12. 7. 2017

S lupou do historie: Beauty and the Beast

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svůj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme také rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte Beauty and the Beast 1×01: Pilot?

Medailónek

Název: Beauty and the Beast (Kráska a zvíře)
Žánr: Romantický / SciFi / Krimi / Drama
Stanice: The CW
Vysílání: 2012–2016
Celkový počet sérií: 4
Premiéra: 11. 10. 2012
Délka pilotu: 42 minut

Kdo?

Tvůrce: Sherri Cooper, Jennifer Levin
Herci: Kristin Kreuk, Jay Ryan, Austin Basis, Nina Lisandrello, Nicole Gale Anderson

O čem to je?

Catherine Chandler je policejní detektiv řešící vraždy v ulicích New Yorku. Jednoho dne je povolána k případu a hlavním podezřelým se stává Vincent Keller. Ten však podle databáze zemřel před několika lety. Vincent skrývá tajemství, které úzce souvisí i se samotnou Catherine. Byl na něm proveden vládní experiment, který pozměnil jeho DNA a proměnil ho ve „zvíře“. Se vším se svěří Catherine a začíná jí pomáhat s případy, přičemž se společně snaží najít ty, kteří jsou zodpovědní za jeho zničený život.

Trailer

Historie očima SerialZoňáků

gabik.029

Status: mám komplet zhlédnuté
Hodnocení celého seriálu: 60 %

Pokud jste seznámeni s tvorbou stanice The CW, pak víte, že se většinou jedná o seriály, které se zaměřují spíše na mladší (a dámské) publikum. BatB není výjimkou, ale velkým pozitivem je, že zde nenajdete žádné středoškoláky, kteří by pořád dokola řešili své problémy. Jak je ale naznačeno, milostné trojúhelníky si scenáristé neodpustili.

Seriál však nenabízí nic převratného ani originálního. Všichni známe původní pohádkový příběh, který je v tomto případě značně upraven a zasazen do ulic New Yorku. Kráskou je policejní detektivka a zvířetem je bývalý doktor a voják, který se stal obětí vládního experimentu. Už od prvního setkání na sebe zamilovaně pokukují, vzájemně se chrání a jsou odhodlaní odhalit, kdo za tím vším stojí, aby byla nastolena spravedlnost. Každá druhá detektivka má obdobný námět.

Na druhou stranu bylo zvoleno sympatické obsazení a přestože se jedná o pilot plný klišé, děj se netáhl a pěkně plynul. Nechybí ani špetka humoru, bez které bych se osobně neobešla. Celkově se vůbec nejedná o žádný propadák, prostě to je průměrná kriminálka s trochou sci-fi.

PS: Pokud jste si právě pustili trailer, můžete si ušetřit 42 minut svého času, protože víte prakticky vše, co se v pilotu odehrálo.

+ sympatické obsazení
+ žádní puberťáci a jejich problémy

- plné klišé
- nic převratného

Moje hodnocení pilotu: 60 %
ragelly

Status: v době premiéry viděn pilot
Hodnocení celého seriálu: -

Wow, tak strašidelné zvíře jsem dlouho neviděla :'D Přesně to odpovídá CWčkovské verzi o tom, že všechny postavy musí být v první řadě sexy. Zvíře je sexy vymakaný chlap, jehož jedinou vadou je nenápadná jizvička na tváři. OK. Sice mu pak dali masku, když je extrémně rozrušený, ale většinu času vypadá úplně normálně, dokonce lépe než většina dalších lidí na světě.

Pilot je celkově amatérský po všech ohledech. CWčko umí superhrdiny a umí soapky, ale i když sexy, BatB je pořád jen kriminálka a v tomto ohledu naprosto selhává. Případ ještě budiž, ale herečkám role drsných detektivech nevěříte ani trošku. Kristin zvládá jen štěněčí oči už od dob Smallville, kde byla nejslabším článkem. Bohužel ani po letech se nijak nevyvinula, i když se viditelně snaží. Až moc, hrozně totiž přehrává.

