, takže by Mayor mohl mít docela dobré šance. Hned po něm pojede odlehčené drama The Gospel of Kevin, které bude stát proti NCIS:NO a Chicago Fire. Velká konkurence není, ale přesto myslíme, že seriál mnoho lidí nezaujme. Stejně tak se potopí i přesunutý Lethal Weapon na Foxu, podobně jako letos Rosewood, který byl ze středy přesunut na čtvrtky (a pak na pátky a pak do seriálového nebe).

Středa         8:00              8:30              9:00              9:30             10:00             10:30      
ABC The Goldbergs Speechless Modern Family American Housewife Designated Survivor
CBS Survivor Seal Team Criminal Minds
The CW Riverdale Dynasty  –
Fox Empire Star  –
NBC The Blacklist Law & Order: SVU Chicago PD

Ve středu nás čekají opět dvě novinky, které se od 21:00 postaví proti sobě a dalším těžkým konkurentům. Jde o vojenské drama Seal Team na CBS a soap operu Dynasty na The CW. CWčko si geniálně vytvořilo soap tematické středy, za což chválíme. Ovšem celkově to Riverdale i Dynasty budou mít hodně těžké. Tipujeme, že Riverdale se proti Empire, Survivorovi a komediím na ABC potopí a nebude sloužit jako opora pro novinku, která proto taky rychle upadne v zapomnění. Seal Team má naopak velmi výhodnou pozici. Jede po relativně silném Survivorovi a i když Modern Family a SVU nejsou slabí soupeři, věříme, že jde o tolik odlišný žánr oproti konkurenci, že si diváky najde. Ti totiž navíc budou čekat na Criminal Minds a budou moc rádi, že jim čekání zkrátí zrovna David Boreanaz. Co se týče přesunutých navrátilců, Housewife je v klídečku, Designated by mohl mít stejná čísla jako letos, možná nějaká ta desetinka dolů, ale k prodloužení by to stačit mohlo. Star se i přes silnéh předskokana potopí (už letos to bylo nic moc) a Blacklist půjde na 0.8–0.9, takže bude záležet, jestli to stanici k prodloužení bude stačit.

Čtvrtek         8:00              8:30              9:00              9:30             10:00             10:30      
ABC Grey's Anatomy Scandal How to Get Away with Murder
CBS The Big Bang Theory Young Sheldon Mom Life in Pieces S.W.A.T.
The CW Supernatural Arrow  –
Fox Gotham The Orville  –
NBC Will & Grace Great News This Is Us Law and Order: True Crime

Čtvrteční večer představí čtyři novinky. Proti sobě bude stát další vojenský seriál S.W.A.T. a minisérie Law and Order, která bude zcela jistě vypadat podobně jako American Crime Story. True Crime má velkou výhodu v This Is Us jako předskokanovi, otázka je, jestli se druhá řada nepotopí, protože se vysílá v nový den. Ale proti sobě nemá nijak velkou konkurenci, maximálně Scandal, ale ten už taky uvadá a This Is Us měl letos v podstatě dvojnásobný rating, takže by měl být v bezpečí. Nehledě na to, že se dočkal dvojnásobného prodloužení, takže nehrozí, že by po druhé sérii skončil. Zato Fox nevypadá dobře. Novinka Orville má šanci na úspěch, protože Macfarlane je známá značka, ale Gotham mu moc nepomůže. Proti Grey's a Big Bangu nebude mít moc šancí a dost možná dopadne hůř než Lucifer v pondělí. Určitě bude zajímavé sledovat, jak diváci zareagují na revival Will and Grace. Osobně myslím, že mu stanice až moc věří a že si nabije nos – seriál má svou slávu dávno za sebou a po počáteční zvědavosti čísla hodně rychle klesnou do průměru. Great News se do nové sezóny dostat neměl a zajisté si to brzy uvědomí i NBC, která komedii rychle zruší. No a poslední otazník visí nad Arrowem, který bude soupeřit s This Is Us. Stanice bude mít minimálně dobrý důvod, jak omluvit klesající sledovanost. Tipujeme, že se Arrow moc často nad 0.5 nedostane, možná bude občas klesat i na 0.4. Ale poslední řada to nebude, ta se oznámí až za rok.

Pátek         8:00              8:30              9:00              9:30             10:00             10:30      
ABC Once Upon a Time Marvel's Inhumans 20/20
CBS MacGyver Hawaii Five-0 Blue Bloods
The CW Crazy Ex-Girlfriend Jane the Virgin  –
Fox Hell's Kitchen The Exorcist  –
NBC Blindspot Taken Dateline NBC

Páteční večer vypadá oproti minulým sezónám hodně nabitě. Spousta seriálu sem byla vyhoštěna, což dost možná donutí diváky k tomu, aby v pátek zůstávali sedět doma u televize. Loni se taktika vyplatila s úspěšným spuštěním MacGyvera, letos zde chce stanice ABC najít hit v marvelovské novince Inhumans. CBS, Fox a The CW nemá cenu řešit, tam žádné překvapení nepřijde. Spíše bude zajímavé sledovat soubor Once a Blindspot s MacGyverem – u obou seriálů se jasně bude jednat o poslední série. Inhumans se zde zahrabe do průměru a stanice ho co nejdříve bude chtít přesunout někam na normální den, aby měl ještě šanci na úspěch. Taken bez Voicu je konečná.

Neděle         8:00              8:30              9:00              9:30             10:00             10:30      
ABC To Tell the Truth Shark Tank Ten Days In The Valley
CBS Wisdom of the Crowd NCIS: Los Angeles Madam Secretary
The CW  –
Fox The Simpsons Ghosted Family Guy The Last Man on Earth  –
NBC Fotbalová liga

V neděli nás čekají tři novinky. Proti sobě bude stát krimi drama Wisdom of the Crowd a Ghosted, který pojede po Simpsonech. Na Foxu opět poběží fotbal, takže se Simpsony i Ghosted to opět bude jako na houpačce. Letos to Zornovi nevyšlo, ale Ghosted má větší buzz kolem sebe, takže by mohl dostat šanci. Wisdomu budou stačit čísla kolem 1.1, kterých by mohl dosáhnout. Anebo taky půjde o první zrušený seriál sezóny, který bude po dvou dílech stažen z programu jako letos Doubt. O NCIS:LA se nebojíme, seriál zažil letos obrození a jede na silnou notu. Navíc v jeho budoucím časovém slotu Madam Secretary letos přežila s ubohými výsledky 0.8. Ten Days in the Valley na ABC tam je tak nějak do počtu, nemá před sebou ani pořádného předskokana, to bude pro seriál rychlý a bolestivý konec.


Tak povídejte, jak by vypadal váš sledovací plán, kdybyste bydleli v USA a koukali se na seriály přímo během jejich vysílání v televizi? Jak to po pohledu na tabulky vidíte vy? Komu věříte a kdo naopak propadne?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak šiř tuto zprávu do světa! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře11zobraz všech 11 příspěvků
TheDanielss

TheDanielss

Po - i když mě osobně komedie nebaví a nesleduju je, tak myslím, že tady bude mít největší úspěch CBS,...
před 144 týdny
peta2q

peta2q

Pondelok: Lucifer a potom The Gifted. Utorok: začala by som Lethal Weapon, pokračovala na Bulla a skončila...
před 144 týdny
Koldik

Koldik

No tak som zvedavy ako si novinky povedu, aj tipovacka je hotova... no uvidime
před 144 týdny
Další články k tématu