Facebook Twitter E-mail
21. června 2017

S lupou do historie: Spartacus: Blood and Sand

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svůj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme také rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte Spartacus 1×01: The Red Serpent?

Medailónek

Název: Spartacus: Blood and Sand
Žánr: Historický / Akční / Dobrodružný
Stanice: Starz
Vysílání: 2010–2013
Celkový počet sérií: 3 + minisérie Gods of Arena
Premiéra: 22. 1. 2010
Délka pilotu: 55 minut

Kdo?

Tvůrci: Steven S. DeKnight
Herci: Andy Whitfield, Liam McIntyre, John Hannah, Lucy Lawless, Manu Bennett, Jai Courtney, Peter Mensah, Nick E. Tarabay, Craig Parker, Viva Bianca, Katrina Law, Dustin Clare, Jaime Murray, Marisa Ramirez, Dan Feuerriegel, Lesley-Ann Brandt, Cynthia Addai-Robinson, Brett Tucker

O čem to je?

Zrazen Římany. Prodán do otroctví. Znovuzrozen jako gladiátor. Klasický příběh jednoho z nejslavnějších rebelů ožívá v seriálu od Starz. Hrdina přijde o svou vesnici a životní lásku. Dostane se do brutálního světa bojů v aréně, kde jsou krev a smrt hlavním zdrojem zábavy. Ne všechny bitvy se však bojují na písku. Společností se proplétá zrada, korupce a smyslné požitkářství, které bude lákat i Spartaca. Aby přežil, musí se stát více než jen mužem. Více než gladiátorem. Musí se stát legendou.

Trailer

Historie očima SerialZoňáků

ragelly

Status: viděno komplet
Hodnocení celého seriálu: 90 %

Jen těžko se hodnotí pilot, který je vlastně jeden velký flashback. A obzvlášť těžké to je, pokud víte, jak se to skvěle rozjede v dalších dílech, ale nemůžete to ve svém názoru brát v potaz. No a pak je tu Spartacus, který splňuje obě dvě věci, ale nemusí vás to vůbec mrzet, protože už ten obří flashback je tak zábavný, že nejde uvažovat nad nízkým hodnocením.

Už na začátku, kdy vidíte boj v aréně a přichází zpomalená scéna s hektolitry stříkací krve, se začnete usmívat, protože víte, že tohle bude nářez. Možná bych to připodobnila částečně k Into the Badlands, takovým tím stylem a extrémismem bojových scén. Spartacus se představil na Starz a pomohl stanici dostat se mezi špičku prémiových kabelovek. Ukázal totiž schopnost točit odvážně, kvalitně a s osobitým úhlem pohledu.

Ten není ani tak znázorněn v příběhu, jako spíš ve tvůrčí vizuální stránce. Grafika je totiž kapitola sama o sobě. Při sledování jasně víte, že půlka scén se odehrává před zeleným plátnem. Ale ta expresivní tvrdost a odlišnost scény od běžného světa kolem nás je právě to, co dělá tento seriál nezapomenutelným. I když sníh působí uměle, vypadá v kontrastu jedinečného barevného filtru, s nímž jsou scény natáčeny, opravdu nádherně. Celkově hodnotím právě barevnost pilotu jako jeden z nejlepších prvků, protože jde o grafické dílo, jako by ho malíř maloval na plátno, a vy jako divák od něj nemůžete spustit oči.

Co se týče herců, je jich zde představeno požehnaně, ale u každého přesně víte, kdo to je a jaké má úmysly. Samozřejmě scénu si pro sebe krade Spartacus, při sledování Andyho srdce zabolelo… Do role se výborně hodil a zhostil se jí na jedničku. Ostatní gladiátoři sice nedostali v pilotu prostor, ale viděli jsme alespoň záblesk Manu Bennetta jako Crixe, ani byste ho nepoznali, mladíčka, a to je seriál starý jen sedm let!

Sečteno a podtrženo, za sebe bych uvítala, kdyby už pilot ukázal více z gladiátorské zábavy, i když chápu, že tvůrci chtěli ukázat celý hrdinův příběh pěkně od začátku. I tak mě ale epizoda skvěle navnadila, kdybych seriál ještě neviděla komplet, s radostí bych si ihned pustila další epizodu. Nechybí výborné herecké obsazení, zajímavé postavy, luxusní grafické zpracování a specifické zpomalené záběry při bojích, na které se prostě nejde nikdy vynadívat.

+ scény v aréně
+ zpomalené záběry
+ hektolitry krve
+ grafické zpracování
+ Andy jako Spartacus

- až moc dlouhý flashback

Moje hodnocení pilotu: 90 %
Drunk_Queen

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: -

Tady si po přečtení dalších názorů nejspíš budu připadat jako nějaký mimozemšťan. Protože prostě nechápu, jak tohle může být tak slavné. Pokud mě paměť nešálí, tohle se kdysi zkoušelo sledovat i u nás doma. Já u toho (asi) nebyla, takže tohle pro mě byla premiéra, ale myslím, že chápu, proč s tímhle zrovna mí rodiče, kteří krom Ordinací a Soudců Alexandrů sledují snad vše, po jednom díle sekli.

Uznávám, začátek je super. Hlavní hrdina v nějaké lodi nebo možná cele, parádní temná atmosféra. Pak se vracíme do minulosti, která by se dala použít jako názorná ukázka toho, jak nemá vypadat green screen. Televize ode mě byla přibližně čtyři metry, ale tu otřesnou barevnost a neuvěřitelnost bych nejspíš věděla i z vedlejší místnosti. Kdybych mě a televizi dělila zeď. Třeba je to schválně, třeba je to umělecký záměr, ale sledovat se to moc nedá.

Patrné zlepšení nastává, když se Spartacus a jeho kolegové pustí do boje. Ať už jde o bitvu, nebo o zápasy. Opět se vrací temná atmosféra, některé smrti bolí (mluvím o Spartacově příteli), létání končetin bylo zábavné už u American Gods. Sice je tu zase to přehánění, podle kterého by se mohlo zdát, že člověk má v sobě minimálně tři plavecké bazény krve, ale aspoň je to pořád zábava.

Jinak je ale pilot docela nuda a šeď. Sice hodně zvláštní, občas s patrnými známkami soubojů typu „Ne, to já dočůrám dál!“, ale pořád docela zdlouhavé. Co se týče bojů, ty se seriálu daří téměř na jedničku, ale jakmile se snaží zabrouzdat do „vztahové části“ , člověku je z toho až trochu nepříjemně, protože je to prostě zlé.

Jenže jak ohodnotit díl jako celek? Je to vůbec možné? Osobně mě přepadají obavy, jestli jsem nesledovala víc seriálů najednou (domovská stanice to možná čekala, proto je možná tolikrát v pilotu vidět logo seriálu), které jako jednotka prostě potřebují zvyk a větší množství kontextu. Nepopírám, že další díly jsou třeba lepší, nepopírám, že zvyknout si, třeba by se mi to i líbilo, ale takhle si jen nechápavěji než obvykle říkám, proč tohle vlastně vzniklo.

+ bitky a souboje
+ Spartacus

- vztahová rovina
- přehnanost a green screen patrný i z vrtulníku

Moje hodnocení pilotu: 40 %
Seraphine313

Status: viděno komplet
Hodnocení celého seriálu: 80 %

Už v pilotu Spartaca víte, na čem jste a co od seriálu čekat. Seriál se vůbec netají nahotou, krví a násilím. Vlastně to vypadá, jako by byl natočený jen kvůli tomu. Uvědomme si ale, v jaké době vznikal – natáčení začalo v podstatě dva roky po premiéře filmu 300, který je Spartacovi až nápadně podobný.

Což není nutně špatná vlastnost. Film si své diváky našel – prostě správně naservírovaná posloupnost zpomalených záběru, stříkající krve, akčních soubojů a filtrovaných barev nenechá lidi chladné. Ve Spartacovi se ale jde ještě kousek dál – v nápaditosti záběrů (přiznejme si, že 300 byl po kamerové stránce jen vykopírované políčko po políčku komiksu od Franka Millera). Ať už jde o souhru kamery s děním v záběru – třeba třesem kamery při dupání gladiátorů v aréně – tato maličkost stačí k tomu, aby se aktéři v divákových očích proměnili z mužů v titány. Zpomalené záběry, i když se může zdát, že jich zde je přemíra, jsou vycizelované do nejmenšího detailu pro ten největší efekt. Ale i tady si tvůrci dokážou ze sebe udělat legraci a navrtat doprostřed vážné scény naoko naprosto levný záběr. Co hodně oceňuji, je fakt, že si s každým záběrem dokážou tvůrci vyhrát – až do něj přivádějí přehnanost komiksových okének. Ve zpomalených záběrech to vidíte nejlépe, že je postava přesně tak natočená, v takové póze, výrazu a mimice, že by jí stačilo jen přidat jen bublinu s textem.

Bohužel, Spartacus není filmová produkce, a tak co seriál nacpal do efektů, to musel ubrat jinde. Proto budete mít občas dojem, že se herci procházejí ve studiu a všechno kolem je dodělané počítačem. Ono JE. Jen se musíte rozhodnout, zda se vám to bude líbit, nebo ne. Zda to budete považovat za kolorit seriálu, nebo za chybu. Buď se necháte ohromit tím, čím seriál ohromit chce a na scénu kolem, pozadí, počasí zapomenete, nebo vás chybějící detaily budou štvát v každém záběru. Na jednu stranu, zimní scény ze začátku dílu tím dostávají určitou magii. Jakmile je ale vystřídá parno Capuy, není čím překrýt prázdnotu, která se nachází v pozadí scény, což odvádí pozornost diváka.

Pokud se ale děj nachází v interiéru, je seriál ve svém živlu. Rozvíjí vztahy postav, které se zdají zajímavé každá sama o sobě. Na úvodní díl jich ale bylo možná trochu moc. Není sice problém si je zapamatovat (až docela s podivem), spíš je problém ten, že každá z nich přinese příběhu jen trošku a úplně tolik ji nepoznáme. Spartacus je zatím hlavně vizuální seriál, uvidíme, jak se dramatická stránka vyvine dále. Právě kvůli tomu, že se před kamerou vystřídalo množství postav, se totiž žádný herec nemohl ani moc projevit, a to ani Andy Whitfield, který sice před kamerou strávil hodně času, ale nemalou část z něj strávil v soubojích. Bohužel nezaujme ani Craig Parker jako Glaber, na jehož místě bych si dokázal představit spoustu jiných, daleko charismatičtějších herců. Na to, že má jít očividně o hlavního záporáka (minimálně) první řady, tedy výběr nic moc. Dokonce ani Lucy Lawless nestihne nic předvést, protože se mihne ve dvou záběrech a pak je vytlačena v podstatě nutným příběhových úvodem toho, jak se Spartacus stal gladiátorem. Z postav tak zaujme vlastně jen Solonius, jehož úlisná postava je zahrána… no s úlisností až roztomilou.

+ perfektně sestříhané akční scény
+ perfektně natočené záběry
+ nahota, brutalita, krev

± rozpité pozadí scén a nedotažené prostředí

- pro začátek mnoho postav
- Craig Parker

Moje hodnocení pilotu: 70 %

Další díly seriálu

S lupou do historie: Scrubs (1. 1. 2017)
S lupou do historie: Buffy the Vampire Slayer (4. 1. 2017)
S lupou do historie: M.A.S.H. (8. 1. 2017)

... odkryj další díly seriálu

S lupou do historie: House M.D. (11. 1. 2017)
S lupou do historie: Friends (15. 1. 2017)
S lupou do historie: Firefly (18. 1. 2017)
S lupou do historie: The Nanny (22. 1. 2017)
S lupou do historie: Lost (25. 1. 2017)
S lupou do historie: Mr. Bean (29. 1. 2017)
S lupou do historie: Parenthood (1. 2. 2017)
S lupou do historie: Army Wives (5. 2. 2017)
S lupou do historie: Crossing Lines (12. 2. 2017)
S lupou do historie: Nurse Jackie (15. 2. 2017)
S lupou do historie: Penny Dreadful (19. 2. 2017)
S lupou do historie: Mad Men (22. 2. 2017)
S lupou do historie: Friday Night Lights (26. 2. 2017)
S lupou do historie: The L Word (1. 3. 2017)
S lupou do historie: Transparent (5. 3. 2017)
S lupu do historie: One Tree Hill (8. 3. 2017)
S lupou do historie: Sons of Anarchy (12. 3. 2017)
S lupou do historie: The Pillars of the Earth (15. 3. 2017)
S lupou do historie: Prison Break (19. 3. 2017)
S lupou do historie: Franklin & Bash (22. 3. 2017)
S lupou do historie: Spin City (26. 3. 2017)
S lupou do historie: The Lying Game (29. 3. 2017)
S lupou do historie: Las Vegas (2. 4. 2017)
S lupou do historie: Vikings (5. 4. 2017)
S lupou do historie: The Walking Dead (9. 4. 2017)
S lupou do historie: The Professionals (12. 4. 2017)
S lupou do historie: King & Maxwell (16. 4. 2017)
S lupou do historie: Switched at Birth (19. 4. 2017)
S lupou do historie: The Americans (23. 4. 2017)
S lupou do historie: Flashpoint (26. 4. 2017)
S lupou do historie: ER (30. 4. 2017)
S lupou do historie: Step by Step (3. 5. 2017)
S lupou do historie: Gilmore Girls (7. 5. 2017)
S lupou do historie: Murder, She Wrote (10. 5. 2017)
S lupou do historie: Magic City (14. 5. 2017)
S lupou do historie: Twin Peaks (21. 5. 2017)
S lupou do historie: Big Love (24. 5. 2017)
S lupou do historie: Hart of Dixie (28. 5. 2017)
S lupou do historie: Web Therapy (31. 5. 2017)
S lupou do historie: Reaper (4. 6. 2017)
S lupou do historie: Desperate Housewives (7. 6. 2017)
S lupou do historie: Star Trek: Voyager (11. 6. 2017)
S lupou do historie: Hotel Babylon (14. 6. 2017)
S lupou do historie: Life on Mars (18. 6. 2017)
S lupou do historie: Spartacus: Blood and Sand (právě čteš)
S lupou do historie: Miranda (25. 6. 2017)
S lupou do historie: Torchwood (28. 6. 2017)
S lupou do historie: The Good Guys (2. 7. 2017)
S lupou do historie: Peaky Blinders (5. 7. 2017)
S lupou do historie: Undateable (9. 7. 2017)
S lupou do historie: Beauty and the Beast (12. 7. 2017)
S lupou do historie: Red Dwarf (16. 7. 2017)
S lupou do historie: Rome (19. 7. 2017)
S lupou do historie: Vyšehrad (24. 7. 2017)
S lupou do historie: You're the Worst (26. 7. 2017)
S lupou do historie: Camelot (30. 7. 2017)
S lupou do historie: My Mad Fat Diary (2. 8. 2017)
S lupou do historie: That '70s Show (6. 8. 2017)
S lupou do historie: Blood Ties (9. 8. 2017)
S lupou do historie: Stargate SG-1 (13. 8. 2017)
S lupou do historie: Poldark (16. 8. 2017)
S lupou do historie: Shameless (20. 8. 2017)
S lupou do historie: Revolution (23. 8. 2017)
S lupou do historie: Andromeda (27. 8. 2017)
S lupou do historie: Mistresses (30. 8. 2017)
S lupou do historie: How I Met Your Mother (3. 9. 2017)
S lupou do historie: The Fall (6. 9. 2017)
S lupou do historie: Joey (10. 9. 2017)
S lupou do historie: CSI Miami (13. 9. 2017)
S lupou do historie: Dallas (17. 9. 2017)
S lupou do historie: Hellcats (20. 9. 2017)
S lupou do historie: Crossing Jordan (24. 9. 2017)
S lupou do historie: Will & Grace (27. 9. 2017)
S lupou do historie: Nikita (1. 10. 2017)
S lupou do historie: Battlestar Galactica (4. 10. 2017)
S lupou do historie: Modern Family (8. 10. 2017)
S lupou do historie: Revenge (11. 10. 2017)
S lupou do historie: Kings (15. 10. 2017)
S lupou do historie: Bates Motel (18. 10. 2017)
S lupou do historie: Merlin (22. 10. 2017)
S lupou do historie: Chuck (25. 10. 2017)
S lupou do historie: The Carrie Diaries (29. 10. 2017)
S lupou do historie: Saving Hope (1. 11. 2017)
S lupou do historie: Orphan Black (5. 11. 2017)
S lupou do historie: Baywatch (8. 11. 2017)
S lupou do historie: Charmed (12. 11. 2017)
S lupou do historie: Life Unexpected (15. 11. 2017)
S lupou do historie: Monk (19. 11. 2017)
S lupou do historie: Rizzoli & Isles (22. 11. 2017)
S lupou do historie: Blackadder (26. 11. 2017)
S lupou do historie: Profiler (3. 12. 2017)
S lupou do historie: Murdoch Mysteries (6. 12. 2017)
S lupou do historie: South Park (10. 12. 2017)
S lupou do historie: Underbelly (13. 12. 2017)
S lupou do historie: Melissa & Joey (17. 12. 2017)
S lupou do historie: 4teens (20. 12. 2017)
S lupou do historie: ALF (24. 12. 2017)
S lupou do historie: Parks and Recreation (27. 12. 2017)
S lupou do historie: Hawthorne (31. 12. 2017)
S lupou do historie: The Dead Zone (3. 1. 2018)
S lupou do historie: Ugly Betty (7. 1. 2018)
S lupou do historie: Moonlight (10. 1. 2018)
S lupou do historie: NCIS (14. 1. 2018)
S lupou do historie: Frasier (17. 1. 2018)
S lupou do historie: Rectify (21. 1. 2018)
S lupou do historie: Okresní přebor (24. 1. 2018)
S lupou do historie: Kriminálka Anděl (28. 1. 2018)
S lupou do historie: Continuum (31. 1. 2018)
S lupou do historie: The West Wing (4. 2. 2018)
S lupou do historie: Dirty Sexy Money (7. 2. 2018)
S lupou do historie: Roseanne (11. 2. 2018)
S lupou do historie: Vyprávěj (14. 2. 2018)
S lupou do historie: Lost Girl (18. 2. 2018)
S lupou do historie: New Girl (21. 2. 2018)
S lupou do historie: Eureka (25. 2. 2018)
S lupou do historie: Eli Stone (ABC) (28. 2. 2018)
S lupou do historie: Southland (4. 3. 2018)
S lupou do historie: Drop Dead Diva (7. 3. 2018)
S lupou do historie: Finding Carter (11. 3. 2018)
S lupou do historie: American Horror Story (14. 3. 2018)
S lupou do historie: The Leftovers (18. 3. 2018)
S lupou do historie: Baby Daddy (21. 3. 2018)
S lupou do historie: Návštěvníci (25. 3. 2018)
S lupou do historie: Make It or Break It (28. 3. 2018)
S lupou do historie: The Killing (1. 4. 2018)
S lupou do historie: My Name Is Earl (4. 4. 2018)
S lupou do historie: Suburgatory (8. 4. 2018)
S lupou do historie: Third Watch (11. 4. 2018)
S lupou do historie: Judging Amy (15. 4. 2018)
S lupou do historie: Chasing Life (18. 4. 2018)
S lupou do historie: Ray Donovan (22. 4. 2018)
S lupou do historie: Breakout Kings (25. 4. 2018)
S lupou do historie: V (29. 4. 2018)
S lupou do historie: Grimm (2. 5. 2018)
S lupou do historie: Without a Trace (6. 5. 2018)
S lupou do historie: Family Guy (23. 5. 2018)
S lupou do historie: The Bridge (27. 5. 2018)
S lupou do historie: Sanctuary (30. 5. 2018)
S lupou do historie: Dynasty (3. 6. 2018)
S lupou do historie: Californication (6. 6. 2018)
S lupou do historie: Breaking In (10. 6. 2018)
S lupou do historie: Wallander (13. 6. 2018)
S lupou do historie: Little Britain (17. 6. 2018)
S lupou do historie: Ringer (20. 6. 2018)
S lupou do historie: BoJack Horseman (24. 6. 2018)
S lupou do historie: Nemocnice na kraji města (27. 6. 2018)
S lupou do historie: The Event (4. 7. 2018)
S lupou do historie: The Strain (8. 7. 2018)
S lupou do historie: Fargo (11. 7. 2018)
S lupou do historie: Suddenly Susan (15. 7. 2018)
S lupou do historie: Tru Calling (18. 7. 2018)
S lupou do historie: Chalupáři (22. 7. 2018)
S lupou do historie: Being Erica (25. 7. 2018)
S lupou do historie: The Knick (29. 7. 2018)
S lupou do historie: Jericho (1. 8. 2018)
S lupou do historie: What I Like About You (5. 8. 2018)
S lupou do historie: Whitney (8. 8. 2018)
S lupou do historie: Cirkus Bukowsky (12. 8. 2018)
S lupou do historie: Haven (15. 8. 2018)
S lupou do historie: The Fosters (19. 8. 2018)
S lupou do historie: Looking (22. 8. 2018)
S lupou do historie: Midsomer Murders (26. 8. 2018)
S lupou do historie: The Simpsons (29. 8. 2018)
S lupou do historie: The Middle (2. 9. 2018)
S lupou do historie: Billy & Billie (5. 9. 2018)
S lupou do historie: Star Trek (9. 9. 2018)
S lupou do historie: Angel (12. 9. 2018)
S lupou do historie: Arrested Development (16. 9. 2018)
S lupou do historie: Star Trek Enterprise (19. 9. 2018)
S lupou do historie: Sex and the City (23. 9. 2018)
S lupou do historie: Ripper Street (26. 9. 2018)
S lupou do historie: The New Adventures of Superman (30. 9. 2018)
S lupou do historie: The Cleveland Show (3. 10. 2018)
S lupou do historie: Falling Skies (7. 10. 2018)
S lupou do historie: Two and a Half Men (10. 10. 2018)
S lupou do historie: Devious Maids (14. 10. 2018)
S lupou do historie: Monty Python's Flying Circus (17. 10. 2018)
S lupou do historie: Major Crimes (22. 10. 2018)
S lupou do historie: Archer (24. 10. 2018)
S lupou do historie: True Blood (28. 10. 2018)
S lupou do historie: Legend of the Seeker (1. 11. 2018)
S lupou do historie: Lilyhammer (4. 11. 2018)
S lupou do historie: Freaks and Geeks (1. 9. 2019)
S lupou do historie: Ashes to Ashes (4. 9. 2019)
S lupou do historie: Instant Star (8. 9. 2019)
S lupou do historie: Zdivočelá země (11. 9. 2019)
S lupou do historie: Hit the Floor (15. 9. 2019)
S lupou do historie: Human Target (18. 9. 2019)
S lupou do historie: Diagnosis Murder (22. 9. 2019)
S lupou do historie: The Affair (25. 9. 2019)
S lupou do historie: Hospoda (29. 9. 2019)
S lupou do historie: Game of Thrones (3. 10. 2019)
S lupou do historie: Terminator: The Sarah Connor Chronicles (6. 10. 2019)
S lupou do historie: Getting On (9. 10. 2019)
S lupou do historie: F. L. Věk (13. 10. 2019)
S lupou do historie: Ground Floor (16. 10. 2019)
S lupou do historie: Rescue Me (20. 10. 2019)
S lupou do historie: Married... with Children (23. 10. 2019)

S lupou do historie: Warehouse 13 (27. 10. 2019)
S lupou do historie: Angels in America (30. 10. 2019)
S lupou do historie: Stargate Universe (3. 11. 2019)
S lupou do historie: Legends (6. 11. 2019)
S lupou do historie: Knight Rider (10. 11. 2019)
S lupou do historie: Parade's End (13. 11. 2019)
S lupou do historie: The O.C. (17. 11. 2019)

Líbilo se? Tak nás motivuj likem!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Squerago
před 125 týdny
Pro me stale nejlepsi historicky serial.
Allien.9
před 125 týdny
Po všech seriálech, které přišly po něm, je stále v mé Top 5. ♥
ševča
před 16 týdny
Tak tentokrát se skoro přesně shodnu s Drunk_Queen. Tenhle seriál jsem...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY