10. 6. 2017

Zemřel Adam West, první Batman na televizní obrazovce

V pátek v noci zemřel ve věku 88 let herec Adam West, který se proslavil hlavně rolí Bruce Waynea/Batmana v seriálu Batman. Ve svém pokročilém věku krátce bojoval s leukémií, které podlehl.

Seriál běžel celkem tři sezóny a žánrově se řadil především do sitcomů. Sám West podepsal smlouvu po přečtení dvaceti stránek scénáře, protože věděl, že v takové komedii se mu bude líbit. Přesah seriálu byl ale větší než jen pouhá adapatace či dílo o známé komiksové postavě. Ve třetí řadě byla seriálem vytvořena postava Batgirl, která následně přešla i do komiksu. Batman běžel dvakrát týdně po třicetiminutových epizodách. Už ze začátku to byl hit, první vysílání se ve sledovanosti řadilo na páté místo, druhé týdenní vysílání na desáté. Za svou roli byl Adam West dokonce nominovaný na Emmy. V třetí řadě, kdy začal padat divácký rating, bylo rozhodnuto o ukončení seriálu. O jeho odkoupení měla zájem NBC, ale po zjištění, že někdo spálil všechno vybavení scény za desítky tisíc dolarů, od rozhodnutí odstoupila.

Pro Adama Westa byla tato role bohužel osudová. Jeho role ho až příliš typizovala, což vyústilo v odliv pracovních nabídek. Objevoval se jen sporadicky v hostujících rolích. Sám si přitom jeden čas vydělával jako Batman – objevoval se na různých akcích v kostýmu, který ho proslavil. Poté se ale k Batmanovi ještě vrátil – jako hlas postavy v animovaném seriálu The New Adventures of Batman. Práce dabéra a voice-overu se mu zalíbila a začal ji praktikvoat mnohem více. Nadále se objevoval v seriálech jako hostující herec. Druhý průlom v jeho kariéře přišel relativně pozdě – v roce 2000 byl obsazen jako hlas starosty Adama Westa (ironicky) v seriálu Family Guy (Griffinovi). V seriálu pak zůstal v podstatě až do své smrti. Poslední epizoda s jeho účastí, Dearly Deported, se odvysílala 21. května 2017.

Prstíčkem škrábeme, hezky koukáme, po liku toužíme. 
Seraphine313

Seraphine313

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře8zobraz všech 8 příspěvků
ReitoSixx

ReitoSixx

Je ho škoda, R.I.P.
před 146 týdny
Blázen z Jericha

Blázen z Jericha

Ještě nedávno byl v Powerless
před 146 týdny
STOUPA

STOUPA

R.I.P.
před 146 týdny
Další články k tématu