26. 6. 2017

Novinka pod lupou: Daytime Divas

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Daytime Divas
Žánr Drama / Komedie / SoapOpera
Stanice VH1
Premiéra 5. 6. 2017
Vysílání pondělí ve 22:00

Délka pilotu: 41 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Maxine Robinson vytvořila populární televizní show The Lunch Hour a ujala se hlavní moderátorské pozice. Slávychtivá, cílevědomá, avšak pomalu stárnoucí žena ovšem pořad nemoderuje sama, po jejím boku stojí další kolegyně – komička Mo Evans, problémová bývalá dětská hvězda Kibby Ainsley, konzervativní žena v domácnosti Heather Flynn-Kellog a žurnalistka s Pulitzerovou cenou na kontě Nina Sandoval. Když se zrovna vysílá, snaží se působit jako dokonalé ženy a nejlepší kamarádky, ale ve skutečnosti je zákulisí pořadu i jeho vysílání jen prostředím, ve kterém mohou ega dam bojovat o slávu. Jako by nestačily nepokoje mezi moderátorkami samotnými, ženám se nevyhýbají ani útoky zvenčí. Ať už jde o bývalou moderátorku The Lunch Hour Maddie či spisovatelku bestsellerů Cecile, které jsou o to, aby mohly pořadem provázet také, schopny bojovat snad až do krve, nebo o Maxininu bývalou asistentku Annu, která pozicí v úspěšném magazínu získala moc odhalit o průvodkyních pořadem The Lunch Hour nehezkou pravdu.
Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Hezká náhoda, že tu máme zrovna chvíli potom, co jsme se s Historickou lupou podívali na Zoufalé manželky, zrovna seriál s Vanessou Williams v hlavní roli!

Ale opět, jako vždycky u novinek od MTV či VH1 si musím zazoufat – co je špatného na hudbě? Proč u ní ty stanice nezůstávají? Zoufací okénko končí, nebojte. Dlouhodobý vliv ragelly (že by mě snad hypnotizovala?) způsobil, že soapky pro mě neznamenají instantní strach o vlastní život a schovávání se pod stolem. Ale co tím chci říct – snášení soapek je prostě nutnost (a zároveň půlka úspěchu).

Když je tenhle bod splněn, tak už se konečně dá mluvit o seriálu samotném. A ten je… jak to říct… matoucí. Lehce matoucí jej činí už to, že hlavními postavami je pět žen, které jsou navíc docela dost ukecané a zákeřné, takže to prostě „jede“. Další věcí je to, že seriál občas váhá, čím vlastně chce vůbec být, takže člověk jakoby každou chvíli sledoval trochu jiný seriál. Opět dost matoucí.

Ale možná proto, že je to pět minut o pěti „slepicích“, co se pořád hádají, chvíli o problémové mládeži, chvíli o kómatu a chvíli o vydírání, těch čtyřicet minut uteče překvapivě rychle a člověk nemá čas se nudit. Navíc Maxine a její intrikování a okaté nenávidění všech, kdo nejsou její milovaná ovečka nebo syn jsou prostě brilantní. Na to bych se mohla dívat neustále.

Tudíž je to dost šílené. Tak moc, že člověk občas odmítá věřit, že se tohle fakt děje. Jenže jak po pilotu naskočily ukázky co čekat v dalších dílech, přičemž ukázky byly podobně šílené a zábavné jako pilot sám, přepadlo mě nutkání dívat se dál. I když je to hrozná pitomost. Guilty pleasure jak vyšitá.
  • je to šílené a zábavné
  • brilantní hlavní linka
  • Maxine v podání Vanessy Williams
  • je to vlastně hrozně blbé
  • moc vedlejších zápletek, co se tváří jako hlavní
70 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Na tento seriál jsem byla hodně zvědavá a po zhlédnutí pilotu musím říct, že právem. Jde přesně o ten typ soap opery, kterou miluju. Přirovnejme to třeba k Zoufalkám, Lipstick Jungle nebo k mé milované Ugly Betty, ostatně tady je Vanessa Williams, která tu hraje roli až podezřele podobnou famózní Wilhelmině, už jí k ruce chybí jen Marc a bylo by to dokonalé.

Seriál se točí okolo pětice žen. Každá je úplně jiná a všechny dohromady tvoří hodně zábavný kolotoč bouřlivých vztahů. Nekoukejte, pokud nemáte rádi dráma, ano dráma s dlouhým á. Tady se nejedná ani trošku profesionálně, dámy – moderátorky jedné polední talkshow, si bezmyšlenkovitě jdou po krku a soupeří o místo na výslunní. Pro diváky je napětí před kamerou samozřejmě zábavné, pro produkční tým je to docela peklo. Napjatá atmosféra se drží celou dobu pilotu a já jen doufám, že seriál nezačne s dalšími epizodami ztrácet tempo, byla by to škoda.

Herecké obsazení je vybráno skvěle. Už jsem zmínila Vanessu Williams, ale i zbylá čtveřice si rozhodně zaslouží palec nahoru. Každá se své role zhostila hodně dobře, věříte jim každý pohled a gesto. Trošku pokulhávají vedlejší postavy, které jsou nemastné neslané, zvlášť syn od Maxine má velké rezervy. Naštěstí holky zabírají 90 % prostoru, takže si ostatních postav skoro ani nevšimnete.

Prostředí televizní talkshow nabízí zajímavé prostředí plné velkých možností. I když slouží pouze jako kulisa pro vypjaté vztahy, stejně se na něj dobře dívá a může pro mnohé být důvodem, proč koukat dál. Já vím že osobně určitě budu, soapky jsou moje.
  • pět hrdinek
  • prostředí talkshow
  • rychlý spád
  • vedlejší postavy
80 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Taky by ti myš neupadla, když to pošleš do světa. 
Drunk_Queen

Drunk_Queen

Jako malá přešla od Krtečka a Jen počkej, zajíci! rovnou ke kriminálkám a Červenému trpaslíkovi. Zanechalo to jisté následky.
Poslední komentáře5zobraz všech 5 příspěvků
Jenny17

Jenny17

Zkusím kvůli seriálové výzvě a nechám se překvapit .o)
před 186 týdny
Nira

Nira

Kvůli výzvě už nemusím, ale mohla bych tomu dát šanci jen tak - až bude chvilka :-)
před 186 týdny
Koldik

Koldik

Toto si hovorim aj ja... Inac trailer vyzera byt zaujimavy, no kedze je to aj soapka, tak neviem...
před 175 týdny
Další články k tématu