14. 7. 2017

Novinka pod lupou: Riviera

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název Riviera
Žánr Drama / Krimi / Thriller / Minisérie
Stanice Sky Atlantic
Premiéra 15. 6. 2017
Vysílání čtvrtek ve 21:00

Délka pilotu: 45 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Když se Georgina před rokem vdala za miliardáře Constantina Cliose, její život se změnil v pohádku plnou lásky a života na vysoké noze. Každá pohádka ale jednou končí, v Georginině případě tragickou smrtí životní lásky. Po této události totiž bublina sladké nevědomosti splaskne a Georgina odkrývá manželovu druhou tvář. Constantin své jmění nevydělal legálně, byl zločincem, možná i vrahem. Jenže tím veškerá hrůza nekončí – pokud chce Georgina ochránit svou rodinu a dozvědět se celou pravdu, ocitne se i ona nejednou v nebezpečí.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Riviera je jedním z těch silných hráčů, kteří mají k disposici (nejspíš) velký rozpočet, tím pádem také nabízí slušné obsazení, kvalitní zpracování a dobrý scénář. Minimálně tak působí a dokázal mne o tom i přesvědčit, ač jsem třeba takovou Julii Stiles viděla naposled v nějakém filmu pro náctileté, který je podobného věku jako já.

Takže tu máme seriál se sebevědomím, který má snad všechny předpoklady pro to, aby to byl vynikající seriál. Vážně, stačilo by vzít seznam a odškrtávat. Samozřejmě, ten seznam by někdo musel nejdřív vytvořit, protože zatím nejspíš neexsituje, ale kdyby existoval, u Riviery byste si nejspíš mohli odškrtnout úplně všechno.

Jenže co k tomu říct dál? Je mi to trochu nepříjemné, ale vážně mi po dvou odstavcích došla slova. Protože teoreticky je sice Riviera opravdu dobrý seriál, ale prakticky je to vlastně docela nuda. Není na něm nic, co by ho nějak činila výjimečným v porovnání s jinými seriály stejného žánru. Vlastně je tak moc stejný, že tou svou obyčejností až do průměru. A já k němu tím pádem prostě už nemám co říct.

Nevím, jak moc se dá s mým závěrem souhlasit, ale Rivieru mám za seriál, na který se zapomene snad ještě dřív, než vůbec dojde na konec první série. Podobných seriálů je příliš mnoho a obyčejnost se v tomto případě neomlouvá.

Něco podobného se na jedné české televizi vysílá každou sobotu ve 20:15, další televize existuje čistě pro tyto účely. Zkrátka a dobře, konkurence je veliká, proto je třeba zářit a snažit se. Což Riviera nezvládla, bohužel.
 • obsazení
 • luxusní prostředí
 • zpracování
 • nevýrazné
 • možná až trochu nudné
60 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Stanice Sky opět připravila jednu ze svých minisérií, tentokrát z francouzské riviéry, a mě k ní nalákalo hlavně obsazením. Julia Stiles před pár lety byla ve filmech oku příjemná a Iwan Rheon mě baví v každí roli.

Ze seriálu je cítit, že je připraven na léto. Počasí a prostředí riviéry k tomu prostě svádí. Sice se tam odehrává prozření manželky, která zjišťuje, že její manžel zemřel při výbuchu lodi a vypadá to, že to není jediné překvapení, které na ni číhá. Což trochu vyvažuje všechny ty barvy a letní atmosféru.

Z příběhu mám však pocit, že už jsem to někde viděl, takže to na originalitu nevypadá. Tím to nechci nijak hanit, protože to aspoň ví, co je to zač a koho se chystá oslovit. A tak úplně nevím, co bych od pokračování měl očekávat. Julia Stiles má pořád ten štěněcí obličej, kterým okouzlovala před lety v romantických komediích, ale přerod v manželku, která má převzít mafiánské impérium v ní prostě nevidím. Možná by to ale tím mohlo být zajímavější.
 • prostředí
 • obsazení
 • letní atmosféra
 • pocit, že už jste to viděli
 • nevím, co přesně od toho dál čekat
60 %
Mé hodnocení
Pajky

Přísahám vám, mám naprosté deja vu. Jako bych už přesně tohle někdy viděla, nevím, jestli to byl film, nebo seriál, ale bylo to přesně to samé. Ženské zemře muž, jí se to nezdá, pátrá a objeví nějaký tajný luxusní byt a někoho tam objeví. Fakt, nevíte, kde to bylo? Nebo je snad Riviera nějakou doslovnou adaptací filmu nebo seriálu? Nebo jsem třeba vědma, které se to před 15 lety zdálo ve snu a najednou se to proměnilo ve skutečnost? Odpověď už se asi nikdy nedozvíme.

Každopádně konec záhad, i když… Příběh je tajemný. V podstatě tajemství je na něm to jediné pozitivní. Dobře, kdybych brala úplně všechno, tak ještě luxusní prostředí, ty záběry krajiny a sídlo této rodiny je opravdu nádherné a nemůžu se na to vynadívat. Pokud bych si ale tohle odmyslela, co mi zbyde? Šeď a nuda. Pilot se neuvěřitelně vlekl, několikrát jsem se dívala, kolik mi zbývá do konce, protože mi přišlo, že už to sleduju alespoň tři hodiny. Jasně, závěr to trošku napravil, ale opravdu mi nestačí, že se něco začalo dít v posledních 30 vteřinách a uplynulých 55 minut bylo o ničem. Jestli to tak je i s ostatními epizodami, tak děkuji, nechci. Pokud už jste celou řadu viděli (je dostupná komplet), tak mi do komentářů dejte vědět, jestli se to zlepší a má cenu sledovat dál, zatím to tak totiž nevidím.

Hvězdné herecké obsazení na papíře láká, ale v pilotu je naprosto pohřbeno. Jedinou postavou, která mě zaujala, byla ta rusovlasá dcera se sebepoškozovacími sklony. Těšila jsem se na Julii Stiles, ale ačkoliv je její postava hlavní, nepředvedla vůbec nic. Celou dobu tam jen chodila z místa na místo a ukazovala neustále jen kamennou tvář, ani jednou nevyšla divákovi vstříc, aby si ji mohl oblíbit. Iwan Rheon tam byl? To ani nevím :'D Ne, samozřejmě vím, ale role synka tam nebyla vůbec nijak rozvedena, byl tam v podstatě jen do počtu. Celkově postavy a jejich představitelé mě prostě hodně zklamali, čekala jsem hitparádu, ale dostala jsem jen obyčejnou nudu.

Ještě jedna taková vsuvka, což je moje blbost, ale raději vás na to upozorním. Pilot jsem si pustila hned po zveřejnění, dala jsem si ho přes exterňák na televizi a neměla jsem k němu ani anglické titulky. Proto jsem půlku dílu tápala, co se vlastně děje, protože se tam hodně, ale opravdu hodně mluví ve francouzštině, takže pokud angličtinu ovládáte, ale francouzština vám nic neříká, radím, dejte si k tomu titulky, abyste nedopadli jako já.

Budu koukat dál? Pokud mě někdo z vás nepřesvědčí, že se to zlepšuje, tak ne.
 • poslední scéna
 • záhada
 • dcera
 • nádherné prostředí
 • obecně herci (nic nepředvedou) a postavy
 • 55 minut nudy
 • příběh vůbec neutíká
30 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu. 
Drunk_Queen

Drunk_Queen

Jako malá přešla od Krtečka a Jen počkej, zajíci! rovnou ke kriminálkám a Červenému trpaslíkovi. Zanechalo to jisté následky.
Poslední komentáře13zobraz všech 13 příspěvků
Sjuuz

Sjuuz

Poté, co vyšel tento článek, jsem si stáhla první díl. Musím přiznat, že mě to celkem chytlo. Sice jsem už...
před 183 týdny
Martysek

Martysek

Já jsem u osmého dílu a přijde mi, že se to čím dál tím víc vleče. Dokoukám to opravdu jenom ze...
před 181 týdny
Koldik

Koldik

Trailer uplne na prd, hodnotenie slabsie, komenty hovoria za seba. Toto nie.
před 174 týdny
Další články k tématu