Facebook Twitter E-mail
3. června 2017

Na co koukat v létě: 2. díl

Nevybrali jste si žádný letní seriál od pondělí do středy? Třeba vás zaujme něco ze čtvrtečního a pátečního programu! Náš velký letní přehled pokračuje.

Hlavní sezóna nám pomalu ale jistě končí. V létě se však rozhodně nudit nebudeme! Kromě pravidelného dohánění restů nás čeká i bohatý program složený z premiér letních novinek i návratů oblíbených stálic. Pojďte se podívat, na jaké seriály se v létě můžeme těšit ve čtvrtek a v pátek.

Jak už je to v posledních letech zvykem, léto rozhodně neznamená seriálový utrum. Právě naopak, premiéru mají desítky seriálů, a to jak novinek, tak i navrátilců, kteří fanouškům nabídnou nové série. Letos se můžeme těšit na více než šedesát letních seriálů! To je pořádná dávka, co říkáte? Z tohoto množství je více než třetina novinek, takže ani my se u našich článků ze série Novinky pod lupou nebudeme moct příliš flákat.

V dnešním článku se můžete podívat na to, jaké seriály nás čekají ve čtvrteční a páteční večery. Jak jsme psali v prvním díle, streamovací služby si své zbraně nechávají až sem, což zde jde jasně vidět, především u pátečního Netflixu. Už se ale chytá i Amazon, takže o zábavu bude rozhodně postaráno.

Čtvrtek

Hodnocení na SerialZone.cz

CBS

Všechny čtvrteční stanice mají jen po jednom seriálovém zástupci. Stanice CBS vrátí 29. června na obrazovky drama Zoo, které se dočká již své třetí řady. Především u nás jde o hodně oblíbený seriál, určitě se mnoho z vás na toto datum těší.

NBC

Na další ze stanic Velké pětky, NBC, poběží od 22. června čtvrtá řada lékařského dramatu The Night Shift. Stejně jako u Zoo, i tady jde u nás o oblíbený seriálový počin, který je s napětím očekáván.

Sky Atlantic

Ani Británie nelení a do svého letního programu zařazuje minisérii Riviera s hvězdným obsazením. Novinka začíná 15. června a v hlavních rolích uvidíme Julii Stiles, Iwana Rheona nebo Anthonyho LaPagliu.

Spike

Jednou z nejočekávanějších novinek léta je bezesporu hororové drama The Mist, které je adaptací slavné knihy od Stephena Kinga. Stanice Spike zatím ve své tvorbě ničím nevyčnívá, proto doufejme, že se ukáže s Mlhou v co nejlepším světle a nebude se bát popustit uzdu. Jak to nakonec dopadne se dozvíme 22. června, kdy bude odvysílána premiéra.

Sundance

Na Sundance se vrací s druhou řadou drama Cleverman, a to od 29. června. Seriál však u nás nemá početné publikum, takže je otázka, jestli je tato informace vůbec k užitku :-)

USA Network

No a posledním čtvrtečním seriálem bude od 8. června druhá řada dramatu Queen of the South. Na rozdíl od předchozího Clevermana si Královna překvapivě získala velmi kladná hodnocení a zájem diváků. První řada dopadla velmi dobře a měla i solidní sledovanost, takže jsme určitě zvědaví, kam se příběh posune letos.

Pátek

Hodnocení na SerialZone.cz

Amazon

Na konci léta nasadí Amazon do vysílání nového hrdinu s jménem The Tick. Na jeho modrý kostým s tykadly se můžete těšit od 25. srpna. Pokud už vás teď zajímá, o co jde, můžete mrknout na Novinku pod lupou, jelikož Amazon vypouští své piloty předem v testovacích fázích.

Lehký edit: Amazon nově oznámil, že od 28. července bude streamovat první sérii luxusně obsazeného historického dramatu The Last Tycoon z prostředí zlaté éry hollywoodského filmu. I zde si můžete přečíst Novinku pod lupou již nyní.

HBO

HBO samozřejmě všechny své síly směřuje na neděli, ovšem i v pátek přispěje svou troškou do mlýna. Dne 28. července představí novou antologickou komedii Room 104, kde se v jednom hotelovém pokoji budou každý týden střídat noví hosté.

Netflix

Bezesporu nejvíce zastoupený je v dnešním článku Netflix. Na jeho letním programu jde moc dobře vidět, jak se původní tvorba rozrůstá, a tak trochu z toho jde chápat, proč se už konečně musí začít rušit nějaké seriály na této streamovací službě. V páteční večery bude mít během léta premiéru hned osm seriálů! Když si vezmete, že všechny mají celou sérii najednou, tak fanoušci skutečně budou mít plné ruce práce, aby to všechno stihli.

Vše odstartovala již včera (2. června) druhá série komedie Flaked, ovšem není čas na žádné pozvolné sledování, protože téměř každý týden přichází další a další. 9. června se vrací Orange Is the New Black, 16. června druhá řada komedie The Ranch… no a dál to bude vyloženě v režii novinek.

Jako první se nám představí 23. června retro komedie z herecko-wrestlingového prostředí GLOW. Následovat bude 30. června neméně očekávané a hvězdně obsazené drama Gypsy s hollywoodskou Naomi Watts v hlavní roli. Pak si dáme týden pauzu, abychom se psychicky připravili na návrat Robin, tedy Cobie Smulders, kterou doplní opět známá jména jako Keegan Michael Key či Fred Savage v nové komedii Friends from College. Zhruba o měsíc později, 18. srpna se na Netflix opět vrátí superhrdinové, tentokrát konečně všichni dohromady a v plné parádě! Jistě víte, že řeč je o novince Marvel's Defen­ders a jak je vidět podle redaktorského zájmu o psaní názorů do Novinky pod lupou, patří tento seriál rozhodně mezi nejočekávanější novinky nejen léta, ale i celého roku. Letní program na Netflixu završí komedie Disjointed od Chucka Lorreho s Kathy Bates v druhé hlavní roli, přednější už je zde pouze marihuana.

Syfy

Syfy bude mít v pátek napilno. Jako již tradičně, i letos zde nasadí trojici svých stálic. Dark Matter startuje 9. června se svou třetí řadou, jeho věrný společník Killjoys představí novou sérii od 30. června. Trojici doplní loňský nový hit Wynonna Earp. Nadpřirozené drama začíná stejně jako Dark Matter, tedy 9. června.

USA Network

Na páteční večery si stanice USA Network odložila třetí řadu komedie Playing House. Přiznejme si, že tento seriál v podstatě nikoho nezajímá, prodloužení se dočkal jen díky rozdělení nákladů se streamovací službou Amazon, která na něj odkoupila práva. Sledovanost je však mizivá, takže uvidíme, jak dlouho se to ještě dokáže stanici vyplácet, než tomu dá ránu z milosti. Každopádně seriál startuje 23. června.

Další díly seriálu

Na co koukat v létě: 1. díl (1. 6. 2017)
Na co koukat v létě: 2. díl (právě čteš)
Na co koukat v létě: 3. díl (5. 6. 2017)

Líbilo se? Tak to dej vědět světu!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Destinytte
před 19 týdny
To je bída! Když vidím, jak málo toho budu mít ke sledování, tak se asi budu...
Vachisek
před 19 týdny
Jsem zvědavej na Dark Matter hlavně pač poslední díl měl grády.
Koldik
před 19 týdny
Na ZOO sa samozrejme velmi tesim, ostatok uz asi len do Netflixu... Defenders a...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY