1. 6. 2017

Novinka pod lupou: Las Chicas Del Cable

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Las Chicas Del Cable
Žánr Drama / Historický / Romantický
Stanice Netflix
Premiéra 28. 4. 2017
Vysílání celá série naráz

Délka pilotu: 54 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Píše se rok 1928 a ženy slouží pouze jako okrasa po boku svých manželů. Mají jediný úkol, být reprezentativní, krásné a bez názoru. Jenže ať jsou tyto ženy bohaté či chudé, sen mají všechny společný – svobodu. Jednou z nich je i pětadvacetiletá Alba, která chtěla společně s nešťastně vdanou kamarádkou utéct do Argentiny. Dvojici ovšem dostihl ženin manžel se zbraní v ruce a ač se ženy snaží bojovat, Alba je zanedlouho policií nalezena vedle mrtvých těl své kamarádky i jejího manžela. Aby se zachránila před smrtí, musí spolupracovat se zkorumpovaným detektivem, který případ vyšetřuje, a vykrást pro něj trezor telefonní společnosti. To by pro zlodějku, která se lstí dostane mezi místní zaměstnankyně – spojovatelky, neměl být problém. Jak moc se ohledně obtížnosti svého úkolu mýlila, ovšem Alba poznává ve chvíli, kdy zjistí, že společnost vede její láska z mládí, Francisco. Možná proto, že se cesty této dvojice rozdělily nešťastnou náhodou, na osudový vztah ani jeden z nich nezapomněl, a Albě není nic platná ani falešná identita. Jenže Alba nemá na výběr, oprátka kolem jejího krku se utahuje stále pevněji a jí nezbývá nic jiného než doufat v brzký úspěch a rychlý útěk.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Jelikož jsme tu španělštinu už jednou měli, nejde se chvástat, jak schopně rozšiřujeme rubriku a jak krásně zvládáme číst anglické titulky. Což je jistě velká škoda, ale přesto je ne-anglo-jazyčná novinka v naší Novince pod lupou pokaždé příjemným zpestřením.

Las Chicas del Cable je stejně jako nedávno Ingobernable od Netflixu, stejně jako nedávno v Ingobernable je v seriálu cítit tak trochu „soap nádech“, stejně jako nedávno Ingobernable se seriál lehce dotýká politiky. Chápu, že teď už vás musí spojení „stejně jako nedávno“ musí dost štvát, ale co tím chci říct – tato dvojice seriálů je si alespoň v základech docela podobná, ale pokud si dobře vzpomínám, tak tato španělská novinka má oproti svému mexickému předchůdci jednu nespornou výhodu. Zmíněný soap nádech je tu totiž s mírou a je tu spíše v tom smyslu, že tu máme hlavní hrdinku v zapleteném milostném trojúhelníku než vše to horší, co můžete najít například v latinskoamerické soap opeře.

Ale pojďme trochu blíž. Hlavní hrdinka, která není ani hodná, ani zlá, ale stojí spíš někde uprostřed, alespoň mě hodně bavila a když se na scéně objevil i Francisco, tak to začalo být hodně napínavé. Celkově si ale není na moc co stěžovat. Na prostředí a veškeré další aspekty dané dobou se opravdu dobře dívá, příběhu nechybí napětí, postavám ani obsazení není co vytknout, problém je maximálně v trochu vrtkavém tempu, ale to je jediné.

Tady vážně nemám důvod proč nedoporučit. Jen musím varovat – já si už v polovině řekla, že to takhle nepůjde, a tak na mě čekají i další díly, takže byste měli vědět, že podívat se jen na jeden díl až tak dobře nejspíš nejde.
 • prostředí, kostýmy,…
 • obsazení a postavy
 • Francisco a Alba
 • příběh
 • vrtkavé tempo
80 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Když jsem se seriály před cca deseti lety začínala naplno, vedla jsem si svůj osobní seznam. Máme ho i tady na SZ v jedné z diskuzí, jde o seriálové páry s tou nejlepší chemií, kdy vás z každé jejich společné scény mrazí. Vlastně ten seznam mám dodnes, jen jsem na něj posledních asi pět let nic nepřidala, naposled tam mám Erica a Sloan z Entourage, ale nechybí tam ani Casey a Cappie, Verča s Loganem, Rory s Loganem, Phoebe s Colem, Sydny a Vaugn, Buffy a Angel, Joey a Pacey (a Joey a Dawson) a dalších zhruba 35 dvojic, které patří mezi mé nejmilovanější. Asi už tušíte, kam tímto off-topic úvodem mířím…