Ono je to do jisté míry způsobeno i ne zrovna vydařenou prací scenáristů. Dialogy působí strojeně, kýčovitě a nuceně, není proto divu, že herci vypadají prkenně a nepřirozeně. Dál k tomu nepřispívá ani fakt, že CWčko naprosto nerealisticky obsadilo do všech hlavních rolí mladé a krásné lidi. Vážně máme věřit tomu, že jsou detektivka, její parťačka, hlavní hrdina i policejní patolog/laborant všichni čerstvě ze školy a je jim kolem třicítky (a vypadají na 25)?

Na druhou stranu oceňuju serializovanější dějovou linku, hlavně záhadu s mámou. Zajímá mě, co se tehdy stalo a proč, a taky jak se vyřeší celá ta údajná smrt Vincenta.

A teď rychle zapomeňte na všechno, co jsem tady napsala. Protože faktem je, že i přes logický rozbor všeho výše zmíněného je BatB návykovka, kterou na jeden zátah smlsnete jako malinu. Ve skrytu duše budete vědět, že je to děsná blbost a nikomu normálnímu se to nemůže líbit, ale to nic nezmění na tom, že vás sledování bude bavit a uteče jako voda.

+ má to jisté kouzlo
+ rychle to utíká
+ chemie mezi postavami

- špatné herectví
- nevěrohodné zpracování
- kýčovité dialogy

Moje hodnocení pilotu: 70 %
Drunk_Queen

Status: viděny dvě řady a devět dílů třetí
Hodnocení celého seriálu: 60 %

Od CWčka jsem toho zas tolik neviděla, ale je to vůbec potřeba? Myslím, že stačí vidět tak dva až tři seriály, aby člověk začal vidět jistý vzorec.

Seriál Beauty and the Beast (či Kráska a zvíře) není jiný, vlastně na tu stanici perfektně zapadá. Jelikož je to krimi, tváří se neskutečně vážně, je tu mnoho akce… a když tak člověk začne přemýšlet nad tím, co vlastně zrovna sleduje, všimne si, jak hrozně směšné to vlastně je.

Nějakou originalitu také nemá cenu hledat. První epizodu jsem si odškrtla už před třemi lety, v dobách, kdy jsem na SerialZone vlastně teprve začínala. A už v té době jsem si nemohla nevšimnout, že ten seriál jsem už někde viděla. Dodnes například vidím v hlavní hrdince Catherine Castlovu Kate Beckettovou. Jméno, charakter, minulost, „hlavní motor“,… Je toho dost.

Jenže i když je seriál kvůli svému zpracování uvěřitelný přibližně jako přirozenost u pacienta závislého na plastických operacích, opravdu dobře se sleduje. Těch dvaačtyřicet minut uteklo obrovsky rychle a já se i přesto, jak děsné dílko to je, dostala téměř na konec třetí série. A obávám se, že to někdy ještě dokoukám. Je to příšerné, ale zároveň to je jistým způsobem milé, prostě pohádka. Postavy jsou sympatické a seriál má své kouzlo. Kouzlo, ze kterého žádný divák (fajn, divačka) radost nemá, protože ho kvůli tomu napadá, že by se měl podívat na další díl, ale tak guilty pleasure je občas fajn, ne?

+ postavy
+ je to taková milá pohádka

- zpracování
- uvěřitelnost na bodu mrazu (nebo pod ním)
- úroveň

Moje hodnocení pilotu: 70 %
Další díly seriálu
Líbilo se? Tak nás motivuj sdílením! 
Gabik.029

Gabik.029

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře13zobraz všech 13 příspěvků
singularita

singularita

Díky za lupu. Minulo mne a bude míjet i dále. :D
před 161 týdny
Pipa22

Pipa22

zaver vsech tri recenzi je dobrej ;-D, ja tedy zkoukla cele - ne jako maraton, ale dala jsem to ...
před 160 týdny
ševča

ševča

Drunk_Queen: Tenhle pocit sice znám, ale obvykle v těch seriálech naopak naprosto nikdo sympatický...
před 145 týdny
Další články k tématu