1. 6. 2017

Seriálové osudy: Sense8

Seriálové osudy: Sense8

Netflix se rozjíždí. Vypadá to, že letošek se ponese ve znamení rušení ze strany této streamovací služby. Jak asi úvod napovídá, pro fanoušky nemáme dobré zprávy. Bylo oznámeno, že Netflix se rozhodl po druhé řadě drama Sense8 zrušit. Rozhodnutí přichází ani ne měsíc po začátku streamování druhé řady, která měla premiéru 5. května.

„Po 23 epizodách, 16 městech a 13 zemích se příběh Sense8 završuje,“ prozradila programová ředitelka Netflixu Cindy Holland. „Jde o vše, v co jsme my i fanoušci doufali: seriál je to odvážný, emotivní, dechberoucí, drsný a nezapomenutelný. Nikdy nevznikl světovější seriál s mezinárodními herci i štábem, který sleduje propojenou komunitu vášnivých fanoušků z celého světa. Děkujeme tvůrcům za jejich jedinečnou vizi a celému hereckému obsazení a štábu za těžkou práci a oddanost.“

Zdroje uvádí, že důvodem zrušení je vysoký rozpočet a zdlouhavá před-produkce, natáčení i po-produkce. Důkazem je i to, že druhá řada měla premiéru téměř dva roky po té první. Hercům již smlouvy vypršely a Netflix už se je nesnažil obnovit. Nicméně v době, kdy se v zimě epizody v po-produkci připravovaly, Netflix přišel za hlavními herci a chtěl nové smlouvy pro potenciální třetí řadu, ze kterých však nakonec sešlo.

Sense8 nikdy nedosáhl na slávu, jakou mají jiné netflixácké seriály, nicméně si rychle dokázal najít své oddané fanoušky, kteří ve třetí řadu doufali.

Letos tak jde již o třetí rušení na Netfixu. Služba nedávno zrušila své retro drama The Get Down po první řadě a Bloodline se rozloučil se třetí sérií.

Další díly seriálu
Na tyhle čudlíky nesmíš klikat! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře30zobraz všech 30 příspěvků
Shadris

Shadris

Přesně v toto ještě doufám, pokud ne, tak alespoň v nějaké literární dokončení, scénář pro...
před 166 týdny
ragelly

ragelly

Netflix prohlásil, že i navzdory peticím a přáním fanoušků zůstane Sense8 zrušen.
před 166 týdny
singularita

singularita

Dokoukal jsem, přečetl jsem prohlášení a musím říci, že jsem na vážkách, co si vůbec v duchu přát....
před 165 týdny
Další články k tématu