16. 7. 2017

Novinka pod lupou: Still Star-Crossed

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Still Star-Crossed
Žánr Drama / Historický / Romantický
Stanice ABC
Premiéra 29. 5. 2017
Vysílání pondělí ve 22:00

Délka pilotu: 42 minut

Předskokan The Bachelorette
Konkurence Scorpion (CBS)
Tipovačka Seriálu nikdo nevěří, v obnovení nevěří ani 72 % lidu.

O čem to je?

Rozpory mezi Monteky a Kapulety si vybraly další daň, když si milenci Romeo a Julie raději vzali život, než aby se jejich cesty musely rozejít. Dlouhotrvajícímu konfliktu se konečně rozhodne učinit přítrž princ Escalus, který doufá, že se rodiny usmíří sňatkem Juliiny sestřenice Rosaline a Romeova bratrance Benvolia. Ani jeden se sňatkem ovšem nesouhlasí a ani jeden se s ním nehodlá smířit, avšak dokážou na místě plném zrad, intrik i zakázaných romancí sjednat mír i jiným způsobem?
Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Na tohle jsem se netěšila už od dob, co jsem viděla trailer. Úplně přesně bych nedokázala říct, proč přesně mě to tak hrozně odradilo, protože všechno bylo hrozné přibližně stejně. Ale když přijde na samotný pilot, často jde tohle zklamání z traileru stranou, protože seriál dokáže velmi příjemně překvapit. Ale řeknu to rovnou, Still Star-Crossed se to prostě nepodařilo. Pilot byl podobné utrpení jako trailer, jen několikrát delší.

Víte, hlavním problémem je asi to, že jakmile skončí to počáteční „oťukávání“ se seriálem, během kterého zjišťujete, co je seriál vlastně zač (to trvá tak pět minut), sledování začne být neskutečná nuda. Proč?

Protože si člověk uvědomí, že je to jen nudná soapka (přibližně jako věci od BET, jen o půlku kratší) zaonačená do Shakespeara. Čemuž odpovídá i zřetelně levný vizuál. Ale on je možná problémem i ten Shakespeare. Možná se to zdá jenom mně, ale téma Romeo a Julie už je prostě neskutečně ohrané. Zpracované bylo už ve všech možných i nemožných verzích a kombinacích (i hip-hop opera nejspíš bude a to si tuhle kombinaci vymýšlím), že už je otázka, jestli by to vůbec nějak originálně zpracovat šlo.

Verze „co se stalo po jejich smrti“ vypadá jako zajímavá klička, ale je otázkou, jestli takhle provařenému tématu může pomoct ještě alespoň nějaká ta klička. Na to ale Still Star-Crossed neodpovídá. Minimálně proto, že ani nedokáže zaujmout natolik, aby si divák uvědomil, že Romeo a princ Escalus jsou různé postavy, dříve než na konci epizody.

Prostě je fakt, že my (i většina USA) prostě nejsme tím správným publikem pro takhle přehnaně soapkovité soapky. Na televizi jako třeba BET by tohle zafungovat mohlo, ale takhle je to na diváky prostě moc. Není divu.
 • pár světlých momentů
 • provařené téma
 • moc soap, moc intrik,…
 • přiznejme si, je to prostě nuda
20 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Nakonec to nebylo tak strašné, jak jsem se obávala. Trailer byl bezkonkurenčně nejhorší upoutávkou na novinku minulé sezóny, tak nesympatické herce jsem dlouho neviděla. Po pilotu jsem na ně názor nezměnila, ale na obranu seriálu musím říct, že pilot utekl rychle a netrhal vám oči a uši.

Bohužel, jak říkám, to hlavní ztroskotává. Nechápu, jak velké zatmění mysli tvůrci během castingů měli, ale tohle je jedna velká katastrofa. Hlavní hrdinka? Z ní vás fakt pálí oči. Nejen, že není zrovna nejkrásnější, ale její osobnost je ještě horší. A ten neustále pohrdavý / ublížený pohled, ne, děkuji. V podstatě nejlepší z celého dílu byla Julie, která ale v prvních minutách umřela, takže pak už jste neměli žádné stéblo, kterého se chytit.

Příběhově to ale není tak zlé. Téma sledovat následky konce jedné z nejslavnějších tragédií v historii lidstva je určitě zajímavé a inovativní. Pilot nabídl několik zajímavých dějových linek, u kterých vás zajímá, jakým směrem se budou vyvíjet. Teď je otázka, jestli stojí za to sledovat příběh, když se v podstatě nemůžete dívat na herce. Těžké dilema.

