Facebook Twitter E-mail
1. června 2017

Na co koukat v létě: 1. díl

Hlavní sezóna nám pomalu ale jistě končí. V létě se však rozhodně nudit nebudeme! Kromě pravidelného dohánění restů nás čeká i bohatý program složený z premiér letních novinek i návratů oblíbených stálic. Pojďte se podívat, na jaké seriály se v létě můžeme těšit od pondělí do středy.

Jak už je to v posledních letech zvykem, léto rozhodně neznamená seriálový utrum. Právě naopak, premiéru mají desítky seriálů, a to jak novinek, tak i navrátilců, kteří fanouškům nabídnou nové série. Letos se můžeme těšit na více než šedesát letních seriálů! To je pořádná dávka, co říkáte? Z tohoto množství je více než třetina novinek, takže ani my se u našich článků ze série Novinky pod lupou nebudeme moct příliš flákat.

V dnešním článku se můžete podívat na to, jaké seriály nás čekají první tři dny v týdnu. Když se to sečte kolem a kolem, tak právě začátek týdne bude nejnabitější. V pondělí pojedou čtyři seriály, v úterý jich bude osm a ve středu dokonce dvanáct! Vesměs jde o kabelovky, sem tam se objeví stanice Velké pětky, streamovací služby si své tajné zbraně nechávají až na druhou polovinu týdne, takže zde se objeví jen jedenkrát Hulu.

Pondělí

Hodnocení na SerialZone.cz

ABC

V pondělí máme jen čtyři seriály. Stanice ABC představí od 24. července novinku Somewhere Between. Půjde o thriller o mladé matce, která je přesvědčena o tom, že její dceru někdo zavraždí. Bohužel způsoby, jimiž se snaží hrozné události předejít, její dceru přímo směřují do náruče vraha.

Freeform

Pondělní léto na Freeform bude patřit třetí sérii Stitchers. Drama se setkalo při svém startu s rozporuplnými reakcemi, a to i zde na SerialZone. Nicméně stanice už dávno ví, že velké ratingy získávat nebude, z čehož těží i tento seriál, který tak i přes průměrná čísla může slavit další a další prodlužování. Uvidíme, jak si povede letos, startuje 5. června.

NBC

NBC v pondělí od 24. července nasadí seriál, který máme v naší letošní tipovačce a na který čekají fanoušci celý rok. Půjde o důstojného nástupce Grimma a Constantina? Na první pohled vypadá Midnight, Texas velmi slušně, bude pouze záležet na tom, jakou sledovanost si dokáže získat u amerických diváků, kteří tomuto žánru na NBC příliš neholdují.

TNT

Kabelovka TNT riskuje. Od 10. července nasadí do programu novinku Will, která je jakýmsi moderním zpracováním života Williama Shakespeara. Ani nechceme vědět, co z takového pokusu nakonec vyjde. Buď nový hit, nebo naprostý propadák, ale nic mezi.

Úterý

Hodnocení na SerialZone.cz

CMT

Country stanice, která nám milosrdně loni zachránila Nashville od zrušení, v létě nabídne druhou řadu své první původní komedie Still the King. Seriál se vrací 11. července a v hlavní roli se vrátí sám taťka zpěvačky a herečky Miley Cyrus.

Freeform

Dokážete si představit léto bez Lhářek? Je to sen, nebo noční můra? Ať tak, či tak, je to skutečnost. PLL se loučí na konci června a v létě místo nich musí stanice najít náhradu. Sází na osvědčené rodinné drama The Fosters startující 11. července. Ve stejný den se zároveň představí i novinka The Bold Type, odlehčené drama z prostředí dámských magazínů.

Hulu

Už v úvodu jsem psala, že streamovací služby čekají na svá želízka v ohni až na druhou polovinu týdne. Hulu je jediná světlá výjimka, nasadí totiž další řadu Difficult People v úterý od 8. srpna.

OWN

OWN plánuje na letní úterky hned dva seriály. Tím prvním bude od 20. června druhá série dramatu Queen Sugar a zhruba o měsíc později (18. července) se do programu zařadí i nejstarší seriál stanice, stále úspěšné drama Being Mary Jane. Ačkoliv v USA mají oba seriály rádi, u nás je téměř nikdo nezná. Opět jde pravděpodobně o střet různých kultur, OWN je černošsky zaměřená stanice.

