9. 7. 2017

S lupou do historie: Undateable

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svůj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme také rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte Undateable (Neranditelní) 1×01: Pilot?

Medailónek

Název: Undateable (Neranditelní)
Žánr: Komedie / Sitcom
Stanice: NBC
Vysílání: 2014 – 2016
Celkový počet sérií: 3
Premiéra: 29. 5. 2014
Délka pilotu: 20 minut

Kdo?

Tvůrce: Adam Sztykiel
Herci: Chris D'Elia, Brent Morin, Bianca Kajlich, Rick Glassman, Ron Funches, David Fynn, Bridgit Mendler, Briga Heelan

O čem to je?

Dannymu, věčně nedospělému lemplovi, avšak úspěšnému baliči žen, odešel na věčnost (nebo do chomoutu, to je jedno) další spolubydlící. Naštěstí se mu velmi brzy podaří nalézt další oběť, která by byla ochotná s ním sdílet byt. Tím nešťastníkem je majitel hospody Justin, který má společně se všemi svými přáteli jeden dost velký problém – v blízkosti objektů jejich milostného zájmu jsou absolutně nemožní a jejich milostný život je v krátkosti jedna velká katastrofa. Danny to ale tak nenechá, dá si totiž za úkol předat těmto zoufalcům svá cenná moudra a pomalu je naučit, jak konečně nezůstávat věčně na ocet a někoho sbalit.

Trailer

Historie očima SerialZoňáků

ragelly

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: -

Těšila jsem se. Nebylo to tak dobré jako Whitney, ale i tak neodcházím od pilotu zklamaná. Proč zmiňuju seriál, který vlastně ani nikdo nezná? Protože hlavní herec hrál i tam, odtud ho právě znám a mám ráda. Je mi jasné, že Undateable je úplně jiný seriál. Ale doufala jsem, že když se jednou upsal výbornému počinu, tak na ně má prostě čuch a ani podruhé nešlápne vedle. A je to skutečně tak! Na první pohled (z promo fotek) se může zdát, že Undateable je obyčejný sitcom o skupince geekovských chlapů, kteří neúspěšně touží po úspěchu u žen. Vlastně to tak i je, jen s tím rozdílem, že na rozdíl od dalších zástupců spadajících do této charakteristiky má Undateable opravdu povedený a vkusný humor.

Bavila jsem se od začátku do konce. Vtipy jsou tu různého ražení, ať už jde o samotné hlášky, jednotlivé situace nebo i samotné chování postav. Prostě na cokoliv se soustředíte, to vás baví. Chlapi jsou sice děsně ulítlí, ale charisma jim nechybí. Každý je loser jiným způsobem, takže vám nepřijde, že by se jejich problémy opakovaly, i když jsou vlastně všechny stejné. Hlavní hrdina je ještě o krok před ostatními, ale celkově nikdo neztrácí dech, každá postava má něco do sebe a osobně jsem zvědavá, jak to s nimi bude pokračovat dál.

I přes tu chválu se však nenechte mýlit. Rozhodně nejde o seriál, jaký tu ještě nebyl. Při sledování si určitě budete vybavovat své vlastní oblíbené sitcomy, kterým se Undateable až podezřele podobá. Je to ale problém? Nestačí nám ke štěstí jen fakt, že i když nejde o nic nového pod sluncem, tak sledování příjemně ubíhá a my se královsky bavíme? Podle mě si nic víc ani přát nemůžeme. Jo a mimochodem, ani ten otravný studiový smích tady až tolik nevadí, vlastně jsem ho skoro ani nevnímala. Možná je to tím, že jsem se smála spolu s ním, takže jsem ho sama přehlušila.

Budu koukat dál? Seriál už ve watchlistu mám a po zhlédnutí pilotou se na něj těším ještě více.

+ vydařené vtipy i vtipné situace
+ zábavné postavy a jejich představitelé
+ pilot uteče jako lusknutím prstu

- nic, co bychom již dříve neviděli

Moje hodnocení pilotu: 90 %
Drunk_Queen

Status: viděny první čtyři epizody
Hodnocení celého seriálu: -

Občas si u americké komediální tvorby stěžuju, že je příšerně nedospělá. Však to znáte, takový ten divný „fekální humor“, který nepřijde vtipný nikomu nad dvanáct let.

