20. 6. 2017

Novinka pod lupou: I'm Dying Up Here

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název I'm Dying Up Here
Žánr Komedie / Drama
Stanice Showtime
Premiéra 4. 6. 2017
Vysílání neděle ve 22:00

Délka pilotu: 61 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Píší se sedmdesátá léta a klub Goldie je plný komiků, kteří přišli do Hollywoodu, aby prorazili a konečně si splnili svůj sen. Jenže zatímco na pódiu jsou z nich baviči připravení rozesmát celý sál, v soukromí se ani s nimi život nemazlí. A tak musí dennodenně bojovat s nerovnoprávností, nedostatkem financí, možným neúspěchem, prací, depresemi, ale i smrtí těch nejbližších. A potom pozdě večer opět nastoupit a snažit se získat srdce všech přítomných.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Tenhle pilot se rozhodně neřadí mezi zástupce těch, které si na začátku zvoní nějaký styl a do konce epizody ho už nemění. První čtvrthodina se nese v rámci standardního představování, během kterého mi přišlo škoda, že seriál není přece jen trochu víc spjatý s realitou. Nevím jak vám, ale mně by přišlo úplně famózní sledovat tohle s osudy skutečných komiků a zároveň tušit, který z nich se v budoucnosti proslaví!

Po té první čtvrthodině přichází jistá událost (z obsahu se dá vyčíst, ale stejně raději neřeknu, o co se jedná), která minimálně mě hodně překvapila. Po ní se nálada seriálu lehce mění, sice nijak výrazně, ale zase natolik, aby člověka ani nenapadlo přemýšlet o tom, co mě napadalo během první čtvrt hodiny.

Atmosféra lehce potemněla a i přesto, že od vtipů se neupustilo, příběh dostal trochu „hlubší“ význam. A to už se seriálu začalo dařit držet si docela slušnou úroveň. Tedy samozřejmě až na pár uklouznutí, která byla buď hrozně divná, nebo prostě trochu nudná. Pod nudou asi víte co si představit, druhá kategorie stejně ve psané formě nevyzní, však se mrkněte sami.

Asi tušíte, že seriály o komicích nejsou naše oblíbená kategorie (podobně na tom bude asi většina populace), ale tohle šlo. Nejspíš proto, že v tom nehraje tvůrce a není to ta autorská komedie, totiž komedie, která ve většině případů přijde vtipná jen autorovi a při troše štěstí kritikům. A hlavně to není komedie, což seriál tohoto tématu, ať už má jakékoliv problémy s tempem, činí trochu snesitelnějším.
  • atmosféra
  • postavy
  • snesitelní komici
  • začátek
  • divné momenty
  • nejisté tempo
60 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Vlastně jsem si ještě před premiérou myslela, že jde o nějakou talkshow nebo skečový pořad, takže mě docela překvapilo, když jsem se nakonec dozvěděla, že je to klasický seriál. Myslím, že už nás tady znáte dost dobře na to, abyste tušili, jaký vztah máme k tématu stand-up komedie. Tady je na tomto konceptu postavěn celý seriál. Tedy, na první pohled. Když se totiž zadíváte hlouběji, zjistíte, že stand-up je trošku odsunut na vedlejší kolej. I když se velká část příběhu odehrává na jevišti, příběh táhnou především jeho postavy a jejich životní starosti a slasti.

Tím pádem se z epizody, která pro mě měla představovat 59 minut čistého utrpení, stala poměrně slušná záležitost, která se tedy mou srdcovkou nestane, ale rozhodně z ní mám po zhlédnutí lepší pocity, než jaké jsem měla očekávání. Hlavní postavy jsou ještě trošku nevýrazné, je jich docela dost a trošku se ztrácíte v jejich motivacích a jednáních. Vyniká hlavní hrdinka, která je hodně sympatická a hned od své první scény si dokáže pozornost stáhnout na sebe. Byla jsem překvapená, když jsem se podívala na herečku a zjistila jsem, že to je zlatokopka z nevydařené komedie Bad Teacher, která jela několik sezón na zpět. Jde vidět, že herečka má nadání, protože v prvním seriálu jsem ji nemohla vystát, zatímco tady je opravdu hodně sympatická a už po prvním díle ji vidím pouze v této roli.

Příjemně mě překvapila trošku temnější zápletka, která se v pilotu představila. Nese s sebou tajemno, rozhodně nejde o obyčejnou komedii, ale žánrově se zde mísí mysteriózno i drama. Jasně, není to nic extra výrazného, ale určitě ta špetka potěší, tak správně celý příběh okoření. Na druhou stranu si po několika dnech zpětně neuvědomím žádnou skvělou scénu nebo hlášku, která by mi utkvěla v paměti a donutila mě koukat dál. Navíc tragická sledovanost napovídá, že I'm Dying Up Here bude následovat neúspěšnou cestu předchozí Showtime novinky Roadies.
  • příjemné překvapení
  • sympatická hlavní hrdinka
  • retro styl příběhu sluší
  • nic, co byste si po pár dnech pamatovali
60 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak nás motivuj sdílením! 
Drunk_Queen

Drunk_Queen

Jako malá přešla od Krtečka a Jen počkej, zajíci! rovnou ke kriminálkám a Červenému trpaslíkovi. Zanechalo to jisté následky.
Poslední komentáře5zobraz všech 5 příspěvků
sandokan555

sandokan555

dalsi Stand UP komik, a dalsie retro ... a fuj. pilot nema u mna ani sancu ... mozno tak za 40 rokov...
před 187 týdny
Nira

Nira

Seriál se objevil i v Hláškovinách, od té doby plánuji, že mu šanci dám, až bude někdy chvilka....
před 187 týdny
Koldik

Koldik

ne-e
před 176 týdny
Další články k tématu