Od Las Chicas jsem toho moc nečekala. Španělštinu neovládám a s tím, jaký mám v posledních dnech a týdnech shon, jsem si ani pomalu nedokázala představit, že sedím hodinu u obrazovky a jen čtu titulky, abych tušila, co se tam děje. No po pár minutách jsem seděla tak přikovaná, že jsem ani nemrkala. Netflix mi opět potvrdil, že na poli dramat nemá konkurenci, a vůbec nevadí, že nejde o americkou či britskou produkci.

Seriál se dá žánrově zařadit jako historická krimi soap opera. Zní to hrozivě? Možná trošku. Ale během sledování to všechno dává naprostý smysl. Úvod je ještě trošku kostrbatý a upřímně mě vyděsil, ale jakmile se příběh přesune do prostředí telefonní společnosti, rázem je to jiná liga. Hlavní představitelce role sedne jako zadek na hrnec, jak se (skoro) říká. Ani si nedovedu představit jiný typ herečky, prostě jí tu rozpolcenou feministku / zamilované káčátko věřím od první do poslední chvíle. No a když seriál začne silně brnkat na telenovelovou notu, má mě v hrsti.

Pokud jste u Ingobernable tvrdili, že je to až moc soapkovité, tak tohle ani nezkoušejte. Las Chicas je ještě o několik tříd sladší, ale komu to nevadí, ten si seriál ihned zamiluje. Hned první díl představuje milostný trojúhelník, kde si to ta chemie pumpuje směrem na diváka jako krev z otevřené žíly. Jak už z úvodu víte, miluju shippování. Ale nikdy jsem neměla potřebu (minimálně ne tak silné nutkání) o mých oblíbených párech veřejně diskutovat. Ale tady? Drunk_Queen ví z první ruky moje reakce. Zoufalý křik znázorněný caps lockem o tom, že tohle musí dostat deset řad, aby Alba a Francesco mohli zůstat spolu. Zoufalé hledání videí na Youtube a ještě zoufalejší zjištění, že jejich společné scény z prvních osmi dílů se dají smrsknout do dvouminutového sestřihu… Carlos? Ne S ním na mě nechoďte, ten nepřichází v úvahu.

Raději už se svým pubertálním názorem budu končit, pravděpodobně si stejně ťukáte na čelo, že klenot jako Twin Peaks považuju za průměr a tady o nějaké telenovele pěju vášnivou chválu do nebes, já vím, hrůza. Ale když srdci prostě neporučíš… A tohle všechno je prosím jen kvůli pilotu. Asi je vám jasné, že už dávno mám stažených zbylých sedm dílů a kdyby byl čas, dávno je mám i zhlédnuté.
 • chemie mezi Albou a Francescem
 • herečka v hlavní roli
 • nádherné kostýmy a rekvizity
 • vzrušující příběh
 • překvapivě ladící mix žánrů
 • rozpačitý začátek
 • málo dílů (zatím)
90 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Tohle přeci nemůžeš ostatním zatajit. 
Drunk_Queen

Drunk_Queen

Jako malá přešla od Krtečka a Jen počkej, zajíci! rovnou ke kriminálkám a Červenému trpaslíkovi. Zanechalo to jisté následky.
Poslední komentáře15zobraz všech 15 příspěvků
Exredaktorka

Exredaktorka

Když jsem četla popis, říkala jsem si, odkdy v rubrice píšete o telenovelách? Ne soap operách, ale...
před 178 týdny
Aneyka

Aneyka

Já ho stahovala na hellspy. :)
před 178 týdny
Koldik

Koldik

Asi nie, i ked ta sexy spanielcina...
před 175 týdny
Další články k tématu