18. 7. 2017

Novinka pod lupou: The Loch

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název The Loch
Žánr Mysteriózní / Drama / Thriller / Minisérie
Stanice ITV
Premiéra 11. 6. 2017
Vysílání neděle ve 21:00

Délka pilotu: 45 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

V okolí Loch Ness to žije každým dnem. Městečko je vždy plné turistů, kteří dychtí alespoň koutkem oka zahlédnout legendární mýtickou příšeru. I ty poslední zbytky klidu místních obyvatel ovšem zničí série tragédií, které začnou městečko sužovat. Vtípek místních studentů ohledně úmrtí slavné stvůry doprovodí nález lidského srdce, navíc je nalezena mrtvola místního učitele. Tím ovšem vražedné řádění nekončí. A jen na místních detektivech, aby události objasnili a zastavili paniku, která u obyvatel městečka propuká a mezi jinak sevřenou komunitu vráží kůl.
Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Abych pravdu řekla, jsem z britských krimidramat nadšená čím dál tím méně. Když už totiž člověk nějakou dobu poctivě sleduje úplně všechny (tedy jen jejich piloty), začne si všímat, že je to vlastně pořád to samé.

Jistě, v tomhle se nedá moc inovovat, protože je to pokaždé o tom, že se najde mrtvola (nebo několik mrtvol) a vyšetřuje se to, jak se z ní (nich) mrtvola stala (mrtvoly staly, eh). Tam se toho moc pozměnit nedá. Jenže i přesto tu máme spoustu mega-úspěšných kriminálek, které jedou několik sezón a dokážou se zapsat do vzpomínek diváků.

Možná se mýlím, ale já za hlavní klíč k úspěšnosti těchto kriminálek považuji hlavní postavy. Ty musí být svým způsobem výrazné, musí mít nějaké to charisma,… Nesmí to být ploché šedé myšky, které naprosto splývají s okolím (a hlavně všemi ostatními postavami), musí nějakým způsobem vyčnívat, ať už pozitivně, nebo negativně.

A tyhle britské kriminálky mají bohužel většinou ten problém, že hlavní postavy jsou nezajímavé a nevýrazné až hanba.

Případ samotný sice vypadá docela dobře, mrtvoly ponořené v jezeře jsou působivé, ale jinak The Loch bohužel doplácí na tu nevýraznost, která ho pohřbívá na úroveň lehkého nadprůměru.
  • záběry
  • krajina, atmosféra, prostředí
  • nezajímavé postavy
  • nevýrazné
60 %
Mé hodnocení
Drunk_Queen

Tohle není typická britská kriminálka. Protože kdyby byla, vypadala by úplně jinak. Nevím, jak tento pilot charakterizovat, ale rozhodně ne jako typickou britskou kriminálku. Pardon, že se opakuju, ale to, co The Loch převedlo, se dá nazvat jen jako šeď a nuda. Když si vypíšeme jednotlivé body, může se vám mylně zdát, že by to mohlo být dobré. Je tu záhadná vražda, dokonce sériový vrah. Je tu typické britské počasí s mlhou, deštěm a větrem. Je tu policistka ve velké bundě a s rozcuchaným účesem, která svou práci upřednostňuje před svou rodinou. A pravděpodobně i vazby mezi vraždou a některými příslušníky její vlastní rodiny. Zatím to zní dobře, že?

Bohužel, ačkoliv má pilot „jen“ 44 minut, přišlo mi, jako bych sledovala dvouhodinový film. Příběh si mě nedokázal vůbec získat. u jiných britských kriminálek se tak ponořím do příběhu a atmosféry, že je konec doslova lusknutím prstu a já mám ihned chuť pustit si další díl. Tady jsem se ale opakovaně dívala, kolik ještě zbývá do konce. Atmosféra tu není vůbec žádná, jako by mezi vámi a obrazovkou byla velká a tlustá průhledná zeď, která by vás nemohla pustit dovnitř.

Herci nedokážou zaujmout. Ne že by na tom u kriminálky zase až tolik záleželo, ale tím, že selhává základní část, tedy propojení diváka a příběhu, se musím dívat i na tento aspekt. Bohužel, ačkoliv mám hlavní herečku ráda z jiných rolí (hlavně Lip Service), její detektivka mě nezaujala. Ale zase, ono to jde vlastně všechno ruku v ruce. Detektivka Annie je v podstatě úplně stejný typ postavy jako Sarah Linden z The Killing, a to včetně fyzické podobnosti. Jen prostě nedostala dost dobrý scénář, který by ji jako postavu vyzdvihl a diváci si ji oblíbili.

Poslední minuta vypadala zajímavě, ale ani takový závěr mi nestojí za to, abych se seriálem strávila dalších pět epizod. Je to škoda, těšila jsem se na další skvělou britskou kriminálku, ale odcházím zklamaná.
  • téma na papíře
  • nenavozuje správnou atmosféru
  • nedokáže vtáhnout diváka do děje
  • nevýrazní herci a jejich postavy
30 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak to dej vědět světu! 
Drunk_Queen

Drunk_Queen

Jako malá přešla od Krtečka a Jen počkej, zajíci! rovnou ke kriminálkám a Červenému trpaslíkovi. Zanechalo to jisté následky.
Poslední komentáře6zobraz všech 6 příspěvků
Tempy

Tempy

Ha! Konečně jsem viděla něco dřív než tým NpL! :D Ale jinak souhlas, nuda, šeď. :(
před 182 týdny
Nira

Nira

...a tak nadějně to vypadalo :-(
před 182 týdny
Livia136

Livia136

škoda premarnenej šance, priala som Laure konečne nejaký úspech. Podľa mňa veľmi podceňovaná herečka
před 182 týdny
Další články k tématu