Undateable je také nedospělé, ale takovým jiným, velmi dobrým způsobem. Člověk má pocit, že těmhle postavám duševně nemůže být víc jak patnáct. A to mluvím o obou stranách, jak o Dannym, tak i o jeho nových přátelích. Ale že by tím seriál trpěl? Ani náhodou. Seriál totiž dává iluzi, že všichni, kdo se podíleli na jeho tvorbě, zastydli v pubertě, ale pokud jsou všichni opravdu duchem natolik mladí, stále jsou natolik staří na to, aby si divák jejich humor s radostí užíval a necítil se při sledování trapně.

Je možná přehnané to říct, ale Undateable prostě zvládá pobavit inteligentnějším způsobem. Dobře, to je opravdu moc, ale snad se všichni shodneme, že humor je tu prostě na vyšší úrovni.

A seriál nezklame ani v jiných ohledech. Téma je možná trochu ohrané, ale seriál to dokáže plně vynahradit jinde. Takové postavy už jsem si oblíbila teď po dvaceti minutách, zasmála jsem se ani nevím kolikrát a dvacet minut sice není dlouhá doba, ale stejně musím říct, že to perfektně uteklo.

Jak jste si mohli přečíst nahoře, docela jsem se zasekla, ale já to napravím, slibuju.

+ postavy
+ humor
+ svěží, sympatický charakter

- škoda, že tam ještě není ta Bridgit Mendler, už dlouho jsem na ni v tomhle seriálu zvědavá

Moje hodnocení pilotu: 90 %
Esgalnor

Status: viděno několik náhodných epizod
Hodnocení celého seriálu: 70 %

Undateable byl jeden z prvních sitcomů, který jsem, byť jen hodně krátce, pravidelně sledoval. Jeden z prvních, dost možná i jeden z posledních, protože tomuto seriálovému žánru moc neholduji. Co si ale vzpomínám, Undateable mě docela překvapilo a taky bavilo konstantní kvalitou jednotlivých epizod. Ze samotného pilotu si ale moc nevybavuji, proto pro mě bylo sledování jako první.

Příběh zní dost stupidně… a stupidní vlastně je. V žánrových vodách nejde o nic originálního, moc to člověka nemá kde a čím překvapit. Scénáristé děj odflákli, ale rozhodně je vidět, kvůli čemu svůj čas ušetřili – dialogům a vtipu.

Ubíjející ústřední linku, která naštěstí nemá takový význam, tu doslova projasňují svižné a zábavné rozhovory jednotlivých postav. A naštěstí jich je požehnaně. Pilot při nich krásně ubíhá, a minimálně úsměv na tváři vyvolají skoro ve všech případech. A navíc oceňuji absenci (rozhodně jich tu je minimum) fekálního imbecilního humoru.

Gagy tu sice nejsou kdovíjak geniální, občas jsou dost prvoplánové, ale fungují výtečně. Baví mě i, že jsou v podání neokoukaných a zároveň slušných herců, kteří vnáší do celého pilotu notnou dávku osvěžení. Jistě, občas se nějaký vtípek nevydaří, ale v tom není pilot Undateable mezi ostatními sitcomy žádnou výjimkou.

Suma sumárum je pilot Undateable fajnovou jednohubkou se skvěle fungujícími gagy a sympatickými dobrými herci. Škoda kýčovitého neoriginálního příběhu, který je mnohdy až moc absurdní. Jinak jde ale o sitcomový nadprůměr – nic hlubokomyslného, občas sklouzává k povrchnosti, ale na oddech to je ideální. A i takové seriály jsou třeba.

+ svižně napsané dialogy
+ zábavné vtipy bez fekálního humoru
+ neokoukané herecké tváře
+ zajímavý střih

- neoriginální, občas hloupý příběh
- místy až moc televizní kulisy

Moje hodnocení pilotu: 70 %
Další díly seriálu
Magnetky na kliknutí. 
Drunk_Queen

Drunk_Queen

Jako malá přešla od Krtečka a Jen počkej, zajíci! rovnou ke kriminálkám a Červenému trpaslíkovi. Zanechalo to jisté následky.
Poslední komentáře6zobraz všech 6 příspěvků
Adík

Adík

Já sledoval pravidelně až live sérii a ta (dle mého) smetla ty předchozí ze stolu. Sice příběhově to šíleně...
před 167 týdny
Desperate houseman

Desperate houseman

To jsem jediný koho to přestalo bavit když to začli dávat live? :D Jako jedna epizoda je ok, ale celá...
před 167 týdny
singularita

singularita

Díky za svěží lupu. :) Tak ať baví!
před 166 týdny
Další články k tématu