Asi tomu přece jen šanci dám, někdy za hodně hodně let, až to náhodně objevím ve watchlistu a už zapomenu na to, jak tragicky trailer vypadal. Přece jen to bude mít jen pár dílů a já už dlouhé roky neudělala žádnou výjimku na Velké pětce, že bych nějaký seriál nedokoukala. Ale s jistotou to nevím.
 • příběh
 • herci
40 %
Mé hodnocení
ragelly

No fuu, jak si při sledování pilotu normálně poznámky nedělám, protože dokážu během té epizody udržet v hlavě ty nejvýraznější klady a zápory, u Still Star-Crossed jsem si to zapisovat musel. Zapamatovat si samotné klady epizody by bylo vcelku jednoduché, ale bohužel… má pilot i zápory. A je jich tolik, že věřím, že se Shakespeare, od premiéry až do zrušení tohoto seriálu, musel otáčet v hrobě. No… pravděpodobněji spíš rotovat jak Kaplanova turbína.

Takže… máme tu jakési volné navázání na klasický příběh Romea a Julie, jehož přibližné obrysy známe snad všichni. Still Star-Crossed příběh prohlubuje tak, že se snaží ukázat, jaký dopad měla smrt dvou milenců z Verony na celou situaci s rodinami, a jako by přitom tvůrci zapomněli, že postavením soch byly spory mezi Monteky a Kapulety ukončeny, tahle část je kompletně vytržena a vyhozena. A už vůbec nemluvím o tom, že se Julie měla probodnout dýkou, a souboj s Paridem byl zbytečný a prvoplánový.

Už na začátku mě udeřila do očí politická korektnost pilotu, snaha zavděčit se snad všem, nikoho neurazit. Proto tu je úplně normální, že černoch má sestru bělošku, běloch má černé děti a naopak. Hele, nejsem žádný rasista, ale tohle je trapné. A že by v 16. století, v italské Veroně mohl být u moci nějaký (už existence tohoto je dost wtf) černošský královský rod? Ale no tak… Dále fakt, že tvůrci u sepisování scénáře nepřemýšleli, a navíc ani neměli ani tucha o historii, dokazují kostýmy, které pokrývají šaty od romantismu, přes baroko, až do současnosti. A přitom jsme stále v 16. století. Od prznění významného literárního díla jsme tedy přešli k prznění samotné historie. Co tam máme dál?

Ve Veroně se očividně lidé řezali hlava nehlava. Teda podle Still Star-Crossed. Každý u sebe nosí pořád meč, a všichni se tu mlátí při každé příležitosti. Jenže to nedává ani trochu smysl, bitky tu jsou spíš jen na efekt, totálně zbytečné. Pilot se u nich snaží najet na nějakou emocionální vlnu, jako by nám na postavách záleželo, nicméně veškerá snaha vyznívá pateticky a směšně, vzhledem k tomu, že postavy jsou divákovi naprosto ukradené.

Chválit se nedá ani dobová výprava, která je mizerná a laciná, o její nepřesnosti jsem se už zmiňoval. Většina herců je zoufale unylá, především mě ale štvala jejich neustálá vymyšlenost a dnešní vzhled, který mě bil do očí mnohem víc než obvykle. Postavy se tu chovají jako idioti, jediný, kdo byl docela fajn, byla princezna Isabella, ale jinak bída (dokonce i s charaktery a jednáním Romea a Julie se dost zamávalo, a to přitom měli tvůrci předlohu!).

Dokážu vůbec najít nějaká pozitiva? Kromě zmíněné princezny Isabelly ne. Vzhledem k tomu, že je jediná nosná linka utnuta už v polovině pilotu, a seriálu tak dojdou jediné dvě hlavní postavy, nejenže je děj dost roztříštěný a nesourodý, především by mě zajímalo, jak tvůrci hodlají pokračovat. Dál sledovat nebudu a vy se tomu vyhněte obloukem.
 • princezna Isabella
 • nesmyslné herecké obsazení
 • blbé postavy
 • zbytečné souboje na efekt
 • odporným způsobem překopaná Shakespearova klasika
 • totálně nepřesná dobová výprava
 • směšná snaha o napětí
 • laciná hudba
0 %
Mé hodnocení
Esgalnor

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak nám o tom dej vědět! 
Drunk_Queen

Drunk_Queen

Jako malá přešla od Krtečka a Jen počkej, zajíci! rovnou ke kriminálkám a Červenému trpaslíkovi. Zanechalo to jisté následky.
Poslední komentáře12zobraz všech 12 příspěvků
sarhod79

sarhod79

Aha, takže podle recenze, si asi tento serial nepustím, nemám takovou odvahu:)
před 188 týdny
Nira

Nira

Díky za lupu, do toho se raději pouštět nebudu :-)
před 188 týdny
Exredaktorka

Exredaktorka

Exgalnor: Mluvíš mi z duše. Je vážně vtipné, že kdyby se člověk zeptal koholiv, kdo se nepovažuje za...
před 171 týdny
Další články k tématu