25. 5. 2017

Novinka pod lupou: Dear White People

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Dear White People
Žánr Komedie
Stanice Netflix
Premiéra 28. 4. 2017
Vysílání všechny epizody najednou

Délka pilotu: 34 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Být Afroameričanem na převážně bělošské univerzitě není snadné. Obzvlášť když místní studenti považují za ohromně zábavné se za černochy převlékat, aby měli kostým na večírek. A tak na škole vzniká mnoho skupin, které bojují o práva Afroameričanů na škole. Nejhlasitější zástupkyní těchto skupin je Samantha White, která se rozhodně nebojí na celou pusu říct, co si o běloších myslí. Jenže kromě moderování rádiového pořadu Dear White People musí žít i vlastní život, což je možná ještě těžší.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Panečku, rozhodně jsem nečekala, že když si řeknu, že si pro dnešek dám ještě jednu Novinku pod lupou, že u ní strávím tolik času.

Dear White People trvá půl hodiny, já u toho protrpěla hodinu a půl. Tohle prostě nešlo zvládnout, člověk má jen jedny nervy. A spát se mi taky ještě nechtělo. Přitom jsem tušila, že to bude „něco“. Pokud se nemýlím, o téhle novince už jsme se s ragelly kdysi bavily, ona mi poslala odkaz na trailer, pak jsme nejspíš tak trochu nechápaly a nejspíš jsme obě říkaly, jak je to úděsné a pitomé.

Po pilotu mám stále stejný názor, akorát že teď jsem u toho musela protrpět víc času, skvělé. Co víc si přát. Primárně nechápu, jaké je „poselství“ seriálu. Dělat osvětu o rasismu? Přibližně v polovině nějaká slečna trefně poznamenává, že nemá cenu křičet na lidi, kteří jsou už na vaší straně. Což tenhle seriál dělá, protože nikdo jiný se na tohle nejspíš nepodívá. Takže ne. Být komedií, která sarkasticky shazuje všechna tato klišé? Nevím jak vy, ale ani úsměv se mi vyloudit nepodařilo (tedy, ve chvíli, kdy se objevily závěrečné titulky a já vytušila, že utrpení končí, jsem k tomu neměla daleko, ale počítá se to?), takže tohle to taky nebude. Postavy jsou krom Gabea, který se nepočítá, jako hodně otravní útoční psi, takže taky ne.

Tak co to tedy je? Je mi jasné, že za tohle se na mě nejspíš strhne kritika, ale prostě mi přijde, že se seriál až moc nechal unést svým egem, které vyplývá z tématu. A tak se seriál možná dostal až za únosnou mez a z kritiky rasismu se rasismus stal, jen došlo k urážení jiné rasy. Takhle se buduje rovnoprávnost! Ha ha, jistě.

Unešení egem by možná nevadilo, kdyby bylo sledování zábava. Jenže není, takže ač je mi jasné, že se seriál (díky tématu a obsazení) bude nejspíš koupat v cenách, já jsem ráda, že už to nikdy nebudu muset vidět znovu. Protože to už bych nezvládla.

Takže Dear White People, nekoukejte na to. Nekoukejte na to nikdo. Nemáte snad potřebu sledovat půl hodiny k*ávu, která brečí kvůli tomu, jak se k ní ostatní chovají, ale sama se chová jako k*áva, ne?
  • možná Gabe
  • tupé, nudné
  • neřídí se to tím, co to samo říká
  • Co to vlastně má říct?
0 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Drahá černá hrdinko, táhni do p*dele. Jsi jen ubohá rasistická pokrytecká k*áva, která káže o právech černochů, a urážíš přitom bělochy, kterým jsi úplně ukradená a nic ti neudělali, a jako bonus to děláš jen z nějakého ubohého principu, se kterým se sama neztotožňuješ.

Hlásáš o tom, jak jsou černoši nepochopení ve světě a jak běloši táhnou proti vám, a tajně za zády ostatních souložíš s nejbělejším hippie týpkem a posloucháš slaďoučký popík. A ustrašeně ho přepínáš na drsný hip hop ve chvíli, když se k tobě někdo blíží a mohl by tě náhodou odhalit. Není ti to blbé?

Ne vážně, tenhle pilot mě neskutečně vytočil. A pak si přečtu, že má na Rotten Tomatoes seriál 100 procent? Lidi, vy jste se úplně zbláznili, ne? Vy jí ty de*ilní kecy vážně žerete? Pomalu začínám v lidstvo ztrácet důvěru. Každý se přetvařuje pro úspěch a slávu a moc a ostatní jim za to ještě tleskají. Smutné.

A nejvíc mě dožral ten konec, kdy ta nána blbá veřejně připustila, že tu debilní, idiotskou a nereálnou černou party vlastně zařídila sama? Jako wtf. A svým řečnickým umem to dokázala svést na bělochy a získala poklepání po zádech od ostatních členů hnutí? To mi hlava nebere.

Takže drahá černá hrdinko. Ne každého si svým medovým hláskem získáš. Nejsem na tebe zvědavá a pilot s tebou mi vystačil na celý život. Přeju ti dlouhou a bolestivou smrt. Nebo rychlé a bolestivé prozření, to je fuk. Ale prober se.
  • hlas hrdinky
  • hrdinka je hypokryt
  • ztratíte víru v lidstvo
  • budete se chtít zabít
10 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Já rád sdílím, on rád sdílí, ty rád sdílíš! 
Drunk_Queen

Drunk_Queen

Jako malá přešla od Krtečka a Jen počkej, zajíci! rovnou ke kriminálkám a Červenému trpaslíkovi. Zanechalo to jisté následky.
Poslední komentáře15zobraz všech 15 příspěvků
liskulka.lida

liskulka.lida

Nedala bych tomu 0% ... ten pilot mi stačil, je to koukatelné (světlo, kamera, kostýmy, herci). I když to,...
před 162 týdny
Luteka

Luteka

Nedá mi to a napíšu i svůj pohled na věc. Nebudu osočovat, hatovat, jelikož každý máme nárok na svůj...
před 9 dny
_-0-_

_-0-_

Protože je zaplať přírodo mezi námi dost lidí, kteří jsou citliví na překreslování faktů, manipulaci,...
před 8 dny
Další články k tématu