27. 5. 2017

Novinka pod lupou: Downward Dog

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Downward Dog
Žánr Komedie
Stanice ABC
Premiéra 17. 5. 2017
Vysílání úterý ve 20:00

Délka pilotu: 21 minut

Předskokan
Konkurence NCIS (Námořní vyšetřovací služba) (CBS), The Flash (The CW), Brooklyn Nine-Nine (Brooklyn 99) (Fox), The Voice (NBC)
Tipovačka Všechny týmy tvrdí, že tento seriál se druhé řady nedožije, jen Edna rebelsky tvrdí opak. Lid se k ní ovšem nepřiklání, 79 % uživatelů s volbou zrušení souhlasí.

O čem to je?

Martin je pes, kterého jeho budoucí majitelka Nan zachránila z útulku a který si za dobu společného soužití ke své paničce vytvořil hluboké pouto. Jenže co si má myslet pes, který se dennodenně obává, že se vrátí zpět do útulku, když si jeho jediná kamarádka začne více všímat práce a vlastně obecně všeho, co není on? O to a mnoho dalšího (například o strach ze sociopatické kočky) se Martin neváhá podělit, protože před zraky diváka Martin totiž rozhodně není jen němá tvář.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Downward Dog je mou první NPL po hodně dlouhé době, první po maturitě. Chtěla jsem po tak dlouhé době vidět zrovna mluvícího psa? Ehm, asi spíš ne, takže Downward Dog pro mě už od chvíle, co jsem si ke své smůle z nějakého důvodu poprvé od tipovačky pustila trailer, funguje jako jeden z těch největších bizárů, jaké jsem touto rubrikou nucena sledovat.

Ovšem ve chvíli, kdy si člověk na tu divnost zvykne a už není tak koncentrovaná, se nedá seriálu upřít jisté kouzlo. Zaprvé, ač je to hlavní důvod, proč jsem už u traileru házela zděšený pohled, mluvící pes je vlastně dost cool. Zas tolik divné to taky není, však si vzpomeňme na Garfielda, a když člověk překoná ten aspekt toho, že pes mluví, je postava lehce nejistého psa tou nejlepší postavou, kterou v seriálu vidíme. A scénky s kočkou jsou překvapivě zábavné.

Trochu slabší už je druhá polovička téhle dvojice, ehm, člověk. Tenhle hlavní lidský prvek tu totiž trpí značnou nevyvážeností, kdy hlavní hrdinka občas je opravdu super a za chvíli až téměř na zabití a nesympatická, a tak se to všechno nakonec tak vyruší, až je taková nemastná, neslaná. A takové je kolem ní vlastně všechno, jak práce, tak i vtipy, které nakonec vyznívají do prázdna.

Takže ano, uznávám, ač jsem to měla za vrcholnou šílenost, šílenost to je, ale vlastně docela roztomilá. Sice by bylo hodně divné, kdyby to nezrušili tak po čtyřech dílech, ale jako guilty pleasure… Je škoda, že pořádně vlastně funguje jen jedna polovina (ano, opravdu to říkám, pes) a že, když už nejde vyvážit reálné schopnosti obou částí, se nedostává ta lepší více do popředí, ale ani tak to není vlastně vůbec špatné. I když to špatné je a dost. Chápete, ne?
 • příjemné překvapení
 • ukázka, že dobrý hlavní hrdina může být klidně pes (i když sympatie má zadarmo, protože je to pes)
 • téměř dokonale fungující linka se psem
 • příšerně zaostávající linka s jeho paničkou
 • tudíž půlka vtipů není vtipná
 • hlavní hrdinka obecně
60 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Trailer byl takový roztomilý, byla jsem zvědavá, co z toho vyleze. Nakonec výsledek není špatný, ale rozhodně by mohl být lepší. Je jasné, že ne každému mluvící pes sedne. A ještě méně lidem sedne, pokud má věčně otrávený a znuděný, možná lehce zhulený nepříjemný hlas. Jo, to je hlavní problém Downward Dog.

Hlavní představitelka je výborná. Podobně jako u American Housewife, ani tady nemáme žádnou modelku, ale rozhodně ani žádnou šeredu, prostě zástupkyni obyčejných lidí. To je určitě dobře, víc takových postav v seriálech by se hodilo. Hrdinka ani vyloženě neleze na nervy, možná občas v nějakých momentech, ale rozhodně se to dá přežít. Bohužel ale nemůžu překousnout ty psí komentáře. Mají být vtipné? Nejsou. Takové řeči jako že je dominantní a musí jí ukázat, jak se k němu má chovat, to mi prostě vtipné nepřijde.

Tak trošku nevím, o čem budou další díly. Bude to o jejím vztahu? Nebo o práci? A jak do toho všeho bude zapadat ten pes? Myslím si, že to téma je hodně omezené, respektive se hodně rychle začne opakovat a omrzí se. Myslím, že jedna série je tak akorát, kdyby tvůrci vymysleli nějaký pěkný necliffhangerový konec, bylo by to ideální, taková pohodová pohádka.

Budu koukat dál? Kromě nepříjemného hlasu a tónu psa to nebylo špatné, takže si další díly pustím.
 • příjemná oddychovka
 • rychle to utíká
 • sympatická hrdinka
 • tón a hlas psa
 • rychle se začne opakovat
60 %
Mé hodnocení
ragelly

Nějak nechápu, proč jsem si řekl, že se na Downward Dog vůbec podívám, ale stalo se. Po zhlédnutí zdlouhavého a nezáživného prvního dílu mám náladu pod psa, protože seriál je úmyslně hrozně depresivní, jenže ne v tom dobrém slova smyslu, jako to báječně zvládá The Leftovers, ale v tom špatném slova smyslu, kdy jde v podstatě o citové vydírání.

Očekával jsem, že po tomhle seriálu ani pes neštěkne, teda až na notorické milovníky domácích zvířat, jenže zahraniční kritici Downward Dog vychvalují až do nebe a já se marně snažím zjistit, v čem tkví ten zakopaný pes. Seriál je postaven na jednoduché premise; Nan je žena ve středním věku, jejíž šéf je hotový pes, a než se večer vrátí domů utahaná jako pes, její skutečný pes ztrápený melancholií mezitím doma filozofuje o tom, jak po něm ani pes neštěkne, konkrétně samozřejmě Nan.

Člověk si až při sledování říká, že tu chcípl pes, protože se vlastně nic zábavného neděje, což je jeden z mých hlavních problémů s tímhle seriálem. Downward Dog se prezentuje jako komedie, což jsem si musel i u několika zdrojů ověřit, protože ze sledování mi tenhle fakt nebyl moc jasný. Ani jednou jsem se nezasmál, protože jsem neslyšel zaznít jediný vtip v jakékoliv podobě. Tvůrci asi chtěli, aby humorně působil šéf Kevin, jenže ten mi spíš přišel jako nehorázný kretén.

Jde mi to jako psovi pastva, takže rychle shrnu to hlavní. Mluvící zvíře v hlavní roli mi nepřijde jako námět seriálu vysílaného v roce 2017; je to ohrané a ani filmový Garfield nebyl v roce 2004 přijat bůhvíjak dobře. Tohle zvíře navíc konstantně depkaří, čímž je potenciál na humor ihned zavržen. Celé prostředí seriálu působí hrozně šedivým dojmem, takže i po vizuální stránce nic moc. Jak už jsem zmínil, absence vtipů jde vážně cítit. A nevleče se to až tak moc, ale ani to neuteklo tak rychle, jak bych si přál.

Suma sumárum, Downward Dog nestojí za váš čas, pokud nejste fanatičtí milovníci zvířat nebo pokud si i v komedii nechcete neustále připomínat, jak život stojí za nic. Na závěr přihodím pár dalších psích slovních hříček, které se mi do recenze nevešly. Pes, který štěká, nekouše. Starého psa novým kouskům nenaučíš. Sluší mu to jako psovi uši.
 • nevleklo se to až tak moc
 • psát tuhle recenzi byla celkem sranda
 • absence humoru
 • pojetí psa a jeho hlas
 • neustálé používání výplňkového slova „like“
 • až příliš depresivní pojetí
 • poměrně nudný děj
30 %
Mé hodnocení
lukascoolarik

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak nás motivuj sdílením! 
Drunk_Queen

Drunk_Queen

Jako malá přešla od Krtečka a Jen počkej, zajíci! rovnou ke kriminálkám a Červenému trpaslíkovi. Zanechalo to jisté následky.
Poslední komentáře11zobraz všech 11 příspěvků
Tempy

Tempy

Souhlas. :)
před 189 týdny
Tesa.

Tesa.

Súdiac podľa traileru - toto by som psychicky nezvládla :D Raz mi bolo povedané, že dobrý dabing je taký,...
před 182 týdny
Koldik

Koldik

Tiez by som tomu nedal viac ako 60%, ale skor este menej.
před 175 týdny
Další články k tématu