TBS

Opět druhá série, tentokrát u komediální verze LOST. Wrecked poběží na TBS každé úterý od 20. června. Jde o jeden z nejoblíbenějších seriálů stanice, takže doufejme, že vysoko nastavenou laťku dokáže udržet.

USA Network

USA Network každoročně dominuje ve středeční večery, tentokrát ale zaměstná i úterky. Od 18. července zde poběží drhá řada Shootera, který loni sklidil docela úspěch. Doufejme, že se mu podaří navázat na správnou notu a že druhá řada neztroskotá.

Středa

Hodnocení na SerialZone.cz

Audience Network

Jedna z velmi očekávaných novinek tohoto roku bude mít premiéru 9. srpna. Mr. Mercedes je seriál, kde měl hlavní roli původně hrát Anton Yelchin, který však loni tragicky zemřel. Dokáže adaptace knihy Stephena Kinga uspět i bez něj?

CBS

CBS se rozhodla na středeční večery nasadit novinku Salvation. Premiéra je naplánována na 12. července a má jít o takové vážnější No Tomorrow – k zemi se řítí asteroid a brzy dojde k neodvratitelné kolizi. Doufejme, že seriál uspěje lépe než loňský BrainDead.

Comedy Central

Středeční večery na Comedy Central budou patřit známé klasice. Ve stejný den (23. srpna) začíná nová řada legendárního South Parku a také nová série u nás téměř neznámé komedie Broad City.

FX

Kabelovka FX chystá na středeční večery novinku. Snowfall se poprvé představí 5. července a půjde o takovou trošku jinou verzi Narcos, jelikož jde taky o retro kokainové drama.

NBC

NBC čeká se středečním programem až téměř na konec léta, konkrétně do 16. srpna, kdy se na obrazovky dostane komedie Marlon. Pravděpodobně jde o úplně poslední premiéru všech seriálů z naší letošní tipovačky. Tak novince přejte úspěch či neúspěch podle vlastních tipů, uvidíme, jak to dopadne.

POP

Na stanici POP se dne 7. června vrací s druhou řadou komedie Nightcap. Co si o ní myslíme, to se můžete dočíst v naší NPL.

Syfy

Kabelovka představí 14. června poměrně očekávanou novinku Blood Drive. Mělo by jít o hororový seriál spadající do žánru grindhouse, takže očekávejte temnou, syrovou atmosféru. Doufejme, že to nebude zase o dalších problémech normální americké rodiny.

TruTV

Jedna z nejméně známých kabelovek v létě představí novou komedii I'm Sorry. Opět je to jeden z těch seriálů, kde tvůrkyně i režíruje a hraje hlavní roli a ideálně je to ještě podle jejího vlastního života, takže už se nemůžeme dočkat, až budeme sledovat a psát názory do NPL (jestli cítíte lehkou ironii, pak máte dobrý čich).

TV Land

O tom, že začíná Younger, už všichni moc dobře víte, protože jste určitě četli článek o nejočekávanějších seriálech června. Stanice TV Land nasadí novou řadu na středu od 28. června. Zajímavostí je, že to skoro vypadá, jako by nic neběželo společně s touto komedií, minimálně nic na stanici. Možná se ještě objeví zpráva o premiéře Teachers, ale prozatím jede Younger na sólovku.

USA Network

Co by to bylo za léto, kdyby stanice USA Network nevysílala Suits. Letos se samozřejmě opět můžeme těšit na další řadu. Je jen otázka, jestli už není pomalu na čase přemýšlet o ukončení seriálu… co myslíte vy? Každopádně Suits poběží ve středu, a to od 12. července. O tři týdny později, 2. srpna, se na stanici představí novinka The Sinner s Jessicou Biel v hlavní roli.

Další díly seriálu

Na co koukat v létě: 1. díl (právě čteš)
Na co koukat v létě: 2. díl (3. 6. 2017)
Na co koukat v létě: 3. díl (5. 6. 2017)

Líbilo se? Tak to ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu.
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

majka147
před 20 týdny
asi len ten midnight texas. Ostatné asi nič .. To bude nudké leto :/
STOUPA
před 20 týdny
Vypadá to že v létě budu sledovat seriály které jsem v sezoně...
singularita
před 17 týdny
Suit jsou má stálice. Ale trochu to upadá. Snad to získá jiskru.

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY