29. 6. 2017

Novinka pod lupou: The Bold Type

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název The Bold Type
Žánr Komedie / Drama
Stanice Freeform
Premiéra 11. 7. 2017 (pilot dostupný od 20. 6. 2017)
Vysílání úterý ve 21:00

Délka pilotu: 45 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Magazíny pro ženy jsou tu obvykle jen proto, aby hovořily o módě. Ale Scarlet nechce být takový. Alespoň ne podle jeho šéfredaktorky, Jacqueline Carlyle. Scarlet by tu měl být pro každou dívku i dámu, která ho zrovna potřebuje, měl by jí být jako starší sestra, která má vždy v rukávu užitečnou radu. V zákulisí tohoto magazínu stojí mimo jiných i nejlepší kamarádky Jane, Kat a Sutton, jejichž životy nejsou tak nepodobné od životů čtenářek magazínu Scarlet. I jejich životy totiž ztrpčují i zlepšují lásky, nevěry, rozchody, zlomená srdce, bezmoc či hledání vlastní identity. I ony dělají chyby, na které by nejraději zapomněly, ale ony, na rozdíl od svých čtenářek, jsou po troše přemlouvání ochotny se o své zkušenosti dělit.
Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Svět teď žije Prolhanými kráskami, které zrovna končí, ale já u nich vydržela jen o celé dvě epizody, takže mě to dost minulo. Hrozně moc zvratů, samé otázky, žádné odpovědi, lehce neuvěřitelný postup… Nic pro mě.

Ale jakmile se k tomu přidá troška komedie a o poznání více nadhledu, jako třeba tady u The Bold Type, musím uznat, že je to o moc lepší a pro mě o několik tříd snesitelnější. Soapka, co se nebere až tak vážně, si dokáže získat i mě, to ne že ne.

Seriál tak trochu připomíná „Ďábel nosí Pradu“, i když uznávám, podobnost možná vidím kvůli podobnému tématu. Avšak i tady je obávaná šéfka, takže můžeme odškrtnout další podobnost. Ale kdo by v tomto případě čekal krvežíznivého pterodaktyla, který krouží nad kanceláří, mýlil by se. Tahle dáma dokáže být snad ještě sympatičtější než všechny tři hlavní hrdinky, což je vlastně už docela klišé, ale tady se z ní krvežíznivý pterodaktyl vlastně ani nedělá, což je fajn.

Sympatický je naštěstí i zbytek postav, slabinou je možná Sutton (na všech obrázcích v článku napravo), kterou jsem si za tu skoro hodinu snad jakou jedinou nedokázala oblíbit. Vtipy jsou fajn, i když nějak originální také ne (doufám, že vtip s fotkou v podprsence je alespoň mladší než já). Ale párkrát jsem se zasmála, takže se oko přimhouřit dá.

Celkově není The Bold Type nic, co bychom neviděli (možná to není ani nic, co bychom neviděli dejme tomu za posledních čtrnáct dní), ale sleduje se to dobře a rychle to utíká. Jako letní oddechovka je seriál ideální.
  • sympatické postavy
  • skvělá letní oddychovka
  • komedie a nadhled
  • nic neviděného
  • trochu nesympatická Sutton
80 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Musíte se mě vůbec ještě ptát, jestli je tento seriál pro mě? Myslím, že už podle fotky, popisu nebo traileru vám musí být naprosto jasné, že se mi pilot naprosto a totálně líbil. Je to úplně jako Ugly Betty v kombinaci s Ďábel nosí Pradu, jen s tím rozdílem, že tady ten Ďábel alias šéfka časopisu je sice přísná, ale zato férová a na jejích zaměstnancích jí záleží.

Úvodní scéna je taková trošku zmatená, upřímně jsem si myslela, že ty holky chtějí pod metro skočit a že to nebude uvolněná teen soapka z prostředí módního časopisu, ale nějaký drsný teen thriller jako Guilt. Takhle mi to ale vyhovuje více, i když se bojím, že o seriál nebude zájem jako o podobně laděné drama téže stanice s názvem Jane by Design. Tohle je možná trošku víc dospělejší (a vůbec to není na škodu!), ale otázkou je, jestli lidé pořád po takových seriálech touží. Já určitě, ale já se nepočítám do americké sledovanosti…

Chvíli mi trvalo, než jsem si na hrdinky zvykla. Hlavní z trojice je příjemná, vypadá dobře a do módního prostředí podle mě ihned skvěle zapadla. Černoška je taková lehce protivná, ale taky si ji v roli vedoucí sociálních médií dokážu představit. Největší problémy mi dělala třetí dívka, asistentka, ale na konci epizody už jsem si zvykla i na ni a nevadila mi.

Příběhově byl první díl pohodový, i když nenabídl v podstatě téměř nic k serializova­nějšímu ději. Tak nějak si nedovedu představit, o čem budou další epizody, vždy nové téma podle toho, o čem bude hrdinka psát článek? Chtělo by to trošku propojit, je tu potenciál na klasické pohodové teen drama, bývalý přítel, s nímž má stále jiskru atd. Nechám se překvapit, ale tohle je to, co mi v pilotu trošku chybělo, nevím, jakým směrem se bude seriál dál ubírat.

Ale jinak jsem spokojená. Prostředí časopisu miluju, jde ruku v ruce s krásnou a moderní módou pro mladé, nebojí se využívat sociální sítě a podobně. Prostě jde s dobou, takže pokud hledáte nějakou pohodovou náhradu za končící Lhářky (nebojte, není tu žádná nekonečná záhada), určitě dejte The Bold Type šanci. U mě rozhodně míří do Chci vidět.
  • hlavní hrdinka
  • prostředí módního časopisu
  • šaty, make-up, vlasy… prostě dívčí věci
  • úplně nevím, co bude dál
80 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak si to nenech jen pro sebe! 
Drunk_Queen

Drunk_Queen

Jako malá přešla od Krtečka a Jen počkej, zajíci! rovnou ke kriminálkám a Červenému trpaslíkovi. Zanechalo to jisté následky.
Poslední komentáře14zobraz všech 14 příspěvků
Adelai

Adelai

Neví někdo, kdy by se tak mohlo rozhodnout o prodloužení/zrušení?
před 180 týdny
ragelly

ragelly

Tipovala bych, že v následujících dnech / týdnech.
před 180 týdny
AdrianaF

AdrianaF

skvelý seriál, vďaka za tip! :)
před 150 týdny
Další články k tématu