27. 5. 2017

Novinka pod lupou: Three Girls

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Three Girls
Žánr Drama / Minisérie / Krimi / Životopisný
Stanice BBC One
Premiéra 16. 5. 2017
Vysílání úterý 16. 5. – čtvrtek 18. 5. ve 21:00

Délka pilotu: 60 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Hollyin otec ztratil práci a mladá dívka se společně s rodinou musí přestěhovat na nové místo. Snaha najít si nové přátele se ovšem brzy zvrtne a děvče je vtaženo do světa, ze kterého není schopno uniknout. Když vše zajde až příliš daleko, Holly konečně nalézá odvahu promluvit a vrátit se do bezpečí domova, jenže brzy přichází výhrůžky a Holly se opět ztrácí ve světě, kde je společně s dalšími nezletilými dívkami nucena prodávat své tělo. Skončí někdy tato noční můra konečně a nebo dívka zůstane navěky odcizená vlastní rodině a pod vlivem alkoholu, který jí má zajistit zapomnění?

Podle skutečných událostí.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Fů, tak tohle tedy bylo něco. Three Girls jsem viděla ve stejný den, kdy jsem sledovala Little Boy Blue, takže se mi opravdu začíná zdát, že se s britskými seriály podle skutečných událostí roztrhl pytel.

Ale jak už jsem naznačila v úvodu, i tak pro mě tohle bylo dost „drsné“. Prvních dvacet minut se sice nese v prezentaci rozvrácené rodiny a divného, nevázaného a nelogického chování dívky, ale jak začne být jasné, co se děje, a jak přijde první znásilnění hlavní hrdinky, člověku upřímně docela zatrne. A i zbytku epizody se celkem úspěšně daří na diváka působit.

Ať už člověk důvody, proč se to mohlo stát, chápe nebo nechápe, je to prostě silný příběh, navíc zaměřený na oběť, takže divák nevidí jen věčně plačící rodiče, ale vidí z první ruky to nejhorší, tím pádem rozhodně nemůže říct, že je Three Girls suché a bez emocí. Ehm.

Tím jsem chtěla říct, že tahle minisérie se ne vždy sleduje úplně snadno. Ale nechybí napětí, je to zajímavé téma (pro skutečné oběti tedy ne) a natočené je to dobře. Tudíž si říkám, že obětovat tomu tři hodiny není zas tak špatný nápad.
  • téma, atmosféra, napětí
  • opravdu z toho občas mrazí
  • hloupé chování postav (ale to asi bude tou realitou
80 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Hodně silné téma. Hned úvodní minuty naznačují, že tady půjde o něco intenzivního, což se začíná potvrzovat přibližně ve třetině pilotu a od té doby už je to síla. Opět jde o příběh podle skutečné události, tentokrát se zabývá sexuálním zneužíváním a obchodováním s nezletilými britskými dívkami.

Vážnost se tomu nedá upřít. Jde skutečně o dramatické drama, které vás nenechá vydechnout. První dojem byl velmi dobrý, ale jakmile jsem o tom začala přemýšlet, postupně mi docházelo, že pokud to opravdu bylo takhle, tak ty holky museli mít IQ asi tak 0. Minimálně hlavní hrdinka, okolo které se to točí, měla normální slušnou rodinu a neustále dostávala druhé šance. Bohužel jí někdo znásilnil nejen tělo, ale i mozek, a ona dobrovolně utíkala od rodiny, aby se vracela zpět do toho hororu. Jasně, chápu, že psychika dělá hodně a člověk nikdy neví, jak sám bude reagovat, dokud si to nezažije. Když se něco takového stane, převládá ve vás hanba, stud, zoufalství… možná proto se tam vracela, protože nechtěla být rodičům na očích, nevím. Každopádně mě to štvalo, zvlášť proto, že šlo jasně vidět, jaké zoufalství v rodičích celá situace vyvolává.

S atmosférou se pracuje skutečně dobře a herecké výkony ji jen podporují. Všichni jsou výborně zvoleni, do rolí se hodí a věříte jim. Jen prostě ty holky by potřebovaly vyměnit tu slámu v hlavě. Jako to jim nebylo divné, že jim nějaký úchylný padesátiletý „taťka“ dává zdarma chlast, jídlo a cigára? To asi dělá jen z platonické lásky a z dobroty duše, že…

Budu koukat dál? Dokoukám to, jde o minisérii a vypadá to, že se další díly budou točit okolo vyšetřování, což by mohlo být fajn.
  • silný příběh
  • vhodní herci
  • postavy s IQ tykve
60 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Úderná hláška pro podporu sdílení. 
Drunk_Queen

Drunk_Queen

Jako malá přešla od Krtečka a Jen počkej, zajíci! rovnou ke kriminálkám a Červenému trpaslíkovi. Zanechalo to jisté následky.
Poslední komentáře3zobraz všechny 3 příspěvky
Nira

Nira

Myslím, že pro tuhle minisérii se v mém watchlistu místo najde :-)
před 190 týdny
STOUPA

STOUPA

Na tohle se asi mrknu.
před 190 týdny
Koldik

Koldik

Kedze to ma len 3 epizody, tak to asi dam.
před 175 týdny
Další články